Feud: John Cena vs. The Authority (2014-2015)


Rywalizacja między Johnem Ceną a The Authority rozpoczęła się tak naprawdę 2 czerwca 2014 roku, kiedy to lider Cenation przyszedł na konfrontacje słowną ze Stephanie McMahon, głównym tematem była kontuzja Daniela Bryana oraz pas WWE World Heavyweight Championship. John wraz z fanami ocenił ogólną pracę Stephanie, w skali od 1 do 10 otrzymała zero. W nagrodę, Stephanie ogłosiła, że John Cena zmierzy się z Kane'm! Jeśli chodzi o samą walkę, była ona krótka, ponieważ Kane przyczynił się do dyskwalifkacji. Po walce chciał wykonać Johnowi Tombstone Piledriver na schodki, jednak nie udało mu się to, ostatecznie nimi oberwał.

Dwa tygodnie później ogłoszono, że odbędzie się Battle Royal, którego zwycięzca stanie przed szansą walki o pas WWE World Heavyweight Championship w Ladder Matchu na Money in the Bank, Triple H zaznaczył jednak, że udziału w tym starciu nie weźmie Roman Reigns, Dean Ambrose oraz John Cena. Po chwili dodał, że John zmierzy się z Kane'm w Stretcher Matchu, jeśli wygra to dostanie się do tego starcia. W trakcie tego starcia mieliśmy interwencje Randy'ego Ortona i Setha Rollinsa, jednak poradził sobie z nimi Dean Ambrose. Ostatecznie to John Cena wygrał ten pojedynek wykonując Attitude Adjustment na nosze, a przejście z nimi za linę było tylko formalnością.

Na Money in the Bank, Triple H i Stephanie McMahon zasiedli obok stołu komentatorskiego, gdzie obserwowali walkę wieczoru, czyli Ladder Match o WWE World Heavyweight Championship. Pojedynek wygrał nie kto inny jak John Cena, który zdołał pokonać swoich rywali zdejmując pas z góry. Mina Triple H'a i Stephanie McMahon po wyniku tego pojedynku mówiła naprawdę wszystko.

Noc później na RAW, Hunter oraz jego żona poinformowali Johna Cenę, ale także fanów WWE o okładce WWE 2K15, na której znalazł się nowy mistrz. Triple H ogłosił także, że na Battleground dojdzie do Fatal 4-Way Matchu, w którym John Cena będzie musiał bronić pasa przeciwko Romanowi Reignsowi, Randy'emu Ortonowi oraz Kane'owi. Dodał również, że w razie jego zwycięstwa, zawsze jest plan B. Taki sam skład zasilił walkę wieczoru tego RAW, John Cena i Roman Reigns pokonali Randy'ego Ortona i Kane'a poprzez dyskwalifkację, nic nowego jeśli chodzi o wyniki main eventu tej tygodniówki.

Tydzień później, John Cena zmierzył się z Sethem Rollinsem. Wynik walki jest praktycznie taki sam jak zawsze, Cena wygrywa to starcie poprzez dyskwalifkację. Generalnie doszło do brawlu, w którym pojawił się Dean Ambrose, Kane, Roman Reigns i Randy Orton. Ostatecznie to Randy Orton otrzymał Attitude Adjustment, a Kane speara od Romana Reignsa.

Na Battleground, John Cena skutecznie obronił pas WWE World Heavyweight Championship w starciu przeciwko Randy'emu Ortonowi, Romanowi Reignsowi oraz Kane'owi.

Noc później na RAW zostaliśmy poinformowani o planie C Triple H'a, którym okazał się powracający Brock Lesnar. John nie pojawił się wtedy na show, jednak zawitał tydzień później, gdzie skonfrontował się z menadżerem Lesnara, Paulem Heymanem. Ostatecznie zjawił się Cesaro, a to oznaczało walkę. Po bardzo dobrym pojedynku, zwycięzcą został John Cena.

Generalnie na SummerSlam, John Cena przegrał z Brockiem Lesnarem po bardzo jednostronnym pojedynku, tym samym utracił pas WWE World Heavyweight Championship.

John Cena pojawił się na RAW dopiero dwa tygodnie później, ogłoszono także, że na gali Night of Champions dojdzie do rewanżu pomiędzy nim, a Brockiem Lesnarem o pas WWE World Heavyweight Championship. Podczas tego show odbyło się Hall of Fame Forum, gdzie Hulk Hogan, Ric Flair oraz Shawn Michaels oceniali szanse Johna Ceny w rewanżowym starciu, jedynie Hulkster był zadania, że sobie poradzi z ''bestią''. Jako że było to o Johnie Cenie, to nie mogło Go tam zabraknąć. Lider Cenation dał wszystkim do zrozumienia, że na Night of Champions nie idzie pokonac Brocka Lesnara, idzie tam by skopac Mu tyłek. Trochę później odbyło się starcie z Brayem Wyattem, starcie przebiegało podobnie jak walka na SummerSlam. W pewnym momencie interweniował Erick Rowan i Luke Harper, na pomoc przybiegł mu Big Show oraz Mark Henry. Doszło do tag team matchu, w którym to John pokazał swoją siłę, wykonał każdemu członkowi The Wyatt Family po Attitude Adjustment!

Tydzień później odbyło się Highlight Reel, w którym pojawiło się The Authority. Triple H stwierdził, że John Cena nie nadaje się na rywala Brocka Lesnara na Night of Champions, ma pewne wątpliwości. Lider Cenation pojawił się w ringu, trochę pogadał, możecie o tym poczytac w raportach. Hunter ostatecznie ustalił tag team match, w którym John Cena, Roman Reigns i Chris Jericho zmierzą się z Kane'm, Randy'm Ortonem oraz Sethem Rollinsem. Dodał również, że każdy z tych zawodników będzie miał coś do udowodnienia. Tak też się stało, doszło do tego pojedynku, face'owie wygrali to starcie. Po walce, John Cena podszedł do Triple H'a stojącego poza ringiem, nagle próbował Go zaatakowac Seth Rollins, jednak ten otrzymał Attitude Adjustement na stół komentatorski! Po tym wszystkim powiedział Hunterowi, że na Night of Champions zmierzy się z Brockiem Lesnarem.

Na Night of Champions, John Cena doczekał się swojego rewanżu, wygrał ten pojedynek przez dyskwalifkację, ponieważ zainterweniował Seth Rollins, to oznaczało, że pasa nie zdobył.

Noc później doszło do konfrontacji słownej między Johnem Ceną, a Deanem Ambrosem. Na rampie zjawiło się The Authority, Triple H oznajmił im, że nikt nie zmierzy się z Rollinsem. John odpowiedział jasno, że nie ma zamiaru na nic czekać, ruszył w stronę The Authority, to samo zrobił Dean Ambrose. Doszło do wielkiego brawlu między nimi, a Sethem Rollinsem, Kane'm i Randy'm Ortonem! Tego samego wieczoru, John Cena zmierzył się z Randy'm Ortonem, którego pokonał poprzez dyskwalifkację.

Na następnym RAW, Triple H wraz ze Stephanie McMahon i Sethem Rollinsem pojawili się na rampie. Dean kazał Sethowi Rollinsowi Go poszukać, jeśli chce odzyskac walizkę Money in the Bank. Tak też by się stało, jednak nagle wybrzmiała muzyka Johna Ceny, który Go zaatakował!

13 października na RAW, Cena po raz kolejny skonfrontował się z Ambrosem na mikrofonie. Ponownie także zobaczyliśmy Triple H'a i Stephanie McMahon. Ci umieścieli Johna i Deana w drużynie, obaj wzięli udział w tag team matchu przeciwko Stardustowi i Goldustowi oraz The Usos. Starcie oczywiście wygrali. Po pojedynku ponownie pojawił się Triple H, który powiedział, że obaj zmierzą się jednak na dzisiaj, w No Holds Barred Contract on a Poll Matchu! Przebieg walki wyglądał lekko chaotycznie, jednak zwycięsko z tego wyszedł Dean Ambrose, który wykorzystał fakt, że John Cena zajmował się w między czasie Kane'm, któremu wykonał Attitude Adjustment. Tym samym było jasne, Dean Ambrose otrzymał swoją walkę z Sethem Rollinsem, a John Cena zawalczy na Hell in a Cell z Randy'm Ortonem.

Pojedynek na Hell in a Cell wygrał, a to oznacza, że John Cena zgarnął kolejnego title shota na pas WWE World Heavyweight Championship, którego posiadaniu jest Brock Lesnar.

Na pierwszym RAW doszło do konfrontacji między Johnem Ceną a The Authority, ostatecznie ustalono wielki pojedynek na Survivor Series, Team Ceny vs. Team Authority! Generalnie jeśli The Authority przegra, to starci władzę, gdy przegra Team Ceny, to jego członkowie zostaną zwolnieni, prócz samego Johna.

Dwa tygodnie później, John Cena oraz The Authority ubiegali się o Rybacka do swojej drużyny, warto zauważynia jest to, że John ma tylko po swojej stronie Dolpha Zigglera, a jego rywale są w składzie - Seth Rollins, Mark Henry oraz trochę później wybrano Ruseva. Generalnie Ryback nic nie wybrał, jednak wykonał na Johnie Cenie spinebustera! Obaj się ze sobą zmierzyli w walce wieczoru, starcie zakończyło się standardowo poprzez dyskwalifkacje, bo jakby inaczej. Potem doszło do brawlu, który zakończył się po Attitude Adjustment na Triple H'u wprost na stół!

Na ostatnim RAW przed Survivor Series doszło do podpisywania kontraktu, drużyna The Authority była w komplecie - Seth Rollins, Mark Henry, Kane, Rusev i Luke Harper. John Cena natomiast przyszedł do ringu, w pewnym momencie jego ekipa zaczęła się zbierac, pojawił się Dolph Ziggler.. potem Big Show.. tuż za nim Erick Rowan! Kolejny był Cesaro, jednak ten zrobił trolla i przeszedł na stronę Triple H'a, ale zjawił się piąty zawodnik, Ryback. Doszło do wielkiego brawlu, z którego zwycięsko wyszła drużyna Johna Ceny.

Survivor Series 2014
Co by tutaj się rozpisywać, genialna walka, pełno akcji, debiut Stinga, zdrada Big Showa, eliminacja Johna Ceny, wielka noc Dolpha Zigglera i jeszcze więcej w tym świetnym tradycyjnym drużynowym Survivor Series Matchu na eliminacje, warte obejrzenia. Na samym początku PPV, Vince McMahon poinformował Johna Cenę, że gdy jego drużyna wygra, to on będzie miał tylko prawo by przywrócić The Authority! (Raport)

Przez pewien czas sprawa ucichła, to znaczy John Cena toczył feud z Sethem Rollinsem, który za wszelką cenę starał się przywrócić The Authority. Udało mu się to na ostatnim RAW w 2014 roku, zmusił Johna Cenę, aby ich przywrócił, ponieważ groził jemu, ale też i Edge'owi (który był specjalnym menadżerem RAW), że złamie mu kark. Ostatecznie Cena rzucił się z atakiem, ale poskromił Go Big Show, a potem jeszcze Seth Rollins. Na koniec, Triple H i Stephanie McMahon wyszli na rampe, gdzie świętowali swój powrót!

Na pierwszym RAW w 2015 roku, Triple H dodał Setha Rollinsa do walki Johna Ceny z Brockiem Lesnarem o pas WWE World Heavyweight Championship na Royal Rumble. Tego samego wieczoru, Stephanie McMahon wraz z Triple H'em zwolnili na oczach Johna Ceny, Rybacka, Dolpha Zigglera oraz Ericka Rowana! Więcej już wkrótce...

Przeczytaj również:
WWE RAW 02/06/2014
WWE RAW 16/06/2014
WWE RAW 30/06/2014
WWE RAW 07/07/2014
WWE RAW 28/07/2014
WWE RAW 25/08/2014
WWE RAW 01/09/2014
WWE RAW 13/10/2014
WWE RAW 20/10/2014
WWE RAW 27/10/2014
WWE RAW 10/11/2014
WWE RAW 17/11/2014
WWE Survivor Series 2014
WWE RAW 29/12/2014
WWE RAW 05/01/2015
Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki