DZIEŃ Z HISTORIISTYCZEŃ
1 stycznia 2004 - Na SmackDown, John Cena i Chris Benoit pokonali The FBI, i to dało im kwalifikacje do Royal Rumble Matchu.
1 stycznia 2007 - Kevin Federline pokonał Johna Cenę dzięki interwencji Umagi. Tego samego wieczoru doszło też do Handicapu 4 na 1, w którym Cena pokonał Umage, Estrade, Nitro i Federline'a. Na pożegnanie gwiazda otrzymała FU.
2 stycznia 2006 - Kurt Angle pokonał Johna Cenę w First Blood Matchu. Warto zaznaczyć, że Angle klepał nawet po STFU, no ale nie to się w tej walce liczyło.
3 stycznia 2017 - na SmackDown doszło do podpisywania kontraktu na walkę Johna Ceny z AJ Stylesem na gali Royal Rumble, gdzie na szali znajdzie się pas WWE
5 stycznia 2009 - John Cena i Shawn Michaels pokonali Randy'ego Ortona i Chrisa Jericho na RAW.
6 stycznia 2005 - na SmackDown doszło do Battle Rapu, w którym John Cena zmierzył się z Kenzo Suzuki. Oczywiście nie mogło skończyć się inaczej niż zjechanie tekstami Japończyka, który później zaatakował Cenę.
7 stycznia 2007 - John Cena pokonał Umage na gali New Year's Revolution, broniąc tym samym pas mistrzowski WWE.
7 stycznia 2012 - John Cena pokonał Dolpha Zigglera na RAW.
7 stycznia 2016 - John Cena ogłosił, że będzie musiał pauzować ze względu na operację kontuzjowanego barku.
8 stycznia 2006 - Na gali New Year's Revolution doszło do Elimination Chamber Matchu, w którym John Cena bronił pasa WWE, i ostatecznie mu się to udało. Po walce, Edge zainkasował na nim walizkę Money in the Bank, co pozwoliło mu zdobyć mistrzostwo WWE.
9 stycznia 2006 - Na RAW doszło do bardzo słynnej Sex Celebracji Edge'a i Lity w ringu, która została przerwana przez Rica Flaira. Jako, że ten dostał łomot od mistrza, na pomoc przybył mu John Cena. Edge uciekł, a Lita została w ringu. Cena nie miał oporu, albowiem wymierzył jej FU!
10 stycznia 2017 - na SmackDown
11 stycznia 2010 - Randy Orton pokonał Johna Cenę i Kofiego Kingstona w starciu o miano pretendenta do pasa mistrzowskiego WWE.
12 stycznia 2009 - Na RAW, Shawn Michaels zdołał pokonać ówczesnego mistrza wagi ciężkiej, którym był John Cena.
12 stycznia 2015 - Seth Rollins pokonał Johna Cenę w Lumberjack Matchu.
13 stycznia 2013 - John Cena pokonał Damiena Sandowa na RAW.
14 stycznia 2012 - John Cena pokonał Dolpha Zigglera w Steel Cage Matchu.
15 stycznia 2004 - John Cena pokonał Rhyno w "Wash Your Mouth outlet with soap". No i po walce, John Cena z pomocą Chrisa Benoita wyładował mydło do ust.. Paula Heymana.
16 stycznia 2003 - Na SmackDown, Los Guerreros pokonało Johna Cenę i B-2, ale nie to było w tym dniu najważniejsze. Po walce, John Cena przeszedł tak jakby Heel Turn atakując swojego partnera.
17 stycznia 2011 - John Cena przegrał z CM Punkiem przez dyskwalifikacje, albowiem Punk został zaatakowany przez zamaskowanego faceta, którym okazał się Mason Ryan. Jako, że Punk rządził Nexusem, Ryan okazał się nowym członkiem grupy.
18 stycznia 2010 - John Cena i Kofi Kingston pokonali Cody'ego Rhodesa i Teda DiBiasego w tag team matchu na RAW.
19 stycznia 2002 - John Cena pokonał Randy'ego Ortona podczas epizodu OVW.
19 stycznia 2003 - John Cena wziął udział po raz pierwszy w Royal Rumble Matchu, który ostatecznie zakończył się zwycięstwem Brocka Lesnara.
19 stycznia 2015 - John Cena pokonał Big Showa, Kane'a i Setha Rollinsa dzięki pomocy Stinga. To pozwoliło powrócić Zigglerowi, Rowanowi i Rybackowi na RAW.
20 stycznia 2005 - John Cena pokonał Renee Dupree w kwalifikacyjnym starciu do Royal Rumble Matchu.
21 stycznia 2013 - John Cena wygłosił promo przed Royal Rumble Matchem, który według niektórych uważane jest za jedno z najgorszych w wykonaniu Johna w karierze. Standardowo pod koniec doszło do konfrontacji uczestników pojedynku.
22 stycznia 2004 - na SmackDown, John Cena i Chris Benoit pokonali Brocka Lesnara, Big Showa, Matta Morgana oraz Rhyno.
23 stycznia 2006 - John Cena w drużynie z Ricem Flairem pokonał Edge'a i Chrisa Mastersa na RAW.
24 stycznia 2011 - John Cena jako sędzia specjalny wziął udział w walce CM Punka z Wade'm Barrettem. Przez całą walkę, praktycznie od samego początku robił sobie jaja z rywali. Starcie ostatecznie zakończyło się remisem.
25 stycznia 2004 - John Cena wziął udział w Royal Rumble Matchu. Nie wygrał, ale znalazł się w finałowej szóstce, z której został wyeliminowany przez Big Showa. Podczas upadku nieprzyjemnie upadł na nogę, lecz nic mu się złego nie stało.
25 stycznia 2009 - John Cena obronił pas wagi ciężkiej przeciwko JBL'owi na gali Royal Rumble.
25 stycznia 2015 - Brock Lesnar pokonał Johna Cenę i Setha Rollinsa w Triple Threat Matchu na Royal Rumble, broniąc tym samym pas WWE World Heavyweight Championship.
26 stycznia 2009 - John Cena pokonał Shawna Michaelsa, dzięki czemu zakwalifikował się do Elimination Chamber Matchu na gali No Way Out.
26 stycznia 2012 - John Cena pokonał Cody'ego Rhodesa na RAW.
27 stycznia 2008 - tego dnia John Cena powrócił na Royal Rumble, gdzie wziął udział w Royal Rumble Matchu, ostatecznie go wygrywając.
27 stycznia 2013 - dokładnie 5 lat później wygrał Royal Rumble March po raz drugi w karierze.
27 stycznia 2014 - John Cena, Sheamus i Daniel Bryan pokonali The Shield, kwalifikując się tym samym do Elimination Chamber Matchu o pas WWE World Heavyweight Championship.
28 stycznia 2007 - Na Royal Rumble, John Cena pokonał Umagę w ostrym Last Man Standing Matchu. Oczywiście na szali znalazł się pas WWE, który pozostał u lidera Cenation.
28 stycznia 2008 - Na RAW, John Cena postanowił wybrać mistrzostwo, o które się zmierzy. Oczywiście wybrał pas WWE należący do Randy'ego Ortona. Mało tego, nie wykorzysta tej szansy na WrestleManii, wykorzystuje ją na galę No Way Out.
29 stycznia 2006 - John Cena pokonał Edge'a na gali Royal Rumble, dzięki czemu został nowym mistrzem WWE.
29 stycznia 2007 - John Cena i Shawn Michales pokonali Randy'ego Ortona i Edge'a na gali Royal Rumble w walce o pasy tag team.
29 stycznia 2017 - Na Royal Rumble, John Cena pokonał AJ Stylesa, dzięki czemu stał się oficjalnie 16-krotnym mistrzem WWE!
30 stycznia 2005 - Podczas Royal Rumble Matchu, John Cena znalazł się w finałowej dwójce, obok Batisty. Przy tej walce było dużo zamieszania, kiedy obaj wyelimnowali siebie nawzajem w tym samym czasie. Po kontrowersjach walka została wznowiona, a wygrał ją Dave Batista.
30 stycznia 2011 - Na Royal Rumble, John Cena wszedł z numer 22, zdołał wyeliminować 4 członków Nexusa. Znalazł się w finałowej szóstce, a został wyeliminowany przez The Miza, który nawet nie brał udziału w tym starciu.
31 stycznia 2010 - John Cena wziął udział w Royal Rumble Matchu, gdzie znalazł się w finałowej dwójce. Został wyeliminowany jako ostatni przez powracającego Edge'a.

 LUTY
1 luty 2010 - John Cena pokonał Cody'ego Rhodesa na RAW w starciu o szansę uczestnistwa w Elimination Chamber Matchu o pas WWE. Po RAW, Cena zebrał potężny łomot od Batisty, kiedy to przyszedł na pomoc Bretowi Hartowi.
2 luty 2002 - Na epizodzie OVW, John Cena jako Prototype pokonał Rona Watermana.
2 luty 2007 - John Cena chciał aby Undertaker jako zwycięzca Royal Rumble podjął decyzję, z kim zmierzy się na WrestleManii, lecz ten tego ostatecznie nie zrobił.
2 luty 2009 - Na RAW, John Cena pokonał Chrisa Jericho w non-title matchu.
3 luty 2005 - Na SmackDown, John Cena skonfrontował się z mistrzem WWE - JBL'em, jasno wskazując co go interesuje.
4 luty 2008 - Na RAW doszło do podpisywania kontraktu na walkę Johna Ceny z Randy'm Ortonem na No Way Out. John Cena wykorzystał swojego title shota z WrestleManii wcześniej. Tego samego wieczoru, Cena wziął udział w Arm-Wrestling Matchu przeciwko Markowi Henry'emu, który zakończył się interwencją Ortona. Skończyło się tym, że Henry otrzymał FU. 
5 luty 2007 - Undertaker na RAW wybrał Batistę oraz pas wagi ciężkiej, o który zmierzą się na WrestleManii, dlatego też Shawn Michaels postanowił wyzywać na pojedynek Johna Cenę.
6 luty 2006 - Na RAW, John Cena i Maria pokonali Edge'a oraz Litę w starciu tag teamowym.
7 luty 2011 - Tego dnia na RAW, John Cena został pokonany przez CM Punka poprzez dyskwalifikację. Cena wykonał low blow spodziewając się ataku z zewnątrz. Po walce zjawiła się grupa Nexus, lecz Jerry Lawler wspomógł Cenę podając mu krzesełko, co ich odstraszyło.
8 luty 2010 -  Podczas RAW miało dojść do walki Johna Ceny z Tedem DiBiase'm, lecz ostatecznie walka się nawet nie zaczęła, ponieważ lider Cenation zaatakował swojego rywala, kończąc na STF.
9 luty 2009 - Chris Jericho, Mike Knox oraz Kane pokonali Johna Cenę, Kofiego Kingstona oraz Reya Mysterio na RAW.
10 luty 2005 - John wziął udział w turnieju o miano pretendenta do pasa WWE, pokonując w pierwszej rundzie Orlando Jordana.
10 luty 2014 - John Cena pokonał Randy'ego Ortona na RAW w non-title matchu.
11 luty 2008 - Na RAW, John Cena pokonał Marka Henry'ego w singlowym starciu.
11 luty 2013 - John Cena, Sheamus i Ryback pokonali Jindera Mahala, Drew McIntyer'a oraz Heatha Slatera w six-man tag team matchu.
12 luty 2004 - John Cena i Eddie Guerrero pokonali Brocka Lesnara oraz Big Showa na SmackDown.
12 luty 2007 - John Cena, Shawn Michaels, Batista oraz Undertaker pokonali Edge'a, Randy'ego Ortona, Mr. Kennedy'ego oraz MVP na RAW.
13 luty 2003 - John Cena przegrał z Brockiem Lesnarem na SmackDown. Po walce, Lesnar wymierzył Cenie F5 na ring post.
13 luty 2012 - John Cena pomógł Eve Marie, która była w opresji, gdy 'napadał' na nią zamaskowany Kane. Nieco później, Eve pocałowała Johna, co zauważył Zack Ryder, któremu to się oczywiście nie spodobało.
14 luty 2011 - Na RAW, John Cena ponownie przegrał z CM Punkiem, lecz tym razem po tym jak dostał jakimś przedmiotem. Nieco później wspomógł Randy'ego Ortona przy ataku Nexusa, a na koniec The Rock zaczął po raz pierwszy w WWE TV wrzucać na byłego mistrza WWE.
15 luty 2004 - Na gali No Way Out, Kurt Angle pokonał Johna Cenę oraz Big Showa w walce o miano pretendenta do pasa WWE na WrestleManię 20.
15 luty 2009 - John Cena stracił pas wagi ciężkiej, albowiem Edge wygrał Elimination Chamber Match o ten tytu. Warto podkreślić, że początkowo Edge nie był nawet w tym pojedynku, lecz przed walką zaatakował Kofiego Kingstona i zajął jego miejsce.
16 luty 2002 - Na OVW, John Cena przegrał w singlowym pojedynku z Davidem Flairem.
16 luty 2007 - John Cena i Shawn Michaels pokonali Mr. Kennedy'ego i MVP na SmackDown.
16 luty 2009 - John Cena chciał rewanżu o pas wagi ciężkiej, lecz Edge nie był tego samego zdania co on.
17 luty 2005 - John Cena pokonał Bookera T w półfinale turnieju o miano pretendenta do pasa WWE na WrestleManii 21.
17 luty 2008 - John Cena pokonał Randy'ego Ortona poprzez dyskwalifikację w walce o pas WWE, przez co mistrzostwo nie zmieniło właściciela. John był wściekły, więc wyładował złość na swoim rywalu, wykonując mu FU oraz STFU.
17 luty 2013 - Na gali Elimination Chamber, John Cena, Sheamus i Ryback polegli w starciu z The Shield.
18 luty 2007 - Na gali No Way Out, John Cena i Shawn Michaels pokonali Undertakera i Batistę w tag team matchu.
18 luty 2008 - Na RAW, John Cena pokonał Randy'ego Ortona, a Triple H był sędzią specjalnym. To dało mu title shota na WrestleManię 24, gdzie miało dojść do triple threat matchu.
19 luty 2004 - John Cena i Kurt Angle pokonali The Bashams Brothers w tag team matchu na SmackDown.
19 luty 2007 - John Cena pokonał Randy'ego Ortona poprzez dyskwalifikację. Powodem był Edge.
19 luty 2012 - Na Elimination Chamber, John Cena zdołał pokonać Kane'a w Ambulance Matchu.
20 luty 2002 - Na gali OVW, John Cena jako Prototype pokonał Leviathana (Batistę), zgarniając tym samym pas OVW Heavyweight Championship.
20 luty 2005 - Ku zaskoczeniu wszystkich, John Cena pokonał Kurta Angle'a w finale turnieju o miano pretendenta, dzięki czemu na WrestleManii dostał szansę walki o pas WWE przeciwko JBL'owi.
20 luty 2011 - Na Elimination Chamber, John Cena pokonał pięciu rywali w Elimination Chamber Matchu, dzięki czemu zyskał miano pretendenta do pasa WWE.
21 luty 2010 - John Cena wygrał Elimination Chamber Match zdobywając tym samym pas WWE. Tytuł stracił jakieś 5 minut później, albowiem musiał się zmierzyć z powracającym Batistą.
21 luty 2011 - John Cena i The Miz zdobyli pasy tag team pokonując Justina Gabriela i Heatha Slatera. Pasy stracili tego samego wieczoru, albowiem byli mistrzowie wzięli rewanż, gdzie Miz odwrócił się od Johna Ceny.
22 luty 2002 - John Cena pokonał Leviathana (Batistę) w walce o pas OVW Heavyweight Championship.
22 luty 2010 - Na RAW, John Cena chciał dostać walkę rewanżową o pas mistrzowski  WWE, który dzień wcześniej stracił na rzecz Batisty. Vince McMahon dał mu taką możliwość, lecz żeby dostać title shota na WrestleManii, musiał pokonać..Batistę. Tak też się stało, tzn. walka zakończyła się dyskwalifikacją, ponieważ Cena otrzymał do rywala low blow.
22 luty 2010 - John Cena przegrał z Rusevem na Fastlane poprzez techniczne poddanie (sędzia przerwał pojedynek) w walce o pas Stanów Zjednoczonych.
23 luty 2009 - Na RAW, John Cena pokonał Chavo Guerrero w bardzo szybkim starciu, kończąc FU i STFU.
23 luty 2014 - Na Elimination Chamber, John Cena przegrał w Elimination Chamber Matchu o pas WWE World Heavyweight Championship, a powodem eliminacji był atak The Wyatt Family.
24 luty 2005 - Na SmackDown, John Cena i Big Show pokonali JBL'a oraz Orlando Jordana w tag team matchu.
25 luty 2008 - John Cena i Triple H pokonali Randy'ego Ortona i Mr. Kennedy'ego w tag team matchu na RAW.
25 luty 2008 - tego dnia rozpoczęły się zdjęcia do filmu 12 Rund, w którym John grał główną rolę.
25 luty 2013 - John Cena zmierzył się z CM Punkiem w walce wieczoru RAW, gdzie na szali znalazł się title shot, który John wywalczył w Royal Royal Rumble Matchu. Ostatecznie go pokonał, i to on miał zawalczyć z The Rockiem na WrestleManii 29.
26 luty 2004 - Big Show oraz Chavo Guerrero pokonali Johna Cenę i Reya Mysterio w tag team matchu.
26 luty 2007 - John Cena i Shawn Michaels pokonali Rated RKO na RAW, broniąc tym samym pasów tag team.
27 luty 2009 - Na SmackDown, John Cena przegrał z Big Showem po wystraszeniu ze strony Edge'a.
27 luty 2012 - Podczas RAW odbył się rewanż z WrestleManii 27, gdzie John Cena pokonał The Miza. Tego samego wieczoru doszło do kolejnych wypowiedzi Ceny i Rocka.
28 luty 2011 - Na RAW, John Cena zmierzył się z Alexem Rileyem w Steel Cage Matchu, gdzie na szali była posada Rileya. Jeśli przegra, zostaje zwolniony, i tak się właśnie stało.

MARZEC
1 marca 2010 - Tego dnia na RAW, John Cena i Batista skonfrontowali się słownie ze sobą po raz pierwszy w trakcie trwania ich feudu.
2 marca 2009 - John Cena dostał swój upragniony rewanż o pas wagi ciężkiej przeciwko Edge'u, lecz walka w ostateczności zakończyła się dyskwalifikacją. Po walce, Edge poznał swojego rywala na WrestleManię 25, a został nim.. Big Show.
2 marca 2015 - Na RAW, John Cena pokonał Curtisa Axela w singlowym starciu.
3 marca 2005 - Na SmackDown, John Cena stracił pas Stanów Zjednoczonych na rzecz Orlando Jordana, a powodem tej porażki był jego rywal z WrestleManii - JBL.
3 marca 2008 - Na RAW, John Cena pokonał Mr. Kennedy'ego. Nieco później, John interweniował w walce Triple H'a z Randy'm Ortonem.
4 marca 2004 - Na epizodzie niebieskiej tygodniówki, John Cena pokonał A-Traina.
5 marca 2007 - John Cena pokonał Johnny'ego Nitro poprzez dyskwalifikację, ponieważ jego kumple zaatakowali mistrza WWE. W ostateczności, HBK przybył mu na pomoc.
6 marca 2006 - Na RAW, John Cena pokonał Big Showa w starciu singlowym po imponującym FU.
6 marca 2009 - Na SmackDown doszło do podpisywania kontraktu na walkę pomiędzy Edge'm a Big Showem, lecz przerwał to John Cena, który zniszczył swoich rywali, po czym na sam koniec powiedział coś na ucho Vickie Guerrero.
7 marca 2011 - John Cena wygłaszał klasyczne promo, które dotyczyło The Rocka. W pewnym momencie zjawił się Miz, który zaatakował Cenę pasem mistrzowskim, po czym na koniec wymierzył mu Skull Crushing Finale oraz People Elbow.
8 marca 2010 - Vince McMahon pokonał Johna Cenę w Handicap Gauntlet Matchu, gdzie Vince miał swoich pupilków, a skończył to ostatecznie Batista.
9 marca 2002 - John Cena jako OVW Champion przegrał w non-title matchu z Markiem Jindrakiem.
9 marca 2009 - Na RAW doszło do ponownej próby podpisywania kontraktu pomiędzy Edge'm a Big Showem. Ponownie zjawił się John Cena, i jak się okazało Vickie Guerrero oficjalnie dodała go do pojedynku o pas wagi ciężkiej na WrestleManii 25. Tuż po tym, Cena wyjawił jej sekret.
10 marca 2005 - John Cena chciał zemścić się na JBL'u po utracie pasa Stanów Zjednoczonych, lecz nie doszło do ich konfrontacji. Zjawił się Teddy Long, który zakazał im konfrontacji fizycznej do czasu WrestleManii, wiec John postanowił wymierzyć mu FU!
10 marca 2008 - Na RAW, John Cena zmierzył się z Shawnem Michaelsem. Walka zakończyła się dyskwalifikacją, ponieważ interweniował, który otrzymał później FU na krzesełko!
10 marca 2014 - Na RAW, John Cena pokonał Ericka Rowana w singlowym pojedynku.
11 marca 2004 - Na SmackDown, John Cena pokonał Rhyno, a nieco później miał ostatnią konfrontację z Big Showem przed WrestleManią XX.
12 marca 2007 - John Cena i HBK pokonali trzy różne drużyny, dzięki czemu zdołali obronić pasy mistrzowskie tag team.
12 marca 2012 - Na RAW, John Cena powrócił do swojego starego gimmicku rapera, gdzie zdissował The Rocka, natomiast pod koniec show, Rock zagrał swój koncert na żywo.
13 marca 2006 - Na RAW, John Cena w drużynie z Big Showem i Kane'm zmierzył się z Triple H'em, Carlito oraz Chrisem Mastersem. Walka ostatecznie skończyła się brakiem rezultatu.
14 marca 2004 - tego dnia, John Cena zdobył pierwszy pas w WWE. Na WrestleManii XX pokonał Big Showa, co pozwoliło mu zdobyć pas Stanów Zjednoczonych.
14 marca 2011 - John Cena pokonał Alberto Del Rio poprzez dyskwalifikację, ponieważ interweniował w tym starciu Brodus Clay. Potem zjawił się Miz przebrany za The Rocka, który wymierzył Cenie Rock Bottom oraz Skull Crushing Finale.
15 marca 2010 - Na RAW, John Cena przegrał w starciu z Big Showem, a powodem porażki był Batista, który odwrócił uwagę lidera Cenation.
16 marca 2009 - John Cena zmierzył się z Edge'm w walce, gdzie sędzią specjalnym była Vickie Guerrero. Starcie zakończyło się brakiem rezultatu, ponieważ zjawił się Big Show, co wiązało się z tym, że Cena zgarnął łomot. Na koniec, Edge zaskoczył Big Showa spearem.
17 marca 2005 - John Cena, Eddie Guerrero oraz Rey Mysterio pokonali JBL'a oraz Bashams Brothers na SmackDown.
17 marca 2008 - John Cena i Randy Orton pokonali cały roster RAW w Handicap Matchu poprzez dyskwalifikację. Potem pojawił się Triple H, który zniszczył swoich przeciwników.
18 marca 2004 - Na SmackDown, John Cena po raz pierwszy bronił pasa Stanów Zjednoczonych skutecznie pokonując Rhyno.
18 marca 2006 - John Cena i Triple H reprezentowali RAW na gali Saturday Night Main Event w starciu przeciwko trzem gwiazdom SmackDown. Ostatecznie udało im się pokonać Kurta Angle'a, Randy'ego Ortona oraz Reya Mysterio.
19 marca 2007 - Na RAW, John Cena jako mistrz WWE pokonał mistrza Stanów Zjednoczonych - Chrisa Benoita, i to poprzez STFU.
19 marca 2012 - John Cena pokonał Marka Henry'ego poprzez Attitude Adjustment. Po walce zjawił się The Rock, który wymierzył Markowi Rock Bottom, po czym po prostu wyszedł z ringu i odszedł.
20 marca 2006 - Triple H i Shane McMahon pokonali Johna Cenę i Shawna Michaelsa. Zjawił się Vince McMahon, który ustalił Handicap Match bez udziału Johna Ceny. To zakończyło się brakiem rezultatu albowiem Cena później pomógł swojemu koledze.
21 marca 2011 - Tego dnia John Cena skonfrontował się z Mizem i Rileyem, gdzie ten drugi zebrał ostry łomot od niego, a mistrz WWE się desperacko temu przyglądał z daleka.
21 marca 2014 - Na SmackDown, John Cena pokonał Luke'a Harpera w singlowym starciu.
22 marca 2010 - Ostatnie RAW przed WrestleManią 26 przyniosło nam konfrontację Johna Ceny z Batistą, która zakończyła się brawlem na korzyść pretendenta.
23 marca 2002 - Na epizodzie OVW, John Cena bronił pasa wagi ciężkiej w starciu z Davidem Flairem. Ostatecznie pas nie zmienił właściciela, ponieważ walka zakończyła się poprzez dyskwalifikację.
24 marca 2005 - Na przedostatnim SmackDown przed WrestleManią 21, John Cena zniszczył limuzynę JBL'a, po czym sprayem namalował FU na koszuli JBL'a.
24 marca 2008 - John Cena, Triple H, Shawn Michaels i Ric Flair pokonali JBLa, Randy'ego Ortona, Big Showa oraz Umagę.
26 marca 2007 - Undertaker i Batista pokonali Johna Cenę i Shawna Michaelsa na RAW. Panowie nie byli się w stanie dogadać, przez co przegrali pojedynek. Na koniec, Cena z zaskoczenia otrzymał Sweet Chin Music!
26 marca 2012 - Na RAW doszło do ostatniej konfrontacji słownej Johna Ceny i The Rocka przed ich walką na WrestleManii 28.
27 marca 2003 - John Cena zaprezentował swój nowy finisher na SmackDown, który znany jest nam do dziś. Tego samego wieczoru pokonał Rikishiego.
27 marca 2006 - John Cena zmierzył się z Vince'm McMahonem. Sama walka zakończyła się poprzez dyskwalifikację, ponieważ Vince wykonał low blow. Po walce, Triple H zdemolował Johna Cenę oraz Shawna Michaelsa.
27 marca 2009 - film 12 Rund miał swoją premierę w kinach.
28 marca 2010 - John Cena zdobył pas mistrzowski WWE na WrestleManii 26, pokonując Batistę poprzez STF.
28 marca 2011 - Tego dnia doszło do pierwszej w historii konfrontacji Johna Ceny i The Rocka w ringu. Przerwali im Miz i Riley, którzy zaatakowali Rocka, po czym kiedy sobie z nimi poradził, Cena wymierzył mu Attitude Adjustment!
29 marca 2010 - Na RAW, John Cena został zaatakowany przez Batistę. Jack Swagger jako posiadacz walizki Money in the Bank chciał skorzystać z tej okazji, lecz John Cena zdołał się ogarnąć do tego czasu. W walce wieczoru, John Cena i Randy Orton pokonali Batistę i Jacka Swaggera.
29 marca 2015 - John Cena pokonał Ruseva na WrestleManii 31 w walce o pas Stanów Zjednoczonych.
30 marca 2002 - Na OVW, John Cena w drużynie z Seanem O'Haire pokonali Mr. Blacka oraz Jerome'a Crony.
30 marca 2009 - Na WrestleManii 24, Randy Orton obronił pas WWE pokonując Johna Cenę i Triple H'a.
31 marca 2005 - John Cena został aresztowany przez policjantów w trakcie swojej walki na SmackDown, oczywiście z rozkazów JBL'a.

KWIECIEŃ
1 kwietnia 2004 - Na SmackDown, John Cena pokonał Nunzio oraz Johnny'ego Stamboli w ''Great American Award Nomination'' Matchu.
1 kwietnia 2012 - Na WrestleManii 27, John Cena przegrał z The Rockiem w ''Once in a Lifetime'' Matchu.
2 kwietnia 2007 - Na RAW, John Cena i Shawn Michaels obronili pasy tag team w 10-drużynowym Battle Royal, lecz w drugim już nie dali rady, a to przez to, że HBK wyeliminował Johna Cenę.
2 kwietnia 2012 - tego dnia do WWE powrócił Brock Lesnar, który wymierzył Cenie F5!
2 kwietnia 2015 - Na ceremonii WWE Hall of Fame, John Cena wprowadził do Alei Sław Snoop Doga.
3 kwietnia 2003 - John Cena pokonał Eddiego Guerrero w ćwierćfinale turnieju o miano pretendenta do pasa WWE.
3 kwietnia 2005 - John Cena pokonał JBL'a na WrestleManii 21, dzięki czemu został mistrzem WWE po raz pierwszy w karierze.
3 kwietnia 2006 - Na RAW, Triple H i Edge pokonali Johna Cenę w handicap matchu.
3 kwietnia 2016 - Lider Cenation niespodziewanie powrócił na WrestleManii 32, gdzie w segmencie z The Rockiem rozprawił się z The Wyatt Family.
4 kwietnia 2011 - John Cena i The Rock wspólnie ustalili na RAW, że zmierzą się ze sobą na WrestleManii 27.
5 kwietnia 2002 - Na gali OVW Spring Breakout, John Cena i Sean O'Haire przegrali z Davidem i Ric'em Flairem.
5 kwietnia 2009 - John Cena pokonał Edge'a oraz Big Showa na WrestleManii XXV, zostając tym samym dwukrotnym mistrzem wagi ciężkiej.
5 kwietnia 2010 - Na RAW, John Cena i Batista mierzyli się z Big Showem i Mizem. Walka ostatecznie zakończyła się wyliczeniem, ponieważ Batista sobie po prostu poszedł. Chwilę później walka odbyła się od nowa, tym razem miejsce Batisty zajął David Otunga. Wygrał Miz i Big Show, a po walce Cena został zaatakowany przez Batistę!
6 kwietnia 2002 - Na na epizodzie OVW, John Cena jako The Prototype pokonał Leviathana, tym samym obronił pas wagi ciężkiej OVW.
6 kwietnia 2014 - John Cena pokonał Braya Wyatta na WrestleManii XXX.
6 kwietnia 2015 - W swoim US Open Challenge, John Cena pokonał Stardusta na RAW.
7 kwietnia 2008 - Na RAW, John Cena pokonał JBLa i Triple Ha w handicap matchu, dzięki czemu zyskał title shota na pas mistrzowski WWE na Backlash.
7 kwietnia 2013 - John Cena pokonał The Rocka w walce o pas mistrzowski WWE na WrestleManii 29.
8 kwietnia 2013 - Na RAW, John Cena pokonał Marka Henry'ego poprzez wyliczenie. Następnie zjawił się Ryback, który ku zaskoczeniu wszystkich zaatakował mistrza WWE.
10 kwietnia 2003 - John Cena pokonał Undertakera w półfinale turnieju o miano pretendenta do pasa WWE.
10 kwietnia 2006 - Na RAW, John Cena i Triple H pokonali Edge'a w handicap matchu.
10 kwietnia 2009 - John Cena pojawił się okazjonalnie na SmackDown w The Cutting Edge, gdzie ustalony został Last Man Standing Match pomiędzy nim, a Edge'm na Backlash.
11 kwietnia 2011 - Podczas RAW, John Cena mierzył się z R-Truthem. Sama walka zakończyła się brakiem rezultatu, ponieważ interweniował Miz i Alex Riley.
12 kwietnia 2010 - John Cena pokonał Davida Otungę w singlowym starciu na RAW.
13 kwietnia 2009 - Na RAW odbył się draft, podczas którego John Cena pokonał Jacka Swaggera w ''Champion vs. Champion'' Matchu.
13 kwietnia 2015 - John Cena pokonał Bad News Barretta w swoim US Open Challenge na RAW.
14 kwietnia 2005 - John Cena jako mistrz WWE postanowił zmienić wygląd mistrzostwa. Od tego momentu pas mistrzowski WWE miał w sobie kręcącą się literkę 'W'.
15 kwietnia 2004 - Na SmackDown, John Cena pokonał Chavo Guerrero w ''Champion vs. Champion'' Matchu.
16 kwietnia 2007 - Na RAW we Włoszech, John Cena pokonał Randy'ego Ortona i Edge'a w handicap matchu.
16 kwietnia 2012 - John Cena przegrał z Lordem Tensaiem w Extreme Rules Matchu na RAW.
16 kwietnia 2015 - Na SmackDown, John Cena i Daniel Bryan pokonali Cesaro oraz Tysona Kidda.
17 kwietnia 2003 - John Cena pokonał Chrisa Benoita w finale turnieju o miano pretendenta do pasa WWE.
17 kwietnia 2006 - Na RAW, John Cena i Edge pokonali Triple H'a w handicap matchu.
18 kwietnia 2011 - John Cena w drużynie z Sin Carą pokonał The Miza oraz Alexa Rileya na RAW.
19 kwietnia 2010 - John Cena wykonał krótkie promo dotyczące Batisty poprzez połączenie satelitarne. Lider Cenation był nieobecny na RAW, ponieważ był jeszcze w Wielkiej Brytanii, kiedy doszło do erupcji wulkanu.
20 kwietnia 2009 - Podczas RAW doszło do walki Johna Ceny z Chrisem Jericho, która zakończyła się interwencją Edge'a. Na sam koniec, Edge zaczął liczyć do 10, co miało oznaczać, że na Backlash wygra to starcie.
21 kwietnia 2005 - Na SmackDown, John Cena pokonał Orlando Jordana w non-title matchu.
21 kwietnia 2008 - John Cena w drużynie z Undertakerem, Triple H'em i Kane'm przegrał z Edge'm, Chavo Guerrero, Randy'm Ortonem oraz JBL'em w walce wieczoru RAW.
21 kwietnia 2014 - Na RAW, John Cena pokonał The Wyatt Family w Handicap Matchu.
22 kwietnia 2004 - Na epizodzie SmackDown, John Cena uratował Torrie Wilson z ataku Renee Dupree. Tej samej nocy, Cena przegrał z braćmi Guerrero z powodu Dupree, 
23 kwietnia 1977 - właśnie tego dnia, John Cena się urodził.
23 kwietnia 2007 - Na RAW doszło do prawie godzinnego starcia Johna Ceny z Shawnem Michaelsem, które wygrał ostatecznie HBK.
24 kwietnia 2003 - Na SmackDown, John Cena pokonał Rikishiego. Tego samego wieczoru, John Cena wymierzył Brockowi Lesnarowi FU.
25 kwietnia 2010 - John Cena pokonał Batistę w Last Man Standing Matchu o pas WWE na gali Extreme Rules.
25 kwietnia 2011 - Podczas draftu, John Cena został wylosowany na przejście do SmackDown, lecz jeszcze tej samej nocy powrócił na RAW, ponieważ draft go ponownie wybrał.
26 kwietnia 2009 - Na Backlash, John Cena stracił pas wagi ciężkiej, po tym jak przegrał z Edge'm w Last Man Standing Matchu. Przegrał to starcie, ponieważ zaatakował go Big Show.
27 kwietnia 2000 - John Cena pokonał Smelly'ego w walce o pas UPW Championship.
27 kwietnia 2003 - John Cena po raz pierwszy w karierze stanął przed szansą zdobycia pasa WWE, lecz na gali Backlash uległ Brockowi Lesnarowi.
27 kwietnia 2008 - Na Backlash, Triple H pokonał Johna Cenę, Randy'ego Ortona i JBLa w Fatal 4-Way Matchu, tym samym zdobył pas mistrzowski WWE.
28 kwietnia 2005 - Na SmackDown, John Cena pokonał Renee Dupree w non-title matchu.
29 kwietnia 2004 -  John Cena po raz drugi uratował Torrie Wilson, która zmuszona była walczyć z Renee Dupree.
29 kwietnia 2012 - John Cena pokonał Brocka Lesnara w Extreme Rules Matchu na gali Extreme Rules.
29 kwietnia 2013 - Na RAW, The Shield pokonało Johna Cenę i Team Hell No w 6-Man Tag Team Matchu.
30 kwietnia 2006 - Na gali Backlash, John Cena zdołał pokonać Edge'a i Triple H'a w walce o pas mistrzowski WWE.
30 kwietnia 2007 - Podczas RAW doszło do pierwszej konfrontacji pomiędzy Johnem Ceną, a Khalim, która zakończyła się małą walką, wygraną przez olbrzyma.

MAJ
1 maja 2006 - Na RAW, John Cena bronił pasa WWE przeciwko członkowi Spirit Squad - Kenny'emu Doane'owi. Oczywiście go pokonał bez większych problemów.
1 maja 2011 - Na gali Extreme Rules, John Cena pokonał The Miza i Johna Morrisona w Steel Cage Matchu. To zwycięstwo dało mu mistrzostwo WWE.
1 maja 2012 - John Cena złożył papiery rozwodowe do sądu.
2 maja 2001 - John Cena zadebiutował w Ohio Valley Wrestling, gdzie przegrał z Leviathanem (Batistą).
2 maja 2011 - Lider Cenation pojawił się na urodzinowym przyjęciu The Rocka na RAW. Tej samej nocy obronił pas WWE w walce przeciwko Mizowi.
3 maja 2010 - Na RAW doszło do Beat The Clock Challenge, gdzie John Cena i Batista dostali swoich rywali, a osoba, która szybciej wygra, wybierze stypulację. Wygrał John Cena, który pokonał Wade'a Barretta. WWE Champion wybrał ''I Quit'' Match!
4 maja 2002 - Na gali OVW, John Cena i Sean O'Haire pokonali Nicka Dinsmore'a i Roba Conwaya.
4 maja 2014 - Bray Wyatt pokonał Johna Cenę w Steel Cage Matchu na gali Extreme Rules.
4 maja 2015 - Na RAW, John Cena pokonał Samiego Zayna w swoim US Open Challenge.
6 maja 2004 -  Podczas SmackDown doszło do brawlu między Johnem Ceną a Renee Dupree, które zakończyło się powerbombem dla lidera Cenation na stół komentatorski!
7 maja 2007 - John Cena zmierzył się z Randy'm Ortonem na RAW, gdzie sama walka zakończyła się brakiem rezultatu, ponieważ John został zaatakowany przez Khaliego.
8 maja 2006 - Na RAW, John Cena i Shawn Michaels przegrali ze Spirit Squad w handicap matchu.
9 maja 2011 - John Cena pokonał Alexa Rileya w singlowym starciu na RAW.
9 maja 2014 - Na SmackDown, The Wyatt Family pokonało Johna Cenę oraz braci Uso.
10 maja 2010 - John Cena został zaatakowany na RAW przez Batistę i Sheamusa, lecz na pomoc przybył mu Mark Henry.
11 maja 2002 - Na gali OVW, John Cena po raz kolejny pokonał Leviathana w walce o pas OVW Championship.
11 maja 2015 - Neville pokonał Johna Cenę w jego US Open Challenge poprzez dyskwalifikacje, ponieważ ten został zaatakowany przez Ruseva.
12 maja 2008 - John Cena zmierzył się z Randy'm Ortonem w walce, gdzie sędzią specjalnym był JBL. Walkę przegrał, ponieważ podczas pinu, JBL szybko policzył do trzech. Obaj potem zaczęli bić Johna, ale skończyło się to, kiedy zjawił się Triple H.
13 maja 2013 - Podczas RAW doszło do eliminującego tag team matchu, w którym John Cena i Team Hell No zmierzyli się z The Shield. Ostatecznie to właśnie Johnowi udało się wytrzymać jako ostatniemu. 
14 maja 2007 - Na RAW, John Cena chciał się zemścić na Khalim, atakując go, lecz tylko mu się bardzo oberwało za to.
15 maja 2006 - John Cena w drużynie z Robem Van Damem przegrał z Triple H'em, Sheltonem Benjaminem oraz Chrisem Mastersem w Texas Tornado Matchu.
16 maja 2004 - Na gali Judgment Day, John Cena pokonał Renee Dupree, tym samym obronił pas Stanów Zjednoczonych.
16 maja 2011 - John Cena pokonał Jacka Swaggera w No Hollds Barred Matchu na RAW.
17 maja 2009 - Na Judgment Day, John Cena pokonał Big Showa po wykonaniu Attitude Adjustment.
17 maja 2010 - Na RAW, John Cena zmierzył się z Sheamusem. Walka zakończyła się interwencją Batisty, który zniszczył Johna Cenę, lecz mimo tego nie chciał wypowiedzieć słów ''I Quit''.
17 maja 2015 - Na Payback, John Cena po raz kolejny pokonał Ruseva w walce o pas Stanów Zjednoczonych, tym razem w I Quit Matchu.
18 maja 2002 - John Cena przegrał z Novą, przez co także stracił pas OVW Championship.
18 maja 2003 - Na gali Judgment Day, John Cena w drużynie z Johnnym Stamboli oraz Chukiem Palumbo pokonali Chrisa Benoita, Rhyno oraz Spanky'ego.
18 maja 2007 - John Cena pojawił się na gali Chaotic Wrestling, gdzie w trakcie walki wieczoru lider Cenation był sędzią specjalnym. W trakcie tej walki Vince McMahon otrzymał od Ceny FU!
18 maja 2008 - Na gali Judgment Day, John Cena pokonał JBL'a w grudge matchu.
18 maja 2009 - Na RAW, John Cena i Batista pokonali Randy'ego Ortona, Cody'ego Rhodesa i Teda DiBiasego w Handicap Matchu.
19 maja 2005 - John Cena pokonał The Bashama Brothers w handicap matchu.
19 maja 2008 - Randy Orton i JBL pokonali Johna Cenę i Triple H'a w tag team matchu w walce wieczoru RAW.
19 maja 2013 - Na Extreme Rules, John Cena obronił pas WWE przeciwko Rybackowi w Last Man Standing Matchu, po tym jak walka zakończyła się brakiem rezultatu.
20 maja 2004 - Na SmackDown, John Cena po raz drugi zmierzył się z Renee Dupree. Tym razem przegrał poprzez wyliczenie poza ringowe, a to przez to, że otrzymał od rywala low blow.
20 maja 2007 - Na Judgment Day, John Cena pokonał Khaliego poprzez poddanie, tym samym obronił pas WWE.
20 maja 2012 - Na gali Over the Limit, John Cena zmierzył się z Johnem Laurinaitsem. W pewnym momencie jego rywal uciekł, ale przyprowadził go Big Show. I to właśnie on spowodował, że John Cena przegrał ten pojedynek.
20 maja 2016 - John Cena powrócił na RAW po kontuzji barku, rozpoczynając tego samego wieczoru feud z AJ Stylesem.
21 maja 2007 - Na RAW doszło do konfrontacji Johna Ceny z Khalim, podczas którego lider Cenation otrzymał double-handed chokeslam.
21 maja 2011 - John Cena pokonał The Miza w I Quit Matchu o pas mistrzowski WWE na gali Over the Limit.
22 maja 2003 - Na SmackDown, John Cena pokonał Spanky'ego aka Brian Kendrick.
22 maja 2005 - Na gali Judgment Day, John Cena pokonał JBLa w I Quit Matchu o pas mistrzowski WWE.
22 maja 2006 - Na RAW, John Cena pokonał Chrisa Mastersa w non-title matchu.
23 maja 2010 - John Cena pokonał Batistę w I Quit Matchu o pas mistrzowski WWE na gali Over the Limit. Tej samej nocy został zaatakowany przez Sheamusa.
24 maja 2010 - Na RAW, Edge pokonał Johna Cenę i Chrisa Jericho, co pozwoliło mu zyskać szansę na pas mistrzowski WWE.
25 maja 2002 - John Cena jako The Prototype pokonał Chrisa Kanyona na gali OVW.
25 maja 2009 - Podczas RAW doszło do walki drużynowej pomiędzy Lakersami a Clevleand. John Cena znalazł się w drużynie Los Angeles Lakers, gdzie wraz z Batistą, Kennedy'm, Jerry'm Lawlerem i MVP pokonali Randy'ego Ortona, Miza, Cody'ego Rhodesa, Teda DiBiasego oraz Big Showa.
25 maja 2015 - John Cena pokonał Zacka Rydera w swoim US Open Challenge na RAW.
26 maja 2008 - Na RAW, John Cena w drużynie z Jeffem Hardym przegrał w starciu przeciwko JBLowi i Umadze.
27 maja 2004 - Na SmackDown, John Cena pokonał Renee Dupree w Lumberjack Matchu.
27 maja 2013 - Curtis Axel pokonał Johna Cenę poprzez wyliczenie podczas RAW.
28 maja 2007 - John Cena i Bobby Lashley przegrali z Shanem McMahonem, Umagą oraz Khalim w handicap matchu.
28 maja 2009 - Na gali Superstars, John Cena pokonał Teda DiBiasego poprzez STFU.
29 maja 2006 - John Cena pokonał Johnny'ego Nitro w non-title matchu na RAW.
30 maja 2011 - R-Truth pokonał Johna Cenę w non-title matchu poprzez wyliczenie poza ringowe.
31 maja 2010 - Na RAW, John Cena w drużynie z Evanem Bourne'm pokonali Edge'a i Sheamusa.
31 maja 2015 - Kevin Owens pokonał Johna Cenę na Elimination Chamber w swoim pierwszym pojedynku w głównym rosterze.

Czerwiec
1 czerwca 2008 - Na One Night Stand, John Cena pokonał JBLa w First Blood Matchu.
1 czerwca 2009 - John Cena i Chavo Guerrero pokonali Big Showa i The Miza na RAW, po tym jak Show znokautował swojego tag team partnera.
1 czerwca 2014 - Na gali Payback, John Cena pokonał Braya Wyatta w Last Man Standing Matchu.
2 czerwca 2005 - Podczas SmackDown, John Cena i Big Show pokonali Carlito oraz Matta Morgana.
2 czerwca 2007 - John Cena został pokonany przez Khaliego na gali Saturday Night Main Event.
2 czerwca 2008 - Na RAW, John Cena pokonał Jeffa Hardy'ego w walce o miano pretendenta do pasa WWE.
3 czerwca 2004 - Na SmackDown, John Cena wdał się w bójkę z Bookerem T, gdzie ucierpiał generalny menadżer tygodniówki - Kurt Angle, który poinformował Cenę, że zrobi wszystko, aby ten stracił pas Stanów Zjednoczonych.
3 czerwca 2007 - Na gali One Night Stand, John Cena pokonał Khaliego w Falls Count Anywhere Matchu o pas mistrzowski WWE.
3 czerwca 2013 - Curtis Axel pokonał Johna Cenę poprzez wyliczenie na RAW w walce 'bez dyskwalifikacji'.
4 czerwca 2007 - Lider Cenation zmierzył się z Khalim i Umagą w Triple Threat Matchu na RAW, gdzie na szali znalazł się pas mistrzowski WWE. Mimo wszystko zdołał wygrać ten pojedynek, mimo wielu problemów.
4 czerwca 2012 - Na RAW, John Cena dostał możliwość wyboru swojego rywala dzięki Johnemu Laurinaitsowi. Wybrał sobie Michaela Cole'a. Pierw jednak musiał zmierzyć się z Lordem Tensaiem, którego pokonał. Cole'a również pokonał, tyle że w walce bez dyskwalifikacji.
5 czerwca 2003 - John Cena pokonał Chrisa Benoita na SmackDown, po tym jak Rhyno przypadkowo uderzył Benoita łańcuchem.
5 czerwca 2006 - Na RAW doszło do podpisywania kontraktu na walkę o pas WWE pomiędzy Johnem Ceną, a Robem Van Damem. Skończyło się to tym, że Cena został zaatakowany przez gwiazdy ECW.
6 czerwca 2005 - Lider Cenation został przedraftowany na RAW jako mistrz WWE, gdzie pojawił się w Highlight Reel Chrisa Jericho.
6 czerwca 2011 - Na RAW, John Cena i Alex Riley przegrali poprzez dyskwalifikację z Mizem i R-Truthem, gdzie sędzią specjalnym był sam Stone Cold Steve Austin.
7 czerwca 2006 - Podczas gali WWE vs. ECW, John Cena pokonałSabu poprzez dyskwalifikację, ponieważ doszło do interwencji z zewnątrz.
7 czerwca 2009 - John Cena pokonał Big Showa na gali Extreme Rules w Submissions Matchu.
7 czerwca 2010 - Na RAW, John Cena zmierzył się z CM Punkiem. Sama walka zakończyła się brakiem rezultatu, albowiem pojawili się zawodnicy NXT, którzy zdemolowali Johna Cenę i cały ring.
8 czerwca 2002 - Na Velocity, John Cena przegrał z Albertem w dark matchu.
8 czerwca 2009 - John Cena zmierzył się z Mizem na RAW, lecz walka zakończyła się brakiem rezultatu, ponieważ pojawił się Big Show, który zaatakował lidera Cenation. Miz zaatakował olbrzyma krzesełkiem, po czym zaczął uciekać.
9 czerwca 2002 - Na gali Heat, John Cena został pokonany przez Sheltona Benjamina w dark matchu.
9 czerwca 2008 - John Cena pokonał JBLa na RAW, natomiast przy stoliku komentatorskim znajdował się jego przyszły rywal Triple H.
9 czerwca 2014 - Na RAW, John Cena, Roman Reigns i Dean Ambrose pokonali The Wyatt Family w Six-Man Tag Team Matchu.
10 czerwca 2004 - Lider Cenation wziął udział w Triple Play Challenge, gdzie musiał wytrzymać po pięć minut w walce z - kolejno - Bookerem T, Robem Van Damem oraz Renee Dupree. Po tym jak mu się udało, Kurt Angle ogłosił, że Cena zmierzy się z nimi wszystkimi na Great American Bash w Fatal 4-Way Matchu o pas Stanów Zjednoczonych.
11 czerwca 2006 - John Cena został pokonany przez Roba Van Dama na gali ECW One Night Stand, tym samym stracił pas WWE. To właśnie na tej gali pojawiły się słynne chanty ''Fuck You Cena'' czy ''You can't wrestle''.
11 czerwca 2007 - Podczas draftu na RAW, John Cena został pokonany przez Edge'a poprzez wyliczenie.
12 czerwca 2006 - Na RAW, John Cena pokonał Edge'a poprzez dyskwalifikację, albowiem został zaatakowany przez trzech wrestlerów ECW.
13 czerwca 2005 - Na RAW, John Cena i Chris Jericho pokonali Christiana i Tysona Tmko. Po walce, Y2J zaatakował Johna Cenę, gdzie jasno wyraził chęć na zdobycie pasa WWE.
13 czerwca 2011 - CM Punk pokonał Johna Cenę na RAW, po tym jak lider Cenation został rozproszony przez R-Trutha. Na koniec, R-Truth ukradł Johnowi Cenie pas WWE.
14 czerwca 2002 - Na gali OVW Six Flags, Jerry Lawler i Nova pokonali Johna Cenę i Seana O'Haire'a.
14 czerwca 2010 - John Cena skonfrontował się z zawodnikami NXT, którzy zostali przepędzeni przez niego i inne gwiazdy WWE. Nieco później doszło do kolejnej walki, gdzie Cena pozostawił ją, albowiem poszedł ratować Breta Harta z opresji.
14 czerwca 2015 - Na gali Money in the Bank, John Cena pokonał mistrza NXT - Kevina Owensa w Champion vs. Champion Matchu.
15 czerwca 2009 - Na RAW, Randy Orton pokonał Johna Cenę, Triple H'a oraz Big Showa o zwakowany pas mistrzowski WWE. Jeszcze tego samego wieczoru, Cena zmierzył się z Big Showem. Przegrał, ponieważ zjawił się The Miz, który odwrócił jego uwagę.
16 czerwca 2002 - Na gali Heat, John Cena pokonał Scotta Vicka w dark matchu.
16 czerwca 2008 - John Cena pokonał Umagę na RAW w Street Fight Matchu.
16 czerwca 2013 - Na Payback, John Cena pokonał Rybacka w walce 3 Stages of Hell Matchu, wygrywając dwie z trzech stypulacji, tym samym obronił pas WWE.
16 czerwca 2014 - John Cena pokonał Kane'a na RAW w Stretcher Matchu.
17 czerwca 2012 - Na gali No Way Out, John Cena pokonał Big Showa w Steel Cage Matchu. Po samej walce, Cena wziął Laurinaitisa na plecy, po czym Vince McMahon wypowiedział słowa ''You're Fired!', by następnie otrzymał AA na stół komentatorski.
18 czerwca 2007 - W walce wieczoru RAW, John Cena i Bobby Lashley zostali pokonani przez Randy'ego Ortona oraz Kinga Bookera.
18 czerwca 2012 - Na RAW, John Cena pokonał Johna Laurinaitsa, Big Showa oraz Davida Otungę w Handicap Matchu. Sam Big Show w ogóle się nie pojawił.
19 czerwca 2006 - John Cena pokonał Ballsa Mahoneya na RAW poprzez STFU. Po walce pojawił się Sabu, który w ostatecznym rozrachunku rozwalił Ceną stół komentatorski.
19 czerwca 2011 - Na gali Capital Punishment, John Cena pokonał R-Trutha w walce o pas mistrzowski WWE.
19 czerwca 2016 - Podczas Money in the Bank, John Cena został pokonany przez AJ Stylesa.
20 czerwca 2005 - John Cena pokonał Muhammada Hassana na RAW w niecałe dwie minuty, w walce, gdzie na szali znalazł się pas mistrzowski WWE.
20 czerwca 2010 - Na gali Fatal 4-Way, Sheamus pokonał Johna Cenę, Randy'ego Ortona oraz Edge'a, co pozwoliło mu zdobyć pas mistrzowski WWE.
20 czerwca 2011 - Na RAW, John Cena, Randy Orton i Alex Riley pokonali R-Trutha, Christiana i The Miza w walce na eliminacje.
20 czerwca 2014 - Na SmackDown, John Cena, Sheamus i Roman Reigns pokonali Randy'ego Ortona, Alberto Del Rio, Cesaro i Braya Wyatta w 4 vs. 3 Handicap Matchu.
20 czerwca 2016 - Na RAW, John Cena pokonał Karla Andersona poprzez dyskwalifikację. Lider Cenation został w trakcie walki zaatakowany przez AJ Stylesa.
21 czerwca 2010 - John Cena zmierzył się z Sheamusem, gdzie sędzią specjalnym był Vince McMahon. Walka zakończyła się tym, że zjawił się Nexus, który zrobił ze wszystkim porządek.
23 czerwca 2008 - Podczas draftu na RAW, John Cena pokonał Edge'a poprzez wyliczenie, dzięki czemu zgarnął zawodnika na czerwoną tygodniówkę. Pożniej odbył się Battle Royal między RAW, SmackDown i ECW, którego John Cena nie wygrał, wygrał go Edge.
24 czerwca 2004 - Na SmackDown, Undertaker pokonał Johna Cenę po tym jak znokautował go jego łańcuchem.
24 czerwca 2007 - John Cena pokonał Bobba Lashleya, Kinga Bookera, Randy'ego Ortona oraz Micka Foleya 5-Way Matchu na gali Veangance, broniąc tym samym pasa mistrzowskiego WWE.
25 czerwca 2006 - Na gali Veangance, John Cena pokonał Sabu w Extreme Lumberjack Matchu po wykonaniu STFU.
26 czerwca 2003 - Po równym roku, kiedy John Cena zadebiutował na SmackDown, lider Cenation postanowił stworzyć Open Challenge, na którym pokonał Orlando Jordana.
26 czerwca 2005 - Na Vengeance, John Cena pokonał Christiana oraz Chrisa Jericho w Triple Threat Matchu o pas WWE.
26 czerwca 2007 - Na gali ECW, John Cena zmierzył się z mistrzem tejże tygodniówki - Johnnym Nitro, którego bez większych problemów pokonał.
27 czerwca 2002 - John Cena zadebiutował na SmackDown, gdzie został pokonany przez Kurta Angle'a.
27 czerwca 2004 - John Cena pokonał Bookera T, Rene Dupree oraz Roba Van Dama na Great American Bash, dzięki czemu obronił pas Stanów Zjednoczonych.
27 czerwca 2005 - Na RAW, John Cena w drużynie z Shawnem Michaelsem i Hulkiem Hoganem pokonali Chrisa Jericho, Christiana oraz Tysona Tomko.
27 czerwca 2011 - R-Truth pokonał Johna Cenę w Tables Matchu na RAW, po tym jak CM Punk interweniował. To właśnie tego dnia, Punk wygłosił to słynne pipe bomb.
27 czerwca 2016 - Na RAW, John Cena został pokonany przez Setha Rollinsa.
28 czerwca 2001 - Na gali Ohio Valley Wrestling, John Cena (Prototype) i Mr. Black przegrali w walce tag teamowej przeciwko Markowi Henry'emu i Big Showi.
28 czerwca 2009 - John Cena bez większych problemów pokonał The Miza na gali The Bash.
29 czerwca 2008 - Na gali Night of Champions, John Cena nie zdołał pokonać Triple H'a, przez co nie zdobył pasa WWE.
29 czerwca 2014 - John Cena zdobył pas WWE World Heavyweight Championship na gali Money in the Bank w Ladder Matchu.
29 czerwca 2015 - Na RAW, John Cena zmierzył się z Cesaro o pas mistrzowski Stanów Zjednoczonych. Walka została wygrana przez Johna Cenę, który wygrał to poprzez dyskwalifikację.
30 czerwca 2006 - John Cena pojawił się na gali OVW Six Flags, gdzie pokonał Aarona Stevensa poprzez STFU.
30 czerwca 2014 - Na RAW, John Cena i Roman Reigns pokonali Randy'ego Ortona i Kane'a poprzez dyskwalifikację

LIPIEC
1 lipca 2004 - Na SmackDown, John Cena zabawił się kosztem Kenzo Suzukiego, albowiem upokorzył go swoim rapem.
1 lipca 2013 - John Cena pokonał Alberto Del Rio w Champion vs. Champion Matchu na RAW.
2 lipca 2012 - Na RAW odbył się tag team match, w którym John Cena i CM Punk zmierzyli się z Danielem Bryanem i Chrisem Jericho, lecz walka zakończyła się brakiem rezultatu.
3 lipca 2003 - John Cena wziął udział w turnieju o mistrzostwo Stanów Zjednoczonych, lecz w pierwszej rundzie przegrał z Billy Gunnem.
3 lipca 2006 - Na RAW, John Cena stanął przed szansą zdobycia pasa mistrzowskiego WWE, lecz nie udało mu się pokonać Edge'a i Roba Van Dama. Mistrzostwo przeszło do rąk Edge'a.
4 lipca 2002 - Na SmackDown, John Cena stoczył swoją drugą walkę w WWE, zmierzył się z Chrisem Jericho, lecz przegrał. Po samej walce, Y2J chciał podać rękę Johnowi, lecz zamienił to na cios w twarz!
4 lipca 2005 - Lider Cenation pojawił się w Highlight Reel na RAW, gdzie skonfrontował się z Chrisem Jericho.
4 lipca 2011 - John Cena wymusił na McMahonie, aby ten mógł się zmierzyć z CM Punkiem o pas WWE na gali Money in the Bank, na co ten przystał, ale jeśli przegra, to zostanie zwolniony.
5 lipca 2010 - Na RAW, John Cena skonfrontował się dwukrotnie z grupą Nexus, gdzie dwukrotnie doszło do bójki między nimi, a Johnem Ceną i jego kumplami.
6 lipca 2009 - Na RAW doszło do finału turnieju o miano pretendenta do pasa WWE, walka Johna Ceny z Triple H'em zakończyła się podwójną dyskwalifikacją, albowiem interweniowało Legacy. Taki obró spraw ustalił nam triple threat match na Night of Champions.
6 lipca 2015 - W swoim US Open Challenge, John Cena pokonał Cesaro na RAW, dzięki czemu obronił pas Stanów Zjednoczonych.
7 lipca 2008 - John Cena i Cryme Tyme zniszczyli limuzynę JBL'a na RAW. Jeszcze tego samego wieczoru, Cena stanął przed szansą zostania pretendentem do pasa WWE, ale przegrał w Fatal 4-Way Matchu.
7 lipca 2014 - Na RAW, John Cena pokonał Setha Rollinsa poprzez dyskwalifikację.
8 lipca 2004 - Podczas SmackDown, John Cena zmierzył się z Bookerem T. Pokonał go poprzez dyskwalifikację. Przy tym oberwało się przypadkowo Kurtowi Angle'owi, który jako GM SmackDown zapowiedział, że odbierze Cenie pas Stanów Zjednoczonych.
9 lipca 2007 - John Cena pojawił się  w programie Larry Kinga, gdzie reprezentował WWE w dyskusji dotyczącej Chrisa Benoita.
9 lipca 2012 - Walka Johna Ceny i Kane przeciwko Chrisowi Jericho i Big Showi na RAW zakończyła się poprzez ogłoszenie braku zwycięzcy.
10 lipca 2006 - John Cena pokonał Sheltona Benjamina poprzez STFU na RAW. Lider Cenation został zaatakowany przez Edge'a, po czym ten zwiał do hotelu. Zemsta nadeszła jeszcze tego samego wieczoru, kiedy to John Cena zaatakował Edge'a w pokoju hotelowym.
11 lipca 2002 - Na SmackDown, John Cena w drużynie z Undertakerem pokonali Chrisa Jericho oraz Kurta Angle'a.
11 lipca 2005 - Na RAW, John Cena chciał skonfronotwać się z Chrisem Jericho, ale ten nie przyszedł, mimo tego udało mu się wykonać FU na Ericku Bischoffie.
11 lipca 2009 - John Cena wziął ślub z Elizabeth Huberdeau.
11 lipca 2011 - Na RAW, John Cena pokonał Davida Otungę i Michaela McGillicutty'ego w Handicap Matchu.
12 lipca 2002 - Na OVW Summer Series, John Cena pokonał Chrisa Kanyona.
12 lipca 2010 - Na RAW, John Cena zmierzył się z grupą Nexus w Handicap Matchu. Walkę oczywiście przegrał, lecz kiedy po walce miał dostać kolejny łomot, ku zaskoczeniu wszystkich przybył mu na pomoc Sheamus, czyli jego rywal.
13 lipca 2009 - John Cena w drużynie z Triple H'em i Sethem Greenem pokonali grupę Legacy na RAW.
13 lipca 2015 - Rusev pokonał Johna Cenę poprzez dyskwalifikację na RAW, ale tylko dlatego, ponieważ interweniował Kevin Owens.
14 lipca 2008 - Na RAW, John Cena i Cryme Tyme pokonali JBL'a oraz Cody'ego Rhodesa i Teda DiBiasego poprzez dyskwalifikację. Potem doszło do brawlu między Ceną i JBL'em, który przeniósł się na parking. Tam Cena miał zostać zgnieciony przez auto, ale w odpowiednim momencie się zawinął stamtąd.
14 lipca 2013 - Na gali Money in the Bank, John Cena pokonał Marka Henry'ego w walce o pas mistrzowski WWE.
14 lipca 2014 - Na RAW, John Cena w drużynie z Romanem Reignsem pokonali Kane'a, Setha Rollinsa oraz Randy'ego Ortona w Handicap Matchu poprzez dyskwalifikację.
15 lipca 2004 - John Cena tego dnia zmierzył się w Handicap Matchu przeciwko Bookerowi T, Kenzo Suzukiemu oraz Renee Dupree. Starcie w ostateczności przegrał.
15 lipca 2006 - Na Saturday Night Main Event, John Cena pokonał Edge'a w walce o pas mistrzowski WWE, ale poprzez dyskwalifikację, dlatego też pasa nie zdobył.
15 lipca 2013 - John Cena dostał możliwość wyboru swojego rywala na SummerSlam, i z wszystkich gwiazd WWE wybrał Daniela Bryana.
15 lipca 2015 - Na gali Money in the Bank, John Cena pokonał Kane'a, Chrisa Jericho, Miza i Big Showa w Ladder Matchu, dzięki czemu zgarnął walizkę Money in the Bank.
16 lipca 2007 - Na RAW odbyła się konfrontacja słowna pomiędzy Johnem Ceną, a Bobbym Lashleyem, którzy mieli zmierzyć się ze sobą na gali Great American Bash.
16 lipca 2012 - Lider Cenation uratował CM Punka z rąk Big Showa, po czym poinformował go, że wykorzysta walizkę Money in the Bank na 1000 RAW, gdzie obaj zmierzą się ze sobą o pas mistrzowski WWE.
17 lipca 2006 - John Cena zmierzył się z Umagą na RAW, starcie przegrał, ale tylko dlatego, ponieważ wmieszał się w to Edge i Lita.
17 lipca 2011 - Na gali Money in the Bank, John Cena przegrał z CM Punkiem o pas mistrzowski WWE. To właśnie ten pojedynek zyskał maksymalną ilość gwiazdek, czyli pięć.
18 lipca 2002 - Na SmackDown, John Cena zdołał pokonać Chrisa Jericho.
18 lipca 2005 - Na RAW, John Cena wziął udział w Lumberjack Matchu przeciwko Snitsky'emu. Mimo, że Chris Jericho wybierał drwali, to i tak John Cena wygrał to starcie.
18 lipca 2007 - John Cena pojawił się na gali OVW Six Flags, gdzie pokonał Lance Cade'a.
18 lipca 2010 - Na gali Money in the Bank, John Cena przegrał z Sheamusem w Steel Cage Matchu o pas mistrzowski WWE. Grupa Nexus nie pozwoliła Cenie wyjść, dlatego przegrał. Po walce, Cena mógł się przynajmniej wyżyć na Michaelu Traverze.
18 lipca 2011 - Lider Cenation miał zostać zwolniony na RAW przez Vince'a McMahon, ale w ostatecznośći do tego nie doszło, ponieważ Vince powstrzymał Triple H.
18 lipca 2012 - John Cena wziął rozwód z Elizabeth Huberdeau.
18 lipca 2016 - Na RAW, The Club w drużynie z The Wyatt Family pokonali Johna Cenę, New Day oraz Big Cassa i Enzo Amore'a.
19 lipca 2002 - Na gali OVW Summer Series, John Cena stanął przed szansą zdobycia pasa OVW, jednak przegrał starcie z Novą.
19 lipca 2010 - John Cena skonfrontował się z Nexusem, gdzie przedstawił swoją ekipę w walce przeciwko nim na SummerSlam.
19 lipca 2015 - Na gali Battleground, John Cena pokonał Kevina Owensa, tym samym obronił pas Stanów Zjednoczonych.
19 lipca 2016 - Epizod SmackDown przyniósł nam starcie Johna Ceny z Luke'm Gallowsem, którego pokonał. Tego samego wieczoru, John Cena został przedraftowany na niebieską tygodniówkę.
20 lipca 2008 - Na gali Great American Bash, John Cena przegrał z JBL'em w New York Parking Lot Brawl Matchu.
20 lipca 2009 - Na RAW, John Cena i Triple H pokonali grupę Legacy w Handicap Matchu.
20 lipca 2014 - Na gali Battleground, John Cena obronił pasa WWE WHC w walce przeciwko Randy'emu Ortonowi, Kane'owi oraz Romanowi Reignsowi.
20 lipca 2015 - Na RAW, John Cena, Randy Orton i Cesaro pokonali Kevina Owensa, Sheamusa i Ruseva w Six-Man Tag Team Matchu.
21 lipca 2002 - John Cena na swojej pierwszej gali PPV - Veangance - odniósł zwycięstwo pokonując Chrisa Jericho.
21 lipca 2008 - John Cena i Cryme Tyme pokonali JBL'a oraz Cody'ego Rhodesa i Teda DiBiasego w rewanżu. Nieco później, Cena przypadkowo uderzył Batistę zamiast JBL'a, co doprowadziło ostatecznie do bijatyki między nimi.
22 lipca 2004 - Na SmackDown, John Cena pokonał Luthera Reignsa, mimo że wmieszał się w to Booker T.
22 lipca 2007 - Na Great American Bash, John Cena pokonał Bobby'ego Lashleya w walce o pas mistrzowski WWE.
23 lipca 2007 - John Cena i Candice Michelle pokonali Umagę, Lance'a Cade'a oraz Trevora Murdocha na RAW. Tak naprawdę to sam John Cena to zrobił.
23 lipca 2012 - Na 1000 RAW, John Cena pokonał CM Punka poprzez dyskwalifikację o pas WWE, mimo tego nie zdobył pasa i jako pierwszy w historii nie wykorzystał walizki Money in the Bank. Przegrał, ponieważ interweniował Big Show. Chwilę później pojawił się The Rock, który na końcu został zaatakowany przez CM Punka.
24 lipca 2006 - Na RAW, John Cena w drużynie z Ric'em Flairem pokonali Edge'a i Johnny'ego Nitro w walce wieczoru.
24 lipca 2016 - Na gali Battleground, John Cena oraz Big Cass i Enzo Amore pokonali Club w Six-Man Tag Team Matchu.
25 lipca 2002 - Na SmackDown, John Cena pokonał Testa w singlowym starciu.
25 lipca 2005 - tego dnia, John Cena wziął udział w 'bitwie kapel'. John Cena wykonał występ na żywo, a Y2J odmówił występu, dlatego też to lider Cenation to wygrał. Tego samego wieczoru, Cena przegrał z Carlito, albowiem sędzią był właśnie Y2J.
25 lipca 2011 - John Cena pokonał Reya Mysterio na RAW, gdzie na szali znalazło się mistrzostwo WWE, i to właśnie lider Cenation został nowym mistrzem.
26 lipca 2009 - Na gali Night of Champions, Randy Orton pokonał Johna Cenę i Triple H'a w walce o mistrzotwo WWE.
26 lipca 2010 - Mimo, że John Cena skompletował sobie ekipę, która zawalczy z Nexusem na SummerSlam, to tego wieczoru ich drużyna kompletnie się nie mogła zrozumieć.
26 lipca 2016 - Lider Cenation stanął przed szansą zdobycia title shota na pas mistrzowski WWE, lecz przegrał 6-Way Matchu, który wygrał Dolph Ziggler.
27 lipca 2003 - John Cena zmierzył z Undertakerem na gali Veangance, lecz starcie przegrał.
27 lipca 2007 - Na gali OVW Six Flags, John Cena pokonał OVW TV Championa Shawna Spearsa w non-title matchu.
27 lipca 2009 - John Cena wygrał Beat the Clock Challenge na RAW, gdzie pokonał Miza, co pozwoliło mu też uzyskać kolejnego title shota na pas WWE.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               
27 lipca 2015 - John Cena bronił pasa Stanów Zjednoczonych na RAW w walce przeciwko Sethowi Rollinsowi, w ostateczności udało mu się wygrać.
28 lipca 2008 - Na RAW, John Cena i Batista pokonali JBLa i Batistę. Po walce natomiast poznaliśmy nowego menadżera RAW, który zestawił Cenę i Batistę na SummerSlam.
28 lipca 2014 - Na RAW, John Cena pokonał Cesaro w non-title matchu.
29 lipca 2004 - John Cena wziął udział w wieloosobowym starciu o zwakowany pas Stanów Zjednoczonych, jednak to Booker T wyszedł z tego zwycięsko, co oznaczało że to on został nowym mistrzem.
29 lipca 2013 - Na RAW, John Cena zdołał pokonać Rybacka w Tables Matchu.
30 lipca 2007 - Na RAW doszło do walki Johna Ceny z Carlito. John Cena przegrał, albowiem swoje w tym zrobił Randy Orton.
30 lipca 2012 - John Cena zmierzył się z Big Showem na RAW, lecz walka zakończyła się poprzez brak rezultatu.
31 lipca 2006 - Na RAW, John Cena pokonał Matta Strikera w bardzo szybkim pojedynku. Z rampy przyglądał się mu Edge z Litą.


RESZTA WKRÓTCE....

ConversionKonwersja BuźkiBuźki