Feud: John Cena vs. Randy Orton (2014)


30 czerwca 2014 roku, Triple H ogłosił, że na Battleground dojdzie do Fatal 4-Way Matchu pomiędzy Johnem Ceną, Randy'm Ortonem, Kane'm i Romanem Reignsem o pas WWE World Heavyweight Championship. Tego samego wieczoru doszło do walki drużynowej, w której John Cena i Roman Reigns pokonali Randy'ego Ortona i Kane'a poprzez dyskwalifkację.

Tydzień później doszło do walki Champion vs. Mr. Money in the Bank, w którym John Cena zmierzył się z Sethem Rollinsem, wygrał to starcie poprzez dyskwalifkację, ponieważ do ringu wkroczył Kane z Randy'm Ortonem. Potem doszło do brawlu, w którym pojawił się Roman Reigns oraz Dean Ambrose. Ostatecznie Randy Orton zainkasował Attitude Adjustment od Johna Ceny, a Kane otrzymał speara od Romana Reignsa!

Na ostatnim RAW przed galą Battleground doszło do Handicap Matchu, w którym John Cena i Roman Reigns musieli się zmierzyć z Randy'm Ortonem, Kane'm i Sethem Rollinsem. Pojedynek wygrali face'owie, oczywiście poprzez dyskwalifikację. Po starciu doszło do ataków między uczestnikami Fatal 4-Way Matchu, Cena przypadkowo otrzymał speara od Romana Reignsa, Kane powalił go big bootem, ku zaskoczeniu Orton wykonał Kane'owi RKO. Jak widać nie można nikomu ufać, do ringu powrócił Roman Reigns, który zasakuje Ortona spearem!

Battleground 2014
Pojedynek był lekko chaotyczny, lecz zwycięstwo odniósł mimo wszystko John Cena, który pod koniec pojedynku wykonał Randy'emu Ortonowi Attitude Adjustment na Kane'a! (Raport)

Po dosyć długiej przerwie, rywalizacja została wznowiona 22 września na RAW. W między czasie, John Cena stracił pas WWE World Heavyweight Championship na rzecz Brocka Lesnara. Obaj zmierzyli się ze sobą w walce wieczoru, wygrał John Cena, będzie bez niespodzianki, ponieważ zakończyło się to dyskwalifikacją, Seth Rollins i Kane interweniowali w tym pojedynku.

Kolejny tydzień przyniósł nam walkę tag teamową, w której John Cena i Dean Ambrose pokonali Randy'ego Ortona i Kane'a poprzez dyskwalifikację. Członkowie The Authority razem poradzili sobie z Johnem i Deanem, kiedy Cena chciał pomóc Ambrose'owi, otrzymał od Randy'ego Ortona RKO! To nie był koniec, ponieważ dla Johna mieli jeszcze Chokeslam oraz Curmb Stomp na walizkę Money in the Bank!

7 października na RAW, John Cena był zmuszony walczyć sam przeciwko Randy'emu Ortonowi, Sethowi Rollinsowi oraz Kane'owi. Mimo wszystko pojedynek wygrał.. przez dyskwalifkację. Po pojedynku, Cena był wciąż atakowany, lecz na pomoc przybył mu Dean Ambrose, który przyszedł z budką hot dogów. Po zwycięskim brawlu, Triple H ogłosił, że John Cena zmierzy się z Deanem Ambrosem podczas Hell in a Cell, a zwycięza tego starcia zmierzy się z Sethem Rollinsem w Hell in a Cell Matchu.

Tydzień później Triple H zmienił zdanie, powiedział Johnowi i Deanowi, że obaj zmierzą się ze sobą jeszcze tego samego wieczoru w No Holds Barred Contract on a Poll Matchu. Tak też się stało, przy ringu znajdował się Orton, Kane oraz Rollins. W trakcie tego pojedynku, Cena wepchnął w nich Ambrose'a, co tylko zdenerwowało Ortona. Ten wkroczył do ringu i zaczął atakować lidera Cenation. Ostateczenie wyszło tak, że to Dean Ambrose pokonał Johna Ceną. Podczas Hell in a Cell, Cena zmierzy się z Ortonem, taka była reguła.

Na ostatnim RAW przed galą Hell in a Cell dowiedzieliśmy się, że starcie Johna Ceny z Randy'm Ortonem będzie Hell in a Cell Matchem, ale także zwycięzca zgarnie title shota na pas WWE World Heavyweight Championship. Generalnie doszło do segmentu między nimi, ale także obecny był Randy Orton. Po tym jak pogadali, Cena otrzymał RKO od Randy'ego Ortona! To samo czekało Paula Heymana!

Hell in a Cell 2014
Dość przyjemny pojedynek, który odbył się w piekielnej konstrukcji, jako że walka miała swoją stypulację, dodawało to ciekawości do pojedynku. Starcie wygrał John Cena, który wykonał Attitude Adjustment z narożnika na stół! (Raport)

Od tej pory, obaj zawodnicy nie mieli ze sobą styczności, jeśli chodzi o ich rywalizację.

Przeczytaj również:
WWE RAW 30/06/2014
WWE RAW 07/06/2014
WWE RAW 14/06/2014
WWE Battleground 2014
WWE RAW 22/09/2014
WWE RAW 29/09/2014
WWE RAW 07/10/2014
WWE RAW 13/10/2014
WWE RAW 20/10/2014
WWE Hell in a Cell 2014
Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki