Feud: John Cena vs. Seth Rollins (2014-2015)


27 października na RAW dowiedzieliśmy się, że na gali Survivor Series dojdzie do wielkiego starcia drużynowego, w którym drużyna Johna Ceny zmierzy się z The Authority. Tego samego wieczoru doszło do jego walki z kapitanem rywali, czyli Sethem Rollinsem. Jednak tuż przed ich pojedynkiem, John Cena uratował Dolpha Zigglera, który dołączył do jego drużyn, przed Sethem Rollinsem oraz Kane'm. Starcie Johna z Sethem zakończyło się wygraną tego pierwszego, standardowo poprzez dyskwalifikację. W pojedynku pojawił się Kane, chwile potem na pomoc Johnowi przyszedł Dolph Ziggler. Doszło do wielkiego brawlu, w którym udział wzięły także inne gwiazdy WWE, generalnie Seth Rollins od razu uciekł na rampę.

Na ostatnim RAW przed Survivor Series doszło do podpisania kontraktu pomiędzy drużyną Johna Ceny, a The Authority. Trudno było to nazwać jednak podpisywanie, skoro w ogóle takiego czegoś nie było. Generalnie doszło do brawlu między ekipami, Cena zajmował się kapitanem rywali, Sethem Rollinsem. W pewnym momencie chciał mu wykonać Attitude Adjustment, jednak przeszkodził Triple H. To właśnie on oberwał Attitude Adjustment na stół!

Survivor Series 2014
John Cena został wyeliminowany z pojedynku przez Setha Rollinsa, ponieważ chwilę przed tym został znokautowany KO Punchem przez Big Showa, który opuścił jego drużynę i dołączył do The Authority. Mimo wszystko, jego drużyna odniosła zwycięstwo dzięki wielkiemu wyczynowi Dolpha Zigglera, z małą pomocą debiutującego Stinga. (Raport)

Noc później, fani mieli możliwość wyboru dla Setha Rollinsa partnerów do walki przeciwko Johnowi Cenie i Dolphowi Zigglerowi, a do dyspozycji otrzymał swoich ochroniarzy, Jamiego Noble'a oraz Joeya Mercury'ego. Z wiadomych przyczyn, zwycięstwo odniosła drużyna face'ów. Po pojedynku, Seth Rollins próbował uciec z ringu, jednak specjalny generalny menadżer RAW, Daniel Bryan, wrzucił Go z powrotem do ringu, gdzie otrzymał superkicka od Zigglera oraz Attitude Adjustment od Johna Ceny! Po tym zdarzeniu powrócił anonimowy komputer jako generalny menadzer.

Na kolejnym RAW doszło do konfrontacji słownej między Johnem Ceną, a Sethem Rollinsem. Przerwał im dzwięk nadchodzącej wiadomości od anonimowego menadżera RAW, dowiedzieliśmy się, że na gali TLC dojdzie do Tables Matchu pomiędzy Johnem Ceną, a Sethem Rollinsem, jednak pod jednym warunkiem, jeśli John przegra, straci miano pretendenta do tytułu, które zdobył na gali Hell in a Cell pokonując Randy'ego Ortona, Potem doszło do ataku ze strony Rollinsa, ostatecznie skończyło się tym, że Cena otrzymał triple powerbomb na stół od swojego rywala oraz jego ochroniarzy! W walce wieczoru zobaczyliśmy starcie, w którym John Cena, Dolph Ziggler i Ryback pokonali Setha Rollinsa, Kane'a oraz Luke'a Harpera. Po walce standardowo doszło do brawlu, z którego tym razem zwycięsko wyszła ekipa face'ów.

8 grudnia na RAW, Cena otrzymał w końcu szanse na starcie z Big Showem, który zdradził jego drużynę podczas Survivor Series. Pojedynek zakończył się zwycięstwem lidera Cenation poprzez dyskwalifkację. W starciu interweniował oczywiście Seth Rollins ze swoimi ochroniarzami. Doszło do brawlu między uczestnikami starcia ze Survivor Series, tym razem noc należała do członków The Authority, na sam koniec Cena otrzymał kolejne triple powerbomb od Rollinsa i jego ochroniarzy, lecz tym razem na stół komentatorski!

TLC 2014
Pojedynek od razu pokazał, że nie będzie on jeden na jednego, Sethowi Rollinsowi pomagali jego ochroniarze, jednak do czasu, kiedy Mercury i Noble otrzymali podwójne Attitude Adjustment na stół. Starcie było wznawiane po tym jak John Cena i Seth Rollins równocześnie w tym samym czasie upadli na dwa stoły stojące poza ringiem. Pod koniec pojedynku przybył Big Show, który zaczął atakować Johna Cenę, na pomoc przyszedł powracający Roman Reigns, który wymierzył olbrzymowi potężnego speara na stół stojący w narożniku. Na koniec dorzucił Rollinsowi superman punch, a John wykonał Attitude Adjustment na stół, dzięki temu odniósł zwycięstwo. (Raport)

Noc później doszło do segmentu z udziałem Chrisa Jericho, Paula Heymana, Setha Rollinsa oraz Johna Ceny. Lider Cenation chciał kolejnego starcia z Mr. Money in the Bank, Y2J był wtedy specjalnym gospodarzem RAW, dlatego ustalił też takie starcie, tym razem w Steel Cage Matchu! Pojedynek zakończył się zwycięstwem Setha Rollinsa poprzez Curmb Stomp, warte jednak uwagi jest to, że wcześniej przyszedł Brock Lesnar, który wykonał Johnowi trzy german suplexy oraz dorzucił F-5!

Na świątecznym RAW doszło do ich kolejnego starcia, tym razem pojedynek ustalił Święty Mikołaj, czyli Hulk Hogan. Starcie jak to starcie, było dobre w ich wykonaniu. Ostatecznie czyste zwycięstwo przypadło Johnowi Cenie.

Ostatnie RAW w 2014 roku przyniosło nam wiele emocji, ponieważ Seth Rollins wymusił na Johnie Cenie, aby ten przywrócił The Authority. Generalnie doszło do Cutting Edge Peep Show, które prowadził Christian z Edge'm, a ich gościem był Seth Rollins. Doszło do tego, że w ringu znalazł się Big Show, a Christian oberwał walizką od Setha Rollinsa. Olbrzym zniósł Edge'a do parteru, a jego głowę położył na walizce. Seth groził Johnowi, który przybiegł chwilę potem, tym samym został zatrzymany przed ringiem, że jeśli nie przywróci The Authority, to złamie Edge'owi kark. Doszło więc do tego, że John został zmuszony przywrócić Triple H'a i Stephanie McMahon. Potem doszło do ataku ze strony Ceny na Rollinsa, wiele mu to nie dało, ponieważ Big Show bez problemu go znokautował!

5 stycznia, Triple H ogłosił, że do walki Johna Ceny z Brockiem Lesnarem o pas WWE World Heavyweight Championship na Royal Rumble został dodany Seth Rollins, tak też dojdzie do triple threat matchu. Tego samego wieczoru, Stephanie ogłosiła, że Erick Rowan, Ryback oraz Dolph Ziggler zostają zwolnieni, a mogą za to podziękować Johnowi Cenie.

W następnym tygodniu doszło do konfrontacji Johna Ceny z Triple H'em i Stephanie McMahon. Oni dali mu szanse na przywrócenie jego kolegów do pracy, jednak musiał pierw pokonać Setha Rollinsa w Lumberjack Matchu. Tak się nie stało, ponieważ Big Show w pewnym momencie wyciągnął Johna z ringu, gdzie wykonał mu KO Punch! Następnie Seth Rollins odliczył go w ringu, tym samym odniósł zwycięstwo. Tego samego wieczoru doszło do podpisywania kontraktu pomiędzy uczestnikami triple threat matchu, kiedy to już zrobili, doszło oczywiście do brawlu. Brock Lesnar otrzymał Attitude Adjustment na stół, John Cena otrzymał Curmb Stomp od Setha Rollinsa, jednak chwilę potem to samo wykonał na Brocku Lesnarze!

Na ostatnim RAW przed Royal Rumble działo się naprawdę dużo. John Cena został rzucony na pojedynek z trzema rywalami, Sethem Rollinsem, Big Showem i Kane'm w Handicap Matchu. Walka miała swoją zasadę, jeśli John Cena wygra, to do pracy zostanie przywrócony Dolph Ziggler, Erick Rowan oraz Ryback, jednak gdy przegra, straci swoje miejsce w Royal Rumble Matchu. Starcie zakończyło się wygraną lidera Cenation, który zwyciężył po wykonaniu roll upu na Rollinsie, on jak i jego koledzy zostali zaskoczeni przez pojawienie się Stinga, który zadebiutował na RAW. Kiedy John Cena już zszedł z wizji, a wtedy do ringu przyszedł Brock Lesnar, który rzucił się na Setha Rollinsa, ostateczenie Kane i Big Show otrzymali po potężnym F-5!

Royal Rumble 2015
Co by powiedzieć o tym pojedynku.. był po prostu genialny! Tyle się działo, tyle ciekawych spotów, walka, którą trzeba obejrzeć. Lesnar był praktycznie niszczony przez swoich rywali, od samego Johna Ceny otrzymał z 4 Attitude Adjustment, mimo wszystko kick outował, ostatecznie to on właśnie wygrał pojedynek po wykonaniu drugiego F-5 na Seth'cie Rollinsie! (Raport)

Przeczytaj również:
WWE RAW 27/10/2014
WWE RAW 17/11/2014
WWE Survivor Series 2014
WWE RAW 24/11/2014
WWE RAW 01/12/2014
WWE RAW 08/12/2014
WWE TLC 2014
WWE RAW 15/12/2014
WWE RAW 22/12/2014
WWE RAW 29/12/2014
WWE RAW 05/01/2015
WWE RAW 12/01/2015
WWE RAW 19/01/2015
WWE Royal Rumble 2015
Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

1 komentarze:

Kliknij tutaj komentarze
Dean Ambrose
Jakub
16 stycznia 2015 00:18 ×

bardzo dobry opis feudu.. wieeeeeeeeeeeeeeeeeelki szacunek za ogarnięcie informacji z każdej tygodniówki no i za opis tego przyzwoitym językiem na bardzo wysokim poziomie :) gratulacje Jakub :) jak każda z resztą Twoja praca sama się broni, bo jest idealna i widać włożone w nią serce i szczere chęci, nie jest to nic wymuszonego lub robionego na siłę :)

Dean Ambrose
Odpowiedz
avatar

ConversionKonwersja BuźkiBuźki