Feud: John Cena vs. Brock Lesnar (2014-2015)


21 lipca na RAW, Triple H ogłosił, że John Cena zmierzy się z Brockiem Lesnarem o pas WWE World Heavyweight Championship na SummerSlam. Tydzień później, John Cena skomentował decyzję Huntera, chwilę potem skonfrontował się z menadżerem Brocka Lesnara, Paulem Heymanem. W ostateczności Cena zmierzył się z Cesaro, który też w tamtym czasie był Paul Heyman Guyem.

Dwa tygodnie później, Paul Heyman poinformował Johna Cenę, że ten odbędzie swój ostatni pojedynek na SummerSlam, ponieważ Brock nie da mu żadnych szans. Trochę później do ringu przyszedł sam John Cena, który podpromował swoim speechem starcie z Lesnarem na SummerSlam. Dał nam do zrozumienia, że nie da się tak łatwo w tym pojedynku. Na koniec RAW odbyła się celebracja urodzin Hulka Hogana, w trakcie przyszedł Brock Lesnar z Paulem Heymanem. ''Bestia'' poinformował Hulkstera, że to koniec imprezy, kilka chwil później do ringu przybiegł lider Cenation, nie doszło do żadnego brawlu, ponieważ Lesnar się wycofał.

SummerSlam 2014
Początek starcia już pokazał jak ten pojedynek będzie wyglądał, Cena zainkasował F-5. Walka była pod dyktando Lesnara, który wykonał aż 16 german suplexów! Wszystko zakończyło się po kontrze STF na F-5. John przegrał to starcie w bardzo złym stylu, tym samym także stracił pas WWE World Heavyweight Championship. (Raport)

John Cena pojawił się na RAW dopiero dwa tygodnie później, ogłoszono także, że na gali Night of Champions dojdzie do rewanżu pomiędzy nim, a Brockiem Lesnarem o pas WWE World Heavyweight Championship. Podczas tego show odbyło się Hall of Fame Forum, gdzie Hulk Hogan, Ric Flair oraz Shawn Michaels oceniali szanse Johna Ceny w rewanżowym starciu, jedynie Hulkster był zadania, że sobie poradzi z ''bestią''. Jako że było to o Johnie Cenie, to nie mogło Go tam zabraknąć. Lider Cenation dał wszystkim do zrozumienia, że na Night of Champions nie idzie pokonac Brocka Lesnara, idzie tam by skopac Mu tyłek. Trochę później odbyło się starcie z Brayem Wyattem, starcie przebiegało podobnie jak walka na SummerSlam. W pewnym momencie interweniował Erick Rowan i Luke Harper, na pomoc przybiegł mu Big Show oraz Mark Henry. Doszło do tag team matchu, w którym to John pokazał swoją siłę, wykonał każdemu członkowi The Wyatt Family po Attitude Adjustment!

Tydzień później odbyło się Highlight Reel, w którym pojawiło się The Authority. Triple H stwierdził, że John Cena nie nadaje się na rywala Brocka Lesnara na Night of Champions, ma pewne wątpliwości. Lider Cenation pojawił się w ringu, trochę pogadał, możecie o tym poczytac w raportach. Hunter ostatecznie ustalił tag team match, w którym John Cena, Roman Reigns i Chris Jericho zmierzą się z Kane'm, Randy'm Ortonem oraz Sethem Rollinsem. Dodał również, że każdy z tych zawodników będzie miał coś do udowodnienia. Tak też się stało, doszło do tego pojedynku, face'owie wygrali to starcie. Po walce, John Cena podszedł do Triple H'a stojącego poza ringiem, nagle próbował Go zaatakowac Seth Rollins, jednak ten otrzymał Attitude Adjustement na stół komentatorski! Po tym wszystkim powiedział Hunterowi, że na Night of Champions zmierzy się z Brockiem Lesnarem.

8 września na RAW, John Cena skonfrontował się z Paulem Heymanem, któremu kazał przyprowadzić Brocka Lesnara na następne RAW.

Na finałowym RAW przed Night of Champions, John Cena zaczął się pastwić nad Paulem Heymanem, który miał przyprowadzic Brocka Lesnara. W pewnym momencie tak też się stało, Brock Lesnar się pojawił. Doszło do brawlu, Cena szybko otrzymał german suplexa i wyleciał poza ring. Szybko jednak wrócił, wyrzucił Lesnara z ringu, a tam wbił go w ring post. Na zakończenie pięknie Go powalił i zaczął atakowac pięściami, przybyli sędziowie, którzy ich rozdzielili.

Night of Champions 2014
Ten pojedynek zdecydowanie należał do Johna Ceny, przebiegł był podobny do tego starcia z SummerSlam. Lesnar na samym początku otrzymał Attitude Adjustment, w sumie otrzymał tego finishera cztery razy. Walkę John Cena wygrał, ale przez dyskwalifikację, ponieważ do ringu przybył Seth Rollins, który przerwał pinfall lidera Cenation atakując go walizką Money in the Bank! Szykowało się do inkasacji walizki, jednak przeszkodził w tym John Cena. Na zakończenie show, Cena otrzymał F-5 od Brocka Lesnara. (Raport)

Następnie jego celem stał się Seth Rollins, jednak nie tylko on chciał go dorwać, był także Dean Ambrose. Mieliśmy tak jakby małą rywalizację pomiędzy nimi, ale o tym w osobnym poście jeszcze będzie. 13 stycznia na RAW, John Cena przegrał starcie z Deanem Ambrose'm o kontrakt na walkę z Sethem Rollinsem na Hell in a Cell. Za karę otrzymał walkę z Randy'm Ortonem w Hell in a Cell Matcu o miano pretendenta do pasa WWE World Heavyweight Championship. Starcie wygrał w efektowny sposób, czyli wykonał Attitude Adjustment z narożnika na stół. Na TLC, John Cena zmierzył się z Sethem Rollinsem w Tables Matchu, jeśli przegrałby to starcie, to tym samym straciłby swoją szansę na zdobycie tytułu. Tak się nie stało, ponieważ pokonał Setha Rollinsa dzięki małej pomocy Romana Reignsa. Na Royal Rumble miało dojść do ich ostatecznej walki, która promowana była jako ''ostatni rozdział''.

Brock Lesnar pojawił się 15 grudnia na RAW, po tak długiej nieobecności. Tego samego wieczoru, John Cena mierzył się z Sethem Rollinsem w Steel Cage Matchu. Mistrza zobaczyliśmy w ringu, ponieważ wszedł do klatki, gdzie wykonał Johnowi Cenie trzy german suplexy oraz F-5! Seth wykorzystał sytuacje, dorzucił Curmb Stomp i wygrał to starcie.

5 stycznia na RAW, Triple H ogłosił, że podczas Royal Rumble dojdzie do Triple Threat Matchu pomiędzy Johnem Ceną, Brockiem Lesnarem, a Sethem Rollinsem! Tego samego wieczoru, Triple H wraz ze Stephanie McMahon ogłosili, że Dolph Ziggler, Ryback oraz Erick Rowan zostają zwolnieni, a podziękować mogą Johnowi Cenie, który przywrócił The Authority na ostatnim RAW w 2015 roku.

Kolejny tydzień przyniósł nam podpisywanie kontraktu na walkę podczas Royal Rumble, po kilku minutach gadaniny wszystko przeszło do jednego, do brawlu. John Cena rzucił się z atakiem na Setha Rollinsa, lecz wtedy ruszył na niego Brock Lesnar, który wymierzył mu german suplexa. To samo czekało Setha Rollinsa. To jednak nie był koniec, Cena zdołał wstać i wymierzyć mistrzowi potężne Attitude Adjustment na stół! Mr. Money in the Bank ruszył z atakiem na lidera Cenation, wymierzył mu kopniaka w brzuch oraz po chwili Curmb Stomp! To samo czekało na Brocka Lesnara!

Na ostatnim RAW przed Royal Rumble działo się naprawdę dużo. John Cena został rzucony na pojedynek z trzema rywalami, Sethem Rollinsem, Big Showem i Kane'm w Handicap Matchu. Walka miała swoją zasadę, jeśli John Cena wygra, to do pracy zostanie przywrócony Dolph Ziggler, Erick Rowan oraz Ryback, jednak gdy przegra, straci swoje miejsce w Royal Rumble Matchu. Starcie zakończyło się wygraną lidera Cenation, który zwyciężył po wykonaniu roll upu na Rollinsie, on jak i jego koledzy zostali zaskoczeni przez pojawienie się Stinga, który zadebiutował na RAW. Kiedy John Cena już zszedł z wizji, do ringu przyszedł Brock Lesnar, który rzucił się na Setha Rollinsa, ostateczenie Kane i Big Show otrzymali po potężnym F-5!

Royal Rumble 2015
Co by powiedzieć o tym pojedynku.. był po prostu genialny! Tyle się działo, tyle ciekawych spotów, walka, którą trzeba obejrzeć. Lesnar był praktycznie niszczony przez swoich rywali, od samego Johna Ceny otrzymał z 4 Attitude Adjustment, mimo wszystko kick outował, ostatecznie to on właśnie wygrał pojedynek po wykonaniu drugiego F-5 na Seth'cie Rollinsie! (Raport)

Przeczytaj również:
WWE RAW 28/07/2014
WWE RAW 11/08/2014
WWE SummerSlam 2014
WWE RAW 25/08/2014
WWE RAW 01/09/2014
WWE RAW 08/09/2014
WWE RAW 15/09/2014
WWE Night of Champions 2014
WWE RAW 15/12/2014
WWE RAW 05/01/2015
WWE RAW 12/01/2015
WWE RAW 19/01/2015
WWE Royal Rumble 2015
Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki