Feud: John Cena vs. Bray Wyatt (2014)


Zarysy rywalizacji Johna Ceny z Brayem Wyatten rozpoczęły się na styczniowej gali Royal Rumble w 2014 roku, gdzie The Wyatt Family przyczyniło się do porażki lidera Cenation z Randy'm Ortonem o pas WWE World Heavyeweight Championship. Tuż po pojedynku, John otrzymał Sister Abigail od Braya Wyatta. W lutym, Cena wziął udział w Elimination Chamber Matchu o pas WWE World Heavyweight Championship, został wyeliminowany po drugim już ataku ze strony The Wyatt Family, tym samym poniósł kolejną porażkę o tytuł.

24 lutego na RAW, doszło do pierwszej konfrontacji między Johnem a Brayem Wyattem, który pojawił się przy ringu wraz z Luke'm Harperem i Erickiem Rowanem. Wyatt powiedział, że zamierza skończyć erę Johna Ceny, która opiera się na kłamstwach oraz pustych obietnicach. John kazał zrobic mu jakiś krok, też tak zrobił, całe The Wyatt Family go zaatakowało, w trakcie tego brawlu, noga Johna Ceny lekko ucierpiała, ponieważ zaczął kuleć. Ostatecznie został wywieziony z areny na noszach. Kolejne RAW przynosi nam drugą konfrontacje, tym razem Cena był w ringu, a Bray Wyatt na titantronie. Lider The Wyatt Family stwierdził, że John przypomina Mu jednego z mistrzów, którego dopingują do czasu, kiedy przegra. Na sam koniec stwierdził, że obaj wkrótce się ze sobą spotkają.

10 marca, John Cena rzucił wyzwanie Brayowi Wyattowi na WrestleManię 31, które zostało przyjęte. Generalnie odbył się segment z Johnem, Brayem oraz Hulkiem Hoganem. Tuż po tym, John Cena zmierzył się z Erickiem Rowanem, którego pokonał poprzez roll up.

Następne RAW to kolejna konfrontacja słowna pomiędzy Johnem Ceną, a Brayem Wyattem. Obaj obiecali, że coś sobie zrobią podczas WrestleManii 31.

24 marca na RAW, John Cena zmierzył się z Luke'm Harperem w dośc długim pojedynku. Lider Cenation w pewnym momencie powalił Harpera potężnym clothelinem, do tego dorzucił Attitude Adjustment. Chwilę potem zgasły światła, kiedy jasnośc wróciła, John Cena był nieprzytomny, jego ręce były zablokowane na linach, a The Wyatt Family założyło mu na głowę maskę owcy.

Na ostatnim RAW przed WrestleManią 31 doszło do ich finałowej konfrontacji, po pojedynku Braya Wyatta, on wraz z Rowanem i Harperem wykonywali swój taunt w ringu, nagle tuż za nimi pojawił się John Cena, który miał strój farmera oraz miał założoną maskę. Kiedy ją zdjął, zapaliło się światło, Cena ruszył do ataku, Harper wyleciał z ringu, a Erick Rowan otrzymał Attitude Adjustment. To samo czekało Braya Wyatta, jednak ten uciekł z ringu.

WrestleMania 31
Tak też odbyło się pierwsze ich starcie, w trakcie walki swoje chciął zrobic Erick Rowan i Luke Harper, jednak John Cena skutecznie sobie z nimi poradził.Tuż pod koniec tego pojedynku, Bray Wyatt chciał zmusic Johna, aby uderzył Go krzesłem, zrobił to, lecz oberwał Rowan, który znajdował się na krawędzi ringu. Starcie zakończyło się tradycyjnie po Attitude Adjustment. (Raport)

Na pierwszym RAW po WrestleManii, John Cena wraz z Big E i Sheamusem zostali pokonani przez The Wyatt Family w walce wieczoru. Tydzień później, John Cena zaczął sobie robic żarty z Wyattów, przedstawiając im trzy różne przerobione zdjęcia z ich głowami. Lider Cenation wyzwał także Braya Wyatta na pojedynek podczas Extreme Rules, tym razem w pewnej stypulacji.. w Steel Cage Matchu!

21 kwietnia na RAW, fani mieli do wyboru rodzaj walki dla Johna Ceny, starcie z Luke'm Harperem, pojedynek z Harperem i Rowanem lub starcie z całym The Wyatt Family. Wybrali najgorzej jak mogli dla Johna Ceny, starcie 3 na 1. Co ciekawe, John Cena wygrał to starcie, lecz przez dyskwalifkację. Po walce, John Cena otrzymał potężnego clothesline'a od Harpera, big boota od Rowana oraz Sister Abigail od Wyatta. Po tym wszystkim, Bray Wyatt zaczął śpiewac przy nieprzytomnym Johnie Cenie. Na ostatnim RAW przed galą Extreme Rules, John Cena znajdował się w ringu, gdzie także była klatka Steel Cage. John nie wiedział, dlaczego fani tak go potraktowali. W pewnym momencie przerywa mu zgaszone światło oraz śpiewające dziecko. Kiedy światło się zapaliło, na rampie znajdowały się dzieci. Zjawia się także The Wyatt Family. Gasną ponownie światła, kiedy się zapalają, dzieci znajdują się przy ringu mając założone maski owiec.

Extreme Rules 2014
Drugie ich starcie tym razem należało do Braya Wyatta, który pokonał Johna Cenę po wykonaniu Sister Abigail. Warto jednak zauważyc, że chwilę wcześniej, kiedy John chciał wyjśc drzwiami, zgasło światło i pojawiło się dziecko, które śpiewało ze zmienionym głosem, to przestraszyło lidera Cenation, a całą sytuacje wykorzystał oczywiście jego przeciwnik. (Raport)

John Cena pojawił się 6 maja na gali Main Event, tam wygłosił swoje promo, gdzie wspominał o Brayu Wyattcie, ale także o tym, aby się nigdy nie poddawać. Na SmackDown, John Cena wraz z The Usos przegrał z The Wyatt Famil w walce wieczoru.

Tydzień później na RAW, John Cena wraz z bracmi Uso pokonał The Wyatt Family. W późniejszej fazie show, John Cena został wyzwany na ostateczną walkę na Payback w Last Man Standing Matchu. Wyzwanie przyjął na SmackDown. 16 maja na SmackDown, doszło do kolejnej konfrontacji słownej między Johnem Ceną i Brayem Wyattem. Potem doszło do walki pomiędzy nim a Erickiem Rowanem, którego pokonał. Na RAW w Anglii, John Cena zmierzył się z Luke'm Harperem. Starcie wygrał, jednak standardowo poprzez dyskwalifkacje, ponieważ w walce interweniował Erick Rowan. Po walce, John Cena otrzymał Sister Abigail w ringu, następnie został przeniesiony na rampę, gdzie otrzymał jeszcze raz to samo, Wyatt następnie liczył do dziesięciu, a potem zaczął śpiewac.

Na ostatnim RAW przed Payback, doszło do ostateczniej konfrontacji Johna Ceny z Brayem Wyattem, ale także The Usos z Luke'm Harperem i Erickiem Rowanem. Lepiej z tego wyszli face'owie.

Payback 2014
Finałowe starcie tym razem należało do Johna Ceny, który pokonał Braya Wyatta w Last Man Standing Matchu. Starcie miał wiele ciekawych spotów, w walce mieliśmy także interwencje Luke'a Harpera, Ericka Rowana oraz braci Uso, którzy również mieli świetne spoty między sobą. Ostatecznie zwycięstwo w tej rywalizacji należało do lidera Cenation. (Raport)

Przeczytaj również:
WWE Royal Rumble 2014
WWE Elimination Chamber 2014
WWE RAW 24/02/2014
WWE RAW 03/03/2014
WWE RAW 10/03/2014
WWE RAW 17/03/2014
WWE RAW 24/03/2014
WWE RAW 31/03/2014
WWE WrestleMania 31
WWE RAW 07/04/2014
WWE RAW 14/04/2014
WWE RAW 21/04/2014
WWE RAW 28/04/2014
WWE Extreme Rules 2014
WWE Main Event 06/05/2014
WWE SmackDown 09/05/2014
WWE RAW 12/05/2014
WWE SmackDown 16/05/2014
WWE RAW 19/05/2014 
WWE RAW 26/05/2014
WWE Payback 2014
Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

1 komentarze:

Kliknij tutaj komentarze
Dean Ambrose
Jakub
6 stycznia 2015 20:21 ×

dobra wycieczka po wspomnieniach i niezłe przypomnienie jednego z najważniejszych feudów w 2014 roku :)

Dean Ambrose
Odpowiedz
avatar

ConversionKonwersja BuźkiBuźki