Feud: John Cena vs. Rusev (2015)


Ich długa rywalizacja rozpoczęła się 25 stycznia 2015 roku tuż po gali Royal Rumble. Tak naprawdę początek tego feudu niewiele wyjaśniał, ponieważ Rusev przerwał bez powodu Johnowi Cenie wywiad, który udzielał. No dobra, miał powód, był wkurzony, że nie wygrał Royal Rumble Matchu, ale no wiecie co mam pewnie na myśli. Doszło pomiędzy nimi do sprzeczki, która została opanowana przez innych zawodników z szatni.

Na SmackDown doszło do ich pierwszej konfrontacji słownej, w której udział brała także Lana. John Cena oczywiście w swoim stylu zachęcał rywala do działania, lecz ten nie dał mu się sprowokować, i dla świętego spokoju wyszedł z ringu i odszedł na zaplecze. Już podczas tego show napłynęła oficjalna informacja, że obaj zmierzą się ze sobą o pas Stanów Zjednoczonych, który jest w posiadaniu Ruseva, na gali Fastlane w lutym.

9 lutego na RAW, doszło do ponownej konfrontacji słownej między nimi. John oczywiście żartował sobie z tej dwójki, co nie spodobało się Rusevowi. Słowa zamieniły się w czyny, a to oznaczało oczywiście wielki brawl na rampie, który ku zaskoczeniu został wygrany przez Ruseva. John zwyczajnie został zdominowany przez przeciwnika.

Tydzień później mieliśmy podobny scenariusz, ale z małą zamianą ról. To John Cena znajdował się w ringu, a Rusev i Lana znajdowali się na stage'u. Ich dyskusja była dosłownie o tym samym, co wcześniej, czyli o tym, co i kto będzie wstanie zrobić na Fastlane. I w tym przypadku słowa zamieniły się w czyny, lecz to John Cena ruszył z ofensywą, i w efekcie końcowym mu to wyszło. Lider Cenation dwukrotnie wbił Ruseva w światła LED, by po chwili zasypać go serią ciosów w głowę. Na sam koniec, John wzniósł pas Stanów Zjednoczonych do góry.

Fastlane 2015
John Cena przegrał starcie z Rusevem poprzez techniczne poddanie. Warto jednak odnotować to, co się wydarzyło. Cena został rozproszony przez Lanę, przez co mistrz Stanów Zjednoczonych wykonał mu low blow, po którym przeszedł do The Accolade. John przez o stracił przytomność, więc sędzia postanowił zakończyć pojedynek. (Raport)

Już noc później, John Cena domagał się rewanżu z Rusevem na WrestleManii 31, jednak jak się okazało, nie będzie to dla niego aż takie łatwe, by otrzymać jego zgodę. Rusev poinformował go, że nie ma powodu, dla którego miałby dać mu rewanż, dlatego się nie zgodził. 

Kolejny tydzień przyniósł nam kolejną próbę w wykonaniu Johna Ceny, lecz zawiódł się jeszcze bardziej niż na zeszłym epizodzie. Tym razem swoje zrobiła Stephanie McMahon, która dała mu do zrozumienia, że WrestleMania może się odbyć bez niego, zaznaczyła jednak, że jeżeli John Cena zasłuży sobie u Ruseva, to dostanie swój pojedynek na najważniejszej gali w roku. Potem przerwało im nadejście Curtisa Axela, który parodiował sobie Hulka Hogana. To właśnie chwilę potem zmierzył się z nim. Zwyczajnie go stratował, kończąc na Attitude Adjustment i STF. Po walce wyszedł Rusev, który powiedział mu, że jego odpowiedź brzmi nie.

9 marca na RAW, Rusev pokonał Curtisa Axela o pas Stanów Zjednoczonych, jeszcze w szybszym starciu niż John Cena w zeszłym tygodniu. Po pojedynku nie było jednak do śmiechu Rusevowi, który musiał skonfrontować się z Johnem Ceną. Lider Cenation był tak skupiony, że kiedy wbił do ringu, wykonał serię przejść do STF. Lana nie mogła na to patrzeć, więc postanowiła za Ruseva powiedzieć, że zgadza się na pojedynek podczas WrestleManii o pas Stanów Zjednoczonych. John wtedy puścił i odszedł zadowolony na zaplecze.

Tydzień później doszło do podpisywaniu kontraktu na walkę podczas WrestleManii. Rusev w swoim stylu starał się wykręcić, przyszedł z prawnikiem, tłumacząc, że klauzula była taka, że to on podejmie decyzję, a nie Lana. Zgodził się na pojedynek tylko pod jednym warunkiem, jak przeczyta swój list. John się zgodził, a Rusev czytał sobie rzeczy o Amerykanach i ich państwie, obrażając ich przy tym. Kiedy skończył, podpisał kontrakt, rzucił stół na Cenę i uciekł z ringu.

Ostatnie finalne RAW przed WrestleManią 31 przyniosło nam ich ostatnią konfrontacje fizyczną przed walką o tytuł. Cena przybiegł na pomoc Swaggerowi, kiedy to był niszczony przez Ruseva. Jak się okazało, Cena sam oberwał, wpadając ostatecznie pod The Accolade na stole komentatorskim. Rusev puścił akcję dopiero wtedy, kiedy John stracił przytomność.

WrestleMania 31
Generalnie pojedynek był nieco lepszy niż poprzedni. Tutaj nie mogło być już inaczej, jeżeli chodzi o zwycięzce, wygrał John Cena, który został nowym mistrzem Stanów Zjednoczonych! Pojedynek zakończył się po tym, jak Cena wykonał Rusevowi springboard stunnera i dorzucił do tego Attitude Adjustment. Jakby nie patrzeć, Lana nieco przyczyniła się także do jego porażki. (Raport)

2 kwietnia na SmackDown, doszło do ich pierwszej po WrestleManii konfrontacji. Generalnie wynikło z tego to, że obaj zmierzą się ze sobą na gali Extreme Rules. Miało dojść już do czynów, lecz Rusev zatrzymał się w połowie drogi. Chciał aby jego wielka flaga Rosji pojawiła się nad ringiem, lecz John Cena go zaskoczył, ponieważ przygotował specjalnie wielką flagę Stanów Zjednoczonych. Były mistrz US był bardzo wkurzony, a John wręcz przeciwnie.

Nieco ponad tydzień później na RAW w Anglii, John Cena zmierzył się z Bad News Barrettem w swoim Open Challenge o pas Stanów Zjednoczonych. Pokonał go bez większych problemów. Ważniejsze jest jednak to, co wydarzyło się po pojedynku. Do ringu wkroczył Rusev, który znokautował Cenę łańcuchem! Lana zapowiedziała, że na Extreme Rules dojdzie do Russian Chain Matchu o tytuł.

20 kwietnia na RAW doszło do ich ostatniej konfrontacji przed galą Extreme Rules. Obaj napotkali się na zapleczu, kiedy to John Cena udzielał wywiadu. Co prawda John nie zauważył nawet swojego rywala, ponieważ został zaatakowany przez niego od tyłu. Mistrz Stanów Zjednoczonych wpadł pod The Accolade, ale z łańcuchem. Rusev puścił akcję po tym jak John Cena stracił przytomność, czyli taki standard w sumie.

Extreme Rules 2015
Dotychczas ich najnudniejszy pojedynek, choć niczego i tak nie mogliśmy spodziewać się po takiej stypulacji. John Cena zdołał w pewnym momencie dotknąć czterech narożników, dzięki czemu wygrał to starcie i zachował tytuł. Tej samej nocy, Rusev rzucił wyzwanie Cenie na Payback, tym razem w ''I Quit'' Matchu! (Raport)

Noc później, John zorganizował swój Open Challenge, na który odpowiedział Heath Slater. Niby nic w tym nadzwyczajnego, ale jednak coś, Slater podczas swojego wejścia został zaatakowany przez Ruseva. Doszło do typowej gadki, że Rusev dopuści do tego, że Cena wypowie słowa ''I Quit''. 

11 maja na RAW, Cena kontynuował swój Open Challenge, na który tym razem odpowiedział Neville. W zaawansowanym stadium tego pojedynku pojawił się Rusev, który zaatakował Neville'a i przyczynił się tym samym do dyskwalifikacji. Oberwało się jemu, ale i Johnowi Cenie, który któryś raz już wpadł pod The Accolade, po którym standardowo stracił przytomność. Na koniec mieliśmy wielką flagę Rosyjską nad ringiem.

Payback 2015
Zdecydowanie chyba ich najlepsze starcie z czterech dotychczasowych ich starć. Nie zabrakło dosłownie niczego. Zwycięzca był wiadomy od razu, i w sumie nie ma co się dziwić. Cena pokonał Ruseva po tym jak zapiął na nim STF z liną. Decyzję o zakończeniu pojedynku podjęła Lana, która powiedziała za Ruseva, że się poddaje i rzuciła biały ręcznik na ring. Tym samym John Cena wygrał całą rywalizacje. (Raport)

Przeczytaj także:
Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki