Feud: John Cena vs. Ryback (2013)


Rywalizacja Johna Ceny z Rybackiem nadeszła na pierwszym RAW po WrestleManii 29, czyli 8 kwietnia 2013 roku. Początkowo nic na to nie wskazywało, ponieważ Ryback był facem, ale o tym za chwilę. John Cena jako nowy mistrz WWE (Na WrestleManii pokonał The Rocka) otrzymał już pierwszego kandydata do obrony tytułu, był nim Mark Henry. Tak też w walce wieczoru, John Cena musiał bronić pasa WWE. Starcie zakończyło się zwycięstwem Johna Ceny poprzez wyliczenie. Po pojedynku lider Cenation został zaatakowany przez Marka Henry'ego. Na pomoc Johnowi przybył Ryback, który bez problemów pozbył się Henry'ego z ringu. Wydawałoby się, że nic więcej na tym RAW już nie wyniknie, jednak Ryback wykonał na Cenie meat hook clothesline, ale dorzucił także Shellshocked. Po tym wszystkim, Ryback wziął pas WWE, wzniósł go do góry i zaczął krzyczeć ''Feed Me More''.

W następnym tygodniu, Ryback wyjaśnił swój atak na Cenę, powiedział, że on nigdy nie otrzymał od Johna pomocy przy atakach The Shield, wspomniał także, że uratował go aż trzy razy. Teraz ma jeden cel, pas WWE. W późniejszej fazie show doszło do konfrontacji słownej między nimi, miało dojść do bójki, jednak Ryback się wycofał. Ostateczenie pojawiło się The Shield, a Cena otrzymał triple powerbomb. Kolejny tydzień przyniósł nam informację, że na gali Extreme Rules, John Cena będzie bronił pasa WWE przeciwko Rybackowi. Na RAW odbył się segment z Mickiem Foleyem oraz Rybackiem, kiedy miało dojść do rękoczynu, zjawił się John Cena. Chwilę potem wybrzmiała muzyka The Shield, tym razem to Cena wyszedł z ringu. Kiedy Ryback został już zaatakowany przez Tarczę, do ringu z krzesełkiem wparował John Cena, ostatecznie Ryback otrzymał Attitude Adjustment!

6 maja, Vickie Guerrero poinformowała Johna Cenę i Rybacka, że Ci podczas Extreme Rules zmierzą się w Last Man Standing Matchu. Pod koniec RAW, Ryback zmierzył się z Kane'm. Doszło do wielkiego zamieszania, ponieważ w ringu znalazło się The Shield, ale także John Cena i Daniel Bryan. Ostatecznie zakończyło się tym, że Cena otrzymał uderzenia krzesełkiem od Rybacka. Na kolejnym RAW, Cena wraz z Teamem Hell No zdołał pokonać The Shield poprzez dyskwalifkację w pojedynku na eliminacje. Po walce, Shield wymierzyło Johnowi triple powerbomb, następnie zjawił się Ryback, który zaatakował krzesełkiem kostkę Johna Ceny!

Extreme Rules 2013
Starcie między Johnem Ceną a Rybackiem było bardzo wyrównane. Mogła zaskoczyć bardzo końcówka walki, która zakończyła się brakiem rezultatu, Cena wbił się wraz z Rybackiem w światła LED, które znajdowały się na titantronie! (Raport)

20 maja na RAW, Ryback przyjechał do areny karetką, rzucił Johnowi wyzwanie na Ambulance Match podczas nowej gali WWE, Payback. Michael Cole chwilę później poinformował, że starcie jest już oficjalne. Tydzień później doczekaliśmy się powrotu Johna Ceny, który poinformował Rybacka, że podczas Payback, Ci zmierzą się w Three Stages of Hell Matchu! Walka będzie podzielona na Lumberjack Match, Tables Match oraz Ambulance Match. Tego samego wieczoru, Cena zmierzył się z Curtisem Axelem, z którym przegrał poprzez wyliczenie. Przyczynił się oczywiście do Ryback, który przyjechał karetką do areny. Doszło między nimi do brawlu, jednak Ryback ostateczenie uciekł.

3 czerwca na RAW, Cena ponownie zmierzył się z Curtisem Axelem. Ponownie przegrał poprzez wyliczenie, ponieważ Ryback rozwalił Johnem stół poza ringiem. Na ostatnim RAW przed Payback, doszło do długo wyczekiwanego brawlu między Ceną a Rybackiem, przy ringu znajdowały się także gwiazdy WWE, które rozdzielały od siebie Johna Cenę i Rybacka!

Payback 2013
Pierwszą częścią Three Stages of Hell Matchu był Lumberjack Match, który został wygrany przez Rybacka, następny był Tables Match, który wygrał już John Cena, finałowym stopniem był Ambulane Match, wygrał oczywiście John Cena, ale zakończenie tego starcia bardzo efektowne. (Raport)

Przeczytaj także:
WWE RAW 15/04/2013
WWE RAW 22/04/2013
WWE RAW 06/05/2013
WWE RAW 13/05/2013
WWE Extreme Rules 2013
WWE RAW 20/05/2013
WWE RAW 27/05/2013
WWE RAW 03/06/2013
WWE RAW 10/06/2013
WWE Payback 2013
Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki