Feud: John Cena vs. Daniel Bryan (2013)


15 lipca 2013 roku na RAW, John Cena dostał możliwośc wyboru swojego rywala podczas najgorętszej gali lata w WWE, czyli SummerSlam. Taką szansę dał mu ówczesny generalny menadżer RAW, Brad Maddox. Chwilę potem zjawił się Randy Orton, który poinformował Johna, aby się pilnował, ponieważ ten ma walizkę Money in the Bank. Zjawił się także Fandango, lecz ten ostatecznie oberwał od Ortona. Jesteśmy na końcówce RAW, na rampie znajdują się wszystkie gwiazdy WWE, a do ringu przybył John Cena. Po chwili gadania, Cena wybrał.. Daniela Bryana!

Następny tydzień przyniósł nam podpisanie kontraktu na walkę na SummerSlam. Ostatecznie wynikło z tego, że Bryan zmierzy się z Rybackiem w walce wieczoru RAW. Walkę wygrał poprzez dyskwalifikację, ponieważ Ryback rozwalił Bryanem stół poza ringiem. On najwidoczniej nie miał dośc, jednak jego zapędy uspokoił John Cena, który przybiegł Danielowi na ratunek. Po chwili wziął mikrofon, powiedział że zmierzy się z Rybackiem w Tables Matchu na następnym RAW.

29 lipca, John Cena zmierzył się z Rybackiem w Tables Matchu, po dłuższym pojedynku, Cena zdołał go pokonac. Po walce pojawił się Daniel Bryan, który skandował z fanami ''Yes!'', wziął pas WWE i wszedł do ringu. Zaczął ponownie swoje ''Yes!, Yes!, Yes!'', Cenie nie było do śmiechu, wyrwał mu pas.

W następnym tygodniu, John Cena miał krótką rozmowę z Mr. Money in the Bank, Randy'm Ortonem. Ich gadkę przerwało nadejście The Shield, które otoczyło ring, Johna i Randy'ego wsparł Daniel Bryan. Wszystko przerwał Brad Maddox, który ostalił walkę wieczoru, John Cena wraz z Randy'm Ortonem i Danielem Bryanem zmierzą się z The Shield. Jeśli chodzi o sam przebieg tego pojedynku, Tarcza przegrała to starcie przez dyskwalifikację. Po walce, Bryan otrzymał RKO od Bryana, to samo czekało Johna Cenę. Szykowało się na realizacje walizki Money in the Bank, jednak do ringu ponownie wkroczyło The Shield, Orton się wycofał, a Cena zainkasował speara od Romana Reignsa! Na sam koniec, Daniel Bryan otrzymał triple powerbomb.

Na finałowym RAW przed SummerSlam, dowiedzieliśmy się że Triple H będzie sędzią specjalnym walki Johna Ceny z Danielem Bryanem o pas WWE. W późniejszej fazie show odbyło się MizTV, którego gościem był John Cena oraz Daniel Bryan. Podczas tego segmentu doszło wielu wymiany słów między Johnem i Danielem, Bryan został także spoliczkowany przez lidera Cenation, jednak nie dał się sprowkowac.

SummerSlam 2013
Sam przebieg pojedynku wyszedł znakomicie, Cena jak i Bryan pokazali się naprawdę z bardzo dobrej strony. Walka została wygrana przez Daniela Bryana, który pokonał Johna nowym finisherem, running knee. Po walce, Triple H odwrócił się od Bryana, wykonał na nim Pedigree. Zjawił się także Orton, który zainkasował walizkę Money in the Bank, tym samym poznaliśmy kolejnego, nowego mistrz WWE. (Raport)

Na pierwszym RAW po SummerSlam, John Cena przybył do ringu, poinformował, że z powodu urazu tricepsa musi opuścic WWE na 6-8 tygodni. Wspomniał także o Danielu Bryanie, który został oszukany na SummerSlam, według niego powinien byc teraz mistrzem. Następnie przyszedł on do ringu, Cena podał mu rękę i odszedł na zaplecze. Tak też zakończył się wątek rywalizacji dwóch face'ów.

Przeczytaj także:
WWE RAW 15/07/2013
WWE RAW 22/07/2013
WWE RAW 29/07/2013
WWE RAW 05/08/2013
WWE RAW 12/08/2013
WWE SummerSlam 2013
WWE RAW 19/08/2013
Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki