Podsumowanie 2014 roku


Już dzisiaj kończymy rok 2014, dlatego też mam dla was podsumowanie całego roku w wykonaniu Johna Ceny, który był pełen emocji, zapraszam.

Styczeń
Na pierwszym RAW w 2014 roku doszło do segmentu pomiędzy Johnem Ceną, Ric'em Flairem oraz Randy'm Ortonem. Lider Cenation zaproponował mistrzowi walkę, jednak ten się nie zgodził. Kolejne RAW przyniosło nam walkę z Damienem Sandowem, którą John wygrał. W późniejszej fazie show, Orton pokonał Kingstona, po walce zaatakował ojca Johna Ceny, który znajdował się w pierwszym rzędzie przy ringu! 20 stycznia, Cena w końcu dorwał Ortona, ich bójka przeniosła się nawet poza arenę, gdzie Randy Orton ostatecznie uciekł do samochodu, którym odjechał. Na Royal Rumble doszło do rewanżu o pas WWE World Heavyweight Championship, John Cena przegral to starcie, ponieważ w trakcie walki zjawiło się The Wyatt Family, Orton to wykorzystał i wykonał na nim RKO. Na finałowym styczniowym RAW, John Cena wraz z Sheamusem i Danielem Bryanem pokonali The Shield, dzięki temu dostali się do walki w komorze eliminacji na gali Elimination Chamber o pas WWE World Heavyweight Championship.

Luty
Pierwsze RAW przyniosło nam kolejną walkę Johna Ceny z Randy'm Ortonem, która tym razem została wygrana przez lidera Cenation. Na kolejnym RAW doszło do segmentu, w którym zjawili się wszyscy uczestniczy Elimination Chamber Matchu. W późniejszej fazie show, John Cena zmierzył się z Cesaro, którego pokonał. Na gali Elimination Chamber, John Cena nie zdołał zdobyc pasa WWE World Heavyweight Championship, odpadł przez ponowny atak The Wyatt Family. Walkę ostatecznie wygrał Randy Orton. 24 lutego na RAW, Cena skonfrontował się po raz pierwszy z Wyattami, finalnie od nich oberwał.

Marzec
Rozpoczął się okres promowania rywalizacji Johna Ceny z Brayem Wyattem, pierwsze RAW przyniosło nam konfrontacje słowną między nimi. Na kolejnym RAW, John Cena wyzwał Braya Wyatta na starcie podczas WrestleManii 31, które zostało przyjęte. Na tym samym RAW, Cena pokonał Ericka Rowana. Tydzień później mieliśmy to samo, co na pierwszym marcowym RAW. 24 marca, John zmierzył się z kolejnym członkiem The Wyatt Family, tym razem z Luke'm Harperem. Starcie zakończyło się brakiem rezultatu, ponieważ w walce interweniował Bray Wyatt z Erickiem Rowanem. Na finałowym RAW przed WrestleManią 31, John Cena przebrał się za jednego z członków The Wyatt Family, zjawił się przy rodzince po walce Braya Wyatta z R-Truthem, ostatecznie rozprawił się z nimi. 

Kwiecień
Miesiąc rozpoczęliśmy od WrestleManii 31, na której John Cena zdołał pokonac Braya Wyatta. Na pierwszym RAW po WM'ce, John Cena wraz z Sheamusem i Big E zostali pokonani przez The Wyatt Family. Kolejne RAW przyniosło nam konfrontacje Ceny z Wyattami, lider Cenation ośmieszał każdego członka stajni. 21 kwietnia na RAW, fani wybrali Johnowi Cenie zawodników do walki, kogo wybrali? Całe The Wyatt Family! Grupa przegrała to starcie poprzez dyskwalifikację. Na ostatnim RAW przed galą Extreme Rules, John Cena przyszedł do ringu (gdzie była klatka) z pretensjami do fanów, nie mogło zabraknąc Braya Wyatta, wraz z nim zjawił się z wielką gromadą dzieci, które miały na sobie maski owiec. 

Maj
Na gali Extreme Rules, doszło do Steel Cage Matchu, który został wygrany przez Braya Wyatta, Cena został przestraszony przez dzieciaka, który śpiewał ”He’s Got the Whole World in his Hands” ze zmienionym głosem. 12 maja na RAW, Cena wraz z The Usos pokonał The Wyatt Family. W późniejszej fazie show, Wyatt wyzwał Cenę na Last Man Standing Match podczas Payback. John Cena zaakceptował wyzwanie na SmackDown. Na RAW w Londynie, Cena zmierzył się z Luke'm Harperem, którego pokonał poprzez dyskwalifikację. Po walce został przeniesiony na rampę, gdzie otrzymał Sister Abigail, następnie Bray liczył do dziesięciu. Na ostatnim RAW przed galą Payback, doszło do ostateczniej konfrontacji między Ceną a Wyattami.

Czerwiec
Już 1 czerwca, John Cena zmierzył się z Brayem Wyattem w Last Man Standing Matchu na Payback, zdołał go pokonac. Noc później na RAW, Cena skonfrontował się ze Stephanie McMahon, która dała mu w nagrodę walkę z Kane'm. Lider Cenation wygrał to starcie poprzez dyskwalifikację, Kane chciał go po walce zniszczyc, jednak to on został rozwalony przez Cenę. Na kolejnym RAW, John Cena wraz z Deanem Ambrosem i Romanem Reignsem pokonali The Wyatt Family. 16 czerwca doszło do kolejnej walki Johna Ceny z Kane'm, tym razem był to Stretcher Match. Zwycięzcą okazał się oczywiście John Cena, który dostał się do walki o pas WWE World Heavyweight Championship podczas Money in the Bank. W następnym tygodniu czekał nas Handicap 3 na 4, Cena wraz z Sheamusem i Reignsem pokonali Cesaro, Del Rio, Wyatta oraz Ortona. Po walce doszło do wielkiego brawlu, z którego ostatecznie zwycięsko wyszedł Roman Reigns. Na Money in the Bank, John Cena pokonał swoich rywali w Ladder Matchu o pas WWE World Heavyweight Championship, tym samym został nowym mistrzem! Na ostatnim czerwcowym RAW, Triple H wraz ze Stephanie McMahon ogłosił, że Cena będzie na okładce WWE 2K15. Hunter także ogłosił, że na Battleground, Cena zmierzy się z Reignsem, Ortonem i Kane'm w Fatal 4-Way Matchu. W walce wieczoru RAW, Cena wraz z Reignsem pokonali Ortona i Kane'a.

Lipiec
7 lipca na RAW, John Cena zmierzył się z Sethem Rollinsem, zdołał go pokonac poprzez dyskwalifikację. Na następnym RAW doszło do konfrontacji słownej między Johnem Ceną a Romanem Reignsem. Ostatecznie wynikło z tego późniejsze starcie w walce wieczoru, w którym to Cena i Reigns pokonali Ortona, Kane'a i Rollinsa poprzez dyskwalifkację. Na Battleground, Cena skutecznie obronił pas WWE World Heavyweight Championship pokonując Reignsa, Ortona oraz Kane'a. Noc później na RAW, Triple H ogłosił, że na SummerSlam, John Cena zmierzy się z Brockiem Lesnarem. John pojawil się na ostatnim lipcowym RAW, gdzie skonfronotował się z menadżerem Lesnara, Paulem Heymanem. John następnie zmierzył się z Cesaro, którego pokonał.

Sierpień
Na finałowym RAW przed galą SummerSlam, John Cena poinformował Lesnara, że skopie mu tyłek. W późniejszej fazie show, Cena przyszedł na ratunek Hulkowi Hoganowi, ponieważ podczas jego urodzinowej imprezy przybył Brock Lesnar, ostatecznie nie doszło do brawlu. Na SummerSlam, John Cena otrzymał łomot swojego życia, oberwał 16 german suplexów, był bezradny, przegrał to starcie, tym samym stracił pas WWE World Heavyweight Championship. Dwa tygodnie później odbył się panel WWE Hall of Famerów, w którym obecny byl Shawn Michaels, Hulk Hogan oraz Ric Flair, zjawił się także John Cena, który poinformował, że na Night of Champions pokaże na co go tak naprawdę stac.

Wrzesień
Na pierwszym RAW, Cena wziął udzial w Highlight Reel, w programie Chrisa Jericho, gdzie pojawiło się także The Authority. Hunter miał pewne wątpliwości, co do Ceny, jeśli chodzi o jego walkę z Lesnarem na Night of Champions, dostał jednak szansę udowodnienia swojej wielkości w walce wieczoru. Cena wraz z Reignsem i Jericho pokonał Ortona, Kane'a i Rollinsa. Po walce, Seth Rollins otrzymał Attitude Adjustment od Johna Ceny na stół komentatorski. W następnym tygodniu, Cena skonfrontował się z Paulem Heymanem, któremu kazał przyprowadzic Brocka Lesnara na kolejne RAW. I tak też się stało, Cena zniszczył Lesnara w brawlu. To też oznaczało ciekawą walkę na Night of Champions. Tak też była, John zupełnie zdominował w tym starciu Brocka Lesnara, któremu wykonał aż 4 Attitude Adjustment! Lider Cenation wygrał to starcie, jednak poprzez dyskwalifikację, ponieważ w walce interweniował Seth Rollins. Uwaga Johna Ceny skupiła się teraz na Seth'cie Rollinsie. Na początkowym segmencie doszło do wymiany słów między Ceną a Ambrosem. W walce wieczoru, Cena pokonał Ortona poprzez dyskwalifkację. Na kolejnym RAW, Cena i Ambrose zmierzyli się z Ortonem i Kane'm, pojedynek wygrali, ale ponownie poprzez dyskwalifikację. Po walce John i Dean zostali zniszczeni przez swoich rywali, ale także przez Setha Rollinsa.

Październik
John Cena zmierzył się z Sethem Rollinsem, Kane'm i Randy'm Ortonem w Handicap Matchu 3 na 1, wygrał to starcie poprzez dyskwalifkację. Po walce zjawił się Dean Ambrose, który pomógl Johnowi, na sam koniec wykonał mu Dirty Deeds! Sprzeczka Johna z Deanem trwa w najlepsze, Hunter umieścił ich w tag teamie, obaj pokonali The Usos oraz Stardusta i Goldusta. Po walce zjawił się Triple H, który poinformował, że John Cena zmierzy się z Deanem Ambrosem w No Holds Barred Contract on a Pool Matchu jeszcze podczas tego RAW, a zwycięzca zmierzy się z Sethem Rollinsem na gali Hell in a Cell. Starcie zostało wygrane przez Deana. Dla Johna też coś zostało, na Hell in a Cell zmierzy się z... Randy'm Ortonem. Co więcej, zwycięzca zgarnia title shota na pas WWE World Heavywieght Championship! Na finałowym RAW przed galą Hell in a Cell, doszło do konfrontacji Ceny z Ortonem i Heymanem, w rezultacie John i Paul otrzymali po RKO. W walce wieczoru, John Cena i Dean Ambrose przegrali Handicap Match 3 na 2 przeciwko Ortonowi, Rollinsowi i Kane'owi. Na Hell in a Cell, John Cena pokonał po raz kolejny Randy'ego Ortona w klatce. Na pierwszym RAW po PPV dowiedzieliśmy się, że drużyna Johna Ceny podejmie się walki z The Authority na Survivor Series. W walce wieczoru, John Cena pokonał Setha Rollinsa, znowuż poprzez dyskwalifikację.

Listopad
10 listopada na RAW w Anglii, Cena zmierzył się z Rybackiem, wygrał John, oczywiście po dyskwalifkacji. Po walce doszlo do wielkiego brawlu, dowiedzieliśmy się mniej więcej o składach drużyn. Na następnym RAW, poznaliśmy całe ekipy, do drużyny Johna Ceny należał Big Show, Dolph Ziggler, Erick Rowan oraz Ryback, a w drużynie przeciwnej Seth Rollins, Luke Harper, Mark Henry, Rusev oraz Kane. Na koniec tego odcinka RAW, doszło do wielkiego brawlu, który został wygrany przez ekipę Johna Ceny. Na Survivor Series, Team Ceny pokonał Team Authority dzięki pomocy debiutującego Stinga. John Cena został wyeliminowany przez Setha Rollinsa, ponieważ został znokautowany przez Big Showa, bohaterem jego drużyny okazał się Dolph Ziggler, który wyeliminował Ruseva, Harpera, Kane'a i ostatecznie z pomocą Stinga, Setha Rollinsa. Tak też The Authority straciło całą władzę nad WWE. Na ostatnim listopadowym RAW, Cena wraz z Ziggler pokonał Rollinsa oraz jego ochroniarzy, Noble'a i Mercury'ego.

Grudzień
1 grudnia na RAW, Cena skonfrontował się z Sethem Rollinsem. Ostateczenie został zniszczony przez Rollinsa, jego ochroniarzy oraz Big Showa i Luke'a Harpera. W późniejszej fazie show, Cena wraz z Rybackiem i Zigglerem pokonali Rollinsa, Kane'a i Harpera. Na kolejnym RAW, Cena skonfrontował się z Big Showem, wygrał z nim, oczywiście poprzez dyskwalifikację. Następnie po walce doszło do wielkiego brawlu, w którym to John Cena otrzymał triple power bomb na stół komentatorski! Na TLC, John Cena pokonał Setha Rollinsa w Tables Matchu, w trakcie walki pojawił się Big Show, lecz zajął się nim powracający Roman Reigns. Noc później, Chris Jericho ustanowił Steel Cage Match pomiędzy Ceną a Rollinsem. W trakcie ich walki powrócił Brock Lesnar, który wykonał Johnowi trzy german suplexy oraz F-5, Rollins dorzucił Curmb Stomp, tym samym odniósł zwycięstwo. Na świątecznym RAW czekał nas ostateczny rewanż, który wygrał John Cena. Na ostatnim RAW w 2014 roku, John Cena został zmuszony przez Setha Rollinsa do przywrócenia The Authority, gdyby tego nie zrobił, Edge by ucierpiał. Chwilę po tym, John ruszył na niego, jednak został zatrzymany przez Big Showa, który go znokautował, do tego Rollins dorzucił Curmb Stomp. Świętującym Authority zakończyliśmy rok 2014!

Ten rok nie był zły dla Johna Ceny, powiem więcej, był dobry. Szkoda jedynie tej walki na SummerSlam, gdzie John Cena dostał wielki łomot od Brocka Lesnara, mogło się bez tego obyc. Niemniej jednak było dobrze, John pokonał Braya Wyatta na WrestleManii 31, zgarnął pas WWE World Heavyweight Championship na Money in the Bank, pokonał Randy'ego Ortona w Hell in a Cell Matchu, jego drużyna pokonała Authority na Survivor Series i na sam koniec pokonał Setha Rollinsa w Tables Matchu na TLC. Do tego także zgarnął kolejnego title shota na pas, który wykorzysta na styczniowej gali Royal Rumble, trzymajmy kciuki. A wam, co najbardziej zapadnie w pamięci z tego roku? Czekam na wasze opinie.

Poniżej wyniki głosowania w dziesięciu kategoriach (Ankiety):

1. Najlepsza walka w 2014 roku to...
* Team Cena vs. Team Authority - Survivor Series (17 głosów)
* John Cena vs. Seth Rollins - TLC (10 głosów)
* Ladder Match o WWE WHC - Money in the Bank (8 głosów)

2. Najlepszy moment w 2014 roku to...
* Drużyna Johna Ceny pozbywa się The Authority (11 głosów)
* John Cena zdobywa pas WWE WHC po raz 15 (9 głosów)
* John Cena wykonuje 4 AA na Brocku Lesnarze (2 głosy)

3. Najgorszy moment w 2014 roku to...
* John Cena otrzymuje 16 german suplexów od Brocka Lesnara (15 głosów)
* Zdrada Big Showa na Survivor Series, Cena odpada z walki (7 głosów)
* Porażka z Brockiem Lesnarem na SummerSlam (3 głosy)

4. Najlepszy feud roku to...
* John Cena vs. The Authority (18 głosów)
* John Cena vs. Brock Lesnar (9 głosów)
* John Cena vs. Bray Wyatt (7 głosów)

5. Najlepszy kolega Johna Ceny w 2014 roku to...
* Dolph Ziggler (16 głosów)
* Hulk Hogan (11 głosów)
* Daniel Bryan (1 głos)

6. Najlepszy rywal Johna Ceny w 2014 roku to...
* Brock Lesnar (13 głosów)
* Seth Rollins (10 głosów)
* Randy Orton (5 głosów)

7. Najlepsza konfrontacja (Słowna i fizyczna) w 2014 roku to...
* John Cena vs. Triple H i Stephanie McMahon (9 głosów)
* John Cena vs. Paul Heyman (8 głosów)
* John Cena vs. Seth Rollins (4 głosów)

8. Najlepszy segment w 2014 roku to...
* John Cena przebrany za członka The Wyatt Family (10 głosów)
* John Cena pastwiący się nad Paulem Heymanem (5 głosów)
* Próba dorwania Setha Rollinsa przez Johna Cenę i Deana Ambrose'a (4 głosy)

9. Najlepsza koszulka Johna Ceny w 2014 roku to...
* ''Keep Calm and Never Give Up'' (8 głosów)
* ''Never Give Up'' - czarna i zielona (7 głosów)
* ''You Can't Stop Me'' (6 głosów)

10. Postawę Johna Ceny w 2014 roku oceniam na...
* 10 (9 głosów)
* 7, 8 (po 6 głosów)
* 9 (5 głosów)

Tak też głosowaliście, wybierałem po trzy propozycje z największą ilością głosów. Szkoda, że mało osób wzięło w tym udział, ale no cóż, może następnym razem znajdzie się więcej chętnych.
Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki