Feud: John Cena vs. JBL (2005)


Początek rywalizacji Johna Ceny z JBLem nastał 3 lutego 2005 roku na SmackDown, kiedy to obaj zawodnicy się ze sobą skonfrontowali w ringu. Ogólnie to został ustalony turniej, który miał wyłonić pretendenta do pasa mistrzowskiego WWE. W ich pierwszej konfrontacji, John Cena wykazał się sprytem, dlatego JBL otrzymał od niego FU!

W następnym tygodniu, John Cena pokonał Orlando Jordana w pierwszej rundzie turnieju. Kolejny tydzień przyniósł nam walkę z Bookerem T w półfinale, którą także wygrał.

No Way Out 2005
Na tej gali odbył się finałowy pojedynek, w którym John Cena zmierzył się z Kurtem Anglem. Po dość wyrównanej walce zwyciężył lider Cenation, który stał się jednocześnie pretendentem do pasa WWE. Na tej samej gali, JBL pokonał Big Showa w Steel Cage Matchu i zachował tytuł. (Raport)

Na SmackDown 24 lutego odbyła się fiesta JBL, która została przerwana przez Big Showa. Do bójki wkroczył także Orlando Jordan, a na pomoc olbrzymowi przybył oczywiście John Cena. Theodore Long ogłosił, że późniejszego wieczoru zobaczymy starcie drużynowe, John Cena i Big Show vs. JBL i Orlando Jordan. Pojedynek został oczywiście wygrany przez face'ów.

Kolejny tydzień przyniósł nam walkę o pas Stanów Zjednoczonych, John Cena bronił tytułu w walce przeciwko Orlando Jordanowi. Pojedynek niestety przegrał, ponieważ JBL pojawił się znikąd i znokautował Johna Cenę swoim pasem WWE. Tym samym poznaliśmy nowego mistrza Stanów Zjednoczonych!

W następnym tygodniu, John Cena przyszedł wściekły do ringu. Chciał się zemścić na JBLu za zeszły tydzień, lecz zamiast niego pojawił się generalny menadżer SmackDown, czyli Theodore Long. Ten był chyba po stronie JBLa, bo go w przeróżny sposób bronił. John widział jedno wyjście, czyli wykonanie na nim FU! Chwilę później, Long kazał ochroniarzom wyrzucić lidera Cenation z areny.

17 marca na SmackDown, Teddy Long poinformował, że John Cena nie może nawet dotknąć JBLa przed ich walką na WrestleManii, w innym przypadku straci swojego title shota. Troszkę później obaj spotkali się na zapleczu, gdzie mistrz WWE starał się, by John go uderzył, lecz pretendent do tytułu zachował spokój i odszedł. W walce wieczoru, John Cena, Rey Mysterio oraz Eddie Guerrero pokonali JBLa i The Basham Brothers. Po pojedynku, JBL chciał zaatakować Johna krzesełkiem, lecz szybko zostało mu zabrane. Wziął je oczywiście John Cena, który nie uderzył rywala, po prostu je postawił, usiadł i pokazał do leżącego JBLa ''you can't see me''.

Następny epizod SmackDown przyniósł nam konfrontacje słowną Johna Ceny i JBLa, która była prowadzona przez Theodore'a Longa. Lider Cenation przez prawie cały segment nabijał się z rywala. Oberwała jego limuzyna, która straciła jedną oponę, ponieważ John Cena ją przebił. Do tego uciął sobie krawat JBLa i wziął dla siebie, lecz potem go wyrzucił. Potem wziął jego kapelusz, nalał tam wody i założył go z powrotem na głowę przeciwnika. Na sam koniec napisał sprayem na odwrocie jego koszuli ''FU''.

Na finałowym SmackDown przed WrestleManią 21, John Cena zmierzył się z Carlito. Sam pojedynek długo nie potrwał, ponieważ zjawił się JBL z policjantami. Kazał on aresztować Johna Cenę za jego zeszłotygodniowy wandalizm. Kiedy John Cena był odprowadzany w kajdankach na zaplecze, JBL zaczął mu ubliżać poprzez mikrofon. Dopuścił się także kilku ataków, a jeden z nich nawet był poniżej pasa.

WrestleMania 21
Stało się to, co miało się stać, John Cena pokonał JBLa w dosyć szybkim pojedynku po wykonaniu swojego finishera, dlatego też tym samym został nowym mistrzem WWE! (Raport)

Cztery dni później, John Cena wyszedł do ringu, gdzie wypowiadał się na temat tego, jak to JBL pokonywał swoich rywali, a nie dał sobie rady z nim. Zapowiedział także na przyszły tydzień, że pas mistrzowski WWE będzie miał nowy wygląd. Na koniec powiedział, że jego rywalem może być każdy, jednak to nie ma znaczenia, ponieważ ''The Champ is Here!''.

14 kwietnia na SmackDown, John Cena wyszedł do ringu bez swojego tytułu mistrzowskiego. W pewnym momencie przerwało mu nadejście JBLa, który miał ze sobą ten stary pas WWE. Zatrzymał się on na rampie, gdzie zostało przyniesione mu także jakieś pudełko, które było kierowane do Johna Ceny. W pewnym momencie otworzył je i jego mina zbladła, ponieważ znajdowały się tam prawdopodobnie jakieś wymiociny, cokolwiek. John postanowił wyjść z ringu, wziąć pudełko i wyrzucić zawartość wprost na JBLa! Następnie powrócił do ringu, gdzie przedstawił nam nowy pas mistrzowski WWE, czyli tak zwany spinner.

Dwa tygodnie później, JBL wygrał fatal 4-way match, który dał mu miano pretendenta do pasa WWE. Dlatego też zyskał title shota na Judgment Day.

5 maja na SmackDown, JBL wyszedł sobie do ringu, gdzie to mówił jaki on jest dobry i kogo to pokonał. Stwierdził, że John Cena ma te swoje 15 minut sławy. Troszkę później wyszedł sam zainteresowany, który poinformował JBLa, że obaj zmierzą się ze sobą na gali Judgment Day, lecz nie będzie to zwykły pojedynek, a I Quit Match! John Cena wyszedł zadowolony z ringu, a JBL był nieco zszokowany informacją.

W następnym tygodniu JBL zapewniał wszystkim, że spowoduje, że John Cena wypowie słowa ''I Quit''. Zaczął sobie także drwić z innych. Powiedział, że każdy się poddaje, lecz nie on. Nie minęło dużo czasu, a zjawił się lider Cenation. To spowodowało brawl, który został przerwany przez Orlando Jordana i The Basham Brothers, którzy wspomogli JBLa. Chwilę później zjawił się także cały roster SmackDown i doszło do wielkiej bijatyki w ringu.

Na finalnym SmackDown przedz Judgment Day, John Cena pokonał The Basham Brothers w Handicap Matchu. W trakcie walki, JBL dwukrotnie kazał Johnowi się poddać, kiedy to obrywał od swoich rywali.

Judgement Day 2005
Pojedynek, gdzie wszystko było w użyciu. Oprócz tego byliśmy świadkami wiele krwi na twarzach obydwóch zawodników. Był to brutalny pojedynek, nie ma co ukrywać. John Cena zmusił JBLa do wypowiedzenia słów ''I Quit'', kiedy to chciał wbić go rurą od ciężarówki w szklaną szybę. Tym samym zachował tytuł przy sobie. Mimo tego, że JBL odpuścił, John Cena tego nie zrobił, ponieważ chwilę potem rywal pokazał mu środkowy palec, więc zrobił to, co miał zamiar zrobić! (Raport)

Noc później czekała nas ich ostatnia konfrontacja, w której to John Cena nabijał się z JBLa, przygotował mu także tribute, w którym tematem przewodnim były słowa wypowiedziane przez niego na Judgment Day, czyli ''I Quit''. JBL nie był z tego zadowolony, w przeciwieństwie do Johna Ceny.

Przeczytaj również:
WWE SmackDown 03/02/2005
WWE SmackDown 24/02/2005
WWE SmackDown 03/03/2005
WWE SmackDown 10/03/2005
WWE SmackDown 17/03/2005
WWE SmackDown 24/03/2005
WWE SmackDown 31/03/2005
WWE WrestleMania 21
WWE SmackDown 07/04/2005
WWE SmackDown 14/04/2005
WWE SmackDown 05/05/2005
WWE SmackDown 12/05/2005
WWE Judgment Day 2005
WWE SmackDown 26/05/2005
Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki