Feud: John Cena vs. Nexus (2010)


7 czerwca 2010 roku na RAW, John Cena stoczył pojedynek z CM Punkiem. W trakcie walki, kiedy John Cena był bliski wykonania Attitude Adjustment, to do ringu powoli zmierzał Wade Barrett. Lider Cenation postanowił więc wyrzucić Brooksa poza ring. Z trybun zaczęły przybiegać zawodnicy pierwszego sezonu NXT, które rozpoczęli atak na CM Punka, Luke'a Gallowsa, który znajdował się przy ringu, Jerry'ego Lawlera, Matta Strikera, Justina Gabriela oraz chwilę potem samego Johna Cenę! Zawodnicy NXT dosłownie zniszczyli John Cenę, zniszczyli także cały ring. W takim tez stylu przywitali się z głównym rosterem w WWE.

Tydzień później w ringu mieliśmy wszystkich zawodników, którzy wzięli udział w wielkiej demolce. Wade Barrett poinformował, że zrobili to wszystko, ponieważ byli traktowani gorzej niż inni, musieli wykonywać jakieś bzdurne zadania w NXT, postanowili więc zrobić swoje. Wade Barrett podchodził do każdego pytając się, czy mają za co przeprosić. Wszyscy oczywiście zaprzeczyli. Warte wspomnienia jest to, że nie było z nimi Daniela Bryana, który został zwolniony przez WWE po tym jak napluł Johnowi Cenie w twarz oraz dusił krawatem Justina Robertsa, a to w WWE jest zabronione. Tego czego oni chcą to kontrakty. Do ringu przyszedł generalny menadżer RAW, Bret Hart. Ten wybił im to z głowy, ponieważ potrafili zaatakować Johna Cenę, który był sam. Dodał także, że John Cena będzie gotowy na galę Fatal 4-Way, gdzie na szali będzie pas WWE. Barrettowi powiedział, że nie otrzyma swojej walki o mistrzostwo na PPV, ponieważ zostaje zwolniony! W późniejszym czasie do ringu przyszedł John Cena. Mistrz WWE oczywiście odniósł się do zeszłego ataku zawodników NXT. Po chwilowej gadce przez trybuny zaczęły wchodzić wspomiane gwiazdy, jednak do ringu przyszedł Jerry Lawler, Evan Bourne, William Regal, R-Truth oraz Santino Marella. Rozpoczął się wielki brawl, w którym pojawił się także Mark Henry, Randy Orton oraz Edge! Mało tego, był także Sheamus, zawodnicy uciekli. W walce wieczoru, John Cena wraz z Randy'm Ortonem mierzył się z Sheamusem i Edge'm. W trakcie tego pojedynku przenieślimy się na zaplecze, gdzie zawodnicy NXT demolowali wszystko na swojej drodze, mieli także ze sobą Breta Harta, którego wzięli do limuzny. Kierowca tego pojazdu specjalnie wbijał się tyłem, co w jakiś sposób powodowało, że Hart obrywał. Na sam koniec, wyjęli go i oparli go o limuzynę, Barrett powiedział mu, że ma dać mu odpowiedź w niedzielę.

Podczas gali Fatal 4-Way, John Cena bronił pasa WWE przeciwko Edge'owi, Sheamusowi oraz Randy'emu Ortonowi. W trakcie pojedynku do ringu przybyła grupa zawodników NXT, która zaatakowała lidera Cenation! Pomóc chciał Edge, lecz jemu też się oberwało, sytuacje wykorzystał Sheamus, który przypiął Johna i odebrał mu tytuł. Po walce John Cena jeszcze trochę oberwał od debiutantów.

Noc później powrócił Vince McMahon, który miał pretensje do Breta Harta. Obwiniał go za to całe zamieszanie z grupą zawodników NXT, którzy robią to, co im się tylko podoba. Dodał, że nie miał wyjścia i musi go zwolnić z roli generalnego menadżera RAW! Jego miejsce zajmie człowiek, który chce pozostać anonimowy, dlatego przy stole komentatorskim będzie znajdował się komputer, na który będą przychodziły emaile, a czytał je będzie Michael Cole. Pierwszy email dał już nam jasne znaki, jaki będzie ten menadżer. Przywrócił on siedmiu zawodników NXT. Potem do ringu przyszedł Sheamus, który droczył się z Vince'a, był skłonny oddać mu tytuł, ponieważ styl w jakim go zdobył nie przysługuje mistrzowi, oczywiście tego nie zrobił. Podziękował także zawodnikom, którzy przyczynili się do jego zwycięstwa. Pojawił się także John Cena, który poinformował Sheamusa, że przysługuje mu rewanż. Wcześniej dodał także, że prędzej czy później rozprawi się z zawodnikami NXT. Celtycki Wojownik nie przystał na propozycje. Swoje dodał anonimowy menadżer RAW, który ustalił walkę o pas WWE jeszcze dzisiejszej nocy, mało tego, Vince McMahon będzie sędzią specjalnym! Co do samego pojedynku, w trakcie tego starcia John Cena otrzymał Brogue Kicka, do ringu przyszła grupa Nexus, Barrett poinformował o nazwie grupy wcześniej, która zaatakowała Johna Cenę, Sheamus uciekł gdzieś w trybuny. Kiedy z nim skończyli, stajnia weszła do ringu, gdzie znajdował się Vince McMahon. Ten próbował jakoś wszystko załagodzić, lecz jedynie czekało go wielkie bicie od rywali!

Tydzień później doszło do kolejnej konfrontacji Johna Ceny z Sheamusem. Lider Cenation chciał zjednać się z Celtyckim Wojownikiem przynajmniej tylko na jedną noc, by rozprawić się z Nexusem. Kiedy miało dojść do bójki, przyszła wiadomość od generalnego menadżera RAW, który poinformował, że pomiędzy zawodnikami WWE a Nexusem ma nie dochodzić do kontaktu, dodał także dwie reguły, jeśli Nexus zaatakuje, to zostanie zwolniony, a jeśli gwiazdy WWE, to zostaną zawieszone. Wszystko tyczy się dzisiejszego show. John stwierdził, że jego plan się nie sprawdził, jednak doszedł do wniosku, że Sheamus jest mimo wszystko dobrym człowiekiem. Z tego powodu zaproponował rewanż o pas WWE, lecz ten się nie zgodził i zaczął odchodzić. Chwilę potem mamy wiadomość od generalnego menadżera, który poinformował, że John Cena zmierzy się z Sheamusem w Steel Cage Matchu na gali Money in the Bank!

Na gali Money in the Bank, członkowie grupy Nexus interweniowali w walce Johna Ceny z Sheamusem o WWE Championship, który odbywał się w Steel Cage Matchu. Heath Slater i Michael Tarver blokowali Johna Cenę, który chciał wyjść górą klatki, sytuacje wykorzystał Sheamus, który wyszedł drugą stroną, tym samym obronił pas WWE. Od razu po tym uciekł, gdzieś w trybuny. Po starciu Michael Tarver solidnie oberwał od Johna Ceny, na zakończenie odebrał mu opaskę Nexusa. (Raport)

19 lipca na RAW, John Cena był skłonny spotkać się z całą grupą Nexus w ringu. Do tego też doszło pod koniec show. Lider Cenation podziękował im za szansę, wspomniał im, że przez nich stracił dwie próby zdobycia pasa WWE, przegrał dwa starcia z Sheamusem. John stwierdził, że chce pójść w stronę Irlandczyka i chce z nimi zawrzeć rozejm, przeprosił ich. Barrett nie przyjął tych przeprosin, stajnia nie była tym zainteresowana. Oni chcą, aby John Cena do nich dołączył. Wade starał się go przekonać, mówił mu, że z nimi osiągnąłby wiele razy więcej niż sam, że Nexus jest przyszłością. Razem nikt ich nie zdoła pokonać. John mimo wszystko odmówił. Barrett oznajmił mu, że może pokazać jakim jest tchórzem, jeśli odejdzie, albo zostanie i przekona się, że popełnił wielki błąd. Były WWE Champion wyszedł z ringu, zaczął powoli się cofać, ale się zatrzymał. Przypomniał im, że kiedyś mówił iż prędzej czy później się z nimi rozprawi. Swoją decyzją zdecydowali, John ma swoją drużynę, która zniszczy Nexus na SummerSlam. Sprawi, że Nexus stanie się historią. Po chwili poznajemy całą drużynę, w której znajduje się Edge, John Morrison, R-Truth, Khali, Chris Jericho oraz.. Bret Hart! Następnie wbiegli do ringu, a Nexus uciekł gdzieś w trybuny!

Kolejny tydzień przyniósł nam wielką kłótnie w drużynie Johna Ceny. Na początku RAW doszło do segmentu z udziałem lidera Cenation oraz Chrisa Jericho. Y2J stwierdził, że nie tylko Nexus jest zagrożeniem dla federacji, lecz również John Cena. Powiedział, że po tym jak Nexus zostanie zniszczony na SummerSlam, to zajmie się kolejnym zagrożeniem, czyli Johnem Ceną. Przyszła wiadomość od generalnego menadżera RAW, który poinformował, że walka Team Cena vs. Nexus na SummerSlam będzie starciem na eliminacje! Na dodatek Nexus zmierzy się z siedmioma zawodnikami RAW, w takiej samej stypulacji. Dodał również, że John Cena wraz z Chrisem Jericho będą dzisiaj współpracowali, a rywali sam ich wybierze. Trochę później za kulisami doszło do kłótni między Edge'm a Khalim. Doszło do tego po tym, jak wcześniej Edge w rozmowie stwierdził, że Ted DiBiase bardziej by się przydał w drużynie Johna Ceny. Ostatecznie doszli do porozumienia, ponieważ ze sobą się zmierzą, a przegrany odejdzie z drużyny. Walka zakończyła się bez rezultatu, ponieważ pojawiła się grupa Nexus. W walce wieczoru, John Cena i Chris Jericho zmierzyli się z Sheamusem i The Mizem. Walka zakończyła się zwycięstwem mistrzów, ponieważ Y2J wykonał na Johnie Codebreaker! Po pojedynku Jericho chciał założyć Johnowi Walls of Jericho, lecz ten skontrował to na STF, po którym zaczął klepać. Wszystko próbował uspokoić Khali, który zjawił sie w ringu, jednak pojawił się Edge, który po chwili powalił go spearem! Do ringu przyszedł także R-Truth i John Morrison, wielka kłótnia trwała.

Kolejne RAW otworzył Edge, który uznał, że musi sam na siebie liczyć, ponieważ nie szanuje Johna Ceny, nie ufa Chrisowi Jericho, nie wierzy w Khaliego, a R-Trutha i Johna Morrisona nie zna zbyt dobrze. Zgodził się z tym, że trzeba się pozbyć Nexusa, dlatego wyzywał Wade'a Barretta na pojedynek jeden na jednego. Potem przyszedł R-Truth, który próbował go przekonać, że powinien walczyć i działać zespołowo, ten jednak stwierdził, że to jest sprytne, jednak to na niego nie działa. Kazał mu się usunąć z ringu, bo inaczej otrzyma od niego speara. Ostatecznie przyszła wiadomość od anonimowego menadżera RAW, który tak zadecydował. W trakcie walki pojawiła się grupa Nexus, dlatego Edge postanowił się ulotnić poprzez trybuny. Chwilę potem na zapleczu Edge był zażenowany tym, że Johna Ceny nie było, kiedy zjawił się Nexus. Poinformował go, że na SummerSlam będę musieli poradzić sobie bez niego, ponieważ odchodzi od nich! Po chwili zjawia się Chris Jericho, który chce walki z Johnem Ceną, a przegrany odejdzie z drużyny. Przystał na propozycje. Walka zakończyła się zwycięstwem Johna Ceny, który pokonał Chrisa Jericho po wykonaniu STF. Lider Cenation zatrzymał odchodzącego Chrisa, ponieważ chciał, aby mu pomógł w walce z Nexusem, nie miał zamiaru go jednak błagać, dał mu wolną rękę, mimo to odszedł. Na zapleczu doszło do rozejmu między Edge'm a Chrisem Jericho.

Na finałowym RAW przed SummerSlam, John Cena i Bret Hart zmierzyli się z Edge'm i Chrisem Jericho w Lumberjack Matchu, gdzie drwalami byli zawodnicy Nexusa.  Przed walką na zapleczu obaj pytali The Miza, czy dołączy do ich drużyny podczas niedzielnej walki SummerSlam, jednak ten stwierdził, że da im odpowiedź na samej gali. W trakcie tego starcia doszło do wielkiej bójki między Nexusem a Chrisem Jericho, pomóc chciał mu Edge, ale wiele nie zdziałał. Grupa stanęła wokół ringu, gdzie znajdował się John Cena i Bret Hart, na pomoc przybył John Morrison oraz R-Truth. Edge i Chris Jericho zaczęli powoli się cofać w stronę zaplecze, ale zmienili zdanie wsparli swoich kolegów, doszło do wielkiego brawlu, z którego zwycięsko wyszła drużyna Johna Ceny!

SummerSlam 2010
Podczas tej gali Khaliego zastąpił powracający Daniel Bryan! Walkę wygrała drużyna WWE, której zwycięstwo dał John Cena. W tej walce Bret Hart został zdyskwalifikowany, po tym jak uderzył Heatha Slatera krzesełkiem. Świetnie radził sobie Daniel Bryan, który został wyeliminowany jako przedostatni, po tym jak The Miz zaatakował go swoją walizką Money in the Bank. John został z dwoma przeciwnikami, Wadem Barrettem oraz Justinem Gabrielem. Gabriel został przypięty po tym jak nie trafił 450 Splash. Pojedynek zakończyła się zapięciem STF na Wade'a Barretta. (Raport)

Nexus otworzył pierwsze RAW po SummerSlam. Wade Barrett stwierdził, że ta porażka tylko ich wzmocniła, że są gotowi wyrządzić większego cierpienia, chaosu oraz zniszczenia tym, którzy staną im na drodze. Po tych słowach pojawił się John Cena, ten zaczął wspominać jak Nexus nie dawał sobie rady z Danielem Bryanem oraz, że ich grupa jest historią. Zaczął się nabijać z każdego członka stajni. Przyszła wiadomość od anonimowego menadżera RAW, który poinformował, że każdy członek Nexusa zmierzy się z zawodnikami z drużyny WWE. Barrett potem dodał, że każdy przegrany członek drużyny zostanie odsunięty od Nexusa. Tak się składało, że John Cena otrzymał na swojego rywala Darrena Younga, którego pokonał po szybkim pojednku, poddał go po założeniu STF. Po walce do ringu przyszedł cały Nexus, który otoczył ring, John Cena został wypuszczony, a Darren Young zebrał łomot od swojej grupy!

W następnym tygodniu, John Cena zmierzył się z The Mizem, który prawie kosztował drużynę WWE porażką nad Nexusem. W trakcie pojedynku, Mistrz Stanów Zjednoczonych oraz Mr. Money in the Bank chciał uciec z ringu, lecz zatrzymał go Daniel Bryan, który go zaatakował! Po chwili wrzucił go do ringu, gdzie John Cena wymierzył mu Attitude Adjustment, a Daniel Bryan dorzucił crossface, którego nie zdołali rozerwać sędziowie. Pod koniec RAW dowiedzieliśmy się, żę na Night of Champions dojdzie do Six-Pack Challenge, w którym Sheamus będzie bronił pasa WWE przeciwko Johnowi Cenie, Wade'owi Barrettowi, Edge'owi, Chrisowi Jericho oraz Randy'emu Ortonowi. Wszyscy uczestniczy znalezli się w ringu, więc doszło do wielkiego brawlu. Barrett został zaatkowany przez wszystkich rywali, został wyrzucony z ringu. Y2J wykonał codebreaker Irlandczykowi, on otrzymał speara od Edge'a, Rated R Superstar otrzymał Attitude Adjustment od Johna Ceny, a lider Cenation otrzymał RKO od Randy'ego Ortona!

Na kolejnym RAW, John Cena wraz z Sheamusem, Edge'm, Chrisem Jericho i Randy'm Ortonem zmierzyli się z Nexusem w pojedynku na eliminacje. W trakcie tego pojedynku, John Cena został wyeliminowany przez Justina Gabriela, który wykonał mu 450 splash. Po tej eliminacji, Randy Orton wykonał Justinowi Gabrielowi i Michaelowi Tarverowi po RKO, tym samym ich potem przypiął i wyeliminował. Sytuacje wykorzystał Wade Barrett, który wymierzył Randallowi Wasteland, a potem wykonał zwycięski pinfall.

6 września John Cena zmierzył się z Justinem Gabrielem, którego bez większych problemów pokonał wykonując mu Attitude Adjustment z narożnika.

Tydzień później odbyło się RAW Roulette, na początku show widzmy jak John Cena znajduje się z Randy'm Ortonem przy ruletce, Eve Torres zakręciła kołem i wypadł..Tables Match! W trakcie walki pojawiła się grupa Nexusa, która chyba przyszła tylko, aby wylądywać na stołach, które były rozmieszczane w różnych stołach. Nie zabrakło także uczestników Six-Pack Challenge, pojawił się Edge z Chrisem Jericho. Szykował się spear dla Randy'ego Ortona, lecz zamiast niego, przypadkowo oberwał Y2J, obaj wlecieli w stół w narożniku! Zjawił się także Sheamus, który ostatecznie otrzymał od Johna Ceny Attitude Adjustment poza ring. Walka między Johnem i Randy'm wróciła do ringu, Cena chciał wykonać Attitude Adjustment na stół, tak też zrobił, lecz Orton w locie skontrował akcje na RKO! Tym samym odniósł zwycięstwo.

Na Night of Champions odbył się Six-Pack Challenge o WWE Championship, w którym Randy Orton pokonał Johna Cenę, Sheamusa, Edge'a, Chrisa Jericho oraz Wade'a Barretta. Warte wspomnienia jest to, że był to pojedynek na eliminacje, John Cena został wyeliminowany przez Wade'a Barretta po tym jak został zaatakowany przez resztę członków Nexusa. Lider Cenation potem się odpłacił im atakując ich krzesełkiem, w jakiś sposób przyczynił się do eliminacji Wade'a Barretta przez Randy'ego Ortona. (Raport)

Noc póżniej, John Cena wziął udział w Gauntlet Matchu przeciwko 5 rywalom z Nexusa. Pierwszym zawodnikiem był Heath Slater, który został pokonany poprzez Attitude Adjustment. Potem nadszedł czas na Davida Otungę, którego pokonał sprytnym pinfallem. Michael Tarver przebywał w ringu praktycznie chwilę, a przegrał poprzez poddanie, ponieważ John Cena założył mu STF. Czwartym jego rywalem był Justin Gabriel, z którym miał o wiele dłuższy pojedynek, w trakcie do ringu przyszła cała grupa Nexus, która zaatakowała lidera Cenation i tym samym doszło do dyskwalifkacji. Po starciu, John zdołał pozbyć się swoich rywali mając krzesełko. Potem doszło do wymiany zdań między nim, a Wade'm Barrettem. Obaj doszli do wspólnego porozumienia, zmierzą się ze sobą na Hell in a Cell, lecz pod dwoma warunkami, jeśli John Cena przegra to dołączy do Nexusa, gdy przegra Wade Barrett to ich stajnia stanie się historią!

20 września 2010 roku, John Cena pokonał grupę Nexus w Gauntlet Matchu. Cena pokonał w kolejności - Slatera, Otungę i Tarvera. Gdy walczył z Justinem Gabrielem doszło do interewencji. 27 września, Edge pokonał Johna Cenę. Anonimowy menadżer RAW wznowił pojedynek po tym jak noga Johna Ceny znajdowała się na linach przy liczeniu. Ostatecznie pojedynek wygrał lider Cenation po STF. Po starciu Edge znisczył komputer anonimowego menadżera RAW. 1 października John Cena pojawił się na SmackDown, gdzie zmierzył się z Kane'm w Lumberjack Matchu, gdzie drwalami ponownie była grupa Nexus. Pojedynek zakończył się przez no contest.

Na ostatnim RAW przed galą Hell in a Cell, John Cena zmierzył się z Edge'm. Początkowo starcie przegrał poprzez speara, lecz anonimowy menadżer RAW dopatrzył się, że John podczas pinfallu miał nogę na linie, dlatego wznowił pojedynek. Edge szykował się do speara, lecz zamiast tego zobaczyliśmy jak został podcięty i otrzymał STF, po którym się po chwili poddał. Walkę z zaplecza oglądał Nexus.

1 października na SmackDown, John Cena zmierzył się z Kane'm w Lumberjack Matchu, gdzie drwalami była grupa Nexus. Pojedynek zakończył się tak właściwie brakiem rezultatu, ponieważ John Cena spowodował, że Kane ruszył do ataku na całą grupę. John się wycofał, a po chwili pojawił się Undertaker, który rozpoczął brawl z Kane'm. Szykowało się na Tombstone Piledrivera, lecz mistrz wagi ciężkiej zdołał ucieknąć.

Hell in a Cell 2010
Starcie jak to starcie, było w miarę przyzwoite, w trakcie tego pojedynku interweniował Michael McGillicutty oraz Husky Harris, obaj przyczynili się do tego, że John Cena przegrał i tym samym będzie musiał dołączyć do Nexusa! (Raport)

Pierwsze RAW rozpoczęła grupa Nexus, która świętowała zwycięstwo Wade'a Barretta nad Johnem Ceną. Lider grupy gorąco przywitał nowego członka, Johna Cenę. Lider Cenation nie był w ogóle z tego faktu zadowolony. Otrzymał opaskę Nexusa z literką N, którą zamienił za swoją standardową. Michael Tarver zaczął się z niego nabijać, powiedział że to John kiedyś go pobił i ośmieszył, jednak to teraz Cena jest ośmieszony, a na dodatek przegrany. Heath Slater wręczył Johnowi list, który musiał przeczytać. Była to tak jakby taka przysięga, John potwierdził że jest członkiem Nexusa. Że każdy wróg grupy to także jego wróg. Ma także nadzieję, że fani będą przy nimi, ponieważ jest się z Nexusem albo przeciwko nim. Wade Barrett oznajmił Johnowi, że z czasem będzie mu łatwiej, a dzisiaj zmierzy się w pojedynku drużynowym, a partnera będzie mógł sobie wybrać sam, a wybrał Michaela Tarvera. Evan Bourne i Mark Henry pokonali Johna Cenę i Michaela Tarvera, warto zaznaczyć, że John nie brał udziału w starciu, rozdawał sobie autografy :). Po pojedynku, John Cena totalnie zniszczył Michaela Tarvera. Następnie wziął mikrofon i powiedział, że będzie niszczył Nexus od środka. Zastopował go anonimowy menadżer RAW, który przypomniał Johnowi, że ten musi wykonywać zadania, które powie mu Wade Barrett. John Cena zasmutniał. Jeszcze tego samego wieczoru odbył się Battle Royal o miano pretendenta do pasa WWE, w finałowej dwójce pozostał John Cena z Wade'm Barrettem. Lider Nexusa kazał wyjść Johnowi nad górną liną, tak też zrobił, dlatego Barrett został nowym pretendentem do tytułu!

W kolejnym tygodniu mieliśmy segment z udziałem Johna Ceny, Wade'a Barretta, The Miza i Alexa Rileya. Dowiedzieliśmy się, że John Cena zmierzy się z The Mizem o miano kapitana drużyny RAW podczas Bragging Rights. Potem doszło do brawlu, któremu przyglądał się John Cena. Mimo wszystko wspomógł Wade'a Barretta, który obrywał od swoich dwóch rywali, Alex Riley otrzymał Attitude Adjustment. Na domiar złego, to starcie było bez dyskwalifikacji, dlatego też w trakcie tego starcia interweniował Alex Riley, ale także Michael McGillicutty oraz Husky Harris, to spowodowało, że przegrał ten pojedynek. John nie chciał im po walce odpuścić, dlatego ruszył na nich do ataku, uspokoiło go nadejście Wade'a Barretta, który zaczął sobie drwić z niego, chciał go też sprowokować, ale John Cena się nie dał. Dowiedzieliśmy się od anonimowego menadżera RAW, że John Cena wraz z Randy'm Ortonem zmierzą się z tymi dwoma członkami Nexusa. Barrett dodał, że jeżeli Ci przegrają, to pożegnają się z grupą.

Na ostatnim RAW przed Bragging Rights, John Cena rozmawiał z Wade'm Barrettem na zapleczu. Ten kazał mu nie oszczędzać członków Nexusa, Johnowi to się spodobało, jednak chwilę potem Barrett kazał przynieść mu szklankę wody. Jakiś czas później powróciliśmy do tego segmentu na zapleczu, John przyniósł wodę liderowi Nexusa, napił się łyka, a resztę wylał na lidera Cenation! John Cena wraz z Randy'm Ortonem bez większych problemów pokonał Husky'ego Hurrisa oraz Michaela McGillicutty'ego. Po pojedynku, John chciał podać rękę Ortonowi, lecz pojawiła się grupa Nexus. Barrett kazał Johnowi opuścić ring i ma się przyglądać temu, co się będzie działo. Grupa zaatakowała Randy'ego Ortona, który nie dał sobie z nimi rady. Następnie Barrett kazał wejść Cenie do ringu, miał wykonać Randy'emu Attitude Adjustment, lecz Wade się rozmyślił i sam wykonał Wasteland!

Bragging Rights 2010
John Cena wraz z Davidem Otungą zdobyli pasy tag team pokonując Cody'ego Rhodesa i Drew McIntyre'a. Po walce Otunga otrzymał od Johna Ceny Attitude Adjustment. Tego samego wieczoru grupa Nexus pomogła Kane'owi wygrać pojedynek z Undertakerem w Buried Alive Matchu. Main Eventem gali był pojedynek Randy'ego Ortona z Wade'm Barrettem a na szali był pas WWE Championship. Pojedynek wygrał Barrett, ale przez dyskwalifikacje ponieważ John Cena wymierzył mu Attitude Adjustment! Potem John otrzymał RKO od Randy'ego Ortona. (Raport)

RAW rozpoczęliśmy standardowo od Nexusa z Johnem Ceną. Wade Barrett przedstawił każdego członka grupy, w tym także Johna Cenę. Wspomniał, że zeszłej nocy dokonali czego niesamowitego, zakopali żywcem Undertakera. Dodał także, że mieli z Kane'm pewnego rodzaju umowę, której fanom nic do tego. Dodał także, że zdołał pokonać Randy'ego Ortona, jednak kazał Johnowi Cenie wyjaśnić całe zajście. John powiedział, że przyczynił się do tego, że Wade Barrett pokonał Randy'ego Ortona, ponieważ był bliski porażki. Powiedział też, że umowa zakładała, że jeżeli przegra to zostanie zwolniony, dlatego przyczynił się do jego zwycięstwa poprzez dyskwalifkację. Barrett przyznał mu racje, powiedział że nie miał powodu, dla którego miałby go zwolnić. Następnie przyszła wiadomość od anonimowego menadżera RAW, który poinformował, że Wade Barrett otrzymał kolejnego title shota na Survivor Series, jednak tym razem ze sędzią specjalnym, który zostanie wyłoniony w dzisiejszej walce wieczoru. John Cena zmierzy się z Randy'm Ortonem. Po tym, David Otunga zaczął się żalić, że został zaatakowany przez Johna zeszłej nocy, Barrett oznajmił, że obaj zmierzą się z Justinem Gabrielem oraz Heathem Slaterem, gdzie na szali znajdą się pasy tag team. Już na samym początku starcia, Wade Barrett przerwał to i powiedział, że David Otunga ma się czysto podłożyć, tak też zrobił. John Cena był tym bardzo zażenowany i udał się na zaplecze. Na zapleczu, Wade poinformował Johna, że jeśli wygra to będzie miał dla niego ciekawą propozycje. Tak też się stało, John Cena wygrał poprzez dyskwalifikację, ponieważ interweniował Wade Barrett. Chwilę potem dowiedzieliśmy się, że Wade Barrett wybrał Johna Cenę jako sędziego specjalnego, jeśli wygra to starcie, to John Cena będzie wolny od Nexusa, gdy jednak przegra, to zostanie zwolniony z WWE!

1 listopada na RAW, John Cena był sędzią specjalnym walki drużynowej, w której Randy Orton wraz z R-Truthem zmierzył się z Wade'm Barrettem oraz Davidem Otungą. Uwaga Johna Ceny została zwrócona przez Ortona, w między czasie Otunga zrobił zmianę z Barrettem. Cena tego nie zauważył, więc kazał Barrettowi wrócić do swojego narożnika, sytuacje wykorzystał mistrz WWE, który wykonał Otundze RKO, po chwili zaatakował także jego lidera. R-Truth przeszedł do pinu, a Cena odliczył członka Nexusa, tak też zakończyła się walka. RAW zakończyło się stojącym w ringu Ortonem, stojącym przy titantronie Ceną, a pomiędzy nimi stał zdezorientowany Barrett.

W następnym tygodniu, John Cena sędziował pojedynek drużynowy 5 na 5, drużyna Randy'ego Ortona zmierzyła się z drużyną Wade'a Barretta. Było to kolejne przygotowanie Johna Ceny do sędziowania walki o pas WWE na Survivor Series. Przez pewien czas, walka odbywała się w normalnych warunkach. Dopiero pod koniec zaczęło się dziać, David Otunga, który nie brał udziału w walce, odwrócił uwagę Johna Ceny próbując wejść do ringu, wtedy swoje odegrał The Miz z Alexem Rileyem, Orton został zdradzony. Riley zaatakował Randalla walizką Money in the Bank, a The Miz wykonał Skull Crushing Finale. Barrettowi nie pozostało nic innego niż przypiąć swojego rywala, John Cena doliczył do trzech. John zauważył, że coś się wydarzyło, więc ruszył za The Mizem i Alexem Rileyem.

Na finałowym RAW przed Survivor Series, które było ''Old School'', John Cena z łątwością pokonał Alexa Rileya poprzez STF. Chwilę potem doszło do bójki między Johnem Ceną, a Randy'm Ortonem, która została przerwana przez sędziów. Anonimowy menadżer RAW poinformował, że obaj pojawią się w Piper's Pit jeszcze tego samego wieczoru. Już nie będę opisywał tego, o czym mówili. Powiem, co się wydarzył pod koniec, a wydarzyło się naprawdę sporo. Tak naprawdę atak rozpoczął Randy Orton, który rzucił się na Wade'a Barretta. Szykowało się dla niego RKO, lecz na jego drodze stanął John Cena, to spowodowało, że to on otrzymał RKO! Potem chciał dorzucić Punt Kicka, lecz nie trafił, w zamian otrzymał Attitude Adjustment od Johna Ceny! Do ringu wszedł Wade Barrett, który kazał Johnowi wznieść jego rękę do góry, jednak zamiast tego zobaczyliśmy Attitude Adjustment dla lidera Nexusa! John zdjął koszulkę Nexusa, którą wcześniej Barrett kazał mu założyć i rzucił nią w nieprzytomnego Wade'a Barretta! Roddy Piper wzniósł rękę Johna Ceny do góry i tak zakończyło się RAW.

Survivor Series 2010
Większość walki przebiegała spokojnie, dopiero pod koniec się działo. Wade Barrett wykonał Wasteland i przeszedł do pinu, John zauważył rękę Randy'ego Ortona, która trzymała linę, więc przestał liczyć. To nie spodobało się Barrettowi, który odepchnął go. Lider Cenation w końcu nie wytrzymał, oddał mu tym samym, chwilę potem czekało na niego RKO, nie pozostał nic innego jak odliczyć, tak też się stało, Cena pożegnał się w tamtym momencie z WWE! John Cena był z tego powodu bardzo smutny, a Randy Orton zszokowany. Po chwili do ringu przybiegł Nexus, jednak Ci oberwali od swoich rywali. Po tym wszystkim, John wziął pas WWE, podał mu go oraz podał mu rękę. Na sam koniec pożegnał się z fanami.

John Cena na RAW wygłosił bardzo emocjonalne pożegnanie, gdzie uronił nawet łzy, nie wiem czy prawdziwe, ale jednak. Promo warte obejrzenia, na sam koniec John chciał aby po raz ostatni fani zaczęli skandować ''Lets Go Cena'' oraz ''Cena Sucks''. Odniósł się także do Wade'a Barretta, którego ostrzegł, by przestał chodzić na skróty i wybierał łatwą drogę. Podziękował fanom za 9 lat kariery, a potem udał się na zaplecze. Tam widzimy jak się żegnał z niektórymi zawodnikami, a w tym z Randy'm Ortonem. Kiedy już wyszedł z areny, pojawił się Wade Barrett, który pokazał w jego stronę ''you can't see me'' i odszedł. Tego samego wieczoru odbywała się walka rewanżowa między Wade'm Barrettem a Randy'm Ortonem o pas WWE. Przed startem tego pojedynku, grupa Nexus brutalnie zaatkowała mistrza, który od tamtego momentu miał problemy z nogą. Wydawałoby się, że poznamy nowego mistrza, lecz w ostatnim momencie pojawił się John Cena, który wyciągnął sędziego z ringu, zaatakował Wade'a Barretta, któremu wykonał Attitude Adjustment! Potem uciekł, ponieważ zjawiła się grupa Nexus, sytuacje wykorzystał Orton, który wymierzył swojemu rywalowi RKO i zatrzymał tytuł! To nie był jednak koniec, pojawił się The Miz, który skutecznie zrealizował swoją walizkę Money in the Bank, tym samym poznaliśmy nowego WWE Championa!

Tydzień później, R-Truth stanął w obronie Johna Ceny, dlatego też chciał się zmierzyć z jakimś członkiem Nexusa jeden na jednego. Do ringu miał zmierzać Michael McGillicutty, którego wybrzmiała muzyka, lecz na titantronie zobaczyliśmy jak został przez kogoś zaatakowany na zapleczu, niemal na pewno był to John Cena, jednak twarzy nie widzieliśmy. Na sam koniec mogliśmy zobaczyć ''you can't see me'' do kamery, więc był to już raczej jasne. Jeszcze tego samego wieczoru odbyło się starcie drużynowe, w którym Mark Henry i Yoshi Tatsu zmierzyli się z Heathem Slaterem i Justinem Gabrielem. W trakcie tego pojedynku na trybunach zjawił się John Cena, który przyszedł z biletem, usiadł sobie gdzieś przy pierwszych rzędach. Jego obecność została wykorzystana, ponieważ Slater skacząc z narożnika został złapany przez Marka Henry'ego, który wykonał mu zwycięski World Strongest Slam. Po walce, John Cena przeskoczył od razu przez barierki, rozebrał stół, wyciągnął Heatha Slatera i wymierzył mu potężny Attitude Adjustment! Potem uciekł, bo zjawili się pozostali członkowie Nexusa. Jeszcze trochę później mieliśmy segment z udziałem Johna Ceny, który był na zapleczu, oraz z Wade'm Barrettem będącym w ringu. John oznajmił Barrettowi, że wyeliminuje każdego członka Nexusa. Został otoczony przez Justina Gabriela, Husky'ego Harrisa oraz Davida Otungę. Lider Cenation miał jednak ze sobą pomoc, ostatecznie Gabriel otrzymał Attitude Adjustment na maskę samochodu!

Tydzień później mieliśmy segment z udziałem Davida Otungi, który znajdował się w pokoju hotelowym. Początkowo do jego pokoju przyszedł kelner, który został wyrzucony za zimne jedzenie. Następne pukanie oznaczało już Johna Cenę, który zaatakował Otungę! Chwilę potem zjawił się Harris, dlatego też David Otunga ulotnił się, bicie otrzymał Husky aka Bray Wyatt, który został ostatecznie wbity w ścianę pokoju! Tego samego wieczoru odbył się Fatal 4-Way Tag Team Match o pasy tag team, które były w posiadaniu Heatha Slatera i Justina Gabriela. W finałowej dwójce pozostali oni oraz Vladimir Kozlov i Santino Marella. W pewnym momencie pojawił się John Cena na krawędzi ringu, który rozporoszył Slatera. Ten otrzymał Cobrę od Santino Marelli i tym samym odniesli porażkę, ale także stracili pasy tag team! Potem do ringu przyszedł Wade Barrett. Ten zaprosił Johna Cenę do ringu, który przyszedł przez trybuny. Na rampie pojawiła się cała grupa Nexus. Lider Cenation oznajmił mu, że prędzej czy później dopadnie Barretta, czy będzie tego chciał czy nie. Wtedy chciał, aby członkowie Nexusa przyszli na ring i zaatakowali Johna, lecz Ci ku zaskoczeniu udali się na zaplecze! Cena był z tego zadowolony i ruszył z atakiem na Barretta! Poza ringiem wbił go w schodki, rozebrał stół komentatorski, na który chciał wykonać Attitude Adjustment, lecz jego rywal zdołał ucieknąć na zaplecze. Tam spotkał się z Nexusem, który dał mu ultimatum, w przyszłym tygodniu ma przywrócić Johna Cenę albo zostanie wyrzucony z grupy!

13 grudnia na RAW Slammy Awards, Wade Barrett w końcu przywrócił Johna Cenę do WWE. Poinformował go dopiero o tym, gdy przyszedł do ringu. Ring został otoczony przez Nexusa, a Barrett poinformował Johna, że zostanie przywrócony tylko wtedy, gdy spełni dwa warunki. Na TLC zmierzy się z nim w Chairs Matchu, a jeszcze dzisiaj zmierzy się z Davidem Otungą jeden na jednego. Potem doszło do ataku ze strony Nexusa, a na sam koniec John Cena oberwał kilka razy krzesełkiem od Wade'a Barretta! W walce wieczoru, John Cena bez problemów pokonał Davida Otunga poprzez STF. Następnie zaczął go okładać krzesełkiem, a wszystkiemu przyglądał Barrett, który stał na rampie.

TLC 2010
Chair Match został wygrany przez Johna Cenę, który zakończył pojedynek dzięki Attitude Adjustment na rozstawionych sześć krzesełek. Po walce przenieśliśmy się na stage, gdzie John zrzucił na Barretta dwadzieścia krzesełek! (Raport)

[Oryginalna data dodania postu przypada na 27 lipca 2013 roku]

Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

1 komentarze:

Kliknij tutaj komentarze
27 lipca 2013 16:20 ×

Bardzo dobrze opisany feud, pamiętam to bardzo dobrze :)

Mateusz Polak
Odpowiedz
avatar

ConversionKonwersja BuźkiBuźki