Feud: John Cena vs. Edge (2009)


Rywalizacja Johna Ceny z Edge'm rozpoczęła się tak naprawdę na gali No Way Out podczas Elimination Chamber Matchu o pas World Heavyweight Championship, gdzie Rated R Superstar podstępem dostał się do tego starcia, atakując brutalnie Kofiego Kingstona. John Cena wyszedł z komory jako ostatni, długo nie powalczył, ponieważ otrzymał od swoich rywali po finisherze, ostatecznie Edge zakończył spearem oraz pinem. To on także wygrał ten pojedynek, tym samym odebrał Johnowi pas wagi ciężkiej.

Noc później na RAW doszło do segmentu z Johnem Ceną, Edge'm i Vickie Guerrero. Lider Cenation pogratulował Edge'owi zdobycia tytułu, jednak dodał również, że zrobił to z wielkim szczęściem. John chciał rewanżu, lecz Edge zaczął się wykręcać. Powiedział, że należy mu się odpoczynek po gali No Way Out, gdzie stoczył dwa pojedynki. Wspomniał również, że nie musi walczyć z Johnem dzisiaj, za tydzień lub za miesiąc. Kiedy chciał już odejść, John zatrzymał Go i powiedział mu, że prędzej czy później go dorwie.

Tydzień później doszło do kolejnego segmentu, w którym Vickie Guerrero poinformowała, że z powodu nieobecności Stephanie McMahon, będzie tymczasowym menadżerem RAW. Chwilę potem przyszedł John Cena, który zażenowany był tym faktem, ponieważ według niego znajdowało się wielu ludzi, którzy nadawali się na to stanowisko, wspomniał w żartobliwy sposób o Michaelu Cole'u, którego nazwał nieudacznikiem. Zamiast "Excuse Me!", ułyszelibyśmy coś w stylu "Oh my! Vintage Michael Cole". Ostatecznie John się z tym pogodził i pogratulował Vickie, wspomniał jednak jej, aby ta w końcu przyznała, że nie obchodzi ją rodzina McMahonów, lecz dobro jej męża, Edge'a. Przypomniał jej, że wciąż ma prawo rewanżu o pas World Heavyweight Championship, który ma zamiar wykorzystać dzisiaj wieczorem. Następnie do ringu przyszedł Edge z Big Showem. Doszło do ich konfrontacji słownej, w której Edge mówił, że John Cena stara się upodobnić do Bruno Sammartino lub do Hulka Hogana i Steve'a Austina, to się jednak nie stanie, ponieważ żyje on w czasach Edge'a. Lider Cenation odpowiedział mu, że to dobra przemowa, jednak on uparcie stoi przy tym rewanżu. John następnie obraził Vickie, co nie spodobało się Big Showi. Cena zastanawia się, co on tutaj robi, bo nie pasuje do towarzystwa Vickie Guerrero i Edge'a. Tymczasowa GM RAW odpowiedziała, że to jest tylko jej przyjaciel, a Johna chce zobaczyć w ringu z mężem albo przyjacielem. Jak się później okazało, przyjacielem Vickie był.. Chavo Guerrero. Był to szybki squash, w którym John Cena pokonał Chavo po STF.

John Cena pojawił się na SmackDown po prawie dwóch latach nieobecności, a przyszedł tam, ponieważ chciał rewanżu z Edge'm tego samego wieczoru. Mistrz wagi ciężkiej się zgodził, jednak Vickie Guerrero miała inne plany, że rewanż odbędzie się kiedyś indziej, lecz ustaliła Johnowi pojedynek z Big Showem. Lider Cenation przegrał ten pojedynek po otrzymaniu potężnego KO Puncha oraz Chokeslama. Po zakończeniu pojedynku, do ringu wszedł Edge, który wzniósł ręce do góry nad nieprzytomnym Johnem Ceną.

2 marca na RAW, John Cena zmierzył się z Edge'm o pas World Heavyweight Championship. Lider Cenation wygrał to starcie, lecz poprzez dyskwalifkację, ponieważ Edge użył pasa w trakcie walki. Tym samym Rated R Superstar zachował pas wagi ciężkiej. Humor mistrza popsuła Vickie Guerrero, która wyszła na rampę z Big Showem. Ta poinformowała Edge'a, że na WrestleManii XXV dojdzie do jego pojedynku z Big Showem!

Na SmackDown miało dojść do podpisywaniu kontraktu pomiędzy Edge'm a Big Showem na walkę podczas WrestleManię XXV, do tego jednak nie doszło, ponieważ pojawił się John Cena, który wymierzył olbrzymowi potężne kolano poniżej pasa, Edge także swoje oberwał. Po tym wszystkim, John powiedział coś Vickie Guerrero na ucho, a potem odszedł.

Na kolejnym RAW doszło do podpisywania kontraktu na walkę podczas WrestleManii XXV. Kiedy Edge i Big Show podpisali umowę, do ringu przyszedł John Cena. John wyznał, że kocha Vickie Guerrero, dodał że to jej powiedział na ucho na ostatnim SmackDown. Następnie podpisał kontrakt, dlatego też na WrestleManii XXV dojdzie do triple threat matchu. Cena zaczął odchodzić, lecz na rampie zatrzymał go Edge, który nie wierzył Johnowi w to, że ten kocha Vickie Guerrero. Lider Cenation oznajmił mu, że ma racje, żartował. Dodał również, że ostatnio spotkał swojego znajomego podczas RAW w Bostonie, który obsługiwał kamery i miał pewne nagrania. Po chwili wszyscy je zobaczyli na titantronie, zobaczyliśmy jak Big Show całuje się z Vickie Guerrero, która tak naprawdę trzyma za niego kciuki podczas zbliżającej się walki.

16 marca na RAW, Vickie Guerrero rozmawiała z Edge'm na zapleczu, oboje doszli do wniosku, że to wszystko winna Johna Ceny, a to, co jest między nią a Big Showem to bzdury. Ostatecznie ustaliła walkę pomiędzy Johnem a Edge'm, ona natomiast będzie sędzia specjalnym, a gdy ją Cena chociaż tknie, straci swoje miejsce w walce o pas World Heavyweight Championship na WrestleManii XXV. Jeśli chodzi o sam przebieg tego pojedynku, to w pewnym momencie, John Cena zdołał przejść do STF, w tamtym momencie Vickie postanowiła wykonać Johnowi Crossface. Chwilę potem do ringu wszedł Big Show, który wraz z Edge'm zaczął współpracować. Cena został zaplątany na linach, otrzymał od Edge'a potężnego speara, a od Big Showa serię mocnych uderzeń. Wydawałoby się, że to koniec, jednak mistrz wagi ciężkiej zaskoczył olbrzyma, którego powalił po wykonaniu speara!

Na kolejnym wydaniu SmackDown doszło do konfrontacji między uczestnikami triple threat matchu na WrestleManii XXV. Początkowo Edge i Big Show kłócili się ze sobą, kto powinien być liderem brandu, uspokoiła ich Vickie Guerrero, która poinformowała, że zwycięzca tego pojedynku nie tylko zdobędzie pas wagi ciężkiej, ale także jej serce. Po tych słowach do ringu wszedł John Cena, który był zażenowany tymi słowami, powiedział że na WrestleManii będzie walczył tylko o pas, a nie o serce Vickie Guerrero. John następnie wszedł swoim przeciwnikom na ambicje, to spowodowało kłótnie między Edge'm a Big Showem. Rated R Superstar chciał wykonać speara olbrzymowi, lecz ten się odsunął, dlatego też oberwała Vickie! Big Show w zamian za to wykonał mu Chokeslama, a potem wziął Vickie na ręce i zaniósł ją na zaplecze.

John Cena tydzień później nie pojawił się na RAW, jednak mieliśmy z nim nagrane promo, w którym to kpił sobie z Vickie Guerrero. Odniósł się do tego, co doszło na SmackDown  (Vickie otrzymała speara Edge'a), życzył jej powrotu do zdrowia, w sposób rymowany. Wspomniał także o jej nagich zdjęciach, powiedział że na jej widok robi mu się niedobrze. Na sam koniec powiedział, że Vickie Guerrero uroni niejedną łzę na WrestleManii 25, ponieważ noc później pojawi się jako nowy mistrz. 

Na SmackDown doszło do konfrontacji między Johnem Ceną, a Big Showem. Olbrzym rzucił wyzwanie Johnowi Cenie na pojedynek podczas RAW, oczywiście się zgodził. Kiedy Show wychodził z ringu nad górną liną, Cena złapał Go za nogę i pchnął do przodu, co przyczyniło się do tego, że Big Show upadł poza ringiem.

Na finałowym RAW przed WrestleManią, John Cena zmierzył się z Big Showem w pojedynku jeden na jednego. W pewnym momencie John chciał zapiąć STF, jednak jego rywal okazał się zbyt wielki. Podobnie było z Attitude Adjustment, Big Show był zbyt ciężki. Ostatecznie olbrzym wykonał Chokeslam Johnowi, tym samym odniósł zwycięstwo. Po pojedynku, Edge przybiegł do ringu i zaatakował Johna Cenę! Big Show się tylko patrzył.

WrestleMania XXV
Jak na triple threat match, pojedynek był bardzo ciekawy, końcówka walki imponująca w wykonaniu Johna Ceny, który zdołał wynieść Big Showa i Edge'a na plecy! Ostatecznie to Big Show otrzymał Attitude Adjustment, a zaraz po nim Edge, wprost na olbrzyma. Tym samym John Cena zdobył pas WWE World Heavyweight Championship po raz drugi w karierze! (Raport)

6 kwietnia doszło do wielkiego tag team matchu z udziałem gwiazd WrestleManii XXV, John Cena w drużynie z Rickie Steamboatem, CM Punkiem, Reyem Mysterio i Jeffem Hardym pokonał Edge'a, Big Showa, Chrisa Jericho, Matta Hardy'ego oraz Kane'a. Tego samego wieczoru, Vickie Guerrero ogłosiła, że John Cena zmierzy się z Edge'm o pas World Heavyweight Championship na Backlash. Oznajmiła także, że będzie to Last Man Standing Match!

Cztery dni później na SmackDown doszło do Cutting Edge, w którym gościem Rated R Superstara był John Cena. Zobaczyliśmy naprawdę bardzo dobre promo w ich wykonaniu, które podbudowało ich walkę na Backlash. Edge stwierdził, że John Cena okradł go z pasa wagi ciężkiej na WrestleManii. Wspomniał mu także, że go nienawidzi, bo zrujnował mu życie. Te wszystkie rzeczy według niego hamują mu karierę, dlatego na Backlash dojdzie do ostatecznego końca między nimi w tej rywalizacji. Lider Cenation oznajmił mu, że może Edge jest od niego lepszym zawodnikiem, jednak zauważył u niego niepewność, że nie jest wystarczająco dobry, by pokonać go w Last Man Standing Matchu. John następnie nadstawił Edge'owi czoło, aby ten go uderzył, chciał go też sprowokować, lecz mimo wszystko się powstrzymał, wyszedł z ringu.

Tydzień później na RAW odbył się Draft, na którym John Cena zmierzył się z Jack'em Swaggerem o dwóch wylosowanych zawodników do brandu, jednak trochę wcześniej doszło do krótkiego segmentu pomiędzy nimi na zapleczu. Lider Cenation zaczął sobie kpić z jego przydomku, dodał również, że nauczy go w końcu szacunku. Sam pojedynek nie był długi, zwyciężył oczywiście John Cena, który pokonał Jacka Swaggera po wykonaniu STF. Warto wspomnieć, że było to Champion vs. Champion Match. Na RAW dołączył Matt Hardy oraz Triple H ze SmackDown. John zaczął wymieniać się spojrzeniami z Hunterem, jednak do czasu kiedy został od tyłu zaatakowany przez Edge'a. Ten ruszył z atakami w narożniku, lecz Cena mimo wszystko zdołał go wynieść na plecy, to spowodowało, że Rated R Superstar uciekł z ringu.

Na ostatnim RAW przed galą Backlash, John Cena zmierzył sie w ostatnim pojedynku Chrisa Jericho na RAW w tamtym okresie, starcie zakończyło się brakiem rezultatu, ponieważ w trakcie starci, kiedy John i Chris znajdowali się na narożniku, zostali zrzucenie przez Edge'a. Od razu po zakończeniu pojedynku, Edge rzucił się z atakiem na Johna Cenę, którego bił aż do utraty przytomności, po chwili dorzucił speara i ruszył po dwa krzesełka, wykonał słynne Conchairto, czyli położył jedno krzesło pod twarz Johna Ceny, a drugim uderzył go prosto w głowę! Pretendent zaczął potem liczyć do dziesięciu, lecz lider Cenation nawet nie wstał.

Backlash 2009
Pojedynek miał wszystko, co potrzebował Last Man Standing Match. Po prostu walka świetna, zwycięstwo odniósł Edge, który wygrał z Johnem Ceną po tym jak na rampie zjawił się Big Show. Olbrzym wymierzył Johnowi Cenie potężnego clothesline'a na wielki reflektor, do tego sędzia wyliczył do dziesięciu i Edge mógł świętować zwycięstwo. (Raport)
Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki