Feud: John Cena vs. Randy Orton (2007-2009)


Dobrze nam znana długoletnia rywalizacja Johna Ceny z Randy'm Ortonem rozpoczęła się 23 lipca 2007 roku na RAW. Ogólnie John Cena i Candice Michelle musieli zmierzyć się z Umagą, Lance'm Cade'm i Trevorem Murdochem. W trakcie walki zjawił się Jeff Hardy, który zaatakował Umagę krzesełkiem, obaj po chwili znikli udając się na zaplecze. Lider Cenation szybko rozprawił się ze swoimi dwoma rywalami i odniósł zwycięstwo. Praktycznie od razu po walce zjawił się Randy Orton, który wymierzył Johnowi Cenie RKO! Jonathan Coachman wyszedł na rampę i wyjawił, że Randy Orton został nowym pretendentem do pasa mistrzowskiego WWE, które jest w posiadaniu Johna Ceny.

W następnym tygodniu, John Cena zmierzył się jeden na jednego z Carlito. Przy ringu w trakcie walki znajdował się Randy Orton, który siedział sobie na krzesełku. W pewnym momencie postanowił przestraszyć Johna Cenę, co mu się udało, ponieważ sytuacje wykorzystał Carlito, który skutecznie powalił swojego rywala i odniósł wielke zwycięstwo. Tuż po tym pojedynku, Carlito wziął gryza jabłka i splunął nim na twarz mistrza WWE.

Kolejny epizod RAW przyniósł nam walkę Johna Ceny z Umagą. W trakcie pojawił się Randy Orton i Carlito, którzy zaatakowali Johna Cenę, dlatego też doszło do dyskwalifkacji. Obaj chcieli, by Umaga do nich dołączył, lecz ten zaskoczył dosłownie wszystkich, bo zaatakował Ortona i Carlito. Kiedy brawl się zakończył, William Regal wyszedł na rampę i ustalił tag team match na następny tydzień.

Sam ten pojedynek wiele nie wniósł do rywalizacji Johna Ceny z Randy'm Ortonem. Starcie drużynowe wygrali John Cena i Umaga.

Na Saturday Night Main Event doszło do pojedynku Johna Ceny z Carlito w non-title matchu. Sam pojedynek długi nie był, ponieważ John Cena pokonał swojego rywala poprzez STF. Po tym starciu zjawił się Randy Orton, który zaatakował Johna Cenę. Nie był to zwykły atak, ponieważ Randall posunął się o zdecydowany krok dalej. Poza ringiem ustawił sobie krzesełko, na które po chwili wykonał potężne RKO dla Johna Ceny!

Dwa dni później czekało nas finalne RAW przed SummerSlam, gdzie John Cena stoczył kolejny swój pojedynek, tym razem z Genem Snitskym. Pojedynek oczywiście zakończył się poprzez dyskwalifkację, ponieważ w trakcie pojawił się Randy Orton, który zaatakował Johna Cenę. Przy tym ataku, lider Cenation zgarnął od swojego przeciwnika dwa RKO! Show zakończyło się Randy'm Ortonem, który spoglądał na pas mistrzowski WWE.

SummerSlam 2007
Pod koniec tego pojedynku, John Cena otrzymał RKO od Randy'ego Ortona, lecz zobaczyliśmy kick out z jego strony. Kiedy Orton zaczął podnosić swojego rywala, wtedy został wyniesiony na plecy, a to oczywiście oznaczało FU, które dało tym samym Johnowi Cenie zwycięstwo i obronę pasa mistrzowskiego WWE. (Raport)

Noc później, Randy Orton przyszedł do ringu, by otrzymać swój rewanż o pas WWE. Kazał Johnowi Cenie przyjść jak najszybciej do ringu, aby ten zaakceptował jego wyzwanie. Mistrz WWE przyszedł do ringu, lecz zanim tam wszedł, przywitał się ze swoim tatą, który siedział na widowni. Ogółem John Cena nie był zainteresowany rewanżem z Randy'm Ortonem, wolał walkę na przykład z Triple H'em. Pojawił się William Regal, który stwierdził, że Cena nie zmierzy się z Hunterem na RAW. Orton myślał, że w takim razie otrzyma rewanż, lecz wtedy generalny menadżer powiedział, że John Cena zmierzy się z King Bookerem. Po tej decyzji, Orton chciał uderzyć Johna Cenę, lecz ten sobie na to nie pozwolił i w sprytny sposób pozbył się swojego przeciwnika z ringu. Pojedynek Johna Ceny z King Bookerem zakończył się brakiem rezultatu, ponieważ po raz kolejny pojawiła się interwencja ze strony Randy'ego Ortona. Ogólnie to John Cena zainkasował potężnego kopniaka w głowę, czyli tak zwany punt kick. Kiedy Orton zaczął powoli się wycofywać, zmienił zdanie, wyciągnął ojca Johna Ceny z trybuny, by po chwili wymierzyć mu potężnego punt kicka w głowę!

3 września na RAW, John Cena znajdował się w ringu z Williamem Regalem, natomiast Randy Orton był obecny via sattelite. Dowiedzieliśmy się, że na Unforgiven dojdzie do drugiego pojedynku Johna Ceny z Randy'm Ortonem. Pretendent miał nadzieje, że ojciec Johna Ceny nie zapomni swojemu synowi tego, co mu uczynił w zeszłym tygodniu. Cena miał zamiar wyjść z ringu, lecz wtedy William Regal powiedział mu, by nie robił niczego pochopnie. Mistrz WWE spojrzał na fanów, by po chwili zaatakować Regala. Wszystko zakończył swoją akcją poddaniową poza ringiem.

Finalne poniedziałkowe show przed galą Unforgiven przyniosło nam konfrontacje pomiędzy Johnem Ceną, a Randy'm Ortonem. Tak właściwie John miał zakaz zjawienia się na RAW, jednak w ostateczności go ujrzeliśmy, ponieważ pomiędzy nim, a Ortonem doszło do brawlu, który później został przerwany przez ochroniarzy.

Unforgiven 2007
Pojedynek długi nie był, ponieważ w pewnym momencie Johna Cenę zbytnio poniosło, doprowadził do dyskwalifkacji. Więcej działo się po walce, ogółem Orton pozbył się Johna Ceny, lecz tylko na chwilę. Po raz drugi wyciągnął z widowni ojca swojego rywala. Szykował się dla niego punt kick, lecz w ostatniej chwili przerwał to Cena, który skutecznie rozprawił się z Ortonem. Wykonał na nim STF, a w między czasie, tata Johna Ceny wymierzył mu kopniaka w głowę! (Raport)

Noc później, John Cena zmierzył się z Santino Marellą, lecz ten pojedynek zakończył się poprzez dyskwalifkację. Do ataku dopuścił się oczywiście Randy Orton, który zaatakował Johna Cenę. Chwilę później czekał nas starcie pretendenta z ojcem Johna Ceny. Mistrz WWE znajdował się przy ringu, lecz był skuty kajdankami. Pojedynek zakończył się przez dyskwalifkację, ponieważ swoje zrobił Cody Rhodes. Zakończyło się to wszystko tym, że tata Johna Ceny otrzymał RKO od Ortona.  W między czasie, John Cena zdołał się wydostać, lecz było już za późno, by pomóc swojemu tacie.

1 października na RAW, John Cena zmierzył się z Mr. Kennedy'm, którego pokonał w ostateczności poprzez STF. Warto jednak wspomnieć, że John Cena w trakcie tego pojedynku doznał kontuzji klatki piersiowej. Od razu po walce pojawił się Randy Orton, który wymierzył swojemu rywalowi RKO. To jednak nie był koniec, ponieważ akcja przeniosła się poza ring, gdzie Randy Orton wziął swojego rywala na stół komentatorski. Tam wymierzył mu po raz drugi swojego finishera, lecz stół się nie złamał.

Już dzień później, Vince McMahon zawitał na epizod ECW, gdzie poinformował, że John Cena musi udać się na dłuższą przerwę z powodu kontuzji, dlatego też został pozbawiony pasa mistrzowskiego WWE! Na No Mercy, Triple H zmierzył się z Jeffem Hardym o WWE Championship. Zwycięstwo padło łupem Huntera, który stał się nowym WWE Championem.
---
John Cena powrócił na gali Royal Rumble w styczniu, gdzie wziął udział w Royal Rumble Matchu. Lider Cenation wyszedł z ostatnim numerem, co przyczyniło się do tego, że stał się murowanym kandydatem do zwycięstwa. Tak też się stało, ponieważ jako ostatniego wyeliminował Triple H'a wykonując mu FU poza ring! Tym samym zgarnął title shota na WrestleManię XXIV.

Już noc później doszło do konfrontacji Johna Ceny z Randy'm Ortonem. Były mistrz WWE chciał, by WrestleMania rozpoczęła się wcześniej, dlatego też chciał walki z Randy'm Ortonem już dzisiejszego dnia. Randall zjawił się na rampie i stwierdził, że nie ma zamiaru z nim walczyć dzisiejszego dnia. Cena powiedział, że minęły 4 miesiące od tego, jak był w ringu, dlatego też jeżeli czegoś chce, to dzisiaj weźmie sobie to. Został także potwierdzone to, że John Cena wykorzystuje swój title shot z WrestleManii na galę No Way Out. Troszkę później doszło do pojedynku drużynowego, w którym to Randy Orton i JBL pokonali Chrisa Jericho i Jeffa Hardy'ego. Od razu po pojedynku zjawił się John Cena, który wymierzył mistrzowi WWE potężne FU!

4 lutego czekało nas podpisanie kontraktu na walkę podczas No Way Out. Kiedy obaj już to zroblili, zjawił się Mark Henry, który rozproszył Johna Cenę, wykorzystał to Randy Orton, który wymierzył mu po chwili RKO. Na koniec RAW czekał nas pojedynek arm wrestlingu, czyli siłowania na rękę, John Cena zmierzył się z Markiem Henrym. Lider Cenation był bliski wygrania tego pojedynku, lecz zjawił się Randy Orton, który doprowadził do końca tej potyczki. Cena był bliski wykonania Ortonowi FU, lecz ten zdołał uciec. Mimo, że Randy Orton nie otrzymał finishera Johna Ceny, to otrzymał go Mark Henry. Mistrz WWE był tym faktem mocno zaskoczony i zdziwiony.

Na finalnym RAW przed galą No Way Out, John Cena zmierzył się z Markiem Henrym, którego bez większych problemów pokonał. Randy Orton znajdował się przy stole komentatorskim. Po pojedynku, John powiedział mu, że w niedzielę dla Ortona nie będzie drogi do ucieczki.

No Way Out 2008
Początek pojedynku był dosyć w miarę wyrówany. Dopiero później się zaczęło dziać. Ogólnie Orton spoliczkował sędziego, dlatego też doszło do dyskwalifkacji, tym samym pas pozostał u niego. John Cena nie mógł się z tym pogodzić, wykonał rywalowi FU, a potem przeszedł do STF i odpuścił dopiero po tym jak mistrz WWE stracił przytomność. (Raport)

John Cena otrzymał swoją szansę na zyskanie title shota na pas WWE podczas WrestleManii XXIV. William Regal ustalił pojedynek, w którym to John Cena zmierzył się z Randy'm Ortonem, a sędzią specjalnym tego pojedynku był Triple H. Wszystko co musiał zrobić, by zyskać walkę o mistrzostwo, to wygrać. John Cena wygrał ten pojedynek po wykonaniu Ortonowi swojego finishera, dlatego też triple threat match na WrestleManii stał się faktem. Po walce, Triple H wymierzył Cenie Pedigree! To samo po chwili czekało także Randy'ego Ortona.

Kolejny epizod RAW przyniósł nam pierwszą konfrontację uczestników walki o pas WWE na WrestleManii. W ringu obecny także był William Regal, który nakłonił trójkę wrestlerów do zrobienia sobie wspólnego zdjęcia. John Cena potem podziękował Hunterowi za danie mu szansy na walkę o tytuł, jednak nie pochwalił tego Pedigree po pojedynku, które otrzymał. On i Triple H zaczęli wymieniać się własnymi poglądami, przerwał im Orton, który wspomniał, że wciąż jest mistrzem WWE. Po chwili rozpoczął się brawl, Cena i HHH rzucili się na Ortona, którego szybko wyrzucili z ringu. Następnie zaczęli się bić nawzajem, aż nagle powrócił Orton, który wymierzył im po RKO, by na sam koniec znokautować ich pasem WWE. W walce wieczoru, John Cena i Triple H pokonali Randy'ego Ortona i Mr. Kennedy'ego. Starcie zakończyło się po tym jak Kennedy poddał się po otrzymaniu STF. Po pojedynku, John Cena i Triple H przyglądali się sobie z daleka, gdy nagle lider Cenation został zaatakowany przez Mr. Kennedy'ego, który wymierzył mu swojego finishera. Na sam koniec, Hunter stał sobie nad nieprzytomnym Johnem Ceną.

3 marca na RAW, William Regal poinformował Johna Cenę, Randy'ego Ortona i Triple H'a, że przez następne trzy tygodnie, każdy z nich będzie miał odrobinę władzy nad RAW. John Cena zmierzył się na show z Mr. Kennedy'm, którego zmusił do poddania po STF. Tego samego wieczoru, Randy Orton zmierzył się z Hunterem. Przy stole komentatorskim znajdował się John Cena i to w sumie zdecydowało, co później się wydarzyło. Walka zakończyła się poprzez dyskwalifkację, ponieważ Cena wszedł do ringu i wymierzył Triple H'owi FU! Swoje zrobił także Orton, który wykonał Cenie RKO.

Ten tydzień należał do Randy'ego Ortona, jeśli chodzi o władzę nad RAW. Mistrz WWE ustalił pojedynki dla swoich rywali, Triple H zmierzył się z Kane'm, którego pokonał, a John Cena z Shawnem Michaelsem, był to rewanż za WrestleManię 23. W trakcie tego pojedynku zjawił się Orton, który oczywiście zaatakował Johna Cenę, wbił go w ring post. Potem szykował się na RKO wprost na krzesełko, lecz mieliśmy kontrę ze strony Johna Ceny, który wykonał mu FU! Chwilę później dowiedzieliśmy się, że Triple H ustalił pojedynek, w którym John Cena i Randy Orton zmierzą się z całym rosterm RAW w następnym tygodniu.

John Cena i Randy Orton w Handicap Matchu naprawdę zaczęli świetnie ze sobą współpracować, obaj eliminowali swoich rywali jak leci. John Cena wyeliminował Santino Marellę, Trevora Murdocha, Lance Cade'a, Robbiego McAllistaira i D.H. Smitha. Jeśli chodzi o Ortona, to ten wyeliminował Paula Burchillego, Val Venisa i Cody'ego Rhodesa. Po tej ostatniej eliminacji, reszta rosteru rzuciła się z atakiem na swoich dwóch przeciwników. Cena zdołał wyjść z ringu, by wziąć krzesełko, którym przegonił większość rywali, prócz Umagi, który zajął się nimi odpowiednio. Ogólnie JBL przypadkowo trafił w Umagę, dlatego też zaczął potem uciekać przed nim. Po chwili zjawił się Triple H, który wykonał Randy'emu Ortonowi i Johnie Cenie po Pedigree.

Na ostatnim RAW doszło do wielkiego tag team matchu, w którym John Cena, Triple H, Shawn Michaels i Ric Flair pokonali JBLa, Big Showa, Umagę i Randy'ego Ortona. W trakcie tego starcia, John Cena zaczął bijatykę z Hunterem, która przeniosła się na zaplecze. Jeśli chodzi o akcję w ringu, Ric Flair zmusił Ortona do poddania.

WrestleMania XXIV
Pod koniec pojedynku było trochę zamieszania, Cena chciał wykonać Hunterowi FU, lecz zamiast tego ujrzeliśmy Pedigree. Triple H przeszedł do pinu, lecz właśnie w tamtym momencie otrzymał od Ortona poteżnego punt kicka, pinfall jednak wykonał na Cenie, tym samym zachował pas mistrzowski WWE przy sobie! (Raport)

8 dni później, William Regal ustalił pojedynek na Backlash, gdzie Randy Orton miał bronić pasa WWE przeciwko JBLowi. Swoje do powiedzenia miał Triple H, który miał inne zdanie na ten temat. Regal w pewnym momencie uległ i ustalił Handicap Match, w którym Hunter zmierzy się przeciwko dwóm swoim rywalom, jeśli wygra, zostanie dodany do starcia o pas mistrzowski WWE na Backlash. Triple H zdołał ich pokonać, dlatego też oficjalnie został dodany do pojedynku na zbliżającym się PPV. Chwilę po pojedynku zjawił się John Cena, który zaczął wspominać jak już kiedyś pokonał Randy'ego Ortona, Triple H'a, a nawet też i JBLa. Zaproponował więc fatal 4-way match na Backlash. W całej tej sprawie interweniował William Regal, który zaproponował podobny deal, co Hunterowi. Lider Cenation dał radę i pokonał swoich przeciwników w Handicap Matchu. Stało się więc faktem, że na Backlash John Cena podejmie się po raz kolejny walki o najważniejszy pas w federacji.

Na finalnym RAW przed Backlash, John Cena, Triple H, Kane oraz Undertaker przegrali z Randy'm Ortonem, Edge'm, JBL'em i Chavo Guerrero w eight-man tag team matchu. Po pojedynku działo się najwięcej, John Cena wymierzył Edge'owi FU, JBL wykonał Hunterowi Clothesline From Hell, Cena otrzymał RKO, a Undertaker wymierzył JBL'owi i Ortonowi podwójnego Chokeslama!

Backlash 2008
Ten Fatal 4-Way Match był na zasadach eliminacji. Jako pierwszy poleciał JBL, który został wyeliminowany poprzez poddanie, a przyczynił się do tego John Cena. On właśnie odpadł jako drugi, ponieważ od razu otrzymał od Ortona potężnego punt kicka. Potem czekała nas dłuższa potyczka na linii Orton-HHH. Wygrał ją Triple H, który zdobył po raz kolejny pas mistrzowski WWE! (Raport)

Rywalizacja Johna Ceny i Randy'ego Ortona miała swój koniec 12 maja, kiedy to obaj zmierzyli się ze sobą w walce wieczoru RAW. Ogólnie pojedynek został wygrany przez Randy'ego Ortona, który pokonał Johna Cenę po tym jak JBL (był sędzią specjalnym) szybko wykonał liczenie. Po starciu obaj zajęli się liderem Cenation, lecz do czasu kiedy zjawił się Triple H, który pomógł Johnowi Cenie. Hunter zajął się Ortonem, a Cena miał na głowie JBLa.

Jeszcze w następnym tygodniu doszło do walki tag teamowej, w której to John Cena i Triple H zostali pokonani przez Randy'ego Ortona i JBLa.
----
29 czerwca 2009 roku na RAW rozpoczął się turniej, którego zwycięzca zmierzyć się miał o pas WWE Championship na gali Night of Champions. Tego dnia, John Cena zdołał pokonać The Miza w półfinale tego turnieju.

Kolejny tydzień przyniósł nam finałową walkę turnieju, w której John Cena zmierzył się z Triple H'em. Pojedynek tak naprawdę zakończył się brakiem wyniku, ponieważ kiedy obaj powalili siebie nawzajem clotheslinem, to do ringu przyszli członkowie Legacy, Cody Rhodes i Ted DiBiase, oczywiście doszło do ataku z ich strony. Chwilę potem wyszedł ówczesny WWE Champion, Randy Orton. Randall powiedział, że pojedynek zakończył się podwójną dyskwalifkacją, dlatego też nikt nie wygrał oraz żaden z nich nie zmierzy się z nim na Night of Champions. Po tym wyszedł specjalny gospodarz RAW, Ted DiBiase Sr., który wyprowadził mistrz z błędu. Powiedział mu, że żaden z nich nie wygrał starcia, ale żaden też nie przegrał, dlatego na Night of Champions dojdzie do triple threat matchu o pas WWE!

Na następnym RAW specjalnym gospodarzem był Seth Green, ten ustalił walkę 3 vs. 3, Legacy vs. John Cena, Triple H i...on sam! Pod koniec tego starcia doszło do tradycyjnego powrotu Huntera, który wymierzył Randy'emu Ortonowi spinebuster. Oczywiście potem szykowało się na Pedigree, lecz nic z tego, bo Orton otrzymał pomoc swoich kolegów. Ci natomiast oberwali od Johna Ceny, w między czasie, Orton wymierzył Hunterowi RKO. Przeszedł do pinu, który przerwał Seth Green! Ten po chwili otrzymał kopniaka i zaczął zwijać się z bólu, szykował się punt kick, lecz w ostatnim momencie zjawił się John, który powalił rywala spearem. Rhodes i DiBiase zaczęli okładać Johna, Cody w pewnym momencie ruszył po krzesło, a to oznaczało dyskwalifkację. Na pomoc Johnowi przyszedł oczywiście Triple H, który miał ze sobą młotek. Był bliski trafienia Johna Ceny, lecz nie doszło do tego ostatecznie. Na sam koniec trójka świętowała w ringu.

20 lipca odbyło się ostatnie RAW przed galą Night of Champions. Na początku show doszło oczywiście do konfrontacji między Johnem Ceną, Randy'm Ortonem a Triple H'em. Ostateczenie wynikło z tego, że John Cena i Triple H zmierzą się później z Legacy. Pojedynek jak to pojedynek, długi, walka niespodziewanie zakończyła się roll upem, a zwycięzcami zostali John Cena oraz Triple H.

Night of Champions 2009
W trakcie pojedynku, do ringu przyszedł Cody Rhodes z Tedem DiBiasem, którzy przyczynili się do ataku na rywali Randy'ego Ortona. Ted zajął się Triple H'em poza ringiem, a Cody ruszył na Johna Cenę, ten w pewnym momencie był bliski wykonania Attitude Adjustment, lecz Randy Orton wymierzył mu zwycięskie RKO. (Raport)

Noc później odbył się Beat the Clock Challenge, którego zwycięzca zgarniął title shota na pas WWE w pojedynku z Randy'm Ortonem. Udział wziął oczywiście John Cena, który zmierzył się z The Mizem. Pokonał go, jako że czasu miał mało, to wygrał z nim dwie minuty przed końcem. Udział brali też inni zawodnicy, ale Ci nie dali sobie rady z czasem.

Kolejne RAW przyniosło nam konfrontacje Johna Ceny z The Mizem, Na początku show obaj ze sobą rozmawiali, będąc w ringu ze specjalnymi gospodarzami, z Jeremym Pivenem oraz Dr. Kenem. Na koniec odbył się Lumberjack Match, w którym John Cena pokonał The Miza. Kiedy wykonywał swoje momentum pod finishera, został wyrzucony z ringu przez Randy'ego Ortona. On wraz z Cody'm Rhodesem i Tedem DiBiasem zaczęłi go atakować, ostatecznie wbili go w stalowe schodki, a potem wrzucili do ringu. Chwilę później, Dr. Ken podał Mizowi kija, jednak nie zdołał go użyć poprawnie, ponieważ John zrobił unik, a do tego dorzucił zwycięskie Attitude Adjustment. Po pojedynku, Piven wszedł na narożnik, chciał skoczyć na Johna, jednak ten go bez problemu złapał, miał już przechodzić do Attitude Adjustment, lecz nagle Dr. Ken uderzył go kijem w plecy, mimo tego, Johnowi nic to nie zrobiło. Ken następnie zaczął przepraszać Johna, podał mu nawet rękę, Cena to odwzajemnił, lecz chwilę potem wziął go i wyrzucił poza ring na Jacka Swaggera, Chrisa Mastersa oraz Carlito! Na rampie temu wszystkiemu przyglądał się Randy Orton.

Kolejne RAW rozpoczęło się od przemowy Randy'ego Ortona, który wyjaśnił, że zmusił Jeremy'ego Pivena do tego, co doszło w zeszłym tygodniu. Potem dodał, że nie ma zamiaru im się tłumaczyć, wspomniał także, że jedynie, co go obchodzi to walka z Johnem Ceną, do której dojdzie za dwa tygodnie podczas SummerSlam, gdzie ma zamiar go pokonać. Lider Cenation wypomniał mistrzowi, że jego cierpliwość nad nim powoli dobiega końca, ma dość słuchania, że wszystko trzeba zawdzięczać Ortonowi. Dodał też, że ich walka odbędzie się za niecałe dwa tygodnie, lecz teraz widzi swój problem, dlatego zamiast gadać, powinień coś z tym zrobić. Obaj zaczęłi się mierzyć ze sobą wzrokiem, gdy nagle do ringu przychodzi Chris Jericho z Big Showem. Generalnie Ci dwaj poinformowali, że specjalny menadżer RAW, Sgt. Slaughter dał im z nimi walki, dlatego też John Cena zmierzy się z Y2J'em, a John Cena z Big Showem. Pod koniec ich pojedynku, John Cena uwolnił się z Walls of Jericho, by potem przejść do STF. W tamtym momencie do ringu przyszedł Orton, więc sędzia postanowił przerwać pojedynek. Randy zwrócił jego uwagę, co wykorzystał Jericho, który wykonał Johnowi Codebreaker! Potem dochodzi do spięcia między Randy'm i Chrisem, ten pierwszy wyrzucił tego drugiego z ringu. Do ringu wrócił Big Show, który wykonał mistrzowi Chokeslam! Chwilę potem na rampę wyszedł Slaughter, który ustalił walkę tag teamową na następne RAW, John Cena i Randy Orton zmierzą się z Big Showem i Chrisem Jericho! Po tej informacji, John i Randy wspólnie wyrzucili olbrzyma z ringu, powrócił Y2J, który został wyniesiony na Attitude Adjustment przez Johna Ceny, do tego jednak nie doszło, ponieważ Orton podleciał i wykonał Chrisowi potężne RKO!

Randy rozmawiał w ringu ze specjalnym generalnym menadżerem RAW, Freddiem Prinzem, Chciał żeby walka drużynowa, w której będzie musiał współpracować z Johnem Ceną, została odwołana. Ten się jednak nie zgodził i potwierdził, że walka odbędzie się zgodnie z planem. Tuż przed rozpoczęciem walki, na rampę wyszedł specjalny gospodarz show, który ustanowił ten pojedynek Lumberjack Matchem, a do tego drwalami będą zawodnicy, którzy nie lubią Randy'ego Ortona. Walka zakończyła się czysto zwycięstwem Ceny i Ortona, na sam koniec walki, Chris Jericho otrzymał Attitude Adjustment. Lider Cenation od razu po zakończeniu walki otrzymał RKO od Randy'ego Ortona. Ten potem znikł, a Chris Jericho z Big Showem zaczęłi okładać Johna, ten jednak sobie z nimi poradził. RAW zakończyło się wymianą dalekich spojrzeń między mistrzem a pretendentem.

SummerSlam 2009
Bardzo kontrowersyjny pojedynek, Orton doprowadził w pewnym momencie do dyskwalifikacji, doszło jednak do wznowienia pojedynku. Randy został poinformowany, że jeśli jeszcze raz do tego dopuści, to straci pas WWE. Następnie Orton postanowił się wyliczyć poza ringiem, walka została zakończona. Lilian Garcia powiedział coś podobnego, co wcześniej. Mistrz w pewnym momencie przypiął Johna Cenę po roll upie trzymając nogi na linach, do ringu przyszedł drugi sędzia, który poinformował o tym zajściu głównego sędziego. Doszło do ostatecznej kontrowersji, podczas gdy Cena wykonał STF, do ringu wkroczyć chciał jakiś człowiek, który został zatrzymany przez ochronę. Lider Cenation postanowił puścić akcje, na dodatek po chwili otrzymał RKO i przegrał starcie! (Raport)


Dwa tygodnie później, kolejny specjalny menadżer RAW, tym razem Dusty Rhodes, poinformował, że na następnej gali WWE, czyli Breaking Point, dojdzie do ''I Quit'' Matchu, w którym John Cena zmierzy się o pas WWE Championship ze zwycięzcą starcia Randy Orton vs. Cody Rhodes, które odbędzie się jeszcze dzisiejszego wieczoru. Na dodatek sędzią specjalnym tego pojedynku będzie sam John Cena. Później na zapleczu, Josh Matthews rozmawiał z Johnem Ceną. Ten odparł, że mógłby ośmieszyć Ortona, by ten utracił tytuł na rzecz Cody'ego Rhodesa, lecz tego nie zrobi, nie chce pójść na łatwiznę. Na sam koniec dodał, że na Breaking Point nie wypowie słów ''I Quit''. Pojedynek między Ortonem a Rhodesem w ogóle się nie odbył, ponieważ Dusty Rhodes przed rozpoczęciem przeprosił Johna za to, co się teraz wydarzy, a doszło do ataku ze strony Legacy! Na pomoc Johnowi przybyło Degeneration X, jednak Ci też oberwali po tym, jak Triple H oberwał butem od Dusty'ego. To jednak nie był koniec, ojciec Cody'ego Rhodesa otrzymał RKO od Ortona!

Tydzień później doszło do walki Johna Ceny z Cody'm Rhodesem. Starcie przebiegało po myśli Johna Ceny, jednak do czasu kiedy do ringu wkroczył Randy Orton, który przyczynił się do ataku na swojego rywala. Atak najwidoczniej mu się nie opłacił, ponieważ John był bliski założenia mu STF, lecz mistrz zdołał uciec z ringu. Po tym wszystkim, ofiarą Johna Ceny stał się Cody Rhodes, który zainkasował Attitude Adjustment. Na koniec show odbyło się starcie drużynowe, w którym Degeneration X zmierzyło się z Ortonem i Masteresem. Starcie wygrali po tym jak Chris Masters poddał się po sharpshooterze. Po pojedynku doszło do brawlu między DX a Cody'm Rhodesm i Tedem DiBiasem, Ci przenieśli się gdzieś na zapleczu, a Randy powrócił do ringu z mikrofonem. Zapowiedział, że na Breaking Point pokona Johna Cenę. Chwilę potem do ringu przybył John, który ruszył z atakiem na swojego rywala, akcja przeniosła się na chwilę poza ring, gdzie Cena okładał Ortona pięściami. Role odwróciły się, kiedy Randy został wrzucony do ringu, John zaczął wchodzić do ringu, gdy jego rywal to wykorzystał, wykonał swoje typowe DDT z lin. Na sam koniec, Randall postawił krzesełko w ringu, na które wykonał potężne RKO!

Breaking Point 2009
Pojedynek tak naprawdę pokazał, co oznacza nie poddanie się, Cena bardzo obrywał od Ortona, jednak zaparcie starał się walczyć dalej, z bólem, ale także ze samym sobą. W pewnym momencie Orton postanowił zakuć w kajdanki Johna, zapiął jego rękę z liną. To później okazało się błędem, John znalazł sposób na wydostanie się, połączył się tymi kajdankami z Ortonem, którego potem zmusił do wypowiedzenia słów ''I Quit'' po założeniu STF! (Raport)


Na pierwszym RAW po gali, Trish Stratus poinformowała, że na gali Hell in a Cell dojdzie do kolejnego starcia Johna Ceny z Randy'm Ortonem o WWE Championship, a będzie to oczywiście Hell in a Cell Match. Tego samego wieczoru, Orton mierzył się z Batistą. W pewnym momencie, Randy postanowił zrezygnować i udać się na zaplecze, zatrzymało go jednak nadejście Johna Ceny. Oberwał od niego bolesnego clothesline'a, potem został wrzucony do ringu, gdzie zajął się nim Batista, który wymierzył mu spinebuster oraz powerbomb, tym samym odniósł zwycięstwo.

21 września doszło do podpisywania kontraktu pomiędzy Johnem Ceną, a Randy'm Ortonem. Wszystkim przewodził Jerry Lawler, który poinformował zawodników, że Ci nie mogą siebie nawet dotknąć, bo inaczej nie dojdzie do ich walki na gali Hell in a Cell. Walka została ustalona przez Trish Stratus, dlatego jeśli chce to może z tego skorzystać lub też zrezygnować, bo to będzie jego ostatnia szansa na pas WWE. Obaj podpisali kontrakty, potem doszło do ich speechy. Randy powiedział, że już wystąpił w Hell in a Cell Matchu i wie, czego może się spodziewać. Tego jednak nie może powiedzieć John Cena, który będzie walczył w takiej konstrukcji pierwszy raz. Na sam koniec powiedział mu, że po tym pojedynku nie będzie już taki sam, jak teraz. Lider Cenation odparł mu, że go nie słuchał, bo przypomniała mu się końcówka ich ostatniej walki, gdzie Randy powiedział, że się poddaje. Po tym do ringu przyszedł Chris Jericho z Big Showem, którzy zaatakowali Johna Cenę! Na pomoc przybył mu jednak MVP z Markiem Henrym. Na titantronie pojawił się gospodarz RAW, Cedric The Entertainer, który ustalił six-man tag team match jako walkę wieczoru. Przed pojedynkiem, Big Show poinformował Johna Cenę, że rozmawiał z gospodarzem RAW, który przystał na jego propozycje. Jeśli John Cena dzisiaj przegra, to w przyszłym tygodniu dojdzie do Gauntlet Matchu, w którym będzie musiał się zmierzyć z nim, Chrisem Jericho i Randy'm Ortonem! Do tego też doszło, Henry na sam koniec otrzymał RKO, co spowodowało, że John Cena odniósł porażkę i w przyszłym tygodniu stanie przed wielkim wyzwaniem.

Na ostatnim RAW przed Hell in a Cell doszło do tego Gauntlet Matchu, pierwszym rywalem Johna Ceny był Chris Jericho. Ten został zdyskwalifkowany po tym jak zapiął Walls of Jericho i nie chciał puścić, kiedy jego rywal trzymał się już lin. Kolejny był Big Show, który pastwił się nad Johnem, było blisko Attitude Adjustment, lecz do ringu wkroczył Y2J, który powalił lidera Cenation. Obaj zaczęli potem okładać Johna, Big Show dorzucił do tego także Colossal Clutch. Spokojnie do ringu przyszedł jego trzeci rywal, Randy Orton. Ten nie spieszył się z atakiem, ba John Cena zdołał się przebudzić, wskazał palec w górę, a to oznaczało, że klatka Hell in a Cell schodzi w dół! Orton próbował uciec, lecz John przetrzymywał go do czasu, gdy klatka nie znalazła się na podłodze. Ostatecznie doszło do brawlu, Orton zaczął uciekać na szczyt klatki, to był jego kolejny błąd, ponieważ tam otrzymał od Johna Ceny potężne Attitude Adjustment!

Hell in a Cell 2009
Jak się można było spodziewać, Randy Orton pokonał Johna Cenę w Hell in a Cell Matchu, to również oznacza, że John Cena utracił pas WWE. Walka zakończyła się po tym, jak John zainkasował punt kicka od swojego rywala. Dosyć dobry pojedynek. (Raport)

Do ringu przyszedł nowy mistrz WWE, Randy Orton. Ten zaczął się chwalić, że jest 6-krotnym WWE Championem oraz, że na Hell in a Cell pokonał Johna Cenę. Doszedł także do wniosku, że wie iż John Cena zaraz do niego tutaj przyjdzie i będzie chciał rewanżu, dlatego go tutaj zawołał. Tak też się stało, mamy go w ringu. John stwierdził, że nie ma zamiaru się użalać nad tym, co się wydarzyło na Hell in a Cell. Dodał, że ich długa rywalizacja jest czymś niezwykłym, dlatego powinni zakończyć to wszystko w ostatecznym pojedynku, w Iron Man Matchu. Pojedynek wyłoni ostatecznego zwycięzcę, a do tego nie dojdzie już do ponownego rewanżu między nimi. Randall się zgodził i dodał, że jeśli John Cena przegra, to będzie musiał opuścić RAW na zawsze. John ostatecznie przystał na propozycje Randy'ego ortona.

Na następnym RAW doszło do triple threat matchu, w którym John Cena musiał zmierzyć się z Cody'm Rhodesem oraz Tedem DiBiasem. Zwycięzca tego pojedynku kwalifikował się walki między brandami na gali Bragging Rights. W trakcie tego starcia przyszedł Randy Orton, który odwrócił uwagę Johna Ceny, sytuacje wykorzystał Cody Rhodes, który wykonał zwycięski roll up na swoim koledze, Tedzie DiBiasem. Po chwili na titantronie zjawiła się Nancy O'Dell, która ustaliła walkę drużynową, John Cena wraz z Randy'm Ortonem zmierzy się z Cody'm Rhodesem i Tedem DiBiasem! Przed rozpoczęciem pojedynku, Orton poinformował Johna Cenę, że rozmawiał ze Snoop Dogiem, który będzie gospodarzem przyszłego RAW, rzucił mu propozycję pożegnalnej walki dla Johna Ceny na tym show, na co przystał. Pojedynek zakończył się porażką Johna i Randy'ego, ponieważ Orton został odliczony po roll upie od DiBiasego. Po walce dowiedzieliśmy się, że John Cena zmierzy się w przyszłym tygodniu z Triple H'em!

Na ostatnim RAW doszło do wcześniej wyznaczonego pojedynku. Starcie było dosyć długie, a ostatecznie zwycięstwo odniósł Triple H, który po kontrach zdołał wykonać Johnowi swojego finishera, czyli Pedigree. Po walce, John Cena i Triple H podali sobie ręce, jednak lider Cenation był potem bardzo przygnębiony tym wszystkim.

Bragging Rights 2009
Nadszedł czas ich ostatniej walki w tej rywalizacji, John Cena zdołał pokonać Randy'ego Ortona w Iron Man Matchu z przewagą jednego punktu, 6-5! Warto wspomnieć, że w pojedynku interweniowała grupa Legacy, lider Cenation zgarnął ostatni punkt zaledwie kilka sekund przed końcem starcia, Orton poddał się po STF! (Raport)

Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

3 komentarze

Kliknij tutaj komentarze
5 sierpnia 2013 20:33 ×

To był świetny i brutalny feud, który wygrał John. Bardzo dobrze opisane, fajnie sobie przypomnieć :D

Odpowiedz
avatar
5 sierpnia 2013 21:27 ×

Świetnie opisany feud :) Sam ich konflikt był bardzo wyrównany :D Opis 10/10 ;)

Odpowiedz
avatar
5 sierpnia 2013 21:31 ×

Super opisany feud, tylko szkoda, że mój ulubiony Viper przegrał :)

Odpowiedz
avatar

ConversionKonwersja BuźkiBuźki