''Od Royal Rumble do WrestleManii'' - 2011 rok


Wkraczamy powoli w decydującą fazę jeżeli chodzi o tę serię, tym razem chciałbym Was zaprosić na opis drogi do WrestleManii z 2011 roku, gdzie John Cena rywalizował z The Mizem o mistrzostwo WWE, ale także zapoczątkował wielką rywalizacje z The Rockiem. Można też było zauważyć końcówkę feudu z nowym Nexusem, gdzie w roli głównej chodziło o CM Punka.

Royal Rumble 
John Cena po raz kolejny wziął udział w Royal Rumble Matchu, tym razem wszedł z numerem 22. Pojedynku nie wygrał, ponieważ został wyeliminowany przez ówczesnego WWE Championa, The Miza, który nawet nie brał udziału w starciu. Mimo wszystko, John Cena wyeliminował czterech członków nowego Nexusa oraz Tysona Kidda i Alexa Rileya.

Noc później, John Cena przyczynił się do porażki The Miza z Edge'm. W późniejszym czasie wziął udział w Battle Royal o miano pretendenta do pasa WWE. Został wyeliminowany przez Sheamusa, jednak to Jerry Lawler wygrał, przy pomocy lidera Cenation.

7 lutego na RAW, John Cena zmierzył się z CM Punkiem. Starcie długo nie trwało, ponieważ John Cena postanowił zakończyć to starcie po wykonaniu low blow. Po chwili do ringu przybyła cała grupa nowego Nexusa, Jerry Lawler podał Johnowi krzesełko, którym rozprawił się z całą grupą!

W kolejnym tygodniu doszło do ich rewanżu, po raz kolejny wygrał CM Punk, który zdołał pokonać Johna przy użyciu jakiegoś przedmiotu.

Cztery dni później na SmackDown doszło do pojedynku, w którym to John Cena, Randy Orton, Edge, John Morrison, R-Truth i Rey Mysterio pokonali CM Punka, Sheamusa, Drew McIntyre'a, Wade'a Barretta, Kane'a oraz Dolpha Zigglera.

Elimination Chamber
John Cena wziął udział w Elimination Chamber Matchu, którego zwycięzca zgarniał title shota na mistrzostwo WWE podczas WrestleManii XXVII. Lider Cenation wygrał to starcie pokonując CM Punka, Sheamusa, Randy'ego Ortona, R-Trutha oraz Johna Morrisona! Jako ostatniego wyeliminował Brooksa. (Raport)

Noc później, John Cena odpowiedział na komentarze The Rocka w postaci rapu. Jeszcze tego samego wieczoru, wraz z The Mizem zdobył pasy tag team pokonując Justina Gabriela i Heatha Slatera. Ci natychmiast wykorzystali rewanż, odzyskali tytuły, po tym jak John Cena został zaatakowany przez tag team partnera.

28 lutego, John Cena pokonał Alexa Rileya w Steel Cage Matchu. Tego dnia, The Rock miał także kilka słów dla Johna.

Kolejne RAW przyniosło nam odpowiedź Johna Ceny na słowa The Rocka z zeszłego tygodnia. Jako że ignorował przez to The Miza, ten zaatakował go mistrzostwem WWE na sam koniec,

Na SmackDown, Michael Cole przeprowadzał wywiad z Johnem Ceną. Ogólnie to szykowało się dla komentatora Attitude Adjustment, lecz pojawił się Jack Swagger, który to zainkasował ostatecznie tego finishera od pretendenta.

14 marca na RAW, John Cena pokonał Alberto Del Rio poprzez dyskwalifkację, ponieważ w starciu interweniował Brodus Clay. Po pojedynku pojawił się The Miz, będąc bardzo podobnym do The Rocka, wyszedł nawet przy jego theme songu. Cena zainkasował od niego Rock Bottom.

Dwa tygodnie przed WrestleManią, Cena skonfrontował się z The Mizem i Alexem Rileyem. Początkowo John był ''via satellite'', lecz potem wyszło na jaw, że jest w arenie, gdzie odbywało się show, dlatego też doszło chwi lę później do brawlu, z którego The Miz postanowił uciec, swoje pocierpiał Alex Riley.

Finałowe RAW przyniosło nam pierwszą historyczną konfrontację twarzą w twarz pomiędzy Johnem Ceną, a The Rockiem. W trakcie pojawił się oczywiście The Miz z Alexem Rileyem. Doszło między nimi, a The Rockiem do brawlu, który to wygrał bez większego problemu. Po wszystkim, do ringu wszedł John Cena, który wymierzył Rockowi Attitude Adjustment.

WrestleMania XVII
Początkowo walka zakończyła się poprzez podwójne wyliczenie poza ringowe. Zjawił się gospodarz WrestleManii, czyli The Rock, który wznowił pojedynek i ustalił stracie bez dyskwalifkacji. Chwilę potem jak rozpoczął się pojedynek, Rocky wszedł do ringu i wymierzył Cenie Rock Botttom, tym samym Miz zachował mistrzostwo WWE! (Raport)

Myślę, że ta droga do WrestleManii mimo wszystko może zostać zaliczona za udaną, nie biorąc pod uwagę trzech głównych walk jakie odbył John Cena. Royal Rumble można uznać za dobry występ, podobnie jaki i galę Elimination Chamber. Z WrestleManią było gorzej, jednak po zapoczątkowaniu rywalizacji z The Rockiem można było się tego spodziewać, więc jak najbardziej można to zrozumieć. 

Przeczytaj również:
''Od Royal Rumble do WrestleManii'' - 2004 rok
''Od Royal Rumble do WrestleManii'' - 2005 rok
''Od Royal Rumble do WrestleManii'' - 2006 rok
Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki