''Od Royal Rumble do WrestleManii'' - 2010 rok


Dokładnie trzy tygodnie pozostały do WrestleManii 31, gdzie ujrzymy pojedynek Johna Ceny, niemal na pewno będzie to starcie z Rusevem, dlatego też lecimy dalej i przyglądamy się drodze do WrestleManii z 2010 roku, gdzie John Cena toczył rywalizację z Batistą.

Royal Rumble
John Cena wziął udział w Royal Rumble Matchu, wszedł z numerem 18, jednak został wyeliminowany jako ostatni, przez Edge'a. Też na tej gali mogliśmy zauważyć początek rywalizacji z Batistą, którego John wyeliminował. (Raport)

Już dzień później, John Cena wziął udział w pojedynku kwalifikacyjnym do Elimination Chamber Matchu o mistrzostwo WWE, zmierzył się z Cody'm Rhodesem, którego bez większy problemów pokonał. Po zejściu z anteny, John Cena pomógł Bretowi Hartowi, który wcześniej mocno oberwał od Batisty. Mimo wszystko ''zwierzak'' pojawił się ponownie i zajął się liderem Cenation.

W następnym tygodniu, John Cena miał zmierzyć się z Tedem DiBiasem, lecz do pojedynku nawet nie doszło, ponieważ jego rywal dosyć mocno od niego oberwał, a zakończył swój atak poprzez STF. Po tym wszystkim, John Cena wezwał Vince McMahona, z którym sobie trochę pogadał na kilka tematów.

Na ostatnim RAW przed Elimination Chamber, John Cena uciął pierwsze słowa z Batistą, który pojawił się na titantronie. Pod koniec show doszło do walki z Triple H'em, która zakończyła się brakiem wyniku, ponieważ interweniował Sheamus.

Elimination Chamber
Zwycięstwo w Elimination Chamber Matchu przypadło Johnowi Cenie, który został nowym mistrzem WWE, eliminując jako ostatniego Huntera poprzez poddanie. Po walce pojawił się Vince McMahon, który ustalił kolejny pojedynek, John Cena vs. Batista! Oczywiście John okazał się bez szans, dlatego też stracił pas mistrzowski po pięciu minutach! (Raport)

John Cena noc później chciał rewanż o pas WWE, dostanie go, lecz pod jednym warunkiem, jeżeli pokona..Batistę. Walka zakończyła się dyskwalifkacją, ponieważ starcie postanowił inaczej rozwiązać nowy mistrz WWE, który potem pastwił się nad swoim przeciwnikiem.

1 marca na RAW doszło do ich pierwszej konfrontacji twarzą w twarz, obaj podpromowali swój pojedynek na WrestleManii XXVI.

Tydzień później, John Cena musiał stawić czoła Vince'owi McMahonowi, który postanowił zmienić pojedynek jeden na jednego na Gauntlet Match. Oczywiście John Cena przegrał to starcie, ponieważ w trakcie ustalono pojedynek bez dyskwalifikacji. Zjawił się więc Batista, który zrobił swoje, a Vince odniósł zwycięstwo.

15 marca, John Cena zmierzył się z Big Showem. W trakcie tego starcia na rampie pojawił się Batista, który odwrócił uwagę pretendenta, po chwili wykorzystał to olbrzym, który odniósł zwycięstwo po wykonaniu KO Punch.

Finałowe RAW przed WrestleManią przyniosło nam konfrontację Johna Ceny z Batistą, która zakończyła się brawlem, sytuacje starli się opanować ochroniarze, lecz lider Cenation bez żadnych większych problemów sobie z nimi poradził, w między czasie Batista udał się na zaplecze.

WrestleMania XXVI
Pojedynek został wygrany przez Johna Cenę, który zdołał zmusić Batistę do poddania, kiedy to założył swoją akcję poddaniową - STF. Tym samym poznaliśmy po raz kolejny nowego mistrza WWE! (Raport)

Sama droga do WrestleManii w wykonaniu Johna Ceny nie była zła, jednak dwie porażki na trzy możliwe gale mówią same za siebie, dobra, Royal Rumble Match jako tako nie musimy brać aż tak dosłownie jako porażkę, na Elimination Chamber wygrał i przegrał mistrzostwo WWE, by ostatecznie na WrestleManii XXVI odzyskać tytuł. Miłym akcentem zakończył swoją podróż do WrestleManii.

Przeczytaj również:
''Od Royal Rumble do WrestleManii'' - 2004 rok
''Od Royal Rumble do WrestleManii'' - 2005 rok
''Od Royal Rumble do WrestleManii'' - 2006 rok
Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki