Podróż Johna Ceny po Royal Rumble


Już niedługo rozpocznie się droga do WrestleMani 34 na gali Royal Rumble, jednak teraz zapraszamy na podróż Johna Ceny po tym PPV w całej jego karierze.

Royal Rumble 2003
John na tej gali po raz pierwszy zawalczył w 2003 roku. Lider Cenation wziął udział w Royal Rumble Matchu, oto jego statystyki:
*Wszedł z numerem: 18
*Lider Cenation spędził w ringu: 19:38
*W tym Royal Rumble Matchu John nie wyeliminował żadnego zawodnika
*Mr.P został wyeliminowany przez The Undertakera. (Raport)


Royal Rumble 2004
Rok 2004 i ponownie Cena w Royal Rumble Matchu, John nie wygrał starcia, pomimo że wszedł numerem 28. Statystyki Johna z tego RR Matchu:
*Tak jak wyżej napisane, wszedł z numerkiem 28
*John spędził w ringu zaledwie 7 minut i 37 sekund
*Tak jak w poprzednim RR Matchu John nie wyeliminował żadnej gwiazdy.
*The Prototype został wyeliminowany przez Big Showa (Raport)

Royal Rumble 2005
W 2005 roku John wygrałby Royal Rumble Match, gdyby nie kontrowersyjna końcówka, otóż w „finałowej” dwójce pozostali John i Batista, po chwili obaj równocześnie wylecieli z ringu i walka została wznowiona którą ostatecznie wygrał The Animal. Oto statystyki Johna:
*Wszedł z numerem 25
*W ringu był: 15 minut 28 sekund
*Wyeliminował trzy gwiazdy: Edge,a, Viscera’e oraz Kane’a
*Mr.P w finale został wyeliminowany przez Batistę. (Raport)


Royal Rumble 2006
Pora na walkę o pas WWE, przenosimy się do roku 2006, to wtedy John Cena stanął przed szansą zdobycia po raz drugi w swojej karierze pasa WWE, mistrzem był Edge. Lider Cenation szansy nie zmarnował, po tym kiedy to Edge nieumyślnie trafił w Litę, John wykonał Attitude Adjustment po czym zmusił Oportunistę do poddania po STF. (Raport)Royal Rumble 2007
Na tym Royal Rumble John posiadał pas WWE, jego rywalem był Umaga, warto dodać że walka była w stypulacji Last Man Standing. John wygrał pojedynek po tym jak zapiął STF, ale zamiast podduszać rękami, owinął szyję liną ! lider Cenation dosyć długo utrzymywał chwyt co przyczyniło się do tego że sędzia odliczył do 10 kiedy Umaga leżał nieprzytomny na macie. (Raport)

Royal Rumble 2008
Jak wiemy przed tą galą Johna „nie było” w WWE leczył kontuzję. Na Royal Rumble Lider Cenation ku zaskoczeniu wszystkich powrócił i wziął udział w RR Matchu wchodząc z numerkiem 30. Mr.P po raz pierwszy w swojej karierze wygrał ten prestiżowy pojedynek jako ostatniego eliminując Triple H’a. Pozostałe statystyki z tej walki:
*W ringu spędził: 8 minut 27 sekund
*Wyeliminował czterech oponentów byli nimi: Carlito,Mark Henry,Chavo Guerrero, i oczywiście Triple H. (Raport)

Royal Rumble 2009
Tutaj John posiadał pas Wagi Ciężkiej jego rywalem był JBL. W pewnym momencie starcia sędzia przez przypadek otrzymał Clothesline from Hell od JBL’a po czym wraz z Ceną trafili się clotheslinem. Obaj leżeli a do pierścienia wszedł będący przy ringu Shawn Michaels, kiedy się podnieśli Mr.Wrestlemania poczęstował JBL’a Sweet Chin Music, co zaskoczyło Cene, jednak po chwili tą samą akcją Shawn poczęstował także Johna. Następnie HBK położył JBL’a na Cenie ! Po pewnym czasie do ringu wszedł „nowy sędzia” rozpoczął odliczanie ale Cena zdołał podnieść bark ! po tych wszystkich kontrowersyjnych incydentach walka nie trwałą długo John wygrał ją jednocześnie broniąc złota, wygraną dało mu Attitude Adjustment. (Raport)

Royal Rumble 2010
Przenosimy się do roku 2010. Tutaj John po raz 5 w karierze wziął udział w Royal Rumble Matchu. Mr.P został w ringu tylko z Edgem jednak sukcesu z 2008 roku nie powtórzył, oto statystyki Johna z tego RR Matchu:
*Wszedł z numerem:19
*Spędził w ringu: 22 minuty i 11 sekund
*Wyeliminował takie gwiazdy jak: Shelton Benjamin, Yoshi Tatsu,Kofi Kingston, oraz Batista
*Został wyeliminowany przez Edge’a. (Raport)

Royal Rumble 2011
W tym roku odbył się największy w historii Royal Rumble Match, zamiast 30 gwiazd w starciu uczestniczyło ich aż 40. W tym pojedynku nie zabrakło Johna Ceny. Lider Cenation bardzo dobrze radził Sb w starciu, kiedy w ringu pozostało czterech (Del Rio, Orton, Barrett,Cena), do ringu chciał wskoczyć będący wcześniej wyeliminowany Alex Riley, ponowne wejście uniemożliwił mu John Cena, po tym miała miejsce kontrowersyjna sytuacja otóż do ringu wbiegł siedzący za stołem komentatorskim The Miz i wyrzucił Cene z ringu ! Statystyki Johna z tego Matchu:
*Wszedł z numerkiem 22
*Spędził w ringu: 34 minuty i 17 sekund
*Wyeliminował: CM Punka, Michaela McGillicutty’ego, Davida Otungę, Masona Ryana, Tysona Kidda, Heatha Slatera, oraz Alexa Riley’a
*Został wyeliminowany przez The Miza (Raport)

Royal Rumble 2012
Na tej gali John walczył z Kanem. Walka trwała, po chwili wyszli po za ring, obijali się i doszło do wyliczenia więc pojedynek nie miał zwycięzcy. Rywale przeszli na backstage gdzie to Monster miał przewagę obijał Cenę różnymi przedmiotami. W pewnym monecie znaleźli się obok drzwi pokoju w którym był Zack Ryder!. Kane wszedł po czym zaprowadził Rydera do ringu. W pierścieniu wykonał Ryderowi Tombstone, po tym do ringu wszedł Cena, próbował AA ale Potwór skontrował i wykonał Chokeslam. (Raport)


Royal Rumble 2013
Rok 2013 i kolejny Royal Rumble Match, tak jak w roku 2008 John wygrywa to prestiżowe starcie, jako ostatniego eliminując Rybacka. Oto statystyki z starcia:
*Wszedł z numerem 19
*Mr.Cenation spędził w ringu: 26 minut i 39 sekund
*Wyeliminował: Cody Rhodesa, Heath Slatera, Antonio Cesaro no i oczywiście Rybacka.

Royal Rumble 2014
John Cena podczas tego PPV odbył starcie z Randy'm Ortonem o pas WWE World Heavyweight Championship. Starcia nie wygrał, ponieważ swoją rolę odegrało The Wyatt Family, które przyczyniło się do wygranej Randy'ego Ortona. Po pojedynku, John Cena otrzymał Sister Abigail od Braya Wyatta. (Raport)Royal Rumble 2015
Tym razem obejrzeliśmy triple threat match o pas mistrzowski WWE, w którym to Brock Lesnar musiał bronić tytułu w walce przeciwko Johnowi Cenie i Sethowi Rollinsowi. Po wielu spotach, ogromnych emocjach, to Brock Lesnar wyszedł zwycięsko z tego pojedynku. (Raport)Royal Rumble 2017
John Cena zmierzył się w singlowym pojedynku z AJ Stylesem, gdzie na szali znalazł się pas WWE. Lider Cenation odniósł w końcu zwycięstwo nad swoim rywalem, tym samym stał się 15-krotnym mistrzem WWE. (Raport)Royal Rumble 2018
Po 5 latach przerwy, John Cena w końcu wystąpił w Royal Rumble Matchu, gdzie wyszedł z numerem 19. Lider Cenation zdołał wyeliminować trzech rywali - Eliasa, The Hurricane'a oraz Finna Balora. Pojedynku jednak nie wygrał, ponieważ został wyeliminowany jako przedostatni przez zwycięzcę - Shinsuke Nakamurę. (Raport)

Podsumowanie:
John na Royal Rumble wystąpił aż 15 razy. Na tej gali John w Royal Rumble Matchu pojawił się 8 razy, z czego 2 wygrał. Mr. Cenation odbył 6 walk singlowych, w czterech z nich na szali były pasy mistrzowskie, The Prototype trzy walki wygrał, jedną przegrał, a jedna walka 1 on 1 nie miała zwycięzcy. Odbył się także jeden triple threat match. Tak więc streak na tej gali wygląda następująco  7 zwycięstw oraz 8 porażek.
Link  do artykułu o wszystkich Royal Rumble Matchach Johna Ceny.

[Oryginalna data dodania postu - 24 stycznia 2014; autorzy: Mateusz Hustle i Jakub Marciniak]
Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki