Feud: John Cena vs. Triple H (2008)


Pierwsze oznaki ich rywalizacji mogliśmy zobaczyć na gali Royal Rumble w styczniu, kiedy to John Cena niespodziewanie wrócił w trakcie Royal Rumble Matchu. Już od razu kiedy wszedł do ringu, pokazał swoją siłę eliminując Carlito i Marka Henry'ego. Chwilę później doszło do wymiany spojrzeń między Johnem Ceną i Hunterem. Rozpoczęli się nawzajem okładać pięściami. Pod koniec tego starcia, obaj pozostali tylko w ringu. Zaczęła się wojna, którą wygrał lider Cenation, który wyeliminował swojego rywala poprzez FU poza ring!

Na następnej gali PPV, No Way Out, John Cena pokonał Randy'ego Ortona poprzez dyskwalifkację o pas mistrzowski WWE, lecz tytuł nie zmienił właściciela. Tego samego wieczoru, Triple H zgarnął szansę na walkę podczas WrestleManii XXIV o pas WWE.

Noc później, William Regal ustalił pojedynek, w którym to John Cena zmierzył się z Randy'm Ortonem, a sędzią specjalnym tego pojedynku był Triple H. Wszystko co musiał zrobić, by zyskać walkę o mistrzostwo na WrestleManii, to wygrać. John Cena wygrał ten pojedynek po wykonaniu Ortonowi swojego finishera, dlatego też triple threat match na WrestleManii stał się faktem. Po walce, Triple H wymierzył Cenie Pedigree! To samo po chwili czekało także Randy'ego Ortona.

Kolejny epizod RAW przyniósł nam pierwszą konfrontację uczestników walki o pas WWE na WrestleManii. W ringu obecny także był William Regal, który nakłonił trójkę wrestlerów do zrobienia sobie wspólnego zdjęcia. John Cena potem podziękował Hunterowi za danie mu szansy na walkę o tytuł, jednak nie pochwalił tego Pedigree po pojedynku, które otrzymał. On i Triple H zaczęli wymieniać się własnymi poglądami, przerwał im Orton, który wspomniał, że wciąż jest mistrzem WWE. Po chwili rozpoczął się brawl, Cena i HHH rzucili się na Ortona, którego szybko wyrzucili z ringu. Następnie zaczęli się bić nawzajem, aż nagle powrócił Orton, który wymierzył im po RKO, by na sam koniec znokautować ich pasem WWE. W walce wieczoru, John Cena i Triple H pokonali Randy'ego Ortona i Mr. Kennedy'ego. Starcie zakończyło się po tym jak Kennedy poddał się po otrzymaniu STF. Po pojedynku, John Cena i Triple H przyglądali się sobie z daleka, gdy nagle lider Cenation został zaatakowany przez Mr. Kennedy'ego, który wymierzył mu swojego finishera. Na sam koniec, Hunter stał sobie nad nieprzytomnym Johnem Ceną.

3 marca na RAW, William Regal poinformował Johna Cenę, Randy'ego Ortona i Triple H'a, że przez następne trzy tygodnie, każdy z nich będzie miał odrobinę władzy nad RAW. John Cena zmierzył się na show z Mr. Kennedy'm, którego zmusił do poddania po STF. Tego samego wieczoru, Randy Orton zmierzył się z Hunterem. Przy stole komentatorskim znajdował się John Cena i to w sumie zdecydowało, co później się wydarzyło. Walka zakończyła się poprzez dyskwalifkację, ponieważ Cena wszedł do ringu i wymierzył Triple H'owi FU! Swoje zrobił także Orton, który wykonał Cenie RKO.

Ten tydzień należał do Randy'ego Ortona, jeśli chodzi o władzę nad RAW. Mistrz WWE ustalił pojedynki dla swoich rywali, Triple H zmierzył się z Kane'm, którego pokonał, a John Cena z Shawnem Michaelsem, był to rewanż za WrestleManię 23. W trakcie tego pojedynku zjawił się Orton, który oczywiście zaatakował Johna Cenę, wbił go w ring post. Potem szykował się na RKO wprost na krzesełko, lecz mieliśmy kontrę ze strony Johna Ceny, który wykonał mu FU! Chwilę później dowiedzieliśmy się, że Triple H ustalił pojedynek, w którym John Cena i Randy Orton zmierzą się z całym rosterm RAW w następnym tygodniu.

John Cena i Randy Orton w Handicap Matchu naprawdę zaczęli świetnie ze sobą współpracować, obaj eliminowali swoich rywali jak leci. John Cena wyeliminował Santino Marellę, Trevora Murdocha, Lance Cade'a, Robbiego McAllistaira i D.H. Smitha. Jeśli chodzi o Ortona, to ten wyeliminował Paula Burchillego, Val Venisa i Cody'ego Rhodesa. Po tej ostatniej eliminacji, reszta rosteru rzuciła się z atakiem na swoich dwóch przeciwników. Cena zdołał wyjść z ringu, by wziąć krzesełko, którym przegonił większość rywali, prócz Umagi, który zajął się nimi odpowiednio. Ogólnie JBL przypadkowo trafił w Umagę, dlatego też zaczął potem uciekać przed nim. Po chwili zjawił się Triple H, który wykonał Randy'emu Ortonowi i Johnie Cenie po Pedigree.

Na ostatnim RAW doszło do wielkiego tag team matchu, w którym John Cena, Triple H, Shawn Michaels i Ric Flair pokonali JBLa, Big Showa, Umagę i Randy'ego Ortona. W trakcie tego starcia, John Cena zaczął bijatykę z Hunterem, która przeniosła się na zaplecze. Jeśli chodzi o akcję w ringu, Ric Flair zmusił Ortona do poddania.

WrestleMania XXIV
Pod koniec pojedynku było trochę zamieszania, Cena chciał wykonać Hunterowi FU, lecz zamiast tego ujrzeliśmy Pedigree. Triple H przeszedł do pinu, lecz właśnie w tamtym momencie otrzymał od Ortona poteżnego punt kicka, pinfall jednak wykonał na Cenie, tym samym zachował pas mistrzowski WWE przy sobie! (Raport)

8 dni później, William Regal ustalił pojedynek na Backlash, gdzie Randy Orton miał bronić pasa WWE przeciwko JBLowi. Swoje do powiedzenia miał Triple H, który miał inne zdanie na ten temat. Regal w pewnym momencie uległ i ustalił Handicap Match, w którym Hunter zmierzy się przeciwko dwóm swoim rywalom, jeśli wygra, zostanie dodany do starcia o pas mistrzowski WWE na Backlash. Triple H zdołał ich pokonać, dlatego też oficjalnie został dodany do pojedynku na zbliżającym się PPV. Chwilę po pojedynku zjawił się John Cena, który zaczął wspominać jak już kiedyś pokonał Randy'ego Ortona, Triple H'a, a nawet też i JBLa. Zaproponował więc fatal 4-way match na Backlash. W całej tej sprawie interweniował William Regal, który zaproponował podobny deal, co Hunterowi. Lider Cenation dał radę i pokonał swoich przeciwników w Handicap Matchu. Stało się więc faktem, że na Backlash John Cena podejmie się po raz kolejny walki o najważniejszy pas w federacji.

Na finalnym RAW przed Backlash, John Cena, Triple H, Kane oraz Undertaker przegrali z Randy'm Ortonem, Edge'm, JBL'em i Chavo Guerrero w eight-man tag team matchu. Po pojedynku działo się najwięcej, John Cena wymierzył Edge'owi FU, JBL wykonał Hunterowi Clothesline From Hell, Cena otrzymał RKO, a Undertaker wymierzył JBL'owi i Ortonowi podwójnego Chokeslama!

Backlash 2008
Ten Fatal 4-Way Match był na zasadach eliminacji. Jako pierwszy poleciał JBL, który został wyeliminowany poprzez poddanie, a przyczynił się do tego John Cena. On właśnie odpadł jako drugi, ponieważ od razu otrzymał od Ortona potężnego punt kicka. Potem czekała nas dłuższa potyczka na linii Orton-HHH. Wygrał ją Triple H, który zdobył po raz kolejny pas mistrzowski WWE! (Raport)

12 maja na RAW, John Cena zmierzył się z Randy'm Ortonem w walce wieczoru. Pojedynek przegrał, ponieważ JBL jako sędzia specjalny wykonał szybki pinfall. Po starciu, Cena obrywał od swoich rywali, lecz do czasu, kiedy pojawił się Triple H i wspomógł Johna Cenę. To zapoczątkowało nam dwa singlowe feudy, Cena vs. JBL i HHH vs. Orton.

Tydzień później odbył się pojedynek drużynowy, w którym John Cena i Triple H przegrali z Randy'm Ortonem i JBLem. Zwycięzcy tego pojedynku zyskali prawo na wybór stypulacji w ich walkach na gali One Night Stand.

Taki obrót spraw spowodował, że feud Johna Ceny z Triple H'em został na jakiś czas przerwany. John Cena musiał zająć się JBLem, którego pokonał w First Blood Matchu. Natomiast Triple H miał na głowie Randy'ego Ortona, którego pokonał w Last Man Standing Matchu o pas mistrzowski WWE.

2 czerwca na RAW, Triple H przyszedł sobie do ringu, by opowiadać jak to era Randy'ego Ortona się skończyła, ponieważ przez niego leży w szpitalu. Kiedy zaczął wspominać o kolejnym rywalu o tytuł mistrzowski, wtedy pojawił się John Cena. On wypomniał Hunterowi, że ten nigdy go nie pokonał jeden na jednego, kiedy to mierzyli się o pas WWE, dlatego obaj powinni się ze sobą zmierzyć. Niespodziewanie do ringu przyszedł Jeff Hardy, który stwierdził, że na gali One Night Stand pokonał Umagę w Falls Count Anywhere Matchu. Ku zaskoczeniu wszystkich, Jeff Hardy rzucił wyzwanie Johnowi Cenie na pojedynek, którego zwycięzca zgarnie title shota na Night of Champions. W pewnym momencie na titantronie pojawił się Vince McMahon, który zatwierdził starcie. Lider Cenation wygrał ten pojedynek po wykonaniu FU. Po walce na rampę wyszedł Triple H, John Cena do niego dołączył i obaj przyglądali się sobie z bliska. Chwilę później RAW zeszło z anteny.

Kolejny epizod RAW przyniósł nam walkę Johna Ceny z JBLem, która została ostatecznie przez niego wygrana. Przy stole komentatorskim znajdował się Triple H. Po walce, Hunter wszedł na stół komentatorski, gdzie wzniósł do góry pas mistrzowski WWE. John Cena do niego dołączył i zaczął coś tam do niego mówić. W pewnym momencie Triple H postanowił zejść, by złapać go za nogę i powalić na stół!

W następnym tygodniu, John Cena otworzył poniedziałkowe show, gdzie podpromował nieco walkę z Triple H'em na gali Night of Champions. Troszkę później zmierzył się z Umagą w Street Fight Matchu, zdołał go pokonać. Triple H w walce wieczoru zmierzył się z Chrisem Jericho. W trakcie tego starcia zjawił się Lance Cade, który wspomógł Y2J i zaatakował Huntera. Johnowi Cenie nie było to obojętne, więc ten przyszedł mu na pomoc, jednak wiele nie zdziałał. Chris Jericho i Lance Cade poradzili sobie z dwoma rywalami i to oni zakończyli RAW stojąc cało na nogach.

Na finalnym RAW przed galą Night of Champions czekało nas specjalne wydanie Draftu. W walce wieczoru odbył się specjalny Battle Royal pomiędzy brandami RAW, SmackDown i ECW. John Cena i Triple H reprezentowali oczywiście poniedziałkowe show. Ogółem wygrał to Edge, który sprytnie wyeliminował Triple H'a używając przy tym Johna Ceny. Rated R Superstar zyskał dwa losy na SmackDown, pierwszym był Mr. Kennedy, a drugim.. Triple H! Lider Cenation był zszokowany takim obrotem spraw, a Hunter lekko zdziwiony.

Night of Champions 2008
Pojedynek, w którym było wiele wzrotów akcji, jednak ostatnie słowo należało do Triple H'a, który wydostał się z Attitude Adjustment, by wykonać Pedigree i zgarnąć zwycięstwo nad Johnem Ceną! Tak też Hunter zachował tytuł przy sobie, ale także wyszedł zwycięsko z tej rywalizacji. (Raport)

Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki