Feud: John Cena vs. The Rock (2013)


Wszystko tak naprawdę rozpoczęło się od gali Royal Rumble pod koniec stycznia. John Cena wygrał po raz drugi w karierze Royal Rumble Match, a The Rock pokonał CM Punka, by tym samym zgarnąć mistrzostwo WWE.

Już noc później, John Cena po walce z Cody'm Rhodesem, którego pokonał, zdecydował się na mistrzostwo, o które zmierzy się na WrestleManii. Wybrał oczywiście pas WWE, który był w posiadaniu The Rocka, lecz ten pierw musiał obronić tytuł w rewanżu przeciwko CM Punkowi na Elimination Chamber. Jego speech przerwała Tarcza, która kierowała się do ringu przez trybuny. Roman Reigns, Dean Ambrose oraz Seth Rollins otoczyli Johna Cenę, by po chwili go zaatakować! Na pomoc Johnowi Cenie przybył Sheamus, jednak on również oberwał od przeciwników. Nadszedł czas także na Rybacka, który początkowo nawet nieźle sobie radził, ale ostatecznie zebrał lanie od trzech przeciwników. Tarcza rozegrała to bardzo zespołowo, ponieważ Ryback został wbity w stalowe schodki, Sheamus w ring post, a John Cena zainkasował od nich triple powerbomb w ringu!

Na Elimination Chamber, The Rock skutecznie obronił pas WWE przeciwko CM Punkowi, dlatego też oficjlane było już to, że na WrestleManii zobaczymy ich drugą walkę w historii, tym razem na szali z pasem WWE!

Noc później na RAW, John Cena wydszedł do ringu, by zacząć opowiadać o zbliżającej się WrestleManii 29. Jego mowę przerwało nadejście CM Punka z Paulem Heymanem. Ten miał najwyraźniej jakiś problem z tym wszystkim, lecz postanowił rozwiązać to John Cena, który zaproponował mu walkę, a zwycięzca tego starcia zmierzy się o pas WWE z The Rockiem na WrestleManii. Punk się oczywiście zgodził i dodał także, że to najgłupsza decyzja Johna Ceny w życiu. Poinformował go, że to on będzie stawiał warunki, dlatego też walka odbędzie się za tydzień. Pod koniec show, w ringu znajdował się The Rock, który przedstawił nam nowy wygląd pasa WWE. Potem na rampie zjawił się John Cena, który prawdopodobnie szykował się pójść w stronę ringu, lecz nagle został zaatakowany przez CM Punka starym pasem WWE!

25 lutego, John Cena pokonał CM Punka w niesamowitym pojedynku, dlatego też już to była oficjalna wiadomość, że zmierzy się z The Rockiem na WrestleManii 29, a na szali znajdzie się mistrzostwo WWE!

Na początku marca czekała nas ich pierwsza konfrontacja w tej rywalizacji. Jako pierwszy do ringu przybył The Rock, który ładnie przywitał się z fanami w Buffalo. Kiedy zaczął mówić już o WrestleManii, przerwało mu nadejście Johna Ceny. Lider Cenation zaczął mówić o tym, że nic nie było przypadkiem, że wygrał Royal Rumble Match, by The Rock tej samej nocy zgarnął pas WWE, by na Elimination Chamber pokonał CM Punka w rewanżu, co zrobił także John Cena w zeszłym tygodniu, choć wcześniej nigdy tego nie potrafił. Dodał także, że to jest dla niego nowa szansa, szansa na odkupienie, dlatego też nie ma zamiaru zmarnować swojej drugiej szansy. The Rock powiedział, że od samego początku widział jednego rywala na WrestleManii, Johna Cenę, ponieważ widział jego zapał, miłość do tego wszystkiego, gdzie daje z siebie absolutnie wszystko. Stwierdził, że innej takiej osoby w szatni nie ma, oprócz The Rocka. John na WrestleManii nie otrzyma odkupienia, zostanie skopany mu tyłek. Cena przytoczył słowa Mike'a Tysona, który kiedyś powiedział, by być wspaniałym, trzeba pokonać każdego kto żyje. Po chwili odpowiednio to skomentował, by powiedzieć na sam koniec, że na WrestleManii 29 kończy się czas The Rocka, a zaczyna się jego czas. Mistrz WWE postanowił przytoczyć słowa Lance'a Armstronga, którego jasno określił jako pełnego bzdur, co w sumie rozbawiło Johna Cenę. Lider Cenation na sam koniec już całego segmentu rzekł, że historia się nie powtórzy, dlatego też na WrestleManii zostanie nowym mistrzem WWE. The Rock oznajmił mu, że różnica między nimi jest taka, że John Cena uważa, że go pokona, gdy The Rock o tym wie, że to zrobi. Wszystko skwitował tym, że powiedział, że na WrestleManii pokona go po raz drugi. Na koniec, obaj się sobie przyglądali.

Dwa tygodnie później odbyło się ''Q&A'' z udziałem Johna Ceny oraz The Rocka. W ringu znajdowały się także legendy, które zadawały pytania obydwu panom. Już nie będę przytaczał całego segmentu, który był dosyć długi, przejdę do końcówki. The Rock podpuścił Johna Cenę, by ten coś w końcu zrobił teraz. Mistrz WWE stanął na środku ringu, zrobił to także John Cena, który zdjął swoją koszulkę. Obaj zaczęli mierzyć się ze sobą wzrokiem, John postanowił prosto przed twarzą pokazać mu ''you can't see me'', dlatego też The Rock postanowił go odepchnąć. Wydawałoby się, że John Cena wymierzy mu Attitude Adjustment, lecz Rocky się wydostał i wykonał mu Rock Bottom! Na sam koniec, The Rock przyglądał się z rampy na Johna Cenę, który powoli ogarniał się po otrzymanym finisherze rywala.

Na finałowym RAW przed WrestleManią 29, John Cena i The Rock w swoich osobnych segmentach wypowiadali się na temat ich walki o pas WWE. Nie doszło do ich kolejnej konfrontacji.

WrestleMania 29
Pojedynek opatrzony był w serię finisherów oraz kontr ze strony Johna Ceny i The Rock. W końcu finałowy krok zrobił lider Cenation, który wymierzył mistrzowi WWE Attitude Adjustment i tym samym odniósł wielkie zwycięstwo! Po pojedynku, John Cena podał rękę The Rockowi, a potem obaj się uścisneli. Na sam koniec, obaj znaleźli się na początku rampy, gdzie The Rock wzniósł rękę Johna Ceny w geście triumfu. (Raport)
Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki