Feud: John Cena vs. Randy Orton (2007-2008)


Dobrze nam znana długoletnia rywalizacja Johna Ceny z Randy'm Ortonem rozpoczęła się 23 lipca 2007 roku na RAW. Ogólnie John Cena i Candice Michelle musieli zmierzyć się z Umagą, Lance'm Cade'm i Trevorem Murdochem. W trakcie walki zjawił się Jeff Hardy, który zaatakował Umagę krzesełkiem, obaj po chwili znikli udając się na zaplecze. Lider Cenation szybko rozprawił się ze swoimi dwoma rywalami i odniósł zwycięstwo. Praktycznie od razu po walce zjawił się Randy Orton, który wymierzył Johnowi Cenie RKO! Jonathan Coachman wyszedł na rampę i wyjawił, że Randy Orton został nowym pretendentem do pasa mistrzowskiego WWE, które jest w posiadaniu Johna Ceny.

W następnym tygodniu, John Cena zmierzył się jeden na jednego z Carlito. Przy ringu w trakcie walki znajdował się Randy Orton, który siedział sobie na krzesełku. W pewnym momencie postanowił przestraszyć Johna Cenę, co mu się udało, ponieważ sytuacje wykorzystał Carlito, który skutecznie powalił swojego rywala i odniósł wielke zwycięstwo. Tuż po tym pojedynku, Carlito wziął gryza jabłka i splunął nim na twarz mistrza WWE.

Kolejny epizod RAW przyniósł nam walkę Johna Ceny z Umagą. W trakcie pojawił się Randy Orton i Carlito, którzy zaatakowali Johna Cenę, dlatego też doszło do dyskwalifkacji. Obaj chcieli, by Umaga do nich dołączył, lecz ten zaskoczył dosłownie wszystkich, bo zaatakował Ortona i Carlito. Kiedy brawl się zakończył, William Regal wyszedł na rampę i ustalił tag team match na następny tydzień.

Sam ten pojedynek wiele nie wniósł do rywalizacji Johna Ceny z Randy'm Ortonem. Starcie drużynowe wygrali John Cena i Umaga.

Na Saturday Night Main Event doszło do pojedynku Johna Ceny z Carlito w non-title matchu. Sam pojedynek długi nie był, ponieważ John Cena pokonał swojego rywala poprzez STF. Po tym starciu zjawił się Randy Orton, który zaatakował Johna Cenę. Nie był to zwykły atak, ponieważ Randall posunął się o zdecydowany krok dalej. Poza ringiem ustawił sobie krzesełko, na które po chwili wykonał potężne RKO dla Johna Ceny!

Dwa dni później czekało nas finalne RAW przed SummerSlam, gdzie John Cena stoczył kolejny swój pojedynek, tym razem z Genem Snitskym. Pojedynek oczywiście zakończył się poprzez dyskwalifkację, ponieważ w trakcie pojawił się Randy Orton, który zaatakował Johna Cenę. Przy tym ataku, lider Cenation zgarnął od swojego przeciwnika dwa RKO! Show zakończyło się Randy'm Ortonem, który spoglądał na pas mistrzowski WWE.

SummerSlam 2007
Pod koniec tego pojedynku, John Cena otrzymał RKO od Randy'ego Ortona, lecz zobaczyliśmy kick out z jego strony. Kiedy Orton zaczął podnosić swojego rywala, wtedy został wyniesiony na plecy, a to oczywiście oznaczało FU, które dało tym samym Johnowi Cenie zwycięstwo i obronę pasa mistrzowskiego WWE. (Raport)

Noc później, Randy Orton przyszedł do ringu, by otrzymać swój rewanż o pas WWE. Kazał Johnowi Cenie przyjść jak najszybciej do ringu, aby ten zaakceptował jego wyzwanie. Mistrz WWE przyszedł do ringu, lecz zanim tam wszedł, przywitał się ze swoim tatą, który siedział na widowni. Ogółem John Cena nie był zainteresowany rewanżem z Randy'm Ortonem, wolał walkę na przykład z Triple H'em. Pojawił się William Regal, który stwierdził, że Cena nie zmierzy się z Hunterem na RAW. Orton myślał, że w takim razie otrzyma rewanż, lecz wtedy generalny menadżer powiedział, że John Cena zmierzy się z King Bookerem. Po tej decyzji, Orton chciał uderzyć Johna Cenę, lecz ten sobie na to nie pozwolił i w sprytny sposób pozbył się swojego przeciwnika z ringu. Pojedynek Johna Ceny z King Bookerem zakończył się brakiem rezultatu, ponieważ po raz kolejny pojawiła się interwencja ze strony Randy'ego Ortona. Ogólnie to John Cena zainkasował potężnego kopniaka w głowę, czyli tak zwany punt kick. Kiedy Orton zaczął powoli się wycofywać, zmienił zdanie, wyciągnął ojca Johna Ceny z trybuny, by po chwili wymierzyć mu potężnego punt kicka w głowę!

3 września na RAW, John Cena znajdował się w ringu z Williamem Regalem, natomiast Randy Orton był obecny via sattelite. Dowiedzieliśmy się, że na Unforgiven dojdzie do drugiego pojedynku Johna Ceny z Randy'm Ortonem. Pretendent miał nadzieje, że ojciec Johna Ceny nie zapomni swojemu synowi tego, co mu uczynił w zeszłym tygodniu. Cena miał zamiar wyjść z ringu, lecz wtedy William Regal powiedział mu, by nie robił niczego pochopnie. Mistrz WWE spojrzał na fanów, by po chwili zaatakować Regala. Wszystko zakończył swoją akcją poddaniową poza ringiem.

Finalne poniedziałkowe show przed galą Unforgiven przyniosło nam konfrontacje pomiędzy Johnem Ceną, a Randy'm Ortonem. Tak właściwie John miał zakaz zjawienia się na RAW, jednak w ostateczności go ujrzeliśmy, ponieważ pomiędzy nim, a Ortonem doszło do brawlu, który później został przerwany przez ochroniarzy.

Unforgiven 2007
Pojedynek długi nie był, ponieważ w pewnym momencie Johna Cenę zbytnio poniosło, doprowadził do dyskwalifkacji. Więcej działo się po walce, ogółem Orton pozbył się Johna Ceny, lecz tylko na chwilę. Po raz drugi wyciągnął z widowni ojca swojego rywala. Szykował się dla niego punt kick, lecz w ostatniej chwili przerwał to Cena, który skutecznie rozprawił się z Ortonem. Wykonał na nim STF, a w między czasie, tata Johna Ceny wymierzył mu kopniaka w głowę! (Raport)

Noc później, John Cena zmierzył się z Santino Marellą, lecz ten pojedynek zakończył się poprzez dyskwalifkację. Do ataku dopuścił się oczywiście Randy Orton, który zaatakował Johna Cenę. Chwilę później czekał nas starcie pretendenta z ojcem Johna Ceny. Mistrz WWE znajdował się przy ringu, lecz był skuty kajdankami. Pojedynek zakończył się przez dyskwalifkację, ponieważ swoje zrobił Cody Rhodes. Zakończyło się to wszystko tym, że tata Johna Ceny otrzymał RKO od Ortona.  W między czasie, John Cena zdołał się wydostać, lecz było już za późno, by pomóc swojemu tacie.

1 października na RAW, John Cena zmierzył się z Mr. Kennedy'm, którego pokonał w ostateczności poprzez STF. Warto jednak wspomnieć, że John Cena w trakcie tego pojedynku doznał kontuzji klatki piersiowej. Od razu po walce pojawił się Randy Orton, który wymierzył swojemu rywalowi RKO. To jednak nie był koniec, ponieważ akcja przeniosła się poza ring, gdzie Randy Orton wziął swojego rywala na stół komentatorski. Tam wymierzył mu po raz drugi swojego finishera, lecz stół się nie złamał.

Już dzień później, Vince McMahon zawitał na epizod ECW, gdzie poinformował, że John Cena musi udać się na dłuższą przerwę z powodu kontuzji, dlatego też został pozbawiony pasa mistrzowskiego WWE! Na No Mercy, Triple H zmierzył się z Jeffem Hardym o WWE Championship. Zwycięstwo padło łupem Huntera, który stał się nowym WWE Championem.
---
John Cena powrócił na gali Royal Rumble w styczniu, gdzie wziął udział w Royal Rumble Matchu. Lider Cenation wyszedł z ostatnim numerem, co przyczyniło się do tego, że stał się murowanym kandydatem do zwycięstwa. Tak też się stało, ponieważ jako ostatniego wyeliminował Triple H'a wykonując mu FU poza ring! Tym samym zgarnął title shota na WrestleManię XXIV.

Już noc później doszło do konfrontacji Johna Ceny z Randy'm Ortonem. Były mistrz WWE chciał, by WrestleMania rozpoczęła się wcześniej, dlatego też chciał walki z Randy'm Ortonem już dzisiejszego dnia. Randall zjawił się na rampie i stwierdził, że nie ma zamiaru z nim walczyć dzisiejszego dnia. Cena powiedział, że minęły 4 miesiące od tego, jak był w ringu, dlatego też jeżeli czegoś chce, to dzisiaj weźmie sobie to. Został także potwierdzone to, że John Cena wykorzystuje swój title shot z WrestleManii na galę No Way Out. Troszkę później doszło do pojedynku drużynowego, w którym to Randy Orton i JBL pokonali Chrisa Jericho i Jeffa Hardy'ego. Od razu po pojedynku zjawił się John Cena, który wymierzył mistrzowi WWE potężne FU!

4 lutego czekało nas podpisanie kontraktu na walkę podczas No Way Out. Kiedy obaj już to zroblili, zjawił się Mark Henry, który rozproszył Johna Cenę, wykorzystał to Randy Orton, który wymierzył mu po chwili RKO. Na koniec RAW czekał nas pojedynek arm wrestlingu, czyli siłowania na rękę, John Cena zmierzył się z Markiem Henrym. Lider Cenation był bliski wygrania tego pojedynku, lecz zjawił się Randy Orton, który doprowadził do końca tej potyczki. Cena był bliski wykonania Ortonowi FU, lecz ten zdołał uciec. Mimo, że Randy Orton nie otrzymał finishera Johna Ceny, to otrzymał go Mark Henry. Mistrz WWE był tym faktem mocno zaskoczony i zdziwiony.

Na finalnym RAW przed galą No Way Out, John Cena zmierzył się z Markiem Henrym, którego bez większych problemów pokonał. Randy Orton znajdował się przy stole komentatorskim. Po pojedynku, John powiedział mu, że w niedzielę dla Ortona nie będzie drogi do ucieczki.

No Way Out 2008
Początek pojedynku był dosyć w miarę wyrówany. Dopiero później się zaczęło dziać. Ogólnie Orton spoliczkował sędziego, dlatego też doszło do dyskwalifkacji, tym samym pas pozostał u niego. John Cena nie mógł się z tym pogodzić, wykonał rywalowi FU, a potem przeszedł do STF i odpuścił dopiero po tym jak mistrz WWE stracił przytomność. (Raport)

John Cena otrzymał swoją szansę na zyskanie title shota na pas WWE podczas WrestleManii XXIV. William Regal ustalił pojedynek, w którym to John Cena zmierzył się z Randy'm Ortonem, a sędzią specjalnym tego pojedynku był Triple H. Wszystko co musiał zrobić, by zyskać walkę o mistrzostwo, to wygrać. John Cena wygrał ten pojedynek po wykonaniu Ortonowi swojego finishera, dlatego też triple threat match na WrestleManii stał się faktem. Po walce, Triple H wymierzył Cenie Pedigree! To samo po chwili czekało także Randy'ego Ortona.

Kolejny epizod RAW przyniósł nam pierwszą konfrontację uczestników walki o pas WWE na WrestleManii. W ringu obecny także był William Regal, który nakłonił trójkę wrestlerów do zrobienia sobie wspólnego zdjęcia. John Cena potem podziękował Hunterowi za danie mu szansy na walkę o tytuł, jednak nie pochwalił tego Pedigree po pojedynku, które otrzymał. On i Triple H zaczęli wymieniać się własnymi poglądami, przerwał im Orton, który wspomniał, że wciąż jest mistrzem WWE. Po chwili rozpoczął się brawl, Cena i HHH rzucili się na Ortona, którego szybko wyrzucili z ringu. Następnie zaczęli się bić nawzajem, aż nagle powrócił Orton, który wymierzył im po RKO, by na sam koniec znokautować ich pasem WWE. W walce wieczoru, John Cena i Triple H pokonali Randy'ego Ortona i Mr. Kennedy'ego. Starcie zakończyło się po tym jak Kennedy poddał się po otrzymaniu STF. Po pojedynku, John Cena i Triple H przyglądali się sobie z daleka, gdy nagle lider Cenation został zaatakowany przez Mr. Kennedy'ego, który wymierzył mu swojego finishera. Na sam koniec, Hunter stał sobie nad nieprzytomnym Johnem Ceną.

3 marca na RAW, William Regal poinformował Johna Cenę, Randy'ego Ortona i Triple H'a, że przez następne trzy tygodnie, każdy z nich będzie miał odrobinę władzy nad RAW. John Cena zmierzył się na show z Mr. Kennedy'm, którego zmusił do poddania po STF. Tego samego wieczoru, Randy Orton zmierzył się z Hunterem. Przy stole komentatorskim znajdował się John Cena i to w sumie zdecydowało, co później się wydarzyło. Walka zakończyła się poprzez dyskwalifkację, ponieważ Cena wszedł do ringu i wymierzył Triple H'owi FU! Swoje zrobił także Orton, który wykonał Cenie RKO.

Ten tydzień należał do Randy'ego Ortona, jeśli chodzi o władzę nad RAW. Mistrz WWE ustalił pojedynki dla swoich rywali, Triple H zmierzył się z Kane'm, którego pokonał, a John Cena z Shawnem Michaelsem, był to rewanż za WrestleManię 23. W trakcie tego pojedynku zjawił się Orton, który oczywiście zaatakował Johna Cenę, wbił go w ring post. Potem szykował się na RKO wprost na krzesełko, lecz mieliśmy kontrę ze strony Johna Ceny, który wykonał mu FU! Chwilę później dowiedzieliśmy się, że Triple H ustalił pojedynek, w którym John Cena i Randy Orton zmierzą się z całym rosterm RAW w następnym tygodniu.

John Cena i Randy Orton w Handicap Matchu naprawdę zaczęli świetnie ze sobą współpracować, obaj eliminowali swoich rywali jak leci. John Cena wyeliminował Santino Marellę, Trevora Murdocha, Lance Cade'a, Robbiego McAllistaira i D.H. Smitha. Jeśli chodzi o Ortona, to ten wyeliminował Paula Burchillego, Val Venisa i Cody'ego Rhodesa. Po tej ostatniej eliminacji, reszta rosteru rzuciła się z atakiem na swoich dwóch przeciwników. Cena zdołał wyjść z ringu, by wziąć krzesełko, którym przegonił większość rywali, prócz Umagi, który zajął się nimi odpowiednio. Ogólnie JBL przypadkowo trafił w Umagę, dlatego też zaczął potem uciekać przed nim. Po chwili zjawił się Triple H, który wykonał Randy'emu Ortonowi i Johnie Cenie po Pedigree.

Na ostatnim RAW doszło do wielkiego tag team matchu, w którym John Cena, Triple H, Shawn Michaels i Ric Flair pokonali JBLa, Big Showa, Umagę i Randy'ego Ortona. W trakcie tego starcia, John Cena zaczął bijatykę z Hunterem, która przeniosła się na zaplecze. Jeśli chodzi o akcję w ringu, Ric Flair zmusił Ortona do poddania.

WrestleMania XXIV
Pod koniec pojedynku było trochę zamieszania, Cena chciał wykonać Hunterowi FU, lecz zamiast tego ujrzeliśmy Pedigree. Triple H przeszedł do pinu, lecz właśnie w tamtym momencie otrzymał od Ortona poteżnego punt kicka, pinfall jednak wykonał na Cenie, tym samym zachował pas mistrzowski WWE przy sobie! (Raport)

8 dni później, William Regal ustalił pojedynek na Backlash, gdzie Randy Orton miał bronić pasa WWE przeciwko JBLowi. Swoje do powiedzenia miał Triple H, który miał inne zdanie na ten temat. Regal w pewnym momencie uległ i ustalił Handicap Match, w którym Hunter zmierzy się przeciwko dwóm swoim rywalom, jeśli wygra, zostanie dodany do starcia o pas mistrzowski WWE na Backlash. Triple H zdołał ich pokonać, dlatego też oficjalnie został dodany do pojedynku na zbliżającym się PPV. Chwilę po pojedynku zjawił się John Cena, który zaczął wspominać jak już kiedyś pokonał Randy'ego Ortona, Triple H'a, a nawet też i JBLa. Zaproponował więc fatal 4-way match na Backlash. W całej tej sprawie interweniował William Regal, który zaproponował podobny deal, co Hunterowi. Lider Cenation dał radę i pokonał swoich przeciwników w Handicap Matchu. Stało się więc faktem, że na Backlash John Cena podejmie się po raz kolejny walki o najważniejszy pas w federacji.

Na finalnym RAW przed Backlash, John Cena, Triple H, Kane oraz Undertaker przegrali z Randy'm Ortonem, Edge'm, JBL'em i Chavo Guerrero w eight-man tag team matchu. Po pojedynku działo się najwięcej, John Cena wymierzył Edge'owi FU, JBL wykonał Hunterowi Clothesline From Hell, Cena otrzymał RKO, a Undertaker wymierzył JBL'owi i Ortonowi podwójnego Chokeslama!

Backlash 2008
Ten Fatal 4-Way Match był na zasadach eliminacji. Jako pierwszy poleciał JBL, który został wyeliminowany poprzez poddanie, a przyczynił się do tego John Cena. On właśnie odpadł jako drugi, ponieważ od razu otrzymał od Ortona potężnego punt kicka. Potem czekała nas dłuższa potyczka na linii Orton-HHH. Wygrał ją Triple H, który zdobył po raz kolejny pas mistrzowski WWE! (Raport)

Rywalizacja Johna Ceny i Randy'ego Ortona miała swój koniec 12 maja, kiedy to obaj zmierzyli się ze sobą w walce wieczoru RAW. Ogólnie pojedynek został wygrany przez Randy'ego Ortona, który pokonał Johna Cenę po tym jak JBL (był sędzią specjalnym) szybko wykonał liczenie. Po starciu obaj zajęli się liderem Cenation, lecz do czasu kiedy zjawił się Triple H, który pomógł Johnowi Cenie. Hunter zajął się Ortonem, a Cena miał na głowie JBLa.

Jeszcze w następnym tygodniu doszło do walki tag teamowej, w której to John Cena i Triple H zostali pokonani przez Randy'ego Ortona i JBLa.

Tak też zakończyła się rywalizacja Johna Ceny z Randy'm Ortonem, która chyba w ostateczności została wygrana przez Randalla. Przynajmniej takie wrażenie odnoszę. Jak każdy dobrze wie, to nie był koniec ich rywalizacji, bo przez kolejne lata było ich jeszcze trochę. Opisy oczywiście na blogu się znajdują.

Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki