Feud: John Cena vs. The Miz (2011)


17 stycznia 2011 roku, John Cena pojawił się w ringu, gdzie zaczął mówić o swoich postanowieniach noworocznych. Wspomniał między innymi o wygraniu Royal Rumble Matchu oraz o zwycięstwie w walce wieczoru WrestleManii XXVII. Chwilę później do ringu przyszedł ówczesny WWE Champion, The Miz, który przyszedł wraz z Alexem Rileyem. Mizianin stwierdził, że nikt nie chce widzieć jak John Cena wygrywa w walce wieczoru WrestleManii, dodał także że tegoroczony Royal Rumble Match będzie miał 40 uczestników, dlatego szanse Johna Ceny są bardzo mało tego. Powiedział też, że zwycięzca tego starcia nie powinien wybierać starcia z nim, ponieważ przegra. Następnie do głosu przeszedł John Cena. Zaczął sobie żartować z niego i Rileya. Wspomniał także, że mistrzem w tym momencie mógłby być każdy Jerry Lawler czy Randy Orton, jednak interwencja Michaela Cole'a czy Alexa Rileya do tego nie dopuściły. Lider Cenation jest pewny, że The Miza ominie WrestleMania, a on zmierzy się z Randy'm Ortonem o pas WWE, który zdobędzie w walce z Mizem na Royal Rumble. Po chwili na rampie zjawił się CM Punk, który wyszedł ze swoją grupą. Brooks wyśmiał Johna Cenę, który myśli, że wygra Royal Rumble Match, gdzie będzie znajdować się 40 różnych zawodników. Dodał również, że nie ma on żadnych szans. Powiedział, że on i cała grupa Nexus weźmie udział w tym Royal Rumble Matchu, dlatego Ci zadbają o to, by CM Punk wygrał. Potem już miał dość gadania i wysłał do ringu Otungę, McGillicutty'ego oraz Harrisa. Na pomoc Johnowi przybył Vladimir Kozlov oraz Santino Marella, którzy zostali zaatakowani przez grupę w zeszłym tygodniu. W między czasie Miz wraz z Alexem Rileyem zmyli się gdzieś. Dostaliśmy wiadomość od anonimowego menadżera RAW, który zakazał Nexusowi bycia przy ringu podczas walki Johna Ceny z CM Punkiem. Gdy ktoś złamie regułę, zostanie wyrzucony z Royal Rumble Matchu. W trakcie walki pojawiła się postać Masona Ryana, który strasznie z wyglądu przypomina Batistę, ten odwrócił uwagę Johna Ceny. Sytuacje wykorzystał CM Punk, który powalił Johna high kickiem. Chwilę potem do ringu wszedł Ryan, który wykonał Brooksowi big boota i doszło do dyskwalifikacji! Jak się okazało, było to celowe, ponieważ Mason Ryan został nowym członkiem nowego Nexusa! Chwilę wcześniej John Cena otrzymał od niego spinebustera.

John Cena podczas Royal Rumble Matchu wyeliminował praktycznie wszystkich członków nowego Nexusa, kolejno - Michael McGillicutty, David Otunga, Heath Slater, Mason Ryan oraz samego CM Punka! Oprócz nich, John wyelminował Alexa Rileya i Tysona Kidda. Znalazł się w finałowej piątce, został jednak wyeliminowany przez ówczesnego WWE Championa, The Miza, który nawet nie brał udziału w tym pojedynku!

Noc później na RAW, John Cena pojawił się w trakcie walki The Miza z Edge'm. Był obecny na trybunach, gdzie wraz z fanami skandował ''Miz is awful'', sytuacje wykorzystał Rated R Superstar, który powalił swojego rywala spearem i odniósł zwycięstwo. Tego samego wieczoru dowiedzieliśmy się, że John Cena weźmie udział w Elimination Chamber Matchu o miano pretendenta do pasa WWE podczas gali Elimination Chamber, gdzie zwycięzca uzyska title shota w walce wieczoru WrestleManii XXVII, Początkowo wziął udział w specjalnym Battle Royal, którego zwycięzca miał zmierzyć się The Mizem na Elimination Chamber, lecz został wyeliminowany przez Sheamusa. Ostatecznie wygrał Jerry Lawler, dzięki pomocy Johna Ceny, który wyeliminował Irlandczyka.

Na Elimination Chamber, John Cena wygrał starcie w komorze eliminacji przeciwko pięciu innym zawodnikom, mam na myśli tutaj Sheamusa, CM Punka, R-Trutha, Johna Morrisona oraz Randy Orton. Lider Cenation jako ostatniego wyeliminował CM Punka, wykonał mu Attitude Adjustment na stalowe podłoże klatki. Tego samego wieczoru, The Miz pokonał Jerry'ego Lawlera, dlatego też poznaliśmy oficjalnie walkę wieczoru podczas nadchodzącej WrestleManii XXVII, John Cena vs. The Miz o WWE Championship! (Raport)

Już noc później, John Cena został umieszczony w drużynie z The Mizem przez anonimowego menadżera RAW, mało tego, obaj zmierzyli się z członkami The Corre o pasy tag team. Ich współpraca wyglądała w miarę poprawnie, ku zaskoczeniu, The Miz wykonał Heathowi Slaterowi Skull Crushing Finaly, po którym uzyskał zwycięski pinfall, tym samym poznaliśmy nowych mistrzów tag team! Radość jednak nie trwała długo, Wade Barrett od razu wspomniał o klauzuli rewanżu, przyszła wiadomość od menadżera RAW, który kazał wznowić pojedynek. Tym razem starcie wygrał Heath Slater i Justin Gabriel, ponieważ w trakcie tego pojedynku, The Miz wykonał Johnowi Cenie swojego finishera, tym samym ich run z pasami tag team trwał ledwie kilka minut. Po tym wszystkim, The Miz wzniósł pas WWE do góry będąc na rampie, a John Cena był lekko zdziwiony.

Na kolejnym RAW, The Miz przyszedł do ringu i zaczął mówić, że dni Johna Ceny są policzone, ponieważ to on jest teraz największą gwiazdą w WWE, to dla niego fani przychodzą. Odniósł się także do sytuacji z zeszłego tygodnia, powiedział, że chciał tak jak wyszło, czyli on zdobył tytuły, a John Cena je stracił. Miz powiedział, że John Cena powinien się na nim skupić a nie na rapowaniu o The Rocku, do którego doszło trochę później. Dodał również, że pokona go na WrestleManii, a jeszcze potem pokona The Rocka. O nich już nie wspomni, będą mówić tylko o The Mizie. Alex Riley powiedział, że każdy ma okazać szacunek dla niego, ponieważ ten pojawi się w walce wieczoru WrestleManii. Wtedy do ringu przyszedł lider Cenation. Zaczął sobie żartować z Miza i Rileya. Potem zwrócił się do Miza mówiąc mu, że prawdziwy mistrz załatwiałby wszystko sam, a nie z czyjąć pomocą. Zasugerował mu żeby zwolnił Alexa Rileya, bo tylko wtedy fani będą chcieli widzieć go w walce wieczoru na WrestleManii. John Cena postanowił więc, że zmierzy się z Alexem Rileyem, jeśli go pokona, to ten zostanie zwolniony. Mistrz WWE się zgodził na propozycje, dodał także, że nie będzie interweniował w pojedynku, jednak jeśli John Cena przegra, to będzie musiał powiedzieć, że The Miz jest największą gwiazdą w historii WWE. Lider Cenation przystał na to. Przyszła wiadomość od generalnego menadżera RAW, który poinformował, że ta walka będzie Steel Cage Matchem! Pojedynek oczywiście wygrał John Cena, a w starciu swoje zrobił The Miz. Od razu po pojedynku zaatakował Johna, ostatecznie wykonał mu Skull Crushing Finale, a potem sam udał się na zaplecze.

7 marca na RAW, John Cena pod koniec show odniósł się do słów The Rocka z zeszłego tygodnia, więcej na temat tej rywalizacji już wkrótce. Kiedy już skończył i zaczął powoli wychodzić z ringu, od tyłu został zaatakowany pasem WWE przez The Miza! Następnie Mizianin klęknął przy leżącym Johnie Cenie i zaczął mówić, że po raz ostatni każdy okazał mu brak szacunku. Odniósł się także do The Rocka, powiedział że on również by leżał nieprzytomny, gdyby z nim się zmierzył. Wspomniał także, że to on będzie gwiazdą WrestleManii, a The Rock tylko gospodarzem. Na koniec dodał, że zajmie się nim jeśli pojawi się podczas RAW lub WrestleManii. Kiedy miał już odchodzić, John Cena zaczął wstawać, wtedy się wrócił, wymierzył mu Skull Crushing Finale oraz akcję The Rocka, People's Elbow!

W kolejnym tygodniu, John Cena zmierzył się po raz pierwszy z Alberto Del Rio. Walka zakończyła się jego zwycięstwem poprzez dyskwalifkację, ponieważ został zaatakowany przez Brodusa Claya. Po pojedynku nadal od nich obrywał, gdy nagle wybrzmiała muzyka The Rocka, ale jak się okazało był to The Miz! John Cena zainkasował Rock Bottom od Miza, enzuigri od Alberto Del Rio oraz fallaway slam od Brodusa Claya. Po tym mieliśmy kilka słów od The Miza, wspomniał, że przez ostatnie trzy tygodnie dominuje nad Johnem Ceną i tak będzie aż do zbliżającej się WrestleManii. To nie było koniec ofensywy od WWE Championa, akcja przeniosła się na rampę, tam Cena otrzymał DDT po próbuje kontrowania, został wbity w wielkie logo WWE oraz na sam koniec otrzymał Skull Crushing Finale!

Na kolejnym RAW, The Miz wraz z Alexem Rileyem mieli dla nas niespodziankę. Po dłuższej gadce poznaliśmy ''nowy'' wygląd pasa WWE. Trudno to nazwać nowością, ponieważ literka ''W'' została tylko odwrócona, co dawało nam ''M'' jak Miz, sprytne. Następnie dodał, że nie planuje być kilkukrotnym WWE Championem, ponieważ ma zamiar nigdy nie stracić pasa. Po chwili na titantronie pojawił się John Cena, który był z nami poprzez połączenie satelitarne. Zaczął bić im brawo, dodał także że od dawna nie widział tak dramatycznej sceny. Powiedział też, że nigdy nie należy go wkurzać, ponieważ The Miz zaraz się o tym przekona. W tamtym momencie mogliśmy zauważyć jak pracownicy wynosili meble oraz zdemontowali ściany jego ''domu'', więc okazało się, że jest tak naprawdę w budynku. Na sam koniec dodał, że WWE jest jego domem, Miz i Riley weszli do jego salonu, dlatego też zaraz pójdzie wyrzucić śmieci. Po chwili John Cena przyszedł do ringu, gdzie doszło do brawlu, w którym The Miz się szybko zmył. Kara spotkała Alexa Rileya, który otrzymał od Johna Ceny STF. Miz miał zamiar wrócić do ringu, dlatego John Cena puścił akcję, tego jednak mistrz nie zrobił, więc lider Cenation ponownie przeszedł do STF na Rileyu!

Na finałowym RAW przed WrestleManią XXVII doszło do pierwszej wielkiej konfrontacji Johna Ceny z The Rockiem. W trakcie pojawił się The Miz, który w swoim stylu zaczął mówić, że gdyby walczył z The Rockiem, to ten potem nie mógłby wrócić do Hollywood nagrywać filmów. W między czasie, kiedy do ringu przyszedł The Miz, John Cena stanął sobie przy stole komentatorskim. Oczywiście można było się spodziewać, że dojdzie do brawlu, który tak naprawdę rozpoczął Alex Riley. Rock sobie bez większych problemów poradził, na sam koniec wymierzył Mizowi DDT oraz People's Elbow. To jednak nie był koniec, do ringu wszedł John Cena, który wykonał Rockowi Attitude Adjustment, a potem pokazał mu ''you can't see me''!

WrestleMania XXVII
Początkowo pojedynek zakończył się podwójnym wyliczeniem poza ringowym, jednak pojawił się gospodarz show, czyli The Rock, który postanowił wznowić pojedynek, tym razem starcie bez dyskwalifkacji. Obaj wrócili do ringu, walka trwała dosłownie chwilę, ponieważ do ringu wszedł Rock, który wymierzył Johnowi Cenie Rock Bottom! The Miz wykorzystał sytuacje i przypiął swojego rywala, tym samym zatrzymał pas przy sobie. Po walce, The Miz otrzymał od The Rocka People's Elbow. (Raport)

14 kwietnia na RAW, John Cena wspomniał jak w zeszłym tygodniu ustalił walkę z The Rockiem podczas następnej WrestleManii, powiedział że będzie to starcie ikony z ikoną, generacji z generacją. Dodał także, że pojedynek byłby bardziej wartościowy, kiedy na szali znalazłby się pas WWE. Tak, chce rewanżu. Po tych słowach zaczęły się przychody gwiazd, takich jak Randy Orton, John Morrison, Dolph Ziggler oraz R-Truth. Anonimowy generalny menadżer RAW poinformował, że pod koniec show odbędzie się specjalny Gauntlet Match, którego zwycięzca zgarnie title shota na Extreme Rules. Pojedynek był na zasadzie eliminacji, pojawiał się nowy zawodnik, kiedy ten wcześniejszy rywal został przypięty. W finałowej dwójce pozostał John Cena z R-Truthem, w pewnym momencie do ringu wkroczył The Miz z Alexem Rileyem, obaj zaatakowali uczestników pojedynku. Miz powiedział, że nie ma zwycięzcy oraz że nie ma wyłonionego pretendenta, wtedy przyszła wiadomość od anonimowego menadżera RAW, który poinformował, że na Extreme Rules dojdzie do triple threat matchu, w którym John Cena zmierzy się przeciwko The Mizowi i R-Truthowi! Po tych słowach, The Miz i Alex Riley zostali zaatakowani przez Johna Cenę i R-Trutha. Ostatecznie Riley otrzymał Attitude Adjustment.

Na kolejnym RAW doszło do wielkiej zmiany w pojedynku, który miał odbyć się na Extreme Rules. John Morrison zastąpił R-Trutha, z którym na początku show doszedł do porozumienia, że zwycięzca  ich starcia zawalczy o pas WWE. R-Truth się zgodził, raczej niepotrzebnie, ponieważ stracił swojego title shota po porażce. Jeszcze trochę później The Miz ogłosił, że ten triple threat match będzie odbywał się w Steel Cage! Na zakończenie show zobaczyliśmy pojedynek drużynowy, w którym John Cena wraz z Sin Carą pokonali The Miza i Alexa Rileya.

Na ostanim RAW przed galą Extreme Rules mieliśmy draft. Już na samym początku dowiedzieliśmy się, że John Cena został przedraftowany na SmackDown. Potem wziął udział w krótkim segmencie z The Mizem na zapleczu, który powiedział Johnowi, że w przyszłym tygodniu już go naprawdę nie będzie widział. Na zakończenie show odbył się wielki pojedynek drużynowy między RAW, a SmackDown, w którym John Cena, reprezentujący niebieskie barwy, wraz z Markiem Henrym i Christianem zmierzył się z The Mizem, Alberto Del Rio oraz CM Punkiem. Pojedynek zakończył się zwycięstwem RAW, ponieważ w trakcie walki Mark Henry odwrócił się od swoich kolegów, a The Miz wymierzył Johnowi Cenie Skull Crushing Finale. Potem oczekiwaliśmy na losowy draft, a na RAW przyszedł...John Cena! Kto by się tego spodziewał, w tamtej chwili, John ruszył z atakiem na swoich rywali, których się pozbył z ringu.

Extreme Rules 2011
W trakcie walki interweniował R-Truth, który pierw zaatakował Johna Morrisona, a potem dołożył coś dla Johna Ceny. Miz chciał wykorzystać sytuację i wyjść górą klatki, jednak wtedy ruszył na niego lider Cenation, który się obudził, wykonał mu z narożnika potężne Attitude Adjustment i tym samym zdobył po raz kolejny pas WWE! (Raport)

Już noc później odbył się przysługiwany rewanż The Mizowi. Ten sprytnie wykorzystał fakt, że Alex Riley zwrócił uwagę sędziego, wziął pas WWE i zaatakował nim Johna Cenę. Sędzia odliczył Johna i zakończył pojedynek, chwilę potem jednak zmienił decyzję, ponieważ zauważył, że The Miz od razu miał przy sobie tytuł, co jasno wskazywało, że dopuścił się ataku. John Cena pozostał mistrzem, a Miz z Rileyem otrzymali po Attitude Adjustment!

Tydzień później, Alex Riley chciał walki z Johnem Ceną, dostał ją i oczywiście ją przegrał. Potem odbył się pojedynek o miano pretendenta do pasa WWE Championship, doszło do triple threat matchu, w którym The Miz zmierzył się z Alberto Del Rio oraz Reyem Mysterio. Starcie oczywiście wygrał The Miz, który dzięki pomocy Alexa Rileya zdołał ostatecznie przypiąć Reya Mysterio poprzez roll upa. Po tym pojedynku na rampie pojawił się John Cena, który poinformował The Miza o stypulacji w jakiej się zmierzą podczas nadchodzącej gali Over the Limit, a będzie to ta sama walka, co w zeszłym roku, czyli I Quit Match!

Na finalnym RAW przed galą Over the Limit doszło do konfrontacji słownej między Johnem Ceną, a The Mizem. Głównym tematem dyskusji był oczywiście zbliżający się I Quit Match. Ostatecznie dowiedzieliśmy się od anonimowego menadżera RAW, że The Miz będzie mógł wybrać dzisiejszego rywala Johna Ceny. A tym rywalem był Jack Swagger, który zaatakował mistrza WWE, kiedy wchodził do ringu. Był to No Holds Barred Match, w którym John Cena odniósł zwycięstwo poprzez STF. Potem doszło do ostatecznej konfrontacji mistrza z pretendentem do tytułu. Mizianin mówił o różnych sposobach na pokonanie Johna Ceny, miał ze sobą także rurkę, którą zaatakował swojego rywala. Warto wspomnieć, że wraz z Mizem był Alex Riley. Ostatecznie John Cena zdołał odebrać mu ten przedmiot i skutecznie rozprawił się ze swoimi rywalami. Na sam koniec rzekł, że nic go nie powstrzyma, a nieważne jakby było, The Miz wypowie ''I Quit''.

Over the Limit 2011
Pojedynek już na samym początku nie był wyrównany, Miz wspierał się Alexem Rileyem. Dopiero pod koniec pojedynku John Cena zdołał zrobić cokolwiek, ostatecznie zdołał pokonać swojego rywala zakładając mu STF na rampie, Miz był już bezradny i powiedział ''I Quit''! (Raport)

Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki