Feud: John Cena vs. Alberto Del Rio (2011)


Tydzień po gali SummerSlam, John Cena wraz z CM Punkiem domagali się rewanżowego starcia o pas WWE przeciwko Alberto Del Rio, który zdobył tytuł inkasując walizkę Money in the Bank na Brooksie podczas najważniejszej gali lata. Wszystko wyjaśnił Triple H, który ustalił pojedynek między Johnem Ceną, a CM Punkiem. Zwycięzca tego pojedynku otrzymuje title shota. Pojedynek wygrał John Cena, który wykorzystał sytuację, kiedy Kevin Nash zwrócił uwagę CM Punka, wykonał mu Attitude Adjustment i mógł świętować zwycięstwo. To jednak nie trwało długo, ponieważ pojawił się Alberto Del Rio, który zaatakował nowego pretendenta do tytułu, uderzył go mistrzowstwem WWE, a na sam koniec wbił poza ringiem w barierkę!

5 września doszło do ich pierwszej słownej konfrontacji, John Cena zaczął wspominać, że Alberto Del Rio w zeszłym tygodniu na RAW się nie pojawił, by się z nim spotkać w ringu. Dodał także, że Meksykanin zapewne będzie miał jakąś wymówkę, by dzisiaj także się tutaj nie stawić. Po chwili zjawił się WWE Champion, który przyjechał swoim samochodem. Ten stwierdził, że ostatnio kontuzjował Reya Mysterio, jednak nie chce tego zrobić Johnowi Cenie, któremu chce dać szansę na walkę podczas Night of Champions. Powiedział, że on tego nie zrobi, ale inni oczywiście mogą. Wtedy do ringu przybiegł Wade Barrett i Jack Swagger, którzy zaatakowali lidera Cenation. Doszedł także Dolph Ziggler i Christian. Na pomoc Johnowi przybył Alex Riley, Sheamus oraz John Morrison. Kiedy heelowie zostali wyrzuceni już z ringu, pojawił się Teddy Long, który ustalił pojedynek tag teamowy na eliminacje. Pojedynek wygrał John Cena, który jako jedyny przetrwał, jako ostatnich wyeliminował Dolpha Zigglera i Jacka Swaggera. Po zakończeniu tego starcia, Alberto Del Rio wszedł do ringu, by zaatakować Johna, jednak został przez niego zaskoczony, ponieważ wymierzył mu Attitude Adjustment!

W następnym tygodniu doszło do konfrontacji Alberto Del Rio z Bretem Hartem. Ostatecznie John Laurinatis ustalił pojedynek tag teamowy, w którym John Cena i Bret Hart zmierzą się z Alberto Del Rio i Ricardo Rodriguezem. Starcie oczywiście wygrali, konferansjer Del Rio poddał się po sharpshooterze od Breta Harta.

Night of Champions 2011
Pojedynek zakończył się wielkim triumfem Johna Ceny, który pokonał Alberto Del Rio po założeniu STF, Meksykanin mógł wtedy się tylko podddać, tak też zrobił. Dlatego też, John Cena został po raz kolejny WWE Championem! (Raport)

Noc później, Triple H ustalił pierwszy w historii triple threat match o WWE Championship w klatce Hell in a Cell, w którym John Cena będzie musiał zmierzyć się z Alberto Del Rio oraz CM Punkiem.

26 września na RAW, John Cena zmierzył się z Christianem. W trakcie walki, Alberto Del Rio zaatakował CM Punka, który znajdował się przy stole komentatorskim. Mało tego, chwilę później ruszył także do ataku na Johna Cenę, co spowodowało dyskwalifkację na korzyść ówczesnego WWE Championa. W walce wieczoru zobaczyliśmy starcie CM Punka z Alberto Del Rio, które zakończyło się zwycięstwem Brooksa. John Cena znajdował się przy stole komentatorskim. Po pojedynku zaczęło się dziać, klatka Hell in a Cell została opuszczona, a w środku znalazł się John Cena, CM Punk, Alberto Del Rio oraz Ricardo Rodriguez. Ten ostatni zainkasował po finisherze od Ceny i Punka. Ci dwaj potem chcieli sobie nawzajem wykonać finishera, jednak się nie dali, do ringu wkroczył Meksykanin, który powalił swoich przeciwników poprzez atak krzesełkiem!

Hell in a Cell 2011
W trakcie pojedynku, Ricardo Rodriguez zaatakował sędziego i otworzył klatkę Hell in a Cell, wykorzystał to Alberto Del Rio, który zaatakował Johna Cenę rurką, a na dodatek wyrzucił go z klatki, drzwi zostały zamknięte, a klucz znikł, ponieważ Ricardo Rodriguez wyrzucił go gdzieś. Sytuacje wykorzystał Alberto Del Rio, który znokautował CM Punka trzykrotnym atakiem rurką, tym samym stał się nowym WWE Championem! Kiedy klatka unisoła się trochę do góry, do ringu wkroczył John Cena, który rzucił się nowego mistrza, chwilę potem w ringu pojawiło się dwóch zawodników w kapturach, którymi okazali się The Miz i R-Truth. Ci dwaj zniszczyli wszystkich kogo mogli, kamerzystów, sędziów oraz zawodników! Potem zjawił się wściekły Triple H, który przyczynił się do aresztowania Miza i R-Trutha!  (Raport)

Noc później na RAW, John Cena wraz z CM Punkiem, Kofim Kingstonem, Sheamusem, Evanem Bournem i Masonem Ryanem zdołał pokonać Alberto Del Rio, Christiana, Cody'ego Rhodesa, Dolpha Zigglera, Jacka Swaggera i Davida Otungę w walce wieczoru.

10 października poznaliśmy nowego tymczasowego generalnego menadżera RAW, został nim John Laurinatis. Jego pierwszą decyzją było ustalenie pojedynku o pas WWE podczas Vengeance, John Cena zmierzy się z Alberto Del Rio w walce rewanżowej.

W kolejnym tygodniu, John Laurinatis ustalił pojedynek drużynowy, w którym John Cena i Jim Ross zmierzą się z Alberto Del Rio oraz Michaelem Colem. Potem na zapleczu dodał, że zwycięzca tego pojedynku tag teamowego będzie miał szansę wybrać stypulację walki podczas nadchodzącego PPV. Pojedynek wygrał pretendent z komentatorem. Alberto Del Rio po zakończeniu pojedynku wyciągnął Johna Cenę z ringu, jednak to był błąd, ponieważ otrzymał od niego Attitude Adjustment. Lider Cenation wziął mikrofon i zaczął powoli liczyć do dziesięciu, resztę kończyli fani, Meksykanin zaczął się podnosić więc otrzymał poteżnego clothesline'a, a potem dorzucił uderzenie stalowymi schodkami! Lider Cenation usiadł sobie na części schodkówi zaczął liczyć do dziesięciu, kiedy się doliczył, poinformował Del Rio, że obaj zmierzą się w Last Man Standing Matchu!

Vengeance 2011
Sam pojedynek przebiegał w dziwnych warunkach, ponieważ panowie musieli walczyć na rozwalonym ringu, który się zawalił podczas walki Big Showa z Markiem Henrym, a to ciekawe. W trakcie tego starcia, Del Rio otrzymał pomoc ze strony The Miza i R-Trutha, którzy w tamtym okresie nieźle bojkotowali WWE. Sytuacje wykorzystał oczywiście Alberto, który powalił swojego przeciwnika potężnym uderzeniem tytułem mistrzowskim, tym samym sędzia zdołał odliczyć Johna do dziesięciu. Tym samym mistrz pozostał wciąż ten sam! (Raport)

Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki