Feud: John Cena vs. Big Show (2009)


Początek ich rywalizacji mogliśmy zauważyć 23 lutego 2009 roku na RAW, rywalizacja Johna Ceny z Big Showem zbiegła się w tym samym czasie, co jego rywalizacja z obecnym World Heavyweight Championem, Edge'm. W ringu doszło do segmentu pomiędzy Johnem a Vickie Guerrero, której cały czas wspominał, że ma prawo rewanżu o pas wagi ciężkiej. W pewnym momencie do ringu przyszedł Edge z Big Showem. Doszło do ich konfrontacji słownej, w której Edge mówił, że John Cena stara się upodobnić do Bruno Sammartino lub do Hulka Hogana i Steve'a Austina, to się jednak nie stanie, ponieważ żyje on w czasach Edge'a. Lider Cenation odpowiedział mu, że to dobra przemowa, jednak on uparcie stoi przy tym rewanżu. John następnie obraził Vickie, co nie spodobało się Big Showi. Cena zastanawia się, co on tutaj robi, bo nie pasuje do towarzystwa Vickie Guerrero i Edge'a. Tymczasowa GM RAW odpowiedziała, że to jest tylko jej przyjaciel, a Johna chce zobaczyć w ringu z mężem albo przyjacielem. Jak się później okazało, przyjacielem Vickie był.. Chavo Guerrero. Był to szybki squash, w którym John Cena pokonał Chavo po STF.

John Cena pojawił się na SmackDown po prawie dwóch latach nieobecności, a przyszedł tam, ponieważ chciał rewanżu z Edge'm tego samego wieczoru. Mistrz wagi ciężkiej się zgodził, jednak Vickie Guerrero miała inne plany, że rewanż odbędzie się kiedyś indziej, lecz ustaliła Johnowi pojedynek z Big Showem. Lider Cenation przegrał ten pojedynek po otrzymaniu potężnego KO Puncha oraz Chokeslama. Po zakończeniu pojedynku, do ringu wszedł Edge, który wzniósł ręce do góry nad nieprzytomnym Johnem Ceną.

2 marca na RAW, John Cena przegrał z Edge'm o pas World Heavyweight Championship. Po pojedynku na rampę wyszła Vickie Guerrero, która poinformowała, że Big Show zmierzy się z Edge'm na WrestleManii XXV.

Na SmackDown miało dojść do podpisywaniu kontraktu pomiędzy Edge'm a Big Showem na walkę podczas WrestleManię XXV, do tego jednak nie doszło, ponieważ pojawił się John Cena, który wymierzył olbrzymowi potężne kolano poniżej pasa, Edge także swoje oberwał. Po tym wszystkim, John powiedział coś Vickie Guerrero na ucho, a potem odszedł.

Na kolejnym RAW doszło do podpisywania kontraktu na walkę podczas WrestleManii XXV. Kiedy Edge i Big Show podpisali umowę, do ringu przyszedł John Cena. John wyznał, że kocha Vickie Guerrero, dodał że to jej powiedział na ucho na ostatnim SmackDown. Następnie podpisał kontrakt, dlatego też na WrestleManii XXV dojdzie do triple threat matchu. Cena zaczął odchodzić, lecz na rampie zatrzymał go Edge, który nie wierzył Johnowi w to, że ten kocha Vickie Guerrero. Lider Cenation oznajmił mu, że ma racje, żartował. Dodał również, że ostatnio spotkał swojego znajomego podczas RAW w Bostonie, który obsługiwał kamery i miał pewne nagrania. Po chwili wszyscy je zobaczyli na titantronie, zobaczyliśmy jak Big Show całuje się z Vickie Guerrero, która tak naprawdę trzyma za niego kciuki podczas zbliżającej się walki.

16 marca na RAW, Vickie Guerrero rozmawiała z Edge'm na zapleczu, oboje doszli do wniosku, że to wszystko winna Johna Ceny, a to, co jest między nią a Big Showem to bzdury. Ostatecznie ustaliła walkę pomiędzy Johnem a Edge'm, ona natomiast będzie sędzia specjalnym, a gdy ją Cena chociaż tknie, straci swoje miejsce w walce o pas World Heavyweight Championship na WrestleManii XXV. Jeśli chodzi o sam przebieg tego pojedynku, to w pewnym momencie, John Cena zdołał przejść do STF, w tamtym momencie Vickie postanowiła wykonać Johnowi Crossface. Chwilę potem do ringu wszedł Big Show, który wraz z Edge'm zaczął współpracować. Cena został zaplątany na linach, otrzymał od Edge'a potężnego speara, a od Big Showa serię mocnych uderzeń. Wydawałoby się, że to koniec, jednak mistrz wagi ciężkiej zaskoczył olbrzyma, którego powalił po wykonaniu speara!

Na kolejnym wydaniu SmackDown doszło do konfrontacji między uczestnikami triple threat matchu na WrestleManii XXV. Początkowo Edge i Big Show kłócili się ze sobą, kto powinien być liderem brandu, uspokoiła ich Vickie Guerrero, która poinformowała, że zwycięzca tego pojedynku nie tylko zdobędzie pas wagi ciężkiej, ale także jej serce. Po tych słowach do ringu wszedł John Cena, który był zażenowany tymi słowami, powiedział że na WrestleManii będzie walczył tylko o pas, a nie o serce Vickie Guerrero. John następnie wszedł swoim przeciwnikom na ambicje, to spowodowało kłótnie między Edge'm a Big Showem. Rated R Superstar chciał wykonać speara olbrzymowi, lecz ten się odsunął, dlatego też oberwała Vickie! Big Show w zamian za to wykonał mu Chokeslama, a potem wziął Vickie na ręce i zaniósł ją na zaplecze.

Tydzień później na SmackDown, doszło do konfrontacji między Johnem Ceną, a Big Showem. Olbrzym rzucił wyzwanie Johnowi Cenie na pojedynek podczas RAW, oczywiście się zgodził. Kiedy Show wychodził z ringu nad górną liną, Cena złapał Go za nogę i pchnął do przodu, co przyczyniło się do tego, że Big Show upadł poza ringiem.

Na finałowym RAW przed WrestleManią, John Cena zmierzył się z Big Showem w pojedynku jeden na jednego. W pewnym momencie John chciał zapiąć STF, jednak jego rywal okazał się zbyt wielki. Podobnie było z Attitude Adjustment, Big Show był zbyt ciężki. Ostatecznie olbrzym wykonał Chokeslam Johnowi, tym samym odniósł zwycięstwo. Po pojedynku, Edge przybiegł do ringu i zaatakował Johna Cenę! Big Show się tylko patrzył.

WrestleMania XXV
Jak na triple threat match, pojedynek był bardzo ciekawy, końcówka walki imponująca w wykonaniu Johna Ceny, który zdołał wynieść Big Showa i Edge'a na plecy! Ostatecznie to Big Show otrzymał Attitude Adjustment, a zaraz po nim Edge, wprost na olbrzyma. Tym samym John Cena zdobył pas WWE World Heavyweight Championship po raz drugi w karierze! (Raport)

6 kwietnia doszło do wielkiego tag team matchu z udziałem gwiazd WrestleManii XXV, John Cena w drużynie z Rickie Steamboatem, CM Punkiem, Reyem Mysterio i Jeffem Hardym pokonał Edge'a, Big Showa, Chrisa Jericho, Matta Hardy'ego oraz Kane'a.

John Cena następnie kontynuował rywalizacje z Edge'm o pas World Heavyweight Championship. Obaj zmierzyli się ze sobą na gali Backlash w Last Man Standing Matchu, w pewnym momencie na rampie zjawił się Big Show, który wykonał Johnowi potężnego Chokeslama na wielki reflektor, który wybuchł! Tym samym przyczynił się do porażki Lidera Cenation. Na koniec wiedzieliśmy jak John był wynoszony na noszach.

Noc później odbyło się starcie Big Showa z Batistą o miano pretendenta do pas WWE. W pewnym momencie na rampie zjawił się ledwo przytomny John Cena, który odwrócił uwagę Big Showa, przyczynił się do tego, że olbrzym został wyliczony przez sędziego. Po walce Big Show był zszokowany tym, co się stało, oznajmił także Johnowi, że mu tego nie daruje.

Na następnym RAW, Big Show przyszedł zły do Vickie Guerrero, ponieważ John Cena przyczynił się do tego, że stracił szansę na zdobycie pasa WWE. Poinformował także, że ma zamiar go dzisiaj zniszczyć. Vickie go uspokoiła i powiedziała, że John nie dostał pozwolenia od lekarzy na walkę, jednak na Judgment Day będzie wszystko już w porządku i obaj ze sobą zawalczą. Trochę później odbył się segment, w którym udział wziął John Cena i The Miz, który zalicza sobie zwycięstwa walkowerem, ponieważ John nie pojawia się w ogóle w ringu (Jeśli chcecie wiedzieć więcej o tym feudzie to zapraszam, znajduje się na blogu w zakładce ''feudy''). Tym razem było inaczej, John ledwie co doszedł do ringu, nic nawet nie powiedział, ponieważ tuż za nim przyszedł Big Show, który go zniszczył!

Judgment Day 2009
Pojedynek był pod dyktando Big Showa, jednak końcówka należała do Johna Ceny, który ominął KO Punch i wymierzył rywalowi potężne Attitude Adjustment. (Raport)

Na RAW dowiedzieliśmy się, że John Cena zmierzy się ponownie z Big Showem na gali Extreme Rules, lecz tym razem będzie to walka na poddanie się. Tego samego wieczoru, John Cena wraz z Batistą zmierzyli się z Legacy. W trakcie walki pojawił się Big Show, który chciał zaatakować lidera Cenation, jednak Ric Flair dał mu szybko krzesełko, a to spowodowało, że górą był oczywiście John Cena.

25 kwietnia na RAW doszło do wielkiego pojedynku 5 vs. 5 pomiędzy ekipami NBA, Lakersi vs. Nuggetsi. John Cena reprezentował barwy żółte, a Big Show niebieskie. Starcie wygrała drużyna z Los Angeles, ponieważ show odbywało się właśnie w tym mieście. Po walce doszło do serii ataków, na sam koniec, John Cena i Batista wykonali podwójnego suplexa na Big Showie!

Tydzień później ustalono tag team match, w którym John Cena musiał współpracować z Chavo Guerrero, obaj zmierzyli się z Big Showem i The Mizem. Lider Cenation praktycznie całą walkę prowadził sam, w pewnym momencie doszło do kłótni między jego rywalami, ostatecznie Big Show znokautował Miza atakiem w tył głowy. Wykorzystał to Chavo Guerrero, który wykonał zmianę z Johnem i przypiął Mizianina. Po walce, John Cena wykonał Guerrero Attitude Adjustment. To jednak nie był koniec, Show dosłownie zniszczył Johna zakładając na sam koniec Camel Clutch, czyli akcje duszącą.

8 czerwca miało dojść do pojedynku Johna Ceny z The Mizem, jednak tak naprawdę wcale do niego nie doszło. Wcześniej Miz standardowo sobie kpił z Johna Ceny, lecz po tym właśnie to on się zjawił w ringu. Chwilę potem przyszedł Big Show, John początkowo pozbył się Miza z ringu, a potem ruszył z atakiem na Big Showa. Próbował wykonać mu Attitude Adjustment, lecz pod wielkim ciężarem się zapadł. Olbrzym to wykorzystał i zapiął Camel Clutch, w tamtym momencie do ringu powrócił The Miz, który zaatakował go krzesełkiem, swoje także oberwał John Cena!

Extreme Rules 2009
Przez spory okres czasu, John Cena nie był w stanie zapiąć na swoim ogromnym rywalu akcji poddaniowej, czyli STF. Ostatecznie mu to się udało, sposób zakończenia walki możecie zobaczyć na poniższym obrazku. (Raport)

Na RAW odbył się Fatal 4-Way Match o miano nowego mistrza WWE, w którym udział wziął John Cena, Big Show, Triple H oraz Randy Orton. Ostatecznie wygrał Randy Orton. Tego samego wieczoru doszło Battle Royal o miano pretendenta do tytułu, w finałowej dwójce był John Cena, który został wyeliminowany przez Huntera.

Tydzień później doszło do kolejnego starcia z Big Showem. Sama walka długa nie była, kiedy John Cena zdołał skontrować Camel Clutch na STF, to pojawił się The Miz na krawędzi ringu, wtedy John puścił akcję i go uderzył. Chwilę później próbował wykonać olbrzymowi Attitude Adjustment, lecz Miz przyczynił się do tego, że nie doszło do tego. Dzięki temu Big Show wygrał starcie, a następnie The Miz stał obok leżącego Johna Ceny i wzniósł swoje ręce w geście zwycięstwa. Później nic wielkiego się nie wydarzyło, ponieważ John zawalczył z Mizem na Bash, a potem zaczął rywalizować o pas WWE Championship.


Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki