''Od Royal Rumble do WrestleManii'' - 2014 rok


Do WrestleManii 31 zostało zaledwie tylko siedem dni, a my powoli kończymy przeglądanie dróg do WrestleManii w wykonaniu Johna Ceny. Tym razem przyjrzymy się zeszłorocznej podróży do najważniejszej gali w WWE, na której John Cena rywalizował z Randy'm Ortonem, a potem z The Wyatt Family.

Royal Rumble
John Cena podjął się walki z Randy'm Ortonem o pas WWE World Heavyweight Championship, jednak odniósł porażkę po tym jak został rozproszony przez The Wyatt Family, to wykorzystał jego rywal, który wymierzył mu RKO. Po pojedynku, Bray Wyatt wymierzył Johnowi Cenie Sister Abigail! (Raport)

Noc później, John Cena, Daniel Bryan i Sheamus pokonali The Shield poprzez dyskwalifkację, dlatego też zaakwalifkowali się do Elimination Chamber Matchu o pas WWE World Heavywieght Championship na gali Elimination Chamber.

W następnym tygodniu, John Cena zmierzył się po raz kolejny z Randy'm Ortonem, tym razem w non-title matchu. Lider Cenation wygrał ten pojedynek po wykonaniu Attitude Adjustment.

Na finalnym RAW przed galą Elimination Chamber, wszyscy uczestnicy Elimination Chamber Matchu, oprócz Randy'ego Ortona, spotkali się na ringu, gdzie wymienili swoje poglądy dotyczące ich walki. Zjawił się Kane, który ustalił walkę dla Johna Ceny, który miał zmierzyć się z Cesaro. Ostatecznie pojedynek został przez niego wygrany.

Elimination Chamber
W trakcie tego pojedynku, The Wyatt Family wkroczyło do komory eliminacji, gdzie zaatakowało Johna Cenę. Sytuacje wykorzystał Randy Orton, który wyeliminował Johna Cenę z pojedynku. Ogólnie to właśnie Orton odniósł zwycięstwo w tym starciu. (Raport)

Pierwsze RAW w drodze do WrestleManii 31 przyniosło nam konfrontację Johna Ceny z The Wyatt Family, która skończyła się źle dla lidera Cenation, który został przez nich zaatakowany. Na sam koniec, Cena został wywieźiony na noszach.

3 marca na RAW, John Cena wykonał krótkie promo dotyczące Braya Wyatta. Na titantronie pojawił się sam zainteresowany, który również miał kilka słów dla niego.

Ten epizod RAW był historyczny, ponieważ John Cena stanął z Hulkiem Hoganem w jednym ringu. Oczywiście zostało to przerwane przez Wyattów. Lider Cenation rzucił mu wyzwanie na WrestleManii 31 w postaci walki. Troszkę później, John Cena zmierzył się z Erickiem Rowanem, którego pokonał przez roll up.

Kolejne RAW, na którym John Cena wykonał promo w stronę swojego przeciwnika, mieliśmy także odpowiedź od Braya Wyatta.

Na SmackDown, John Cena zmierzył się z kolejnym członkiem The Wyatt Family, tym razem z Luke'm Harperem. Bez większych problemów go pokonał.

Zaledwie trzy dni później czekał nas rewanż, który tym razem zakończył się brakiem rezultatu, ponieważ Bray Wyatt i Erick Rowan zaatakowali Johna Cenę. Wyattci zablokowali jego ręce na linach, a chwilę później założyli mu na głowę maskę owcy.

Na finalnym RAW, John Cena przebrał się za jednego z rodzinki i pojawił się podczas ich charakterystycznego tauntu po walce Braya Wyatta. Doszło do ataku z jego strony, Erick Rowan zainkasował Attitude Adjustment. To samo otrzymałby Bray Wyatt, jednak ten zdołał uciec z ringu.

WrestleMania XXX
John Cena po dosyć dobrym pojedynku zdołał pokonać Braya Wyatta po wykonaniu mu Attitude Adjustment, mimo że wczesniej swoje próbowali zrobić Erick Rowan oraz Luke Harper. (Raport)

Była to dosyć dobra droga do WrestleManii w wykonaniu Johna Ceny. Nie biorę pod uwagę tych dwóch porażek na tych ważniejszych galach, bo ewidentnie było to wszystko robione na podbudowe rywalizacji z Brayem Wyattem, co jest zrozumiałe. Nie było źle, ale też i nie najlepiej, tak bym to podsumował.

Przeczytaj również:
''Od Royal Rumble do WrestleManii'' - 2004 rok
''Od Royal Rumble do WrestleManii'' - 2005 rok
''Od Royal Rumble do WrestleManii'' - 2006 rok
''Od Royal Rumble do WrestleManii'' - 2011 rok
''Od Royal Rumble do WrestleManii'' - 2012 rok
''Od Royal Rumble od WrestleManii'' - 2013 rok

Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki