John Cena jako United States Champion


John Cena jako United States Champion - 1 raz
Początek panowania: 14 marca 2004
Koniec panowania: 8 lipca 2004
Długość panowania: 114 dni

Początek panowania Johna Ceny jako mistrz Stanów Zjednoczonych rozpoczął się od pierwszej walki na WrestleManii, w tym przypadku z numerkiem XX, lider Cenation pokonał Big Showa. 4 dni później na SmackDown bronił po raz pierwszy tytułu przeciwko Rhyno, robiąc to skutecznie. Kolejną obronę pasa mistrzowskiego odbył dopiero 16 maja na Judgment Day pokonując Rene Dupree. 3 czerwca, John Cena wziął udział w bójce przeciwko Bookerowi T. Mistrz USA potknął się o wózek inwalidzki Kurta Angle'a, co tego rozwścieczyło, dlatego też Kurt zapewnił go, że jako zarządca dyrektora pozbawi go mistrzostwa. Na The Great American Bash, John Cena obronił pas Stanów Zjednoczonych przeciwko Bookerowi T, Rene Dupree oraz Robowi Van Damowi w Fatal 4-Way Matchu. 8 lipca 2004 roku John Cena zmierzył się z Bookerem T. W trakcie walki, lider Cenation przypadkowo znokautował Kurta Angle'a, który znajdował się na wózku inwalidzkim. Wściekły Kurt odebrał mu pas Stanów Zjednoczonych!


John Cena jako United States Champion - 2 raz
Początek panowania: 3 października 2004
Koniec panowania: 7 października 2004
Długość panowania: 4 dni

Na gali No Mercy lider Cenation pokonał Bookera T w #5 of the Best of Five Series stając się jednocześnie dwukrotnym mistrzem Stanów Zjednoczonych. 7 października na SmackDown debiutujący w WWE - Carlito pokonał lidera Cenation i zdobył tytuł. John Cena musiał przejść operację po atakiem z noża, ale tak naprawdę to udał się na krótką przerwę, ze względu na promocję filmu.


John Cena jako United States Champion - 3 raz
Początek panowania: 18 listopada 2004
Koniec panowania: 3 marca 2005
Długość panowania: 106 dni

Zaledwie 4 dni po tym jak John Cena powrócił na Survivor Series, zmierzył się z Carlito o pas Stanów Zjednoczonych, w bardzo krótkim starciu pokonał go i stał się trzykrotnym mistrzem. 12 grudnia 2004, lider Cenation pokonał Jesusa w Street Fight Matchu broniąc jednocześnie własnego tytułu. Na ostatnim SmackDown w 2004 roku, Cena pokonał Rene Dupree, gdzie na szali znalazł się także pas Stanów Zjednoczonych. 27 stycznia 2005 roku doszło do kolejnej obrony mistrzowskiej, ale rady nie dał sobie tym razem Kenzo Suzuki. 3 marca na SmackDown, John Cena stracił tytuł na rzecz Orlando Jordana, któremu pomógł JBL.


John Cena jako United States Champion - 4 raz
Początek panowania: 29 marca 2015
Koniec panowania: 23 sierpnia 2015
Długość panowania: 148 dni

John Cena zdobył pas Stanów Zjednoczonych 29 marca 2015 roku na WrestleManii pokonując Ruseva. Już noc później bronił tytułu w walce przeciwko Deanowi Ambrose'owi, którego w ostateczności pokonał. Kolejny tydzień przyniósł nam walkę ze Stardustem, którą także wygrał. 13 kwietnia na RAW w Londynie, John Cena obronił tytuł w walce przeciwko Bad News Barrettowi. Następny epizod RAW przyniósł nam starcie z Kane'm, które John Cena wygrał po Attitude Adjustment. Na gali Extreme Rules, Rusev przegrał po raz drugi z Johnem Ceną, tym razem w Russian Chain Matchu. Tydzień później doszło do kolejnej obrony mistrzowskiej, tym razem John Cena podjął się arcytrudnego wyzwania w postaci Sami Zayna. W ostateczności dał sobie radę. 11 maja przegrał z Neville'm poprzez dyskwalifikację, ponieważ w walce interweniował Rusev. Na Payback, John zgodnie z oczekiwaniami pokonał Ruseva w ''I Quit'' Matchu. 25 maja na RAW, John Cena pokonał Zacka Rydera w swoim Open Challenge. Mistrz Stanów Zjednoczonych zaliczył także trzy udane obrony mistrzowskie, dwie z Cesaro oraz jedną z Rusevem. Na Battleground, John Cena pokonał Kevina Owensa poprzez poddanie. 4 sierpnia na RAW, John Cena pokonał Setha Rollinsa w swoim US Open Challenge. Koniec panowania nastał 23 sierpnia podczas SummerSlam, kiedy to lider Cenation przegrał z wyżej wspomnianym Rollinsem w Title For Title Matchu, ponieważ w walce interweniował Jon Stewart.


John Cena jako United States Champion - 5 raz
Początek panowania: 20 września 2015
Koniec panowania: 25 października 2015 
Długość panowania: 35 dni

Lider Cenation odzyskał pas Stanów Zjednoczonych na gali Night of Champions, gdzie odebrał go Sethowi Rollinsowi, który wcześniej pokonał Johna Cenę na gali SummerSlam. Tytułu musiał bronić już noc później na RAW, lecz Seth Rollins nie zdołał odebrać mu tytułu. John powrócił do swojego US Open Challenge, na które odpowiedział Xavier Woods. Pokonał go na RAW, które odbyło się 28 września. Tydzień później swoją szansę otrzymał inny członek New Day - Big E, ale on również sobie nie dał rady. 12 października 2015 roku na RAW, John Cena pokonał Dolpha Zigglera, co tym samym oznaczało, że pas US został u niego. Dwa tygodnie później, John Cena na gali Hell in a Cell zapowiedział kolejny US Open Challenge, na który tym razem odpowiedział powracający do WWE Alberto Del Rio. Ten ku zaskoczeniu wszystkich wygrał i odebrał pas Stanów Zjednoczonych Johnowi Cenie.


Zobacz także:
John Cena jako WWE Champion
John Cena jako World Champion
John Cena jako World Tag Team Champion
John Cena jako WWE Tag Team Champion

[Oryginalna data dodania postu - 24 marca 2014]
Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki