John Cena jako WWE Champion


John Cena jako WWE Champion - 1 raz
Początek panowania: 3 kwietnia 2005
Koniec panowania: 8 stycznia 2006
Długość panowania: 280 dni

John Cena po raz pierwszy w karierze zdobył pas WWE podczas WrestleManii 21 pokonując ówczesnego mistrza jakim był JBL. 14 kwietnia na SmackDown przedstawił nam nowy wygląd pasa. Na gali Judgment Day doszło do rewanżu, Lider Cenation zdołał pokonac JBL'a w I Quit Matchu, tak też zakończyła się rywalizacja obydwu panów. John Cena 6 kwietnia 2005 roku zawitał pierwszy raz na RAW, tam rozpoczął dosyc długą rywalizację z Chrisem Jericho, która zakończyła się obroną pasa na SummerSlam. Następny w kolejce był Kurt Angle. Ten również nie dał rady i poległ podczas Unforgiven. 1 listopada podczas Taboo Tuesday John Cena pokonał Kurta Angle'a i Shawna Michaelsa w Triple Threat Matchu, dzięki temu obronił po raz kolejny pas WWE. Na Survivor Series czekało nas kolejne starcie Ceny z Angle'm, wynik ten sam jak wcześniej. Podczas New Year's Revolution doszło do Elimination Chamber Matchu, John Cena zwyciężył go, lecz po pojedynku została zainkasowana na nim walizka Money in the Bank, którą wykorzystał Edge! 


John Cena jako WWE Champion - 2 raz
Początek panowania: 28 stycznia 2006
Koniec panowania: 11 czerwca 2006
Długość panowania: 133 dni 

John Cena zaledwie po trzech tygodniach od utraty pasa odzyskał go, doszło do tego podczas na gali Royal Rumble, gdzie pokonał Edge'a. Dzień później na RAW doszło do rewanżu, który zwyciężył John Cena przez dyskwalifikację. Jakiś czas później Cena rozpoczął ostry konflikt z Triple H'em, na WrestleManii 22 doszło do ich pojedynku, zwycięzcą okazał się obecny WWE Champion. Do rywalizacji wmieszał się również Edge, dlatego też podczas Backlash odbył się Triple Threat Match, a zwycięzcą pozostał znowu John Cena. 22 maja Rob Van Dam ogłosił, że zainkasuje swoją walizkę podczas gali ECW One Night Stand. RVD zwyciężył to starcie dzięki pomocy Edge'a, a Cena otrzymał podczas tej gali spory heat.John Cena jako WWE Champion - 3 raz
Początek panowania: 17 września 2006
Koniec panowania: 2 października 2007
Długość panowania: 380 dni 

17 września 2006 roku rozpoczął się najdłuższy reign Johna Ceny, odzyskał pas WWE na gali Unfrogiven pokonując Edge'a w TLC Matchu. 2 października na RAW doszło do pierwszej obrony pasa przez Johna, zmierzył się ponownie z Edge'm, którego pokonał po drobnej pomocy Degeneration X. Na Cyber Sunday odbył się pojedynek trzech mistrzów, WWE Champion John Cena vs. World Champion Booker T vs. ECW Champion Bobby Lashley. Fani głosowali na mistrzostwo, które miało byc na szali, wybrali pas wagi ciężkiej, niestety Booker T zwyciężył to starcie. Cena powoli rozpoczynał swój feud z Umagą, jednak jeszcze przed tym musiał stawic czoła Chrisowi Masterowi w jego wyzwaniu, Cena jednak zwyciężył i wciąż pozostał mistrzem. 7 stycznia 2007 roku podczas gali New Year's Revolution Umaga nie zdołał pokona Johna Ceny, nie udało mu się to również podczas gali Royal Rumble w Last Man Standing Matchu. Po tej rywalizacji przyszedł czas na rywalizacje z Shawnem Michaelsem, obaj zmierzyli się na WrestleManii 23, zwycięzcą został John Cena, który wygrał po STF. Cena jaki i Shawn Michaels mieli na pieńku również z Ortonem i Edge'm, doszło więc do Fatal 4-Way'u podczas Backlash, zwyciężył lider Cenation, który obronił mistrzostwo. John Cena dostał tym razem olbrzymiego rywala, a był nim..Khali! Cena jednak dał sobie z nim radę, pokonał go na Judgment Day przez poddanie oraz na One Night Stand w Falls Count Anywhere Matchu. Dzień później na RAW Cena miał bardzo poważnych rywali przed sobą - Umagę i Khaliego! John zwyciężył i mógł wciąż cieszyc się z pasa WWE. 24 czerwca 2007 roku podczas gali Vengeance doszło do starcia Ceny z pięcioma byłymi mistrzami, zwycięstwo poszło na konto obecnego mistrza. WWE Champion rozpoczął rywalizacje z Bobby Lashleyem, doprowadziło to do ich pojedynku na The Bash, zwycięstwo odniósł John Cena. Nadeszła wszystkim nam dobrze znana rywalizacja Johna Ceny z Randy'm Ortonem. Do pierwszej ich walki doszło na SummerSlam, gdzie lider Cenation obronił pas WWE. Do drugiego starcia doszło na Unforgiven, co prawda Orton wygrał, lecz przez dyskwalifikacje, a to oznacza, że Cena zatrzymuje pas. 1 października doszło do czegoś, czego nikt się chyba niespodziewał..Orton zaatakował Johna Cenę na RAW, wykonał mu RKO na stół komentatorski, które doprowadziło do kontuzji lidera Cenation! Dzień później podczas gali ECW Vince McMahon ogłosił, że John Cena zostaje pozbawiony pasa WWE z powodu kontuzji!!


John Cena jako WWE Champion - 4 raz
Początek panowania: 13 września 2009
Koniec panowania: 4 października 2009
Długość panowania:  21 dni 

Rywalizacja Johna Ceny z Ortonem brnęła coraz dalej, lider Cenation pokonał Randy'ego Ortona podczas Breaking Point w I Quit Matchu, dzięki temu John został po raz kolejny mistrzem WWE. 21 września na RAW został podpisany kontrakt na walkę Ceny i Ortona w Hell in a Cell Matchu na gali o tej samej nazwie. Zwycięzcą w tym pojedynku okazał się Randy Orton i tak zakończył się dosyc krótki reign Ceny z pasem WWE.


John Cena jako WWE Champion - 5 raz
Początek panowania: 25 października 2009
Koniec panowania: 13 grudnia 2009
Długość panowania:  49 dni 

Na gali Bragging Rights doszło do ostatniego pojedynku Ceny z Ortonem w tej rywalizacji, w 60 minutowym Iron Man Matchu lider Cenation pokonał rywala wynikiem 6-5, zostając tym samym nowym mistrzem WWE! W drodze do Survivor Series doszło do małej rywalizacji z DX, Cena na tym PPV pokonał Triple H'a i Shawna Michaelsa w Triple Threat Matchu. Cena na razie nie musiał z nikim rywalizowac, ale do czasu, gdy Sheamus wygrał specjalny Battle Royal, który dawał mu title shota na pas. Do ich pojedynku doszło na ostatniej gali w 2009 roku, czyli na TLC. Celtycki Wojownik nie był zbyt długo w WWE, jednak zdołał pokonac Cenę w Tables Matchu, został pierwszy raz w karierze WWE Championem!


John Cena jako WWE Champion - 6 raz
Początek panowania: 21 lutego 2010
Koniec panowania: 21 lutego 2010
Długość panowania: około 5 minut

Ten reign z pasem WWE jest zdecydowanie najgorszym w wykonaniu Johna Ceny, co prawda zdobył pas wygrywając Elimination Chamber Match, jednak jakieś 5 minut później stracił pas na rzecz Batisty, którego nasłał sam Vince McMahon..


John Cena jako WWE Champion - 7 raz
Początek panowania: 28 marca 2010
Koniec panowania: 20 czerwca 2010
Długość panowania: 84 dni

Rywalizacja Ceny z Batistą dopiero się rozkręcała, na WrestleManii 26 pokonał go przez STF i odzyskał pas WWE. Na Extreme Rules pokonał go w Last Man Standing Matchu, a na Over The Limit zwyciężył z nim w I Quit Matchu. Lider Cenation tuż przed galą OTL jak i po samej gali toczył rywalizację ponownie z Sheamusem. 20 czerwca podczas gali Fatal 4-Way doszło do tego samego rodzaju pojedynku, Cena przegrał to starcie, ponieważ w tamtym czasie miał na plecach zawodników z Nexusa. Ci nie pozwolili mu wygrac, a skorzystał z tego Sheamus, który został nowym WWE Championem, już po raz kolejny.


John Cena jako WWE Champion - 8 raz
Początek panowania: 1 maja 2011
Koniec panowania: 17 lipca 2011
Długość panowania: 77 dni

Podczas Extreme Rules doszło do Triple Threat Matchu w Steel Cage, ówczesny mistrz The Miz nie dał rady zwyciężyc, Morrisonowi też się to nie udało, ponieważ przeszkodził mu R-Truth. Zwycięzcą został więc John Cena, znowu. 2 maja John Cena pokonał The Miza na RAW, dzięki temu obronił pas WWE. Na Over The Limit doszło do ich ostatniego starcia w tym czasie, Cena pokonał go w I Quit Matchu. Nadszedł czas na coś nowego, Cena zaczął konflikt z R-Truthem. Po dłuższej rywalizacji doszło do jedynej ich walki o pas, na Capitol Punishment Cena czysto pokonał rywala i tak R-Truth mógł się pożegnac z tytułem. Po tej rywalizacji doszło do tego, co fani oczekiwali, czyli do feudu Ceny z CM Punkiem. Samego feudu nie będę opowiadał, lecz był świetny. Opis znajdziecie na blogu. Cena wymusił walkę z Punkiem na gali Money in the Bank, Vince się zgodził, jednak powiedział mu, że jeśli przegra to ten zostanie zwolniony! Plan CM Punka był taki, jak zwycięży to zabiera pas WWE i odchodzi z WWE. Tak i też się stało, Cena przegrał po świetnym pojedynku, który otrzymał ocenę 5 gwiazdek.


John Cena jako WWE Champion - 9 raz
Początek panowania: 25 lipca 2011
Koniec panowania: 14 sierpnia 2011
Długość panowania: 20 dni

CM Punk ''opuścił'' federację z pasem WWE, lecz oni mieli inny pomysł, mamy nowy ten sam pas, Rey Mysterio zdobył go wygrywając turniej, źle dla niego, że musiał tego samego dnia przegrac ten pas w walce z Johnem Ceną.. Tego samego wieczoru powrócił CM Punk i tak też przez prawie 3 tygodnie mieliśmy dwóch mistrzów WWE. Rozstrzygneła to walka na SummerSlam, zwycięzcą został CM Punk, który pokonał Cenę w dosc kontrowersyjny sposób, Triple H był sędzią specjalnym, gdy liczył, to nie zauważył Ceny nogi na linach, tak to się niestety skończyło.


John Cena jako WWE Champion - 10 raz
Początek panowania: 18 września 2011
Koniec panowania: 2 października 2011
Długość panowania: 14 dni

Cena zdobył po raz dziesiąty pas WWE pokonując Alberto Del Rio na gali Night of Champions. Ich rywalizacja dopiero się rozgrzewała, ponieważ dwa tygodnie później obaj zmierzyli się na gali Hell in a Cell, zwyciężył Meksykanin, który został ponownie mistrzem WWE. W walce wziął także udział CM Punk, lecz nie zdobył mistrzostwa WWE.John Cena jako WWE Champion - 11 raz
Początek panowania: 7 Kwietnia 2013
Koniec panowania: 18 Sierpnia 2013
Długość panowania: 148 Dni


7 Kwietnia 2013 roku na WrestleManii 29 John Cena stoczył swój drugi pojedynek z The Rockiem w karierze. Tym razem na szali był pas WWE, który posiadał Great One. Po zaciętym pojedynku zwyciężył Lider Cenation jednocześnie stając się jedenastokrotnym mistrzem WWE. Na pierwszym RAW po WrestleManii John został zaatakowany przez Rybacka, który jednocześnie przeszedł Heel Turn. Na Extreme Rules został ustalony pojedynek pomiędzy obydwoma zawodnikami, stypulacją był Last Man Standing Match. Walka miała brak zwycięzcy, ponieważ Ryback wbił się z Johnem Ceną w światła LED przy wejściu do ringu. Ryback'owi przysługiwał rewanż na nowej gali Payback. Początkowo miał być, to Ambulance Match, ale ostatecznie John zmienił na Three Stages of Hell. (Lumberjack Match, Tables Match, Ambulance Match) Podczas ich pojedynku na Payback pierwszy etap wygrał Ryback, natomiast dwa kolejne John Cena. Lider Cenation skutecznie po raz drugi obronił tytuł przeciwko Ryback'owi, który skończył swoją przygodę o pas WWE. Na RAW po Payback, John zaczął feud z Markiem Henrym. Na pierwszym RAW w czerwcu John Cena pokonał Alberto Del Rio we walce Champion vs Champion. Tydzień później otrzymał od Mark'a Henry'ego World Strongest Slam. Na gali Money in the Bank John obronił tytuł właśnie przeciwko Mark'owi zapinając na nim STF. 19 Lipca John dostał możliwość wyboru przeciwnika na galę WWE SummerSlam, wybrał... Daniel'a Bryan'a. Tydzień później doszło do podpisana kontraktu. Podczas Main Eventu John przybiegł na pomoc Bryan'owi po tym jak Ryback go chciał zaatakować po walce. Lider Cenation wyzwał Ryback na Tables Match w przyszłym tygodniu. Na ostatnim RAW w lipcu John pokonał Rybacka w Tables Match'u wykonując Attitude Adjustment na stół w narożniku. 5 Sierpnia John Cena w drużynie z Danielem Bryanem i Randy'm Orton'em pokonali drużynę The Shield. Na ostatnim RAW przed SummerSlam, John Cena wziął udział w MizTV. Dowiedzieliśmy się także iż Triple H będzie sędzią specjalnym jego pojedynku z Danielem Bryanem. 18 Sierpnia zakończyło się panowanie Johna Ceny, który przegrał z Danielem Bryanem. Chwilę później Hunter zaatakował Bryana, a Randy Orton zainkasował walizkę Money in the Bank. 19 Sierpnia John Cena ogłosił iż przejdzie operacje ręki i nie będzie obecny w telewizji około cztery miesiące. John Cena jako WWE Champion - 12 raz

Początek panowania: 29 stycznia 2017
Koniec panowania: 12 luty 2017
Długość panowania: 14 Dni

Na gali Royal Rumble, John Cen zdołał pokonać AJ Styles, co pozwoliło mu zostać 16-krotnym WWE Championem. Tym samym, lider Cenation wyrównał rekord należący do Rica Flaira. Nowo upieczony mistrz WWE nie miał jednak łatwej drogi, albowiem już dwa tygodnie później musiał bronić tytułu w Elimination Chamber Matchu. John Cena zdołał wyeliminować The Miza, lecz nieco później został wyeliminowany przez Braya Wyatta, który w ostatecznym rozrachunku został nowym mistrzem WWE.

Zobacz także:
John Cena jako World Champion
John Cena jako United States Champion
John Cena jako World Tag Team Champion
John Cena jako WWE Tag Team Champion

[Data oryginalna dodania: 5 sierpnia 2014]
Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki