John Cena jako World Champion


John Cena jako World Champion - 1 raz
Początek panowania: 23 Listopada 2008
Koniec panowania: 15 Luty 2009
Długość panowania: 85 Dni

Wszystko rozpoczęło się na Survivor Series, gdzie John Cena powrócił do WWE po kontuzji i pokonał obecnego World Championa Chrisa Jericho. John po raz pierwszy w karierze zdobył pas Wagi Ciężkiej. Kilka tygodni później odbył się rewanż, podczas Armaggedon, który wygrał oczywiście Lider Cenation. Na pierwszej gali w 2009, czyli Royal Rumble John Cena musiał bronić pas przeciwko JBL'owi, któremu wtedy towarzyszył obecny jego pracownik Shawn Michaels. Pojedynek wygrał John Cena i ta krótka rywalizacja się zakończyła. Na No Way Out (Dzisiejsze Eliminaton Chamber) Lider Cenation stracił pas w Elimination Chamber Match'u na rzecz Edge'a, który początkowo nie miał uczestniczyć w tym pojedynku, ale wszystko się zmieniło gdy zaatakował Kofiego Kingstona podczas jego wejścia.


John Cena jako World Champion - 2 raz
Początek panowania: 5 kwietnia 2009
Koniec panowania: 26 kwietnia 2009
Długość panowania: 21 Dni

Drugie panowanie Johna Ceny jako World Champion rozpoczęło się już na następnej gali, na której stracił pas, czyli WrestleManii XXV. Ówczesny mistrz Edge musiał bronić tytułu przeciwko Liderowi Cenation oraz Big Show'i. Pojedynek wygrał Lider Cenation, który początkowo wyniósł oby dwóch przeciwników pod Attitude Adjustment, co było niesamowite. Skończyło się najpierw AA dla Big Show'a i po chwili na Edge'u. Na Backlash odbył się rewanż, w którym John bronił pasa Wagi Ciężkiej tylko przeciwko Edge'u. Pojedynek był Las Man Standing Match'em. Walkę wygrał Edge, który dzięki interwencji Big Show'a został nowym World Championem. Tak skończyło się, to krótkie panowanie Johna Ceny.


John Cena jako World Champion - 3 raz
Początek panowania: 27 października 2013
Koniec panowania: 15 grudnia 2013
Długość panowania: 50 Dni

Trzecie i zarówno ostatnie panowanie Johna Ceny jako World Champion rozpoczęło się 27 października 2013 roku. 3 tygodnie przed samą galą Vickie Guerrero ogłosiła, że podczas Hell in a Cell Alberto Del Rio będzie bronił tytułu przeciwko Johnowi Cenie, który powróci po kontuzji łokcia. Tak też się stało Lider Cenation pokonał swojego przeciwnika i został po raz trzeci mistrzem świata wagi ciężkiej. Noc później na RAW John obronił pas przeciwko Damienowi Sandowi, który wykorzystał i jednocześnie stracił walizkę Money in the Bank. Przez najbliższe 2 tygodnie Cena był atakowany przez Alberto Del Rio. W swoim rodzinnym mieście Bostonie John Cena obronił pas w rewanżu przeciwko Alberto Del Rio na Survivor Series. Tej samej nocy po walce Randy'ego Ortona obecny World Champion wyszedł do niego i wniósł swój pas do góry. Na pierwszym RAW po gali dowiedzieliśmy się, że na TLC odbędzie się pojedynek o WWE Championship i World Heavyweight Championship pomiędzy Johnem Ceną a Randy'm Ortonem w TLC Match'u. Tydzień później został podpisany kontrakt na walkę, potem rozpoczął się brawl, który wygrał John Cena. Na ostatnim Monday Night RAW odbyła się konfrontacja słowna, którą bezapelacyjnie wygrał Lider Cenation, który zniszczył swojego rywala przy mikrofonie. Potem Randall zaatakował Johna Cene i rozpoczął się wielki chaos, który zakończył się Pedigree od Triple Ha dla Randy'ego Ortona. Na ostatniej gali w tym roku John Cena przegrał z Ortonem i stracił pas wagi ciężkiej. Od tej pory pas WWE i wagi ciężkiej są w posiadaniu jednej osoby.

Zobacz także:
John Cena jako WWE Champion
John Cena jako United States Champion
John Cena jako World Tag Team Champion
John Cena jako WWE Tag Team Champion
Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

1 comments:

Kliknij tutaj comments
a
Jakub
23 października 2013 16:33 ×

Fajnie napisane :) Title runy za długie nie były.. też ilość zdobycia pasa nie jest zadowalająca, ale wiadomo John bardziej skupił się na pasie WWE. Mam wielka nadzieje że John na HiaC po raz trzeci w karierze zdobędzie pas WHC : D

a
Odpowiedz
avatar

ConversionKonwersja BuźkiBuźki