Feud: John Cena vs. Chris Jericho (2008)


3 listopada na RAW, Shane McMahon poinformował Chrisa Jericho, że jako posiadacz pasa World Heavyweight Championship będzie musiał bronić go w pojedynku przeciwko powracającemu Johnowi Cenie na gali Survivor Series. Tego samego wieczoru, Jericho zmierzył się z Batistą o pas wagi ciężkiej w Steel Cage Matchu, i ostatecznie to on wygrał ten pojedynek.

Tydzień później, Y2J nazwał siebie najlepszym wrestlerem na świecie po tym jak udało mu się pokonać Batistę, który wcześnie zdołał pokonać Johna Cenę. Tego samego wieczoru pokonał Shawna Michaelsa w Last Man Standing Matchu.

17 listopada na RAW, Chris Jericho wygłosił finałowe promo przed Survivor Series, gdzie wspominał jak to pokonywał swoich rywali w walkach o pas wagi ciężkiej. Nazwał siebie najlepszym na świecie i oznajmił, że Cena jest niebezpiecznym fenomenem, który zagraża RAW, ale on ich od niego uratuje.

Survivor Series 2008
Doszło w końcu do długo wyczekiwanego pojedynku. Sarcie było w miarę wyrównane, a zwycięstwo odniósł powracający John Cena, który tym samym został mistrzem wagi ciężkiej po raz pierwszy w karierze! Pojedynek zakończył po Attitude Adjustment. Warto także wspomnieć, że gala odbywała się w jego rodzinnym mieście - Bostonie. (Raport)

Na pierwszym RAW po Survivor Series doszło do triple threat matchu o miano pretendenta do pasa wagi ciężkiej, Chris Jericho zdołał pokonać Batistę i Randy'ego Ortona. Tym samym, John Cena miał zmierzyć się z Y2J'em na gali Armageddon. Tego samego wieczoru doszło do konfrontacji między nimi, Y2J poinformował Johna, że jest jednoosobowym komitetem witającym ho z powrotem na RAW. Zaczął obrażać także fanów. Cena pojawił się następnie na titantronie, gdzie znajdował się w arenie z wielką gromadką dzieci. Kazał spojrzeć Chrisowi na nich, bo przyszli specjalnie go przywitać. Dodał również, że nie daruje mu za to, że nazwał fanów kłamcami i hipokrytami. Następnie udał się do ringu poprzez widownie. W pewnym momencie Jericho miał dość gadki Johna Ceny, wyszedł z ringu, ale po chwili powrócił, obraził go, co tylko zdenerwowało mistrza, który rzucił się ze wściekłym atakiem na Y2J'a! Lider Cenation totalnie zniszczył Jericho, ostatecznie wykonując mu w ringu STF.

Na ostatnim RAW przed ich walką, Chris Jericho opowiadał historię o swoim synu, któremu zabronił oglądać WWE, ponieważ był wielkim fanem Johna Ceny. Dodał również, że na niedzielnej gali pozwoli mu obejrzeć jego walkę, by zobaczył jak ponownie zostaje World Championem. W późniejszej fazie show doszło do walki Johna Ceny z Kane'm. W trakcie tego starcia przybył Chris Jericho, który został zaatakowany przez lidera Cenation, został wbity w barierki. Pojedynek z Kane'm wygrał po wykonaniu Attitude Adjustment. Po starciu, Jericho zaczął się wycofywać na zaplecze, jednak za nimi pobiegł John Cena, który ruszył do ataku, zaczął go po prostu niszczyć, ale do czasu kiedy przybył Cody Rhodes i Manu. Z nimi też sobie radził, ale gdy pojawił się już Randy Orton, to nie dał już po prostu rady. Otrzymał od niego potężne DDT z rampy, a Y2J dorzucił Lion Tamer z naciskiem na szyję! 

Armageddon 2008
Drugi pojedynek wydawał się ciekawszy ze względu na przebieg pojedynku, John Cena odniósł drugie zwycięstwo nad Chrisem Jericho po wykonaniu drugiego Attitude Adjustment. (Raport)

Przeczytaj także:
Survivor Series 2008
RAW 24/11/2008
RAW 01/12/2008
RAW 08/12/2008
Armageddon 2008
Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

1 komentarze:

Kliknij tutaj komentarze
Anonimowy
Jakub
29 września 2013 02:05 ×

Fajnie napisany feud :) Rywalizacja tych zawodników była nawet ciekawa ale minus że taka krótka :(
Hustle

Anonimowy
Odpowiedz
avatar

ConversionKonwersja BuźkiBuźki