Artykuł: John Cena w Elimination Chamber Matchach


Elimination Chamber Match to jedna z takich walk, podczas których nigdy nie brakuje emocji, ale i brutalności. Sprawdź w ilu takich pojedynkach John Cena wziął udział!

WWE New Year's Revolution 2006
Właśnie wtedy stoczył swoją pierwszą walkę w tej konstrukcji, gdzie musiał bronić pasa WWE. Udało mu się to, eliminując jako ostatniego Carlito. To jednak nie było wszystko, po walce zjawił się Vince McMahon, który wystawił do gry Edge'a z walizką Money in the Bank. Po dwóch spearach, Cena przegrał, a Edge został nowym mistrzem WWE.

No Way Out 2009
Po trzech latach przerwy, John Cena ponownie bronił tytułu, tym razem pasa wagi ciężkiej. Jeszcze  przed walką, Edge zaatakował Kofiego Kingstona, i zajął jego miejsce w komorze. I to właśnie przez niego został wyeliminowany, i to w ostateczności on wygrał ten pojedynek. Pozwoliło mu to zostać nowym World Championem!

Elimination Chamber 2010
Była to pierwsza gala pod taką nazwą, i lider Cenation wkroczył do komory jako jeden z pretendentów do pasa WWE, który był w posiadaniu Sheamusa. W finałowej dwójce znaleźli się John Cena i Triple H. Walkę, i zarazem pas WWE wygrał John Cena, który pokonał Huntera poprzez STF. Po walce wydarzyło się praktycznie to samo, co 4 lata wcześniej. Na rampę wyszedł Vince McMahon, który ustalił kolejną walkę, tym razem z Batistą. Pojedynek przegrał, a tytuł stracił po niecałych 5 minutach.

Elimination Chamber 2011
Na szali znalazł się title shot na WrestleManii 27 na pas WWE, który był w posiadaniu Miza. John Cena ponownie wyeliminował tylko jednego przeciwnika, a był nim CM Punk, i to pozwoliło mu wygrać ten pojedynek.


Elimination Chamber 2014
Randy Orton jako WWE World Heavyweight Champion nie miał wyboru, przez co musiał bronić tytułu w komorze eliminacji. Cena zdołał wyeliminować Cesaro, jednak po interwencji The Wyatt Family został wyeliminowany przez Randy'ego Ortona.


Elimination Chamber 2017
Zeszłoroczna gala nie będzie dobrze zapamiętana przez Johna Cenę, albowiem ten stracił pas WWE po dwóch tygodniach od zdobycia, a przyczynił się do tego Bray Wyatt, który w końcowym rozrachunku wygrał ten pojedynek. Przed odpadnięciem, Cena wyeliminował The Miza.

Elimination Chamber 2018
Lider Cenation po raz kolejny wystąpił w Elimination Chamber Matchu, gdzie tym razem na szali znalazło się miano pretendenta do pasa Universal. W tym pojedynku po raz pierwszy w historii wzięło 7 uczestników. John pojedynku nie wygrał, ponieważ został wyeliminowany przez Brauna Strowmana. Ostatecznie starcie wygrał Roman Reigns.

I tak po 7 występach w Elimination Chamber Matchu, John Cena wygrał 3 razy. Poniżej jeszcze kilka faktów dotyczących jego występów:
* Przy 7 walkach, John Cena zdołał wyeliminować tylko 5 przeciwników.
* 3-krotnie podchodził do pojedynku jako mistrz - dwa razy jako WWE Champion i raz jako World Champion.
* Trzy razy stanął do walki jako pretendent, z czego raz udało mu się wygrać, w 2010 roku.
* W 2011 roku odbył się pojedynek o miano pretendenta, i  w tym roku było podobnie. Wtedy na szali był pas WWE, a teraz pas Universal.
* Dwa razy zdarzyło się, że John Cena po wygranym Elimination Chamber Matchu musiał toczyć kolejny pojedynek. W 2006 roku, Edge wykorzystał na nim walizkę Money in the Bank, a w 2010 roku przegrał z Batistą. W obu przypadkach maczał w tym palce Vince McMahon, i w obu przypadkach stracił pas WWE.

Raporty z gal:
New Year's Revolution 2006
No Way Out 2009 
Elimination Chamber 2010
Elimination Chamber 2011
Elimination Chamber 2014
Elimination Chamber 2017 
Elimination Chamber 2018
Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

1 komentarze:

Kliknij tutaj komentarze
Unknown
Jakub
12 lutego 2018 17:05 ×

Będzie co oglądać :)

Unknown
Odpowiedz
avatar

ConversionKonwersja BuźkiBuźki