Feud: John Cena vs. Kevin Owens (2015)


Rywalizacja Johna Ceny z Kevinem Owensem rozpoczęła się 18 maja 2015 roku na RAW. Ówczesny mistrz NXT niespodziewanie przerwał promo Johna Ceny. Kiedy obaj sobie tak ze sobą pogadali, doszło do rękoczynów, przy których lepiej poradził sobie Owens, który ostatecznie wymierzył Cenie pop-up powerbomb! Po tym pokazał 'wyższość' pasa NXT nad pasem Stanów Zjednoczonych, depcząc ten drugi.

Tydzień później, John Cena obronił pas Stanów Zjednoczonych w swoim Open Challenge przeciwko Zackowi Ryderowi. Po pojedynku pojawił się Kevin Owens, który zaatakował Johna Cenę, któremu w ostateczności wymierzył pop-up powerbomb. Efekt końcowy taki sam, jak tydzień wcześniej.

Elimination Chamber 2015
Sam pojedynek wypadł naprawdę znakomicie. Kiedy wydawało się, że John Cena ma wszystko pod kontrolą, Owens zaskoczył go swoim powerbombem, który dał mu zaskakujący, a co za tym idzie zwycięski, pinfall! (Raport)

Już noc później doszło do ich kolejnej konfrontacji słownej, z której dowiedzieliśmy się, że obaj zmierzą się ze sobą po raz drugi na gali Money in the Bank. Lider Cenation starał się wpłynąć słowami na swojego rywala, mówiąc mu, że ten zawsze kierował się trzema słowami 'Never Give Up'. Miało dojść już do bójki, ale mistrz NXT w ostatnim momencie postanowił się wycofać. 

8 czerwca miało dojść do kolejnego US Open Challenge, ale pojawił się Kevin Owens, który postanowił utworzyć Open Challenge o pas NXT. Obaj doszli do wniosku, że gwiazda, która wyjdzie do ringu, wybierze tytuł, o który się zmierzy. Tym zawodnikiem był Neville, który zdecydował się na pas NXT. Pojedynek przegrał. Po starciu, John Cena wszedł do ringu, gdzie doszło do jego konfrontacji wzrokowej z Owensem.

Money in the Bank 2015
Ich drugie starcie było jeszcze lepsze niż pierwsze, tym razem zwycięstwo odniósł John Cena, który pokonał Kevina Owensa po Attitude Adjustment. Po starciu, John Cena postanowił zrobić miły gest, wznosząc rękę mistrza NXT do góry, jednak ten go po chwili zaatakował. Akcja przeniosła się poza ring, gdzie Owens wymierzył mu powerbomb na krawędź ringu! (Raport)

Tydzień później mieliśmy kolejną konfrontację słowną, przy której John Cena znajdował się w ringu, a Kevin Owens na rampie. Ten miał prosty plan, walkę o pas Stanów Zjednoczonych na gali Battleground, który lider Cenation w ostateczności przyjął.

29 czerwca, Kevin Owens odpowiedział na otwarte wyzwanie Johna Ceny. Już obaj zostali przedstawieni, gdy nagle Owens wyszedł z ringu i powiedział, że odbierze mu ten tytuł dopiero na Battleground, a szczęścia spróbuje Cesaro. Nie udało mu się wygrać tego pojedynku, ponieważ w trakcie tego starcia pojawił się właśnie Owens, który doprowadził do interwencji, a co za tym idzie, końca pojedynku. Zarówno Cesaro, jak i John Cena otrzymali po pop-up powerbombie!

Na przedostatnim RAW przed Battleground, Kevin Owens ponownie przerwał Johnowi Cenie, który ogłosił otwarte wyzwanie o pas Stanów Zjednoczonych. Ten już teraz chciał odebrać mu tytuł, zwłaszcza po tym jak utracił pas NXT w starciu z Finnem Balorem. Inne zdanie miał na ten temat Cesaro, który przyszedł do ringu i kazał się usunąć Owensowi z kwadratowego pierścienia. Tak też zrobił. Doszło więc do walki o tytuł, którą wygrał John Cena. Trzeba przyznać, że bardzo ładna walka. Po pojedynku wrócił Owens, który wpadł pod Attitude Adjustment.

13 lipca na RAW, John Cena miał już trzech kandydatów do tytułu w swoim Open Challenge, Kevina Owensa, Cesaro oraz Ruseva. Rozstrzygnięto to w najlepszy sposób, trójka zmierzyła się ze sobą, a zwycięzca zgarniał title shota. Po bardzo dobrym i wyrównanym starciu, wygrał Rusev. Warto zaznaczyć, że Kevin Owens w trakcie walki postanowił opuścić ring. John Cena bez większych problemów radził sobie z Rusevem, ale w trakcie ich walki pojawił się Owens, który wymierzył Bułgarowi pop-up powerbomb!

Battleground 2015
Trzeci ich pojedynek i na dodatek chyba najlepszy, obaj pokazali na co ich naprawdę stać. John Cena wygrał to starcie i zachował pas Stanów Zjednoczonych. Zaskakuje tylko końcówka starcia, gdzie Kevin Owens poddał się po STF. (Raport)

Noc później, John Cena, Randy Orton i Cesaro pokonali Kevina Owensa, Sheamusa oraz Ruseva w six-man tag team matchu. To zakończyło ich rywalizację.

Przeczytaj także:
WWE RAW 18/05/2015
WWE RAW 25/05/2015
WWE Elimination Chamber 2015
WWE RAW 01/06/2015
WWE RAW 08/06/2015
WWE Money in the Bank 2015
WWE RAW 22/06/2015
WWE RAW 29/06/2015
WWE RAW 06/07/2015
WWE RAW 13/07/2015
WWE Battleground 2015
WWE RAW 20/07/2015
Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki