Feud: John Cena vs. Shawn Michaels (2007)


29 stycznia na RAW, Vince McMahon ustalił pojedynek, w którym to John Cena i Shawn Michaels zmierzyli się z Randy'm Ortonem i Edge'm o pasy tag team. Ku zaskoczeniu, obaj wygrali to starcie i tym samym zostali nowymi mistrzami drużynowymi. Po walce, Shawn Michaels chciał wykonać swojemu partnerowi Sweet Chin Music, jednak John Cena był przytomny i zatrzymał go przed zrobieniem tego. Lider Cenation zapytał się, czy chodzi mu o WrestleManię i walkę o pas WWE. Odpowiedzi nie usłyszał, ponieważ wybrzmiał theme song Undertakera, który dał jasne znaki, że jako zwycięzca Royal Rumble Matchu będzie się prawdopodobnie ubiegał o tytuł.

W następnym tygodniu dowiedzieliśmy się, że Undertaker zdecydował się na pas wagi ciężkiej, który był w posiadaniu Batisty. Jeszcze tego samego wieczoru, Shawn Michaels pokonał Edge'a i Randy'ego Ortona w triple threat matchu o miano pretendenta do mistrzostwa WWE na WrestleManii 22. John Cena zjawił się w ringu od razu po pojedynku, wraz z Shawnem Michaelsem mierzył się wzrokiem, jednak przerwało to nadejście Batisty na rampie, po chwili dołączył także do niego Undertaker. Obaj pierw na siebie spoglądali, by chwilę później skierować wzrok na Johna Cenę i Shawna Michaelsa. Zostało potwierdzone przez komentatorów, że na No Way Out dojdzie do wielkiego pojedynku tag teamowego!

12 lutego na RAW, John Cena w drużynie z Shawnem Michaelsem, Undertakerem i Batistą zmierzył się z Edge'm, Randy'm Ortonem, MVP i Mr. Kennedy'm. Pojedynek zakończył się po Sweet Chin Musicu dla Ortona. Po walce, Undertaker wszedł do ringu i wykonał Shawnowi Chokeslama. John Cena chciał mu pomóc, lecz kiedy wszedł do ringu, zainkasował od Undertakera big boota, a Batista dorzucił dla niego powerbomba.

Na finalnym SmackDown przed galą No Way Out, John Cena i Shawn Michaels pokonali MVP i Mr. Kennedy'ego w dosyć szybkim starciu. Jeszcze tego samego wieczoru, Undertaker i Batista zmierzyli się z Edge'm i Randy'm Ortonem. Pojedynek zakończył się po Tombstone Piledriverze dla Edge'a. Chwilę później w ringu mieliśmy Shawna Michaelsa, który wymierzył Undertakerowi Sweet Chin Music. W kwadratowym pierścieniu znalazł się także John Cena, który miał FU dla Batisty. Undertaker wstawał, więc HBK miał dla niego kolejny Sweet Chin Music!

No Way Out 2007
W trakcie walki doszło do spięcia między Undertakerem, a Batistą. Wykorzystał to John Cena i Shawn Michaels, którzy rozprawili się z Undertakerem, którego pozostawił ''zwierzak''. Umarlak zainkasował Sweet Chin Music oraz FU, co dało zwycięstwo Cenie i Michaelsowi, którzy bardzo dobrze się rozumieli. (Raport)

Noc później, John Cena pokonał Randy'ego Ortona przez dyskwalifkację, ponieważ w trakcie walki pojawił się Edge, który zaatakował ówczesnego WWE Championa. Rated RKO chciało wykonać Johnowi tzw. conchairto, czyli podłożyli mu pod głowę krzesełko, by drugim krzesełkiem go trzepnąć. To im się nie udało, bo pojawił się Shawn Michaels, który przegonił swoich rywalem używając przy tym krzesełka.

Tydzień później doszło do rewanżowej walki o pasy tag team, w której to John Cena i Shawn Michaels zmierzyli się z Randy'm Ortonem i Edge'm. W trakcie pojedynku, Orton zupełnie przypadkowo uderzył Edge'a, dlatego też opuścił on swojego partnera. To spowodowało, że John Cena i Shawn Michales poradzili sobie z przeciwnikiem i zatrzymali przy sobie pasy tag team. Obaj później ze sobą świętowali.

5 marca na RAW, Shawn Michaels pokonał Randy'ego Ortona poprzez roll upa. Od razu po walce został zaatakowany przez niego i Edge'a. John Cena przybył do ringu po pewnym czasie, jednak zbyt późno, ponieważ przeciwnicy zdołali się wycofać. Tego samego wieczoru, John Cena zmierzył się z Johnnym Nitro. Sam pojedynek zakończył się poprzez dyskwalifkację, ponieważ w trakcie walki interweniował Joey Mercury, którego wspomógł także Edge. W między czasie na rampie pojawił się Shawn Michaels, zatrzymał się trochę dalej od ringu i po chwili na mysłu zaczął się cofać na zaplecze. Tego jednak nie zrobił, ponieważ w pewnym momencie się zatrzymał i ruszył do ringu, by pomóc Johnowi Cenie! Tak też zrobił, on i John Cena poradzili sobie z nimi.

Kolejny epizod RAW przyniósł nam segment z Johnem Ceną, Shawnem Michaelsem oraz Jonathanem Coachmanem. Ten ostatni przerwał im dyskusje i powiedział, że Vince McMahon dał mu możliwość władzy na show, dlatego też umieścił Johna Cenę i Shawna Michaelsa w Gauntlet Matchu. Poinformował ich, że obaj będą bronili pasy tag team przeciwko trzem drużynom, jeżeli pokonają dwie pierwsze, to ostatnie starcie odbędzie się w Steel Cage Matchu. John Cena i Shawn Michaels jako pierwszy pokonali Sheltona Benjamina i Charliego Haasa, potem przyszedł czas na Lance'a Cade'a i Trevora Murdocha, by na sam koniec zniszczyli w klatece Joeya Mercury'ego i Johnny'ego Nitro. Po pojedynku, cała szóstka zaatakowała swoich przeciwników, jednak to John Cena był górą, ponieważ pozbył się rywali przy użyciu krzesełka.

Następne RAW przyniosło nam walkę Johna Ceny z Chrisem Benoitem. Starcie zakończyło się zwycięstwem WWE Championa poprzez STF. Chwilę później do ringu wszedł Shawn Michaels, który był obecny przy stoliku komentatorskim. Szykował się, a raczej chciał postraszyć Johna Cenę swoim finisherem, bo w trakcie się zatrzymał z uśmieszkiem na twarzy. Obaj przez pewien czas spoglądali na siebie, Michaels wyciągnął przed siebie rękę, Cena mu ją podał, lecz od razu wyniósł go na plecy. Tutaj także nic się nie stało, bo John odstawił go na miejsce. Widokiem Ceny i Michaelsa zakończyło się show.

Na finałowym RAW czekał nas rewanż z gali No Way Out, czyli starcie Johna Ceny i Shawna Michaelsa z Batistą i Undertakerem. W trakcie tego pojedynku, John namówił swojego kolegę, by wspólnie wykonać ''you can't see me'' oraz five knuckle shuffle na Batiscie. Chwilę po tym, HBK zaskoczył wszystkich i wymierzył Cenie potężne Sweet Chin Music! ''Zwierzak'' wykorzystał sytuacje, przeszedł do pinu i odniósł zwycięstwo dla swojej drużyny. Po starciu, Shawn Michaels stanął nad Johnem Ceną i wykonał dobrze nam znany taunt DX, po tym odszedł w stronę zaplecza.

WrestleMania 23
John Cena dał radę odkopać po tym jak otrzymał od Shawna Michaelsa pięknego Sweet Chin Musica. Szykowało się chwilę później na FU, jednak HBK się wydostał, tylko po to by wpaść pod STF, po którym pozostało mu tylko poddanie się! (Raport)

Już noc później, John Cena skonfrontował się z Shawnem Michaelsem w ringu. HBK stwierdził w pewnym momencie, że jego wygrana nad nim na WrestleManii nie czyni go lepszym kolesiem. Cena doszedł do wniosku, że jest to wyzwanie, dlatego odpowiedział mu, że dojdzie do tego w innym czasie i miejscu. HBK powiedział, że chce tego tutaj, w tym momencie, jednak przerwało mu nadejście Jonathana Coachmana, który zjawił się na rampie. Ten poinformował, że pas WWE nie będzie broniony, ponieważ John Cena i Shawn Michaels będą bronili pasów tag team w 10-Team Battle Royal, który startuje właśnie w tym momencie. John Cena i Shawn Michaels wygrali ten Battle Royal, jednak Coachman wyszedł ponownie i ustalił drugi Battle Royal, lecz tym razem z innymi drużynami. W trakcie tej walki, Shawn Michaels został wyeliminowany przez jednego z rywali. Cena także został wyelimiowany, ale przez swojego drużynowego partnera, dlatego też oboje już na pewno byli bliscy utracenia pasów tag team, które ostatecznie trafiły do Jeffa i Matta Hardy'ego!

9 kwietnia doszło do sporego zamieszania, ponieważ mieliśmy trzech pretendentów do tytułu, które znajdowało się w posiadaniu Johna Ceny. Ogólnie to Randy Orton pokonał Shawna Michaelsa o miano pretendenta, które w sumie przegrany już miał. Później Edge sam siebie nazwał pretendentem. Na show doszło do Cutting Edge, którego gościem był mistrz WWE. W trakcie zjawił się nie kto inny jak Jonathan Coachman, który ustalił Fatal 4-Way Match, w którym John Cena będzie bronił pasa WWE przeciwko Shawnowi Michaelsowi, Edge'owi i Randy'emu Ortonowi na gali Backlash.

Na RAW we Włoszech, John Cena został umieszczony w Handicap Matchu przeciwko Edge'owi i Randy'emu Ortonowi. W trakcie walki pojawił się Shawn Michaels, który starał się wykonać Sweet Chin Music Johnowi Cenie, do tego jednak nie doszło, ponieważ mistrz WWE zrobił unik i oberwał Edge. Lider Cenation miał dla HBKa FU, by potem przejść do pinfallu na Edge'u. Po wszystkim zaczął świętować z fanami.

Finalne RAW przed galą Backlash pokazało nam naprawdę bardzo świetne widowisko, czyli starcie Johna Ceny z Shawnem Michaelsem, które trwało prawie godzinę! Sam pojedynek zakończył się po tym jak HBK wydostał się z finishera Johna Ceny i wykonał mu piękny Sweet Chin Music. Na sam koniec wziął do ręki pas WWE i usiadł sobie obok nieprzytomnego Johna Ceny.

Backlash 2007
Pod koniec pojedynku, każdy z rywali wymieniał się finisherami, Orton zainkasował speara, Edge FU, a Cena Sweet Chin Music od Shawna Michaelsa. Tutaj warto wziąć pod uwagę to, że kiedy Cena upadł, wpadł wprost na Ortona, dlatego też sędzia przeszedł do pinfallu, który dał mu zwycięstwo i obronę pasa mistrzowskiego WWE! (Raport)
Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki