Feud: John Cena vs. JBL (2008)


7 kwietnia na RAW, William Regal ustalił pojedynek na Backlash, gdzie Randy Orton miał bronić pasa WWE przeciwko JBLowi. Swoje do powiedzenia miał Triple H, który miał inne zdanie na ten temat. Regal w pewnym momencie uległ i ustalił Handicap Match, w którym Hunter zmierzy się przeciwko dwóm swoim rywalom, jeśli wygra, zostanie dodany do starcia o pas mistrzowski WWE na Backlash. Triple H zdołał ich pokonać, dlatego też oficjalnie został dodany do pojedynku na zbliżającym się PPV. Chwilę po pojedynku zjawił się John Cena, który zaczął wspominać jak już kiedyś pokonał Randy'ego Ortona, Triple H'a, a nawet też i JBLa. Zaproponował więc fatal 4-way match na Backlash. W całej tej sprawie interweniował William Regal, który zaproponował podobny deal, co Hunterowi. Lider Cenation dał radę i pokonał swoich przeciwników w Handicap Matchu. Pojedynek na Backlash stał się oficjalny.

Dwa tygodnie później odbyło się ostatnie RAW przed Backlash, na którym John Cena, Triple H, Kane oraz Undertaker przegrali z Randy'm Ortonem, Edge'm, JBL'em i Chavo Guerrero w eight-man tag team matchu. Po pojedynku działo się najwięcej, John Cena wymierzył Edge'owi FU, JBL wykonał Hunterowi Clothesline From Hell, Cena otrzymał RKO, a Undertaker wymierzył JBL'owi i Ortonowi podwójnego Chokeslama!

Backlash 2008
Ten Fatal 4-Way Match był na zasadach eliminacji. Jako pierwszy poleciał JBL, który został wyeliminowany poprzez poddanie, a przyczynił się do tego John Cena. On właśnie odpadł jako drugi, ponieważ od razu otrzymał od Ortona potężnego punt kicka. Potem czekała nas dłuższa potyczka na linii Orton-HHH. Wygrał ją Triple H, który zdobył po raz kolejny pas mistrzowski WWE! (Raport)

12 maja na RAW, John Cena zmierzył się z Randy'm Ortonem w ich finalnym pojedynku, który miał zakończyć ich rywalizację. W trakcie tego starcia pojawił się William Regal, który wyszedł wraz z JBLem. Generalny menadżer RAW stwierdził, że sędzia nie jest odpowiedni, dlatego nowym sędziął stał się JBL. Wiadomo, że ten zrobi coś w tym pojedynku i tak też się stało, wykonał szybki pinfall, który dał zwycięstwo Randy'emu Ortonowi. Lider Cenation nie chciał mu tego odpuścić, dlatego też rzucił się na JBLa z atakiem. Zapomniał jednak o tym, że w ringu znajduje się także Orton, który wspomógł JBLa. Przez pewien moment było dwóch na jednego, lecz po dłuższej chwili zjawił się Triple H, który wspomógł Johna Cenę. Doszło do dwóch konfrontacji, Cena vs. JBL i HHH vs. Orton. Ci pierwsi przenieśli się gdzieś w trybuny, a Ci drudzy walczyli dalej w ringu.

Judgment Day 2008
Przez pewien okres czasu, JBL miał zdecydowaną przewagę nad Johnem Ceną, lecz to nie do niego należało ostatnie słowo. Kiedy wykonał Johnowi już dwa clothesliny, szykował się na trzecią próbę, którą napotkał unik, Cena wykorzystał sytuację i wykonał rywalowi zwycięskie FU! (Raport)

Dzień później, JBL i Randy Orton dostali szansę, by uzyskać rewanże nad swoimi przeciwnikami podczas gali One Night Stand. Wszystko co musieli zrobić, to pokonać Johna Cenę i Triple H'a w tag team matchu. Pojedynek zakończył się po tym jak John Cena zainkasował RKO od Randy'ego Ortona, a do pinfallu przeszedł JBL. Obaj zyskali nie tylko rewanże, ale także mogli wybrać stypulacje do swoich pojedynków na zbliżającym się PPV. JBL wybrał First Blood Match, a Randy Orton wybrał Last Man Standing Match!

Kolejny tydzień przyniósł nam kolejny pojedynek drużynowy, John Cena i Jeff Hardy zmierzyli się z JBLem i Umagą. Zwycięstwo padło łupem heelów, ponieważ kiedy Jeff Hardy nie trafił ze Swanton Bomb, JBL wymierzył mu potężny Clothesline From Hell, który dał mu upragnione zwycięstwo.

One Night Stand 2008
JBL za wszelką cenę chciał, aby John Cena jak najszybciej zaczął krwawić, lecz jakoś nie udało mu się to. Szybciej zrobił to John Cena, który wykazał się sprytem, ponieważ przechodząc do STF, wziął ze sobą łańcuch, którym dusił rywala. To doprowadziło do tego, że JBL zaczął krwawić z ust! Dlatego też zwycięstwo przypadło Johnowi Cenie. (Raport)

Noc później, John Cena zgarnął title shota na pas WWE podczas gali Night of Champions. To spowodowało, że rywalizacja z JBLem na razie spadła na boczny tor.

Już tydzień później, John Cena zmierzył się po raz kolejny z JBLem, lecz przy stoliku komentatorskim znajdował się Triple H. Lider Cenation pokonał swojego rywala, a po pojedynku skonfrontował się z Hunterem na stole komentatorskim, na który ostatecznie upadł, ponieważ przyczynił się do tego ówczesny mistrz WWE.

30 czerwca na RAW doszło do pierwszej po przerwie konfrontacji. John Cena był skłonny zawalczyć z CM Punkiem o pas wagi ciężkiej na dzisiejszym show, jednak przerwało mu nadejście JBLa, który stwierdził, że to on teraz tutaj rządzi. Stwierdził, że jest najbogatszym człowiekiem, zaraz po McMahonie, dlatego też nie życzy sobie, by John Cena znajdował się w budynku, kiedy to on będzie walczył z Brooksem o mistrzostwo. JBL kazał swoim prywatnym ochroniarzom wyprowadzić Johna Cenę z areny, co też zrobili! Oczywiście sam zainteresowany tego dopilnował, by tak właśnie było. Troszkę później doszło do wyżej wspomnianego pojedynku. JBL przed ringiem ustawił sobie własnych ochroniarzy, którzy mieli pilnować wejścia. Nie dziwi chyba fakt, że John Cena zjawil się, jednak nie był sam. Wraz z nim przyszło Cryme Tyme, czyli JTG i Shad. Trójka zawodników wdała się w bójkę z ochroniarzami, co odwróciło uwagę JBLa, który został zaskoczony GTSem od CM Punka. To także spowodowało, że przegrał pojedynek o pas wagi ciężkiej.

Na kolejnym epizodzie RAW, John Cena i Cryme Tyme rozwalili limuzynę JBLa pod pretekstem, że pojazd nie przeszedł kontroli w Luizjanie, dlatego postanowili sami zadbać o jego piękny wygląd. Limuzyna JBLa bardzo mocno oberwała kijami do baseballu, lecz także zyskała kilka ciekawych napisów sprayem, między innymi ''JBL Sucks''. Troszkę później odbył się fatal 4-way match o miano pretendenta do pasa WWE, w którym udział wziął John Cena, JBL, Batista oraz Kane. Zwycięstwo przypadło ''zwierzakowi'', który przypiął Kane'a po wykonaniu na nim speara. Ogólnie w trakcie walki, Cena pierw został wbity przez JBLa w stalowe schodki, a potem nimi oberwał.

14 lipca dowiedzieliśmy się, że John Cena stoczy kolejny swój pojedynek z JBLem, obaj zmierzą się ze sobą na gali The Great American Bash w Parking Lot Brawl Matchu. W walce wieczoru, John Cena i Cryme Time zmierzyli się z JBLem, Cody'm Rhodesem i Tedem DiBiasem. Ogólnie to JBL był upominany przez sędziego, lecz nic sobie z tego nie robił, to doprowadziło w pewnym momencie do dyskwalifikacji. Po tym starciu, JBL postanowił opuścić arenę i udał się na parking. John Cena oczywiście ruszył za nim, kiedy już tam się znalazł, rozglądał się za swoim rywalem. Nagle został przez niego zaatakowany od tyłu. JBL usadził go przy jakimś samochodzie, po chwili wsiadł do limuzyny i najechał nią wprost na ten samochód, lecz Johna Ceny na szczęście już tam nie było!

The Great American Bash 2008
Pojedynek, w którym działo się naprawdę bardzo, bardzo dużo. Lider Cenation chciał zakończyć starcie pięknym FU z rampy, lecz nie zobaczyliśmy tego, ponieważ został wbity całym impetem na przednią szybę samochodu, JBLowi pozostało tylko przejście do pinu, który dał mu pierwsze i ostatnie zwycięstwo nad Johnem Ceną! (Raport)

Noc później, John Cena i Cryme Tyme pokonali JBLa, Cody'ego Rhodesa i Teda DiBiasego w rewanżu za zeszły tydzień. W walce wieczoru, CM Punk zmierzył się z JBLem. Sam pojedynek zakończył się poprzez dyskwalifkację, ponieważ w starciu interweniował JBL. Na pomoc Batiście przybył John Cena, który w pewnym momencie nie trafił w JBLa, lecz w swojego kolegę! Potem doszło do brawlu między nimi. Tak też zapoczątkowało to kolejną rywalizację Johna Ceny.
Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki