Feud: John Cena vs. The Rock (2011-2012)


Początek ich feudu można było zauważyć już 14 lutego 2011 roku podczas Monday Night RAW, gdzie The Rock został oficjalnie wybrany na gospodarza WrestleManii XXVII. W swoim przemówieniu wspomniał o Johnie Cenie, którego uważał za spoko gościa, życzył mu szczęścia oraz sukcesów, jednak ten zaczął mówić potem o nim jakieś bzdury. Stwierdził, że przyszło nam na erę ''you can't see me'', z którego sobie drwił. Wypowiedział się na temat jego koszulek, w których wygląda jak kulka z Fruity Pebbles. Na sam koniec powiedział, że spotka się z nim, The Mizem i fanami na WrestleManii.

Już tydzień później otrzymaliśmy odpowiedź od Johna Ceny, który zrobił to w swoim starym stylu, czyli rapem. Lider Cenation wspomniał, że The Rock jest gospodarzem WrestleManii, że to tylko jedyna rola. Wypomniał mu także, że mówi fanom, że ich kocha, jednak to on jest tutaj z nimi każdego tygodnia, a on znajduje się w Hollywood, gdzie kręci swoje filmy.

28 lutego na RAW, The Rock odniósł się do rapu Johna Ceny. Początkowo miał na głowie jego czapkę oraz na szyi jego nieśmiertelnik. Szybko to jednak zdjął po wykonaniu swojego własnego rapu. Potem stwierdził, że jest teraz skupiony na Johnie Cenie. Powiedział, że John Cena nazwał go kłamcą, kiedy ten stwierdził, że kocha WWE. Doszedł do wniosku, że w ten sposób obraził jego, ale także jego rodzinę. Odchodząc do Hollywood dał innym szansę, tym samym ułatwił drogę Johnowi Cenie. Potem stwierdził na sam koniec, że spotka się z nim szybciej niż mu się może to wydawać.

W kolejnym tygodniu mieliśmy tym razem odpowiedź od Johna Ceny. Ten stwierdził, że słowa The Rocka go śmieszą. Dodał także, że The Rock wkurza się wszystkim, co on powie. Postanowił tym razem wykonac przekaz dla niego poprzez hip hop. John powiedział, że The Rock woli siedziec w domu niż pojawic się na RAW, stwierdził, że jeżeli jest People's Championem to powinnien byc tutaj obecny. Kazał mu się rozweselic, a nie odpowiadac po raz kolejny na jego słowa, bo jest to tylko niesienie noża do walki z bronią. Na sam koniec wyjął koszulkę, na której napisane było ''I bring it'', a do tego napisane ''Via Satellite''. Kiedy już skończył i zaczął powoli wychodzić z ringu, od tyłu został zaatakowany pasem WWE przez The Miza! Następnie Mizianin klęknął przy leżącym Johnie Cenie i zaczął mówić, że po raz ostatni każdy okazał mu brak szacunku. Odniósł się także do The Rocka, powiedział że on również by leżał nieprzytomny, gdyby z nim się zmierzył. Wspomniał także, że to on będzie gwiazdą WrestleManii, a The Rock tylko gospodarzem. Na koniec dodał, że zajmie się nim jeśli pojawi się podczas RAW lub WrestleManii. Kiedy miał już odchodzić, John Cena zaczął wstawać, wtedy się wrócił, wymierzył mu Skull Crushing Finale oraz akcję The Rocka, People's Elbow!

28 marca na RAW, doszło do ich pierwszej oficjalnej konfrontacji twarzą w twarz. Pierw do ringu wyszedł The Rock, który chwilę pogadał o tym, co wydarzyło się, kiedy był w Chciago kiedyś, a potem zaprosił Johna Cenę do ringu robiąc sobie z niego żarty. Lider Cenation stwierdził, że wszystko, co kiedyś The Rock miało swoje znaczenie. Potem zaczął mówić o problemach The Rocka z jego kolorami koszulek, sposobem mówienia, typem muzyki czy także jego hasłem - ''Hustle, Loyalty and Respect''. Potem przyznał, że jego fanami są dzieci, jest z tego dumny, ale nie tylko z tego, bo z siebie również. Dodał też, że The Rock nie ma prawa go osądzać, na co sam zainteresowany przyznał mu rację. Rock powiedział, że osadzać ich może Bóg, ale nawet on nie uchroni Johna od skopania mu tyłka. John Cena doszedł do wniosku, że powiedział mu wszystko, co miał powiedzieć, rzucił mikrofon na matę i przyszykował się do walki. Nie doszło do niej, ponieważ pojawił się The Miz z Alexem Rileyem, który w swoim stylu zaczął mówić, że gdyby walczył z The Rockiem, to ten potem nie mógłby wrócić do Hollywood nagrywać filmów. W między czasie, kiedy do ringu przyszedł The Miz, John Cena stanął sobie przy stole komentatorskim. Oczywiście można było się spodziewać, że dojdzie do brawlu, który tak naprawdę rozpoczął Alex Riley. Rock sobie bez większych problemów poradził, na sam koniec wymierzył Mizowi DDT oraz People's Elbow. To jednak nie był koniec, do ringu wszedł John Cena, który wykonał Rockowi Attitude Adjustment, a potem pokazał mu ''you can't see me''!

WrestleMania XXVII
Początkowo pojedynek zakończył się podwójnym wyliczeniem poza ringowym, jednak pojawił się gospodarz show, czyli The Rock, który postanowił wznowić pojedynek, tym razem starcie bez dyskwalifkacji. Obaj wrócili do ringu, walka trwała dosłownie chwilę, ponieważ do ringu wszedł Rock, który wymierzył Johnowi Cenie Rock Bottom! The Miz wykorzystał sytuacje i przypiął swojego rywala, tym samym zatrzymał pas przy sobie. Po walce, The Miz otrzymał od The Rocka People's Elbow. (Raport)

Noc później doszło do ponownej konfrontacji Johna Ceny z The Rockiem. John początkowo odniósł się do WrestleManii XVII, na której przegrał z The Mizem, pogratulował mu wejścia i wyjścia z gali jako mistrz WWE. Potem przeszedł do The Rocka, który wykorzystał swoją rolę do własnych celów. Potem zjawił się Rock, który stwierdził, że odwet z jego strony był oczywisty, dlatego John powinien się tego spodziewać. Przyznał, że John Cena jest najlepszym zawodnikiem WWE w historii, lecz on go po prostu nie lubi. Doszło do bardziej ostrej konfrontacji słownej, z której wynikło, że obaj zgodzili się na pojedynek, który odbędzie się w przyszłym roku, na WrestleManii XVIII, w rodzinnym mieście The Rocka, czyli Miami. Obaj podali sobie ręce, więc pojedynek był już oficjalny! Po chwili zjawiła się grupa The Corre, która otrzymała łomot od Johna Ceny i The Rocka.

----
Na pierwszym RAW po gali Vengeance, John Cena zmierzył się z The Mizem i R-Truthem w handicap matchu 2 na 1. Starcie zakończyło się zwycięstwem lidera Cenation poprzez dyskwalifkację. Po pojedynku, Miz i R-Truth wykonali Johnowi po swoim finisherze, chcieli ostatecznie załatwić sprawę krzesełkami, jednak zatrzymał ich John Laurinaits, który pojawił się na rampie. Ustalił on pojedynek na Survivor Series, w którym The Miz i R-Truth zmierzą się z Johnem Ceną oraz jego partnerem, którego sam sobie wybierze. Po chwili gadki ze strony Johna Ceny dowiadujemy się, że jego kolegą z drużyny będzie..The Rock!

Na początku następnego RAW, The Rock ukazał się na titantronie, gdzie zaczął mówić o tym, że John Cena prosi go o pomoc, by rozprawić się z The Mizem i R-Truthem. Ostatecznie przyjął propozycje, jednak wspomniał Johnowi, że będzie w jego cieniu podczas Survivor Series, a tam dopiero będzie czekała jego próbka umiejętności przed ich walką na WrestleManii. Jeszcze tego samego wieczoru, John Cena zmierzył się z The Mizem jeden na jednego. Po długim pojedynku zdołał go pokonać poprzez poddanie. Chwilę później z trybun wybiegł jakiś zamaskowany człowiek, który wtargnął do ringu, jak się okazało był to R-Truth, który zainkasował chwilę wcześniej Attitude Adjustment od Johna Ceny! Na zakończeni założył sobie maskę na tył głowy i zaczął świętować z fanami.

7 października na RAW, John Cena skonfrontował się sam z The Mizem i R-Truthem. Wspomniał, że The Rock pojawi się w następnym tygodniu. Generalnie Miz powiedział Johnowi, że porażka z zeszłego tygodnia była jego ostatnią, przypomniał mu także to, co wydarzyło się dwa tygodnie temu, gdzie John Cena zgarnął od nich spory łomot. Dowiedzieliśmy się z ich rozmowy, że dojdzie do tag team matchu, R-Truth powiedział, że dzisiejszego dnia nikomu nie będzie do śmiechu, nieważne kto będzie jego tag team partnerem. Partnerem Johna Ceny na pojedynek był..Zack Ryder. Doszło do brawlu między czwórką, który wygrali face'owie. Starcie wygrała drużyna Awesome Truth, która wygrała sprytem. Kiedy John Cena był odliczany przez The Miza, R-Truth przetrzymał jego nogę, czego sędzia nie zauważył i odliczył do trzech.

Na finałowym RAW przed galą Survivor Series zobaczyliśmy ''John Cena . . . This is Your Life'', który prowadzony był przez Micka Foleya. Był to segment w pełni poświęcony Johnowi Cenie, na którym Bull Buchanan stwierdził, że John Cena zrujnował jego życie. Pojawił się także jego ojciec, który miał pretensje do fanów, że go wyzywają i w ogóle, Cena powiedział żeby dał sobie spokój. Potem zjawił się The Rock, który wszedł do ringu, wymierzył Mickowi Foleyowi Rock Bottom, a potem od razu udał się za kulisy! Pod koniec RAW doszło do pierwszej i ostatecznej konfrontacji między uczestnikami wielkiego pojedynku na Survivor Series. Jako pierwszy wyszedł The Rock, który zaczął opowiadać, co robił tego dnia, potem przeniósł się na temat Survivor Series, stwierdził, że zamierza jeszcze podczas tego show skopać tyłki Mizowi i R-Truthowi. O wilku mowa, ekipa rywali zjawiła się w ringu. Miz stwierdził, że nikogo nie obchodzi, co The Rock robił dzisiejszego dnia. Dodał także, że na Survivor Series zrobią to, czego oni chcą, czyli dokonają historii. Pojawił się w końcu John Cena. Wraz z The Rockiem zaczęli sobie dogryzać. Miz to przerwał, ponieważ uznał, że ma dość słuchania tego, dodał że nigdy nie zostanie zapomniane to, jak podczas Survivor Series pokonają Johna Cenę i The Rocka. Na sam koniec powiedział im, do zobaczenia w niedzielę. Rock potwierdził, że się wtedy spotkają, jednak wcześniej wspominał o czymś, a dokładnie chodzi o skopanie tyłków. Tak też się dzieje, John Cena i The Rock rzucili się na swoich rywali, R-Truth otrzymał Rock Bottom, a The Miz miał otrzymać Attitude Adjustment od Johna Ceny, jednak Dwayne zdjął mu go z pleców i wymierzył mu Rock Bottom! Na zakończenie show, The Rock pokazał Johnowi ''you can't see me'' będąc na rampie.

Survivor Series 2011
Innego wyjścia niż zwycięstwo Johna Ceny i The Rocka nie było, pojedynek był pod kontrolą dwóch wielkich ikon. Starcie zakończyło się po People's Elbow od The Rocka dla The Miza. Po pojedynku doszło do konfrontacji między Johnem Ceną, a Rockiem. Ostatecznie lider Cenation został zaskoczony Rock Bottom! (Raport)
---
Mamy 20 lutego 2012 roku, jesteśmy na RAW, a do ringu przyszedł John Cena, który postanowił wypowiedzieć się na temat swojego przeciwnika. Lider Cenation stwierdził, że wcale nie szanuje The Rocka.  John jest dumny z tego, że jest zawsze i nigdy nie znika podczas show. Wspomniał o słowach The Rocka, który rok temu stwierdził, że w końcu powrócił do domu, którego miał nie opuścić, a jednak znowu to zrobił. Starcie na WrestleManii znaczy dla niego wszystko. Walczy nie tylko dla siebie, ale dla każdego zawodnika w szatni.  Dodał także, że zbliżające się nagłówki gazet będą mówić o porażce The Rocka na WrestleManii, a na koniec powiedział, do zobaczenia za tydzień, gwiazdo filmowa.

Tydzień później na RAW, otrzymujemy konfrontację The Rocka z Johnem Ceną. Jako pierwszy zjawił się People's Champion. Zaczął mówić o tym, jak podniósł WWE do góry. Dodał także, że stoi w tym ringu, bo kocha WWE. Zawsze był częścią WWE, a WWE było dla niego częścią życia. Następnie przeszedł do Johna Ceny, który dla niego od dawna był już fałszywy. Wspomniał o zeszłym promie Johna Ceny, gdzie ten powiedział, że na WrestleManii będzie walczył w imieniu innych zawodników. Rock stwierdził, że kiedy walczył jeszcze w tym biznesie, robił wszystko dla samego siebie. Szanuje to, że John Cena walczy dla innych, jednak on walczy dla fanów. Po chwili pojawił się John Cena, który stwierdził, że żartuje sobie z The Rocka, jak go nie ma, ale także kiedy jest. Uwielbiał kiedyś go, jednak do czasu, gdy poznał Dwayne'a Johnsona, który stał się egoistycznym sukinsynem, który miał gdzieś WWE. Dodał także, że na WrestleManii zmierzy się z Dwaynem Johnsonem, którego nie lubi. Na WM'ce ma zamiar mu skopać tyłek, po tych słowach wyszedł z ringu i pozwolił Rockowi kontynuować swoje wyznaczanie trendów. Jeszcze kilka słów dodał The Rock, który powiedział, że na największym pojedynku w historii WrestleManii, John Cena będzie miał skopany tyłek.

Dwa tygodnie później na RAW, John Cena powrócił w swoim dawnym gimmicku rapera, gdzie w świetny sposób zdissował The Rocka. Do tego podrzucił kilka ciekawych żartów. Warto po prostu to obejrzeć, bo to taki mały smaczek tego, co można było kiedyś oglądać w wykonaniu Johna Ceny. Tego samego wieczoru, The Rock miał swój własny koncert, gdzie również odniósł się do swojego przeciwnika, ale także zaśpiewał dla Vickie Guerrero, również wam to polecam.

26 marca odbyło się ostatnie Monday Night RAW przed WrestleManią XVIII, gdzie doszło do ostatecznej konfrontacji Johna Ceny z The Rockiem. Jako pierwszy zjawił się The Rock, który wspominał o tym jak to stoczył pojedynek na WrestleManii 20. Myślał, że będzie to jego ostatni pojedynek na WrestleManii, jednak to się zmieniło. To właśnie na tej arenie ustalona została walka w zeszłym roku, na którą The Rock jest gotowy. Dla niego był tylko jeden zawodnik, z którym chciał się zmierzyć, był to John Cena. Stwierdził także, że WrestleMania 20 była jego ostatnią, lecz pierwszą dla Johna Ceny, który podczas jego nieobecności stał się bardzo popularny. Mimo tego nigdy nie zmierzył się z kimś takim, jak The Rock. Po tych słowach zjawił się właśnie John Cena. Lider Cenation stwierdził, że The Rock również nigdy nie zmierzył się z takim kimś, jak on. Zgodził się, że The Rock jest najlepszy, jednak nie jest pierwszy. John zaczął mówić o słynnym ''Let's Go Cena, Cena Sucks''. Stwierdził, że nie tylko The Rock próbuje sobie z niego robić żarty, dodał także, że to zawsze on wychodzi później z tego zwycięsko. Zapewnia wszystkich, że to on zwycięży na WrestleManii. Zaczął mówić o tym, że po WrestleManii The Rock zajmie się swoim filmem, a on wciąż będzie występował na ringu. Według niego nikt nie pamięta o drugim miejscu, dlatego stwierdził, że nie może tego przegrać. Rock powiedział, że to starcie również dla niego jest bardzo ważne. Stwierdził, że John Cena nie miał rywala, którego nie mógłby pokonać, jednak właśnie do tego momentu. Wszyscy wiedzą, że Mistrz Publiczności skopie dupę Johna Ceny. Także powiedział, że nikogo nie było, kto mógłby powiedzieć, że pokonał Hulka Hogana, Stone Colda Steve'a Austina oraz Johna Cenę. Musi go pokonać, by stać się największą gwiazdą WWE w całej historii. Stwierdził, że nie lubi Johna Ceny. Lider Cenation zakończył całe RAW mówiąc, że nagłówki gazet będą głosiły, że John Cena skopał dupę The Rocka na WrestleManii.

WrestleMania XVIII
Doszło do ich historycznego pojedynku, który był w miarę wyrównany. Podczas tego starcia, John Cena chciał wykonać People's Elbow w stylu The Rocka, lecz kiedy się odbił od lin, jego rywal się podniósł i wykonał mu Rock Bottom, po chwili został przypięty, dlatego też odniósł porażkę w tym wielkim pojedynku! (Raport)
Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki