Feud: John Cena vs. New Nexus (2010-2011)


20 grudnia 2010 roku na RAW, John Cena przyszedł do ringu, gdzie w końcu mógł powiedzieć, że jesteśmy wolni od Nexusa. Powiedział, że może skupić się na wygraniu Royal Rumble Matchu oraz na wystąpieniu podczas walki wieczoru WrestleManii. Wtedy przerwało mu nadejście Dolpha Zigglera i Vickie Guerrero, którzy dostali naprawdę wielki heat od fanów zgromadzonych w arenie. Vickie chciała przeprosin od Jerry'ego Lawlera, który obraził ją podczas zeszłego RAW Slammy Awards. Dodała także, że jeżeli tego nie zrobi, to Dolph Ziggler się nim zajmie. Następnie John Cena i Jerry Lawler zaczęli się wzajemnie wymieniać żartami, które odnosiły się do Vickie Guerrero. W pewnym momencie sama zainteresowana kazała się uspokoić Johnowi Cenie, któremu strzeliła liścia! Przyszła wiadomość od anonimowego generalnego menadżera RAW, który poinformował, że John Cena zmierzy się z Dolphem Zigglerem w tym momencie. Po ponad 10 minutach walki, John Cena zdołał skontrować atak swojego rywala, który chciał wykonać jakąś akcje na odsłonięty narożnik, po chwili wyniósł go na plecy i wymierzył Attitude Adjustment. Tuż po pojedynku do ringu wkroczył CM Punka z krzesełkiem, który wcześniej znajdował się przy stole komentatorskim, niespodziewanie zaatakował nim Johna Cenę! W późniejszym wywiadzie na zapleczu CM Punk stwierdził, że ten atak to dopiero początek.

Na SmackDown, John Cena zdołał pokonać Dolpha Zigglera oraz Vickie Guerrero w Handicap Matchu. Starcie zakończyło się po Attitude Adjustment dla Zigglerze, który chwilę wcześniej został rozproszony tym, jak John Cena pocałował Vickie Guerrero! Po pojedynku John Cena otrzymał drugiego liścia od Vickie Guerrero, tym razem zadziałał, wyniósł ją na plecy pod Attitude Adjustment, lecz wtedy ponownie zjawił się CM Punk, który zaatakował Johna krzesełkiem!

Kolejne RAW przyniosło nam pierwszą konfrontacje słowną między Johnem Ceną, a CM Punkiem. John zaczął wspominać o tym, co się wydarzyło w zeszłym tygodniu oraz na SmackDown, gdzie dwukrotnie został zaatakowany krzesełkiem przez CM Punka. Dodał również, że to wszystko zaczęło się od tego, kiedy rozlał wodę CM Punka przy stole komentatorskim. Powiedział też, że nie zwróci mu tej wody, jednak sam zainteresowany może przyjść do ringu i się wyżalić. CM Punk wyszedł i zaczął mówić jak słowa Johna Ceny nie mają żadnej wartości, wspomniał o sytuacji, w której został zwolniony z WWE, pożegnał się z fanami i odszedł, aby wrócić jeszcze tego samego wieczoru. Potem rozpoczął każdego tygodnia ataki, a na samym TLC, gdzie pokonał Wade'a Barretta, nie miał dość, musiał zrzucić na niego jeszcze multum krzesełek. John potem odparł, że CM Punk stoi sobie na rampie, wspomniał, że ring jest najlepszym rozwiązaniem, by pozbyć się tego konfliktu. Brooks jednak miał inne plany, powiedział, że dzisiejszego wieczoru zrobi nam wielką niespodziankę, a John Cena nigdy tego nie zapomni. Pod koniec RAW do ringu przyszedł John Cena, który chciał, by CM Punk przyszedł do ringu. Tak się jednak nie stało, zjawił się.. Nexus! Bez Wade'a Barretta. David Otunga zabrał głos, zapowiadał rozejm z Johnem Ceną, jednak ten się nie zgodził, ponieważ im nie ufa. Grupa się wycofała, lecz chwilę potem wrócili do ringu i zaatakowali Johna Cenę! Wszyscy oprócz Otungi wykonali finishera na liderze Cenation, a potem udali się na rampę. Właśnie wtedy wybrzmiała muzyka CM Punka, który wszedł do ringu i wykonał Johnowi GTS! Potem poszedł po krzesełko, nie zaatakował nim Johna, ponieważ rozstawił je i usiadł na nim w środku ringu. Zaczął spoglądać na opaskę Nexusa, która leżała na macie. Po chwili namysłu wziął ją i założył!

John Cena nie był obecny 3 stycznia na RAW, jednak na tym show działo się sporo, jeśli chodzi o samego Nexusa. Doszło do segmentu z udziałem CM Punka i Wade'a Barretta. Głównym ich problemem był fakt, kto jest liderem grupy. Obaj ostatecznie przystali na warunek, że jeżeli Wade Barrett nie wygra triple threat steel cage matchu o miano pretendenta do pasa WWE dzisiaj wieczorem, to zostanie pozbawiony praw bycia liderem oraz członkiem Nexusa. W walce wieczoru zobaczyliśmy Wade'a Barretta, Randy'ego Ortona oraz Sheamusa. W trakcie tego pojedynku, kiedy Barrett zaczął wychodzić górą klatki, zjawił się CM Punk, który wspiął się na górę, początkowo oferował Wade'owi pomoc, jednak tak nie było. Zdjął jego opaskę Nexusa z ramienia i zrzucił go z powrotem do ringu! Ostatecznie starcie wygrał Randy Orton, który wyszedł drzwiami klatki.

Kolejny tydzień przyniósł nam tego nowego Nexusa, CM Punk wprowadził nowe zasady. Powiedział członkom swojej drużyny, że muszą udowodnić sobie, reszcie oraz fanom na widowni, że są warci należenia do nowego Nexusa. Pierwszą osobą, która miała zaszczyt dołączenia do stajni był Michael McGillicutty. By miał pozostać w grupie musiał oberwać od wszystkich członków finishera, każdego od razu! Tak też się stało, otrzymał akcję od Davida Otungi, Heatha Slatera, Husky'ego Harrisa oraz ostatecznie od CM Punka. Brooks oficjalnie oświadzczył, że McGillicutty jest prawowitym członkiem nowego Nexusa, następnie wyniesli nieprzytomnego zawodnika do szatni. W dalszej fazie show widzieliśmy jak Husky Harris był następnym zawodnikiem zdającym test, by dołączyć do nowego Nexusa. Musiał przyjąć od każdego trzy mocne uderzenia batem na gołe plecy! Wytrzymał to, warto wspomnieć, że Punk wymierzył mu o wiele więcej uderzeń. Potem David Otunga stanął w ringu z Big Showem, którego spoliczkował, to tylko spowodowało, że otrzymał poteżny łomot od olbrzyma. Pod koniec RAW doczekaliśmy się w końcu konfrontacji Johna Ceny z CM Punkiem. Warto jednak wspomnieć, że John był tylko obecny poprzez połączenie satelitarne. Ostatecznie zostaliśmy poinformowani, że obaj zmierzą się ze sobą na następnym RAW.

Pierwsze RAW Johna Ceny w 2011 roku przyniosło nam jego konfrontacje z ówczesnym WWE Championem, The Mizem. W trakcie pojawił się CM Punk, który przyszedł ze swoją grupą. Ci jednak pozostali na rampie. Brooks wyśmiał Johna Cenę, który myśli, że wygra Royal Rumble Match, gdzie będzie znajdować się 40 różnych zawodników. Dodał również, że nie ma on żadnych szans. Powiedział, że on i cała grupa Nexus weźmie udział w tym Royal Rumble Matchu, dlatego Ci zadbają o to, by CM Punk wygrał. Potem już miał dość gadania i wysłał do ringu Otungę, McGillicutty'ego oraz Harrisa. Na pomoc Johnowi przybył Vladimir Kozlov oraz Santino Marella, którzy zostali zaatakowani przez grupę w zeszłym tygodniu. W między czasie Miz wraz z Alexem Rileyem zmyli się gdzieś. Dostaliśmy wiadomość od anonimowego menadżera RAW, który zakazał grupie bycia przy ringu podczas walki Johna Ceny z CM Punkiem. Gdy ktoś złamie regułę, zostanie wyrzucony z Royal Rumble Matchu. W trakcie walki pojawiła się postać Masona Ryana, który strasznie z wyglądu przypomina Batistę, ten odwrócił uwagę Johna Ceny. Sytuacje wykorzystał CM Punk, który powalił Johna high kickiem. Chwilę potem do ringu wszedł Ryan, który wykonał Brooksowi big boota i doszło do dyskwalifikacji! Jak się okazało, było to celowe, ponieważ Mason Ryan został nowym członkiem nowego Nexusa! Chwilę wcześniej John Cena otrzymał od niego spinebustera.

John sędziował starcie CM Punka z Wade'm Barrettem, czyli starcie pomiędzy liderami grupy New Nexus, a The Corre. Zawodnik, który przegra nie wezmie udziału ze swoją drużyną w Royal Rumble Matchu. Walka się jeszcze nie rozpoczęła, a John Cena odesłał grupę New Nexus na zaplecze, po chwili zrobił dokładnie to samo z The Corre. Następnie mieliśmy gong, obaj przeciwnicy się do siebie zbliżyli, lecz nagle pomiędzy nimi wszedł John Cena, który popchnął CM Punka! Ten się zdenerwował, lecz John pokazał mu, że jest sędzią. Następnie Wade Barrett oberwał liścia w twarz! Po chwili doszło do walki, Barrett został wyrzucony z ringu, a Punk został wyrzucony przez Johna Cenę. Walka ponownie wróciła do normy, kiedy Wade Barrett wykonał swojemu rywalowi akcję, John Cena wyszedł z ringu i zaczął rozdawać autografy swoim fanom :). Po chwili powrócił do ringu, Wade Barrett i CM Punk powalili siebie wzajemnie clotheslinem. Lider Cenation poinformował Justina Robertsa, że walka zakończyła się podwójną dyskwalifkacją, dlatego też The Corre i New Nexus nie znajdą się w Royal Rumble Matchu! John zaczął się cieszyć, gdy nagle wybrzmiał dzwięk anonimowego generalnego menadżera RAW. Michael Cole wyczytał, że zmienia on decyzję sędziego, na dodatek John Cena ma przeprosić swoich rywali, bo inaczej sam nie wezmie udziału w Royal Rumble Matchu! Zły John zdjął koszulkę sędziego, przyszedł do ringu, przeprosił Barretta i Punka, jednak po chwili ruszył na nich z atakiem! Przestał gdy pojawiły się grupy liderów, po chwili doszło do wielkiego brawlu, w którym znalazły się wszystkie gwiazdy z Royal Rumble Matchu! Po chwili show zeszło z anteny.

Royal Rumble 2011
John Cena podczas Royal Rumble Matchu wyeliminował praktycznie wszystkich członków nowego Nexusa, kolejno - Michael McGillicutty, David Otunga, Heath Slater, Mason Ryan oraz samego CM Punka! Oprócz nich, John wyelminował Alexa Rileya i Tysona Kidda. Znalazł się w finałowej piątce, został jednak wyeliminowany przez ówczesnego WWE Championa, The Miza, który nawet nie brał udziału w tym pojedynku.

 7 lutego na RAW, John Cena zmierzył się z CM Punkiem. Starcie długo nie trwało, ponieważ John Cena postanowił zakończyć to starcie po wykonaniu low blow! Po chwili do ringu przybyła cała grupa nowego Nexusa, Jerry Lawler podał Johnowi krzesełko, którym rozprawił się z całą grupą!

W kolejnym tygodniu mielśmy starcie rewanżowe, jednak tuż przed tym pojedynkiem John Cena wygłosił solidne promo, w którym wspominał, że podczas dzisiejszego show poznamy gospodarza WrestleManii XVII, już Was uprzedzę i napiszę, to The Rock. Po promie Johna Ceny wyszedł CM Punk, który wspomniał Johnowi, że w ich ostatni pojedynkach jest 2-0 dla Brooksa, dodał także że nie potrzebuje Nexusa, by go pokonać. Walka była w miarę długa, w pewnym CM Punk otrzymał krzesełko od kogoś, kto znajdował się poza ringiem. To odwróciło uwagę sędziego, Punk wykorzystał sytuacje i zaatakował Johna jakimś przedmiotem, to pozowliło mu skutecznie przypiąć Johna, tym samym odniósł nad nim kolejne zwycięstwo.

Na Elimination Chamber odbył się pojedynek w komorze eliminacji o miano pretendenta do pasa WWE, którego zwycięzca zmierzy się o tytuł  na WrestleManii XXVII. W finałowej dwójce znalzł się John Cena i CM Punk. Ostateczenie wygrał to lider Cenation, który wykonał Brooksowi poteżne Attitude Adjustment na stalowe podłoże klatki! (Raport)
Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki