Feud: John Cena vs. CM Punk (2012)


Podczas gali Money in the Bank w 2012 roku, John Cena wygrał walizkę Money in the Bank, która umożliwiła mu walkę o pas WWE Championship, kiedy tylko będzie miał ochotę. Jego rywalizacja z CM Punkiem rozpoczęła się jako face vs. face.

Noc później na RAW, Big Show zmierzył się z CM Punkiem. W trakcie tego starcia, olbrzym postanowił dosłownie zniszczyć Brooksa, co doprowadziło do dyskwalifikacji. Brooks po walce został znokautowany po KO Punchu. W końcu pojawił się John Cena z walizką Money in the Bank, który wparował do ringu. Wydawałoby się, że wykorzysta swój kontrakt, lecz John oznajmił Punkowi, że daje mu tydzień na przygotwanie się,  ponieważ na 1000 odcinku RAW zainkasuje swoją walizkę Money in the Bank. Potem wspomniał o swojej ważnej wiadomości, chwilę później, Big Show oberwał walizką od Johna Ceny!

23 lipca doszło do wyczekiwanego tysięcznego odcinka RAW, John Cena stanął przed szansą zdobycia pasa WWE wykorzystując swoją walizkę Money in the Bank w czystej walce przeciwko CM Punkowi. Na samym początku, obaj panowie podali sobie ręce. Kiedy sędzia został przypadkowo znokautowany, do ringu przybył Big Show, który rozprawił się z Johnem Ceną. To jednak nie dało zwycięstwa ówczesnemu mistrzowi, mało tego, Cena przeszedł do STF, po którym był bliski zwycięstwa, lecz po raz drugi pojawił się Big Show, który tym razem przyczynił się do dyskwalifkacji! Tym samym John Cena jako pierwszy w historii nie wykorzystał walizki Money in the Bank. Po walce, Big Show wciąż atakował Johna Cenę, Punk widocznie nie chciał mu pomóc, więc przybywa.. The Rock! Rocky po chwili powala olbrzyma spinebusterem, szykowało się na People's Elbow, lecz w trakcie tej akcji przerywa mu atak CM Punka! Na koniec The Rock otrzymał GTS od mistrza WWE.

Już tydzień później został ustalony pojedynek o miano pretendenta do pasa WWE, w którym to John Cena zmierzył się z Big Showem. Zwycięzca tego starcia miał zawalczyć z CM Punkiem na SummerSlam. Starcie zakończyło się brakiem rezultatu, ponieważ swoje zrobił Brooks. Stwierdził potem, że obaj są przegranymi. Zjawiła się nowa generalna menadżer RAW, AJ Lee. Ogłosiła, że na SummerSlam odbędzie się triple threat match o pas WWE, w którym to CM Punk zmierzy się z Johnem Ceną oraz Big Showem.

6 sierpnia na RAW, John Cena zmierzył się z Danielem Bryanem, którego pokonał po wykonaniu Attitude Adjustment. Po walce doszło do brawlu między nim, a CM Punkiem i Big Showem. Skończyło się tym, że zarówno CM Punk jak i John Cena otrzymali po potężnym KO Punchu. Na sam koniec, Big Show wzniósł do góry pas WWE!

Na ostatnim RAW przed SummerSlam, John Cena wraz z CM Punkiem pokonał Big Showa oraz Daniela Bryana. Po walce, Big Show chciał zaatakować Johna Cenę, lecz został zaatakowany przez CM Punka, który wymierzył mu potężny cios tytułem mistrzowskim. Na sam koniec, Punk chciał podać rękę Johnowi Cenie, lecz on tej propozycji nie przyjął.

SummerSlam 2012
W trakcie tego pojedynku doszło do przedziwnej sytuacji, ponieważ John Cena wraz z CM Punkiem podwójnie poddali Big Showa, dlatego też pojawiła się AJ Lee, która wznowiła ten pojedynek. Cena wymierzył Big Showi Attitude Adjustment, a to wykorzystać postanowił Punk, który wyrzucił go z ringu i wykonał zwycięski pinfall na olbrzymie! (Raport)

Noc później na RAW, CM Punk otrzymał możliwość wyboru nowego pretendenta do pasa WWE, lecz zatwierdzić musi to generalny menadżer RAW, czyli AJ Lee, wybrał oczywiście Johna Cenę, jednak będzie on musiał spełnić jego jeden warunek. Na koniec show, CM Punk skonfrontował się z Jerrym Lawlerem, od którego wymagał szacunku i przeprosin za to, że ten stwierdził, że odwrócił się od fanów, co było kłamstwem. Chwilę potem zjawił się nie kto inny jak John Cena. Po dłuższej gadce, Cena stwierdził, że pogodzi się z tym, że CM Punk może go nie wybrać jako pretendenta na Night of Champions, gdzie odbędzie się w jego rodzinnym mieście, Bostonie. Powiedział, że prędzej czy później zgarnie title shota. Chyba też go podpuścił słowami, że Punk mógłby wejść i wyjść z Bostonu jako mistrz, co doskonale by podkreśliło jego osobowość. Na sam koniec stwierdził, że CM Punk nie powinien wymagać od nikogo szacunku, ponieważ jeżeli wycofa się z największej walki wieczoru w historii gali Night of Champions, to będzie to oznaczało brak jego szacunku do mistrzostwa WWE. Po tych słowach wyszedł z ringu i udał się na zaplecze. CM Punk potem załatwił swoją sprawę z Jerrym Lawlerem, ostatecznie go atakując, a tak dokładnie wykonując potężne kopnięcie w głowę komentatora.

W następnym tygodniu, CM Punk zmierzył się z Jerrym Lawlerem w Steel Cage Matchu. Oczywiście bez większych problemów go pokonał. Po walce jednak nie miał dość, postanowił wyjąć z pod ringu kłódkę i łańcuch, którym zamknął klatkę. Mistrz WWE dosłownie maltretował Jerry'ego Lawlera, w końcu pojawił się John Cena, lecz ten nie mógł wejść na ring, ponieważ wejście było zablokowane. Zdołał to zrobić trochę później, kiedy to odpowiednie osoby podniosły klatkę do góry, wtedy CM Punk uciekł sobie z ringu, a John zajął się Lawlerem.

3 września, John Cena zmierzył się z Alberto Del Rio w Falls Count Anywhere Matchu. W pewnym momencie, pojedynek przeniósł się na zaplecze. Tam pojawił się CM Punk, który wymierzył liderowi Cenation potężnego high kicka, tym samym Meksykanin odniósł zwycięstwo. Chwilę później wyniósł Johna Cenę na plecy, wbijając go w przednią maskę samochodu. Jeśli chodzi o ten samochód, z okna wyjrzał Paul Heyman, co jasno stwierdzało nam ich współpracę, zwłaszcza że Punk wsiadł do auta, po czym obaj odjechali.

Finałowe RAW przed galą Night of Champions odbyło się w Montrealu. Pod koniec show zobaczyliśmy segment z udziałem Breta Harta, Johna Ceny oraz CM Punka. Kiedy cała trójka była już razem w ringu, ówczesny WWE Champion przechwalał się jak to jest lepszy od takiego Shawna Michaelsa, Steve'a Austina czy The Rocka, któremu zrobił o wiele więcej i szybciej niż John Cena przez cały rok. John dał mu potem swoją lekcję szacunku, by na sam koniec stwierdzić, że skopie Punkowi na Night of Champions tyłek. Nadszedł na punkt kulminacyjny tego wszystkiego, Cena mierzy się wzrokiem z Punkiem, który postanowił uderzyć Breta Harta, lecz zostało to zablokowane przez pretendenta. Kiedy wychodził już z ringu, próbował zrobić to po raz drugi, tym razem zablokował to sam Hart, który na dodatek zadał mu uderzenie! Brooks szybko opuścił ring, był zaskoczony tym wszystkim, ale też i zły. Na sam koniec, John Cena wzniósł rękę Breta Harta do góry.

Night of Champions 2012
Sam pojedynek był dobry, jednak zakończenie tego starcia mogło zaskoczyć, ponieważ doszło do podwójnego pinfallu, początkowo wydawałoby się, że wygrał John Cena, który wziął nawet pas, lecz szybko uświadomił go sędzia, który odebrał mu mistrzostwo i podarował CM Punkowi! Lider Cenation był tym zszokowany, na koniec oberwał pasem WWE od Brooksa. (Raport)

Noc później na RAW, John Cena w drużynie z Sheamusem pokonał CM Punka oraz Alberto Del Rio. W tym starciu również pojawiła się kontrowersja, kiedy to noga Punka znajdowała się na linach przy pinfallu po tym jak John Cena wymierzył mu Attitude Adjustment. Mistrz WWE oraz Paul Heyman mieli pretensje do sędziego, z którym udali się na zaplecze, natomiast w ringu świętował John Cena z Sheamusem.

Już w następnym tygodniu doszło do kolejnej konfrontacji Johna Ceny z CM Punkiem. Warto jednak dodać, że w tamtym okresie, John Cena przeszedł operację łokcia, dlatego też miał usztywnioną rękę. Generalnie Punk miał podjąć, czy da Johnowi Cenie szansę walki na Hell in a Cell, gdzie będzie już gotów do walki. Mistrz WWE przedstawił kilka powodów, dla których odrzucił propozycje, główny był taki, że John Cena nawet nie dostanie zgody od lekarza na walkę. Następnie dodał, że nie jest ważne, co mu już zrobił, ale to, co dopiero ma zamiar zrobić. Punk kazał Cenie opuścić ring, bo w innym przypadku tego pożałuje. CM Punk zaczął liczyć do pięciu będąc odwróconym plecami do Johna Ceny, kiedy tak sobie liczył, John wyjął metalową rurkę, którą zaatakował Brooksa, kiedy ten się odwrócił! Brooks szybko opuścił ring. Chwilę później na zapleczu, Punk spotkał Foleya, któremu zadał kopnięcie na korpus. Doszło także do konfrontacji między nim, a Rybackiem, lecz zakończyło się tylko na spojrzeniach.

Dwa tygodnie później, CM Punk zmierzył się z Vince'm McMahonem. Starcie zakończyło się poprzez dyskwalifkację, ponieważ Brooks wykonał Chairmanowi low blow. Szykowało się GTS dla niego, lecz pojawił się Ryback z pomocą, Punk postanowił ucieknąć z ringu, lecz zatrzymał go John Cena, który wrzucił go z powrotem do ringu! Tam otrzymał od Rybacka potężnego clothesline'a, by potem wydostać się z Shellshocku i ucieknąć po raz kolejny, lecz tym razem w trybuny. Potem nadszedł czas na Vince'a, który poinformował, że Punk zmierzy się z Johnem Ceną lub Rybackiem na Hell in a Cell, lecz jeśli nie zdecyduje się, on wybierze za niego.

15 października na RAW, Punk nie zdecydował się na wybór rywala, dlatego Vince McMahon postanowił, że to nie jest już na jego głowie. Na koniec show odbyło się podpisywanie kontraktu, gdzie znajdował się John Cena, Ryback, CM Punk oraz oczywiście Vince McMahon. Lider Cenation postanowił dać szansę Rybackowi, by skopał Brooksowi tyłek. Tak też się stało, Ryback podpisał kontrakt na walkę w Hell in a Cell Matchu. Potem doszło do małego brawlu, w którym to CM Punk otrzymał Shellshock!

5 listopada na RAW, John Cena w drużynie z Rybackiem pokonał CM Punka oraz Dolpha Zigglera. Zdecydowanie wcześniej przed tym starciem, Vickie Guerrero ogłosiła, że na Survivor Series dojdzie do triple threat matchu o mistrzostwo WWE pomiędzy CM Punkiem, Johnem Ceną, a Rybackiem.

Na finałowym RAW przed galą Survivor Series, John Cena pokonał CM Punka w pojedynku, gdzie sędzią specjalnym był Mick Foley. Po starciu, w ringu znajdował się John Cena i Ryback, którzy razem trzymali pas WWE, wszystkiemu przyglądał się CM Punk, który znajdował się na krawędzi ringu, był bardzo tym zmieszany.

Survivor Series 2012
W trakcie walki, John Cena otrzymał Shellshocka od Rybacka, w tamtym właśnie momencie pojawiła się grupa The Shield, która oficjalnie zadebiutowała w głównym rosterze WWE. Najwidoczniej obrali sobie tylko za cel Rybacka, któremu wymierzyli triple powerbomb na stół komentatorski! Sytuacje wykorzystał CM Punk, który wykonał zwycięski pinfall na Johnie Cenie! (Raport)
Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki