Feud: John Cena vs. Booker T (2004)


Początek rywalizacji Johna Ceny z Bookerem T można było zauważyć 27 maja 2004 roku na SmackDown, kiedy to Booker T na swoją własną odpowiedzialność zaatakował ówczesnego mistrza Stanów Zjednoczonych w Lumberjack Matchu przeciwko Rene Dupree.

3 czerwca na SmackDown, John Cena odniósł się do tego ataku, spotkał się z Bookerem T w ringu. Ten oznajmił, że to był tylko biznes. Potem zaczął się trochę nabijać z Johna Ceny, dlatego też doszło prawie do spięcia między nimi, które zażegnał Kurt Angle, który w tamtym czasie był generalnym menadżerem SmackDown. Po chwilowej gadce, Booker T zaatakował od tyłu Johna Cenę, brawl przeniósł się poza ring. Tam John został przypadkowo wepchnięty w Kurta Angle'a, który znajdował się na wózku inwalidzkim, Booker T wziął krzesełko i chciał nim zaatakować Johna, lecz on zrobił unik, dlatego też oberwał Kurt Angle! Po tym całym zamieszaniu, Booker T się wycofał na zaplecze, a John Cena oberwał jeszcze od Luthera Reignsa. Na sam koniec, Kurt Angle stwierdził, że postara się w jakiś sposób odebrać Johnowi Cenie pas Stanów Zjednoczonych.

W następnym tygodniu, Kurt Angle wymagał od Johna Ceny i Bookera T przeprosin. Booker T to zrobił, jednak John już nie. Przez to otrzymał od niego nagrodę, serię trzech pojedynków, które trwału po pięć minut, inaczej będzie to Triple Play Challenge. To wyłoni nam pretendenta do pasa Stanów Zjednczonych, który otrzyma swojego title shota na gali The Great American Bash. W pierwszym pojedynku, John Cena zdołał się obronić przez pięć minut w starciu z Bookerem T, następnie dał sobie radę z Robem Van Damem, a na sam koniec z Rene Dupree. Po walce doszło do brawlu, w którym to John Cena i Rob Van Dam sobie poradzili. Kurt Angle ustalił Fatal 4-Way Match o pas Stanów Zjednoczonych na zbliżającym się PPV. Na sam koniec, John został spoliczkowany przez Roba Van Dama.

Tydzień później czekał nas pojedynek tag teamowy, w którym John Cena i Rob Van Dam zmierzyli się z Bookerem T i Rene Dupree. Starcie zakończyło się brakiem wyniku, ponieważ w trakcie walki pojawił się Undertaker, który zaatakował Johna Cenę i Roba Van Dama. Mistrz Stanów Zjednczonych ostatecznie otrzymał potężny Tombstone Piledriver!

The Great American Bash 2004
Jako pierwszy wyeliminowany został Rob Van Dam, a przyczynił się do tego John Cena. Potem poleciał Rene Dupree po finisherze Bookera T, a na samym końcu zwycięski pinfall zgarnął lider Cenation, który wygrał starcie po wykonaniu FU! Tym samym pas Stanów Zjednczonych pozostał przy nim. (Raport)

8 lipca na SmackDown, John Cena stoczył pojedynek z Bookerem T, gdzie na szali znalazł się pas Stanów Zjednoczonych. W trakcie walki, John został wepchnięty, po raz kolejny zresztą, na Kurta Angle'a, to spowodowało, że Luther Reigns go zaatakował i przyczynił się do dyskwalifkacji. Po pojedynku, Kurt oznajmił Johnowi, że oficjalnie pozbył go pasa Stanów Zjednoczonych!

W kolejnym tygodniu, John Cena został umieszczony w Handicap Matchu 3 na 1, gdzie odbywało się to na zasadzie eliminacji. John Cena zdołał wyeliminować Kenzo Suzukiego oraz Rene Dupree. Nie dał sobie rady już z Bookerem T, który pokonał go po wykonaniu scissors kicka!

W kolejnym tygodniu, John Cena zmierzył się z Lutherem Reignsem. W trakcie walki pojawił się Booker T, który chciał zaatakować Johna pasem Stanów Zjednczonych, tak jednak się nie stało, ponieważ lider Cenation zrobił unik i oberwał Luther Reigns. Po tym, John Cena zaatakował Bookera T, a chwilę później odniósł zwycięski pinfall nad swoim rywalem. Na sam koniec, John pokazał Bookerowi T ''you can't see me''.

Na koniec lipca czekał nas pojedynek o pas Stanów Zjednoczonych, gdzie udział wzięło ośmiu zawodników, w tym John Cena i Booker T. Był to pojedynek na eliminacje, John Cena został wyeliminowany jako przedostani, przez Bookera T, który wykorzystał sytuacje, po tym jak Cena otrzymał Five Star Frog Splasha od Roba Van Dama. Chwilę potem zdołał także jego odliczyć, tym samym stał się nowym mistrzem Stanów Zjednoczonych!

5 sierpnia, John Cena zgarnął title shota na pas Stanów Zjednoczonych, gdzie zmierzy się z Bookerem T na SummerSlam, pokonał Roba Van Dama.

Na ostatnim SmackDown przed galą SummerSlam, odbył się Summer Game Relay, w którym John Cena, Rob Van Dam oraz Charlie Haas zdołali pokonać Bookera T, Rene Dupree oraz Kenzo Suzukiego.

SummerSlam 2004
Od tej gali rozpoczęła się seria pięciu pojedynków, która miała wyłonić nam ostatecznego mistrza. Na SummerSlam doszło do pierwszego pojedynku, który zdołał wygrać John Cena wykonując potężne FU! (Raport)

26 sierpnia na SmackDown, doszło do ich drugiego pojedynku, który wygrał Booker T. Warto jednak dodać, że Booker T miał nogi na linach podczas zgarniętego pinfallu. Noc później odbył się ich trzeci pojedynek, lecz tym razem na live evencie WWE w Australii, tym razem ponownie wygrał Booker T, tym samym było dla niego już 2-1.

Kolejny tydzień przyniósł nam six-man tag team match, w którym John Cena wraz z Robem Van Damem i Reyem Mysterio zmierzył się przeciwko Bookerowi T, Rene Dupree oraz Kenzo Suzuki. Zwycięstwo padło łupem oczywiście Cene, Van Damowi oraz Mysterio.

Dwa tygodnie później czekał nas ich przedostatni pojedynek w serii Best of 5 Series, gdzie na szali znajdował się pas Stanów Zjednczonych. Pojedynek rzeczywiście był długi, lecz z wiadomych względów zwycięstwo przypadło Johnowi Cenie, który zwyciężył po wykonaniu FU. Dlatego też przed ostatnim ich pojedynkiem mieliśmy wynik 2-2.

No Mercy 2004
Wydawałoby się, że pojedynek będzie długi, jednak był w miarę krótki, zwycięstwo odniósł John Cena, który tym samym odzyskał pas Stanów Zjednoczonych, którego tak naprawdę nigdy czysto w walce nie stracił! (Raport)

Przeczytaj również: 
Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki