Feud: John Cena vs. Big Show (2012)


Rywalizacja Johna Ceny z Big Showem rozpoczęła się na gali Over the Limit, kiedy to lider Cenation mierzył się z Johnem Laurinaitisem w pojedynku bez dyskwalifikacji. W trackie pojedynku, Laurinaitis postanowił ucieknąć na zaplecze, jednak szybko przyprowadził go Big Show, który wcześniej został przez niego zwolniony, ale też i upokorzony. Wydawałoby się, że John Cena wygra ten pojedynek poprzez Attitude Adjustment, lecz Big Show miał inne plany, znokautował go, tym samym przyczynił się do tego, że Laurinaitis wygrał ten pojedynek, ale także i zachował swoją posadę.

Już na następnym RAW dowiedzieliśmy się, że John Cena zmierzy się z Big Showem na gali No Way Out. Tego samego wieczoru, John Cena wraz z Sheamusem zmierzył się z Jackiem Swaggerem, Dolphem Zigglerem oraz Tensaiem w Lumberjack Matchu. W trakcie tego starcia doszło do wielkiego brawlu między wszystkimi zawodnikami z szatni, Cena postanowił poszukać Big Showa, więc udał się na zaplecze, tam spotkał Johna Laurinaitisa, który nie wiedział, gdzie się on znajduje, po czym ten odszedł. Po chwili John się odwrócił, a za nim znajdował się Big Show, który wymierzył mu ostatecznie potężne KO Punch!

Na ostatnim RAW przed galą No Way Out, Vince McMahon postanowił osobiście zająć się Laurinaitisem. Oczywiście prowadziło do tego, by Laurinaitis został zwolniony, lecz tych słów nie usłyszeliśmy, ponieważ pojawił się Big Show. Zaczął mówić jak to przez ostatnie kilkanaście lat robiono z niego błazna, jednak od tego momentu to się zmieniło, bo jest olbrzymem. Stwierdził, że ma żelazny kontrakt i może wszystko. Problemem McMahona nie jest on sam, lecz John Cena. Szykowało się na coś większego, lecz pojawił się John Cena. Lider Cenation stwierdził, że przez wszystkie te lata Big Show był olbrzymem, że wciąż nim jest. Dodał także, że wie iż Big Show jest faworytem ich pojedynku. Nie pomyślał jednak co będzie, jeśli przegra. Wtedy nie będzie miał winnego, będzie największym rozczarowaniem świata. Vince powiedział, że będzie ten pojedynek oglądał z bliska przy ringu, na zakończenie dorzucił, że jeżeli Laurinaitis przegra, to zostanie zwolniony. W tamtym momencie, Big Show złapał za szyję Johna Cenę, szybko swoje zaczęli robić ochroniarze, którzy wcześniej przyszli z Vince'm. Ci jednak oberwali, swoje chciał zrobić Laurinaitis, lecz ruszył na niego Vince McMahon, Big Show natomiast chciał wykonać Johnowi KO Punch, lecz ten zrobił unik, dlatego też oberwał McMahon!

No Way Out 2012
Przez większość starcia przeważał Big Show. Swoje w tym pojedynku zrobił także John Laurinaitis. Żeby było równo, John Cena otrzymał pomoc od takich zawodników jak Brodus Clay, Alex Riley, Zack Ryder, Santino Marella oraz Kofi Kingston. Ostatecznie starcie wygrał John Cena, który zdołał pierwszy opuścić klatkę. Tym samym Laurinaitis oficjalnie pożegnał się z robotą, a na sam koniec otrzymał Attitude Adjustment od Johna Ceny na stół komentatorski! (Raport)

25 czerwca dowiedzieliśmy się, że John Cena weźmie udział w Ladder Matchu o walizkę Money in the Bank, którą ogłosiła Vickie Guerrero. Nowy generalny menadżer dodał także, że udział w tym pojedynku wezmą sami byli mistrzowie, czyli oprócz niego, udział zawalczy także Big Show, Kane i Chris Jericho. Tego samego wieczoru, John Cena zmierzył się z Chrisem Jericho, w trakcie starcia pojawił się Big Show, który zaatakował lidera Cenation leg dropem, kiedy Y2J zapiął już Walls of Jericho. Ten od razu po pojedynku wolał się usunąć z ringu, Cena zainkasował Chokeslama, a potem Cumel Clutch, które spowodowało, że stracił przytomność.

W następnym tygodniu doszło do segmentu z udziałem Johna Ceny, Daniel Bryana, CM Punka, Chrisa Jericho, Kane'a oraz Big Showa. Nie obyło się oczywiście bez brawlu między zawodnikami, wygrał go ostatecznie Big Show, który jako jedyny nie oberwał tak solidnie, jak inni. W walce wieczoru, John Cena z CM Punkiem zmierzyli się z Chrisem Jericho i Danielem Bryanem. Starcie zakończyło się w sumie brakiem rezultatu, ponieważ Cena i Jericho rozpoczęli brawl, który przeniósł się na zaplecze, jeśli chodzi o Punka i Bryana, pojawiła się AJ, która zrobiła swoje, tzn. przyczyniła się do tego, że Daniel Bryan i CM Punk wylądowali na jednym stole, łamiąc go.

Money in the Bank 2012
John Cena po raz pierwszy wziął udział w takim pojedynku, mało tego, wygrał go, tym samym zgarnął kontrakt na walkę o pas WWE, który obecnie znajduje się w posiadaniu CM Punka. Na koniec walki, na szczycie drabiny znajdował się John Cena oraz Big Show. Lider Cenation zdjął walizkę kiedy to uderzył nią dwukrotnie Big Showa, zerwała się jej obręcz, więc tak jakby ułatwiło mu to zadanie. (Raport)

Noc później na RAW, Big Show zmierzył się z CM Punkiem. W trakcie tego starcia, olbrzym postanowił pastwić się nad swoim rywalem, co doprowadziło do dyskwalifikacji. Brooks po walce został znokautowany po KO Punchu. W końcu pojawił się John Cena z walizką Money in the Bank. Wydawałoby się, że wykorzysta swój kontrakt, lecz John oznajmił Punkowi, że daje mu tydzień na przygotwanie się,  ponieważ na 1000 odcinku RAW zainkasuje swoją walizkę Money in the Bank. Potem wspomniał o swojej ważnej wiadomości, Big Show oberwał walizką od Johna Ceny!

23 lipca doszło do wyczekiwanego tysięcznego odcinka RAW, John Cena stanął przed szansą zdobycia pasa WWE wykorzystując swoją walizkę Money in the Bank w czystej walce przeciwko CM Punkowi. Na samym początku, obaj panowie podali sobie ręce. Kiedy sędzia został przypadkowo znokautowany, do ringu przybył Big Show, który rozprawił się z Johnem Ceną. To jednak nie dało zwycięstwa ówczesnemu mistrzowi, mało tego, Cena przeszedł do STF, po którym był bliski zwycięstwa, lecz po raz drugi pojawił się Big Show, który tym razem przyczynił się do dyskwalifkacji! Tym samym John Cena jako pierwszy w historii nie wykorzystał walizki Money in the Bank. Po walce, Big Show wciąż atakował Johna Cenę, Punk widocznie nie chciał mu pomóc, więc przybywa.. The Rock! Rocky po chwili powala olbrzyma spinebusterem, szykowało się na People's Elbow, lecz w trakcie tej akcji przerywa mu atak CM Punka! Na koniec The Rock otrzymał GTS od mistrza WWE.

Już tydzień później został ustalony pojedynek o miano pretendenta do pasa WWE, w którym to John Cena zmierzył się z Big Showem. Zwycięzca tego starcia miał zmierzyć się z CM Punkiem na SummerSlam. Starcie zakończyło się brakiem rezultatu, ponieważ swoje zrobił Brooks. Stwierdził potem, że obaj są przegranymi. Zjawiła się nowa generalna menadżer RAW, AJ Lee. Ogłosiła, że na SummerSlam odbędzie się triple threat match o pas WWE, w którym CM Punk zmierzy się z Johnem Ceną oraz Big Showem.

6 sierpnia na RAW, John Cena zmierzył się z Danielem Bryanem, którego pokonał po wykonaniu Attitude Adjustment. Po walce doszło do brawlu między nim, a CM Punkiem i Big Showem. Skończyło się tym, że zarówno CM Punk jak i John Cena otrzymali po potężnym KO Punchu. Na sam koniec, Big Show wzniósł do góry pas WWE!

Na ostatnim RAW przed SummerSlam, John Cena wraz z CM Punkiem pokonał Big Showa oraz Daniela Bryana. Po walce, Big Show chciał zaatakować Johna Cenę, lecz został zaatakowany przez CM Punka, który wymierzył mu potężny cios tytułem mistrzowskim. Na sam koniec, Punk chciał podać rękę Johnowi Cenie, lecz on tej propozycji nie przyjął.

SummerSlam 2012
W trakcie tego pojedynku doszło do przedziwnej sytuacji, ponieważ John Cena wraz z CM Punkiem podwójnie poddali Big Showa, dlatego też pojawiła się AJ Lee, która wznowiła ten pojedynek. Cena wymierzył Big Showi Attitude Adjustment, a to wykorzystać postanowił Punk, który wyrzucił go z ringu i wykonał zwycięski pinfall na olbrzymie! (Raport)

Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki