Feud: John Cena vs. Randy Orton (2009)


29 czerwca 2009 roku na RAW rozpoczął się turniej, którego zwycięzca zmierzyć się miał o pas WWE Championship na gali Night of Champions. Tego dnia, John Cena zdołał pokonać The Miza w półfinale tego turnieju.

Kolejny tydzień przyniósł nam finałową walkę turnieju, w której John Cena zmierzył się z Triple H'em. Pojedynek tak naprawdę zakończył się brakiem wyniku, ponieważ kiedy obaj powalili siebie nawzajem clotheslinem, to do ringu przyszli członkowie Legacy, Cody Rhodes i Ted DiBiase, oczywiście doszło do ataku z ich strony. Chwilę potem wyszedł ówczesny WWE Champion, Randy Orton. Randall powiedział, że pojedynek zakończył się podwójną dyskwalifkacją, dlatego też nikt nie wygrał oraz żaden z nich nie zmierzy się z nim na Night of Champions. Po tym wyszedł specjalny gospodarz RAW, Ted DiBiase Sr., który wyprowadził mistrz z błędu. Powiedział mu, że żaden z nich nie wygrał starcia, ale żaden też nie przegrał, dlatego na Night of Champions dojdzie do triple threat matchu o pas WWE!

Na następnym RAW specjalnym gospodarzem był Seth Green, ten ustalił walkę 3 vs. 3, Legacy vs. John Cena, Triple H i...on sam! Pod koniec tego starcia doszło do tradycyjnego powrotu Huntera, który wymierzył Randy'emu Ortonowi spinebuster. Oczywiście potem szykowało się na Pedigree, lecz nic z tego, bo Orton otrzymał pomoc swoich kolegów. Ci natomiast oberwali od Johna Ceny, w między czasie, Orton wymierzył Hunterowi RKO. Przeszedł do pinu, który przerwał Seth Green! Ten po chwili otrzymał kopniaka i zaczął zwijać się z bólu, szykował się punt kick, lecz w ostatnim momencie zjawił się John, który powalił rywala spearem. Rhodes i DiBiase zaczęli okładać Johna, Cody w pewnym momencie ruszył po krzesło, a to oznaczało dyskwalifkację. Na pomoc Johnowi przyszedł oczywiście Triple H, który miał ze sobą młotek. Był bliski trafienia Johna Ceny, lecz nie doszło do tego ostatecznie. Na sam koniec trójka świętowała w ringu.

20 lipca odbyło się ostatnie RAW przed galą Night of Champions. Na początku show doszło oczywiście do konfrontacji między Johnem Ceną, Randy'm Ortonem a Triple H'em. Ostateczenie wynikło z tego, że John Cena i Triple H zmierzą się później z Legacy. Pojedynek jak to pojedynek, długi, walka niespodziewanie zakończyła się roll upem, a zwycięzcami zostali John Cena oraz Triple H.

Night of Champions 2009
W trakcie pojedynku, do ringu przyszedł Cody Rhodes z Tedem DiBiasem, którzy przyczynili się do ataku na rywali Randy'ego Ortona. Ted zajął się Triple H'em poza ringiem, a Cody ruszył na Johna Cenę, ten w pewnym momencie był bliski wykonania Attitude Adjustment, lecz Randy Orton wymierzył mu zwycięskie RKO. (Raport)

Noc później odbył się Beat the Clock Challenge, którego zwycięzca zgarniął title shota na pas WWE w pojedynku z Randy'm Ortonem. Udział wziął oczywiście John Cena, który zmierzył się z The Mizem. Pokonał go, jako że czasu miał mało, to wygrał z nim dwie minuty przed końcem. Udział brali też inni zawodnicy, ale Ci nie dali sobie rady z czasem.

Kolejne RAW przyniosło nam konfrontacje Johna Ceny z The Mizem, Na początku show obaj ze sobą rozmawiali, będąc w ringu ze specjalnymi gospodarzami, z Jeremym Pivenem oraz Dr. Kenem. Na koniec odbył się Lumberjack Match, w którym John Cena pokonał The Miza. Kiedy wykonywał swoje momentum pod finishera, został wyrzucony z ringu przez Randy'ego Ortona. On wraz z Cody'm Rhodesem i Tedem DiBiasem zaczęłi go atakować, ostatecznie wbili go w stalowe schodki, a potem wrzucili do ringu. Chwilę później, Dr. Ken podał Mizowi kija, jednak nie zdołał go użyć poprawnie, ponieważ John zrobił unik, a do tego dorzucił zwycięskie Attitude Adjustment. Po pojedynku, Piven wszedł na narożnik, chciał skoczyć na Johna, jednak ten go bez problemu złapał, miał już przechodzić do Attitude Adjustment, lecz nagle Dr. Ken uderzył go kijem w plecy, mimo tego, Johnowi nic to nie zrobiło. Ken następnie zaczął przepraszać Johna, podał mu nawet rękę, Cena to odwzajemnił, lecz chwilę potem wziął go i wyrzucił poza ring na Jacka Swaggera, Chrisa Mastersa oraz Carlito! Na rampie temu wszystkiemu przyglądał się Randy Orton.

Kolejne RAW rozpoczęło się od przemowy Randy'ego Ortona, który wyjaśnił, że zmusił Jeremy'ego Pivena do tego, co doszło w zeszłym tygodniu. Potem dodał, że nie ma zamiaru im się tłumaczyć, wspomniał także, że jedynie, co go obchodzi to walka z Johnem Ceną, do której dojdzie za dwa tygodnie podczas SummerSlam, gdzie ma zamiar go pokonać. Lider Cenation wypomniał mistrzowi, że jego cierpliwość nad nim powoli dobiega końca, ma dość słuchania, że wszystko trzeba zawdzięczać Ortonowi. Dodał też, że ich walka odbędzie się za niecałe dwa tygodnie, lecz teraz widzi swój problem, dlatego zamiast gadać, powinień coś z tym zrobić. Obaj zaczęłi się mierzyć ze sobą wzrokiem, gdy nagle do ringu przychodzi Chris Jericho z Big Showem. Generalnie Ci dwaj poinformowali, że specjalny menadżer RAW, Sgt. Slaughter dał im z nimi walki, dlatego też John Cena zmierzy się z Y2J'em, a John Cena z Big Showem. Pod koniec ich pojedynku, John Cena uwolnił się z Walls of Jericho, by potem przejść do STF. W tamtym momencie do ringu przyszedł Orton, więc sędzia postanowił przerwać pojedynek. Randy zwrócił jego uwagę, co wykorzystał Jericho, który wykonał Johnowi Codebreaker! Potem dochodzi do spięcia między Randy'm i Chrisem, ten pierwszy wyrzucił tego drugiego z ringu. Do ringu wrócił Big Show, który wykonał mistrzowi Chokeslam! Chwilę potem na rampę wyszedł Slaughter, który ustalił walkę tag teamową na następne RAW, John Cena i Randy Orton zmierzą się z Big Showem i Chrisem Jericho! Po tej informacji, John i Randy wspólnie wyrzucili olbrzyma z ringu, powrócił Y2J, który został wyniesiony na Attitude Adjustment przez Johna Ceny, do tego jednak nie doszło, ponieważ Orton podleciał i wykonał Chrisowi potężne RKO!

Randy rozmawiał w ringu ze specjalnym generalnym menadżerem RAW, Freddiem Prinzem, Chciał żeby walka drużynowa, w której będzie musiał współpracować z Johnem Ceną, została odwołana. Ten się jednak nie zgodził i potwierdził, że walka odbędzie się zgodnie z planem. Tuż przed rozpoczęciem walki, na rampę wyszedł specjalny gospodarz show, który ustanowił ten pojedynek Lumberjack Matchem, a do tego drwalami będą zawodnicy, którzy nie lubią Randy'ego Ortona. Walka zakończyła się czysto zwycięstwem Ceny i Ortona, na sam koniec walki, Chris Jericho otrzymał Attitude Adjustment. Lider Cenation od razu po zakończeniu walki otrzymał RKO od Randy'ego Ortona. Ten potem znikł, a Chris Jericho z Big Showem zaczęłi okładać Johna, ten jednak sobie z nimi poradził. RAW zakończyło się wymianą dalekich spojrzeń między mistrzem a pretendentem.

SummerSlam 2009
Bardzo kontrowersyjny pojedynek, Orton doprowadził w pewnym momencie do dyskwalifikacji, doszło jednak do wznowienia pojedynku. Randy został poinformowany, że jeśli jeszcze raz do tego dopuści, to straci pas WWE. Następnie Orton postanowił się wyliczyć poza ringiem, walka została zakończona. Lilian Garcia powiedział coś podobnego, co wcześniej. Mistrz w pewnym momencie przypiął Johna Cenę po roll upie trzymając nogi na linach, do ringu przyszedł drugi sędzia, który poinformował o tym zajściu głównego sędziego. Doszło do ostatecznej kontrowersji, podczas gdy Cena wykonał STF, do ringu wkroczyć chciał jakiś człowiek, który został zatrzymany przez ochronę. Lider Cenation postanowił puścić akcje, na dodatek po chwili otrzymał RKO i przegrał starcie! (Raport)

Dwa tygodnie później, kolejny specjalny menadżer RAW, tym razem Dusty Rhodes, poinformował, że na następnej gali WWE, czyli Breaking Point, dojdzie do ''I Quit'' Matchu, w którym John Cena zmierzy się o pas WWE Championship ze zwycięzcą starcia Randy Orton vs. Cody Rhodes, które odbędzie się jeszcze dzisiejszego wieczoru. Na dodatek sędzią specjalnym tego pojedynku będzie sam John Cena. Później na zapleczu, Josh Matthews rozmawiał z Johnem Ceną. Ten odparł, że mógłby ośmieszyć Ortona, by ten utracił tytuł na rzecz Cody'ego Rhodesa, lecz tego nie zrobi, nie chce pójść na łatwiznę. Na sam koniec dodał, że na Breaking Point nie wypowie słów ''I Quit''. Pojedynek między Ortonem a Rhodesem w ogóle się nie odbył, ponieważ Dusty Rhodes przed rozpoczęciem przeprosił Johna za to, co się teraz wydarzy, a doszło do ataku ze strony Legacy! Na pomoc Johnowi przybyło Degeneration X, jednak Ci też oberwali po tym, jak Triple H oberwał butem od Dusty'ego. To jednak nie był koniec, ojciec Cody'ego Rhodesa otrzymał RKO od Ortona!

Tydzień później doszło do walki Johna Ceny z Cody'm Rhodesem. Starcie przebiegało po myśli Johna Ceny, jednak do czasu kiedy do ringu wkroczył Randy Orton, który przyczynił się do ataku na swojego rywala. Atak najwidoczniej mu się nie opłacił, ponieważ John był bliski założenia mu STF, lecz mistrz zdołał uciec z ringu. Po tym wszystkim, ofiarą Johna Ceny stał się Cody Rhodes, który zainkasował Attitude Adjustment. Na koniec show odbyło się starcie drużynowe, w którym Degeneration X zmierzyło się z Ortonem i Masteresem. Starcie wygrali po tym jak Chris Masters poddał się po sharpshooterze. Po pojedynku doszło do brawlu między DX a Cody'm Rhodesm i Tedem DiBiasem, Ci przenieśli się gdzieś na zapleczu, a Randy powrócił do ringu z mikrofonem. Zapowiedział, że na Breaking Point pokona Johna Cenę. Chwilę potem do ringu przybył John, który ruszył z atakiem na swojego rywala, akcja przeniosła się na chwilę poza ring, gdzie Cena okładał Ortona pięściami. Role odwróciły się, kiedy Randy został wrzucony do ringu, John zaczął wchodzić do ringu, gdy jego rywal to wykorzystał, wykonał swoje typowe DDT z lin. Na sam koniec, Randall postawił krzesełko w ringu, na które wykonał potężne RKO!

Breaking Point 2009
Pojedynek tak naprawdę pokazał, co oznacza nie poddanie się, Cena bardzo obrywał od Ortona, jednak zaparcie starał się walczyć dalej, z bólem, ale także ze samym sobą. W pewnym momencie Orton postanowił zakuć w kajdanki Johna, zapiął jego rękę z liną. To później okazało się błędem, John znalazł sposób na wydostanie się, połączył się tymi kajdankami z Ortonem, którego potem zmusił do wypowiedzenia słów ''I Quit'' po założeniu STF! (Raport)

Na pierwszym RAW po gali, Trish Stratus poinformowała, że na gali Hell in a Cell dojdzie do kolejnego starcia Johna Ceny z Randy'm Ortonem o WWE Championship, a będzie to oczywiście Hell in a Cell Match. Tego samego wieczoru, Orton mierzył się z Batistą. W pewnym momencie, Randy postanowił zrezygnować i udać się na zaplecze, zatrzymało go jednak nadejście Johna Ceny. Oberwał od niego bolesnego clothesline'a, potem został wrzucony do ringu, gdzie zajął się nim Batista, który wymierzył mu spinebuster oraz powerbomb, tym samym odniósł zwycięstwo.

21 września doszło do podpisywania kontraktu pomiędzy Johnem Ceną, a Randy'm Ortonem. Wszystkim przewodził Jerry Lawler, który poinformował zawodników, że Ci nie mogą siebie nawet dotknąć, bo inaczej nie dojdzie do ich walki na gali Hell in a Cell. Walka została ustalona przez Trish Stratus, dlatego jeśli chce to może z tego skorzystać lub też zrezygnować, bo to będzie jego ostatnia szansa na pas WWE. Obaj podpisali kontrakty, potem doszło do ich speechy. Randy powiedział, że już wystąpił w Hell in a Cell Matchu i wie, czego może się spodziewać. Tego jednak nie może powiedzieć John Cena, który będzie walczył w takiej konstrukcji pierwszy raz. Na sam koniec powiedział mu, że po tym pojedynku nie będzie już taki sam, jak teraz. Lider Cenation odparł mu, że go nie słuchał, bo przypomniała mu się końcówka ich ostatniej walki, gdzie Randy powiedział, że się poddaje. Po tym do ringu przyszedł Chris Jericho z Big Showem, którzy zaatakowali Johna Cenę! Na pomoc przybył mu jednak MVP z Markiem Henrym. Na titantronie pojawił się gospodarz RAW, Cedric The Entertainer, który ustalił six-man tag team match jako walkę wieczoru. Przed pojedynkiem, Big Show poinformował Johna Cenę, że rozmawiał z gospodarzem RAW, który przystał na jego propozycje. Jeśli John Cena dzisiaj przegra, to w przyszłym tygodniu dojdzie do Gauntlet Matchu, w którym będzie musiał się zmierzyć z nim, Chrisem Jericho i Randy'm Ortonem! Do tego też doszło, Henry na sam koniec otrzymał RKO, co spowodowało, że John Cena odniósł porażkę i w przyszłym tygodniu stanie przed wielkim wyzwaniem.

Na ostatnim RAW przed Hell in a Cell doszło do tego Gauntlet Matchu, pierwszym rywalem Johna Ceny był Chris Jericho. Ten został zdyskwalifkowany po tym jak zapiął Walls of Jericho i nie chciał puścić, kiedy jego rywal trzymał się już lin. Kolejny był Big Show, który pastwił się nad Johnem, było blisko Attitude Adjustment, lecz do ringu wkroczył Y2J, który powalił lidera Cenation. Obaj zaczęli potem okładać Johna, Big Show dorzucił do tego także Colossal Clutch. Spokojnie do ringu przyszedł jego trzeci rywal, Randy Orton. Ten nie spieszył się z atakiem, ba John Cena zdołał się przebudzić, wskazał palec w górę, a to oznaczało, że klatka Hell in a Cell schodzi w dół! Orton próbował uciec, lecz John przetrzymywał go do czasu, gdy klatka nie znalazła się na podłodze. Ostatecznie doszło do brawlu, Orton zaczął uciekać na szczyt klatki, to był jego kolejny błąd, ponieważ tam otrzymał od Johna Ceny potężne Attitude Adjustment!

Hell in a Cell 2009
Jak się można było spodziewać, Randy Orton pokonał Johna Cenę w Hell in a Cell Matchu, to również oznacza, że John Cena utracił pas WWE. Walka zakończyła się po tym, jak John zainkasował punt kicka od swojego rywala. Dosyć dobry pojedynek. (Raport)

Do ringu przyszedł nowy mistrz WWE, Randy Orton. Ten zaczął się chwalić, że jest 6-krotnym WWE Championem oraz, że na Hell in a Cell pokonał Johna Cenę. Doszedł także do wniosku, że wie iż John Cena zaraz do niego tutaj przyjdzie i będzie chciał rewanżu, dlatego go tutaj zawołał. Tak też się stało, mamy go w ringu. John stwierdził, że nie ma zamiaru się użalać nad tym, co się wydarzyło na Hell in a Cell. Dodał, że ich długa rywalizacja jest czymś niezwykłym, dlatego powinni zakończyć to wszystko w ostatecznym pojedynku, w Iron Man Matchu. Pojedynek wyłoni ostatecznego zwycięzcę, a do tego nie dojdzie już do ponownego rewanżu między nimi. Randall się zgodził i dodał, że jeśli John Cena przegra, to będzie musiał opuścić RAW na zawsze. John ostatecznie przystał na propozycje Randy'ego ortona.

Na następnym RAW doszło do triple threat matchu, w którym John Cena musiał zmierzyć się z Cody'm Rhodesem oraz Tedem DiBiasem. Zwycięzca tego pojedynku kwalifikował się walki między brandami na gali Bragging Rights. W trakcie tego starcia przyszedł Randy Orton, który odwrócił uwagę Johna Ceny, sytuacje wykorzystał Cody Rhodes, który wykonał zwycięski roll up na swoim koledze, Tedzie DiBiasem. Po chwili na titantronie zjawiła się Nancy O'Dell, która ustaliła walkę drużynową, John Cena wraz z Randy'm Ortonem zmierzy się z Cody'm Rhodesem i Tedem DiBiasem! Przed rozpoczęciem pojedynku, Orton poinformował Johna Cenę, że rozmawiał ze Snoop Dogiem, który będzie gospodarzem przyszłego RAW, rzucił mu propozycję pożegnalnej walki dla Johna Ceny na tym show, na co przystał. Pojedynek zakończył się porażką Johna i Randy'ego, ponieważ Orton został odliczony po roll upie od DiBiasego. Po walce dowiedzieliśmy się, że John Cena zmierzy się w przyszłym tygodniu z Triple H'em!

Na ostatnim RAW doszło do wcześniej wyznaczonego pojedynku. Starcie było dosyć długie, a ostatecznie zwycięstwo odniósł Triple H, który po kontrach zdołał wykonać Johnowi swojego finishera, czyli Pedigree. Po walce, John Cena i Triple H podali sobie ręce, jednak lider Cenation był potem bardzo przygnębiony tym wszystkim.

Bragging Rights 2009
Nadszedł czas ich ostatniej walki w tej rywalizacji, John Cena zdołał pokonać Randy'ego Ortona w Iron Man Matchu z przewagą jednego punktu, 6-5! Warto wspomnieć, że w pojedynku interweniowała grupa Legacy, lider Cenation zgarnął ostatni punkt zaledwie kilka sekund przed końcem starcia, Orton poddał się po STF! (Raport)
Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

1 komentarze:

Kliknij tutaj komentarze
Piter364
Jakub
27 stycznia 2015 15:09 ×

2009 rok został totalnie zdominowany przez Johna Cene i Randyego Ortona. Byl to okres w którym ich wieloletni feud był najlepszy. Wszystko zakończył godzinny iron Man Match który według mnie był dobrą walką. Warto dodać że panowie co gale prawie wymieniali się tytułami a wyjątkiem było Summerslam. Wspaniały raport kolejny :)

Piter364
Odpowiedz
avatar

ConversionKonwersja BuźkiBuźki