Feud: John Cena vs. Big Show (2003-2004)


Feud między Johnem Ceną a Big Showem rozpoczął się tak naprawdę 13 listopada 2003 roku, kiedy to John Cena i Chris Benoit pokonali Big Showa i Brocka Lesnara. Cena znokautował Big Showa łańcuchem, dorzucił także dla niego low blow. Tydzień później, Vince McMahon ustalił walkę wieczoru pomiędzy Ceną a Showem, lider Cenation odniósł wielkie zwycięstwo.

27 listopada 2003 roku na SmackDown, obaj wzieli udział w 20-Man Battle Royal Matchu, którego zwycięzca otrzymał title shota na pas WWE. Big Show został wyeliminowany jednocześnie przez wielu zawodników, w tym także przez Johna Cenę. Ostatecznie ten Battle Royal zakończył się remisem, ponieważ John Cena i Chris Benoit w tym samym momencie wylecieli z ringu. Do ringu przyszedł Paul Heyman z Brockiem Lesnarem, ten pierwszy ustalił, że w następnym tygodniu zwycięzca starcia Cena vs. Benoit zmierzy się z Lesnarem o pas WWE. Po tych słowach, Lesnar zaatakował Johna Cenę, blisko niego znajdował się Benoit, więc ten mu się starał pomóc, nie dał jednak rady, ponieważ do ringu przyleciał Big Show, Matt Morgan oraz A-Train.

Title shota na pas WWE zgarnął Chris Benoit, który wykorzystał fakt rozproszenia Johna Ceny przez Big Showa, pokonał go poprzez poddanie.

11 grudnia na SmackDown doszło do Battle Rapu pomiędzy Johnem Ceną a Big Showem. Lider Cenation zniszczył na słowa swojego rywala, na sam koniec miał dla niego kolano w krocze! Kolejny tydzień wiele nie przyniósł, ponieważ John Cena znajdował się przy ringu podczas starcia Big Showa, który w krótką chwilę zniszczył Orlando Jordana. Na ostatnim SmackDown w 2003 roku, John Cena pokonał Big Showa w non-title matchu (Big Show jest mistrzem Stanów Zjednoczonych).

Dopiero 22 stycznia doszło do wznowienia feudu Johna Ceny z Big Showem. Na SmackDown, John Cena i Chris Benoit pokonali Brocka Lesnara, Matta Morgana oraz Rhyno. Po walce doszło do lekkiego zamieszania, w którym to zjawił się Big Show, ten bez problemów wykonał podwójnego Chokeslama na Cenie i Benoit'cie!

Royal Rumble 2004
John Cena wszedł do ringu z numerem 28, a w ringu znajdował się już Big Show. Lider Cenation za wszelką cenę starał się go wyeliminowac, ale nie dał rady. John znajdował się w finałowej piątce, a został wyeliminowany przez Big Showa. Podczas wypadania z ringu, Cena groźnie wylądował na jednej z nóg. (Raport)

29 stycznia na SmackDown odbył się mini Royal Rumble Match, John Cena wszedł z numerem dziesiątym. Lider Cenation zmagał się z urazem kolana, zdołał wyeliminowac Nunzio. Ostatecznie został wyrzucony z ringu przez Big Showa. Olbrzym odpadł chwilę potem, przyczynił się do tego wlaśnie John.

Tydzień później zostało ogłoszone przez Paula Heymana, że na gali No Way Out dojdzie do triple threat matchu, w którym John Cena zmierzy się z Big Showem oraz Kurtem Anglem, zwycięzca zgarnia title shota na pas WWE podczas WrestleManii XX. 12 lutego, John Cena i Eddie Guerrero pokonali Big Showa i Brocka Lesnara.

No Way Out 2004
Nadszedł czas na wyczekiwany triple threat match, po ciekawym widowisku, John Cena przegrał to starcie na rzecz Kurta Angle'a, który doprowadził Johna do poddania się! Przez cały pojedynek, rywale Johna wykorzystywali fakt jego kontuzjowanej nogi. (Raport)

Kolejny tydzień przyniósł nam walkę Johna Ceny i Kurta Angle'a z The Basham Brothers, obaj dali sobie radę z bracmi, pokonali ich. W późniejszym etapie SmackDown, John Cena rzucił wyzwanie Big Showi na starcie o pas Stanów Zjednoczonych podczas WrestleManii XX, olbrzym przyjął wyzwanie! 26 lutego, John Cena wraz z Reyem Mysterio zdołał pokonac Big Showa oraz Chavo Guerrero. Po walce doszło do brawlu, który ostatecznie zakończył się Chokeslamem dla Johna Ceny i Reya Mysterio.

W następnym tygodniu, John Cena pokonał A-Traina. Po walce na stage wyszedł Big Show, który miał kilka słów dla Johna Ceny, nazwał siebie najlepszym w historii mistrzem Stanów Zjednocznych. Na ostatnim SmackDown przed WrestleManią XX, John Cena pokonał Rhyno. W późniejszej fazie show, doszło do brawlu między Ceną a Showem, górą był lider Cenation!

WrestleMania XX
Nadszedł wielki moment dla Johna Ceny, ponieważ zadebiutował na WrestleManii, na dodatek w wielkim stylu, pokonał Big Showa, tym samym zdobył swój pierwszy tytuł w WWE, pas Stanów Zjednoczonych! (Raport)

18 marca 2003 roku na SmackDown, doszło do zakończenia rywalizacji Johna Ceny z Big Showem. Nowy mistrz Stanów Zjednoczonych przyczynił się do porażki Big Showa z Reyem Mysterio.


Przeczytaj również:
WWE SmackDown 27/11/2003
WWE SmackDown 04/12/2003
WWE SmackDown 11/12/2003
WWE SmackDown 18/12/2003
WWE SmackDown 25/12/2003
WWE SmackDown 22/01/2004
WWE Royal Rumble 2004
WWE SmackDown 29/01/2004
WWE SmackDown 05/02/2004
WWE SmackDown 12/02/2004
WWE No Way Out 2004
WWE SmackDown 19/02/2004
WWE SmackDown 26/02/2004
WWE SmackDown 04/03/2004
WWE SmackDown 11/03/2004
WWE WrestleMania XX
WWE SmackDown 18/03/2004
Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki