Feud: John Cena vs. Brock Lesnar (2003)


Rywalizacja Johna Ceny z Brockiem Lesnarem rozpoczęła się 6 lutego 2003 roku, tego dnia lider Cenation wyzwał do pojedynku Lesnara. Tydzień później obaj się ze sobą zmierzyli, starcie zostało wygrane przez Brocka Lesnara. Po pojedynku, Cena otrzymał potężne F-5 poza ringiem, nogą uderzył całym impetem o ring post, przez to miał problemy z kolanem.

Cena powrócił 27 marca, gdzie pokonał Rikishiego. Później na zapleczu doszło do brawlu między Ceną a Lesnarem, wmieszał w to się również Kurt Angle, który od tyłu zaatakował ''bestię'' mocnym przedmiotem.

Lider Cenation wziął udział w turnieju, którego zwycięzca dostaje title shota na pas WWE w walce z Brockiem Lesnarem na gali Backlash. W pierwszej rundzie Cena pokonał Eddiego Guerrero, w drugiej rundzie poradził sobie z Undertakerem, a finale pokonał Chrisa Benoita! Przez te trzy tygodnie niezbyt wiele działo się w rywalizacji, jednak John zdołał wywalczyć sobie prawo do walki o najważniejszy pas federacji.

Na ostatnim SmackDown przed Backlash obaj stoczyli własne pojedynki, John Cena pokonał Rhyno, a Brock Lesnar pokonał A-Traina. Po jego pojedynku pojawił się pretendent, który wymierzył mu potężny Death Valley Driver, coś w stylu obecnego Attitude Adjustment.

Backlash 2003
Nadszedł czas na walkę, w której John Cena musiał na razie obejść się smakiem, jeśli chodzi o zdobycie pasa WWE. Co ciekawe pojedynek przez prawie cały czas było pod dyktando pretendenta, Cena zaprezentował się przyzwoicie, był bliski wygrania, lecz to było zdecydowanie zbyt wcześnie dla niego. Ciekawostka, Brock Lesnar krwawił. (Raport)

Przeczytaj również:
Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki