Feud: John Cena vs. Chris Jericho (2008)


3 listopada na RAW, Shane McMahon poinformował Chrisa Jericho, że właściciel pas World Heavyweight Championship zmierzy się na Survivor Series z powracającym po kontuzji Johnem Ceną. Tego samego wieczoru doszło do walki pomiędzy Batistą a Chrisem Jericho w Steel Cage Matchu, gdzie na szali znalazł się tytuł. Ostateczenie pojedynek zakończył się zwycięstwem Y2J'a, tym samym na Survivor Series dojdzie do walki Johna Ceny z Chrisem Jericho.

Na kolejnym RAW, Chris Jericho nazwał siebie najlepszym wrestlerem po tym jak pokonał Batistę, który wcześniej wygrał z Johnem Ceną. Dodał również, że na dzisiejszym RAW zakończył raz na zawsze żałosną historię z Shawnem Michaelsem, a Johna Cenę ostrzegł, że nie każda historia kończy się szczęśliwym zakończeniem. Generalnie to Y2J odniósł zwycięstwo nad Shawnem w Last Man Standing Matchu.

17 listopada, Chris Jericho wygłosił finałowe promo przed Survivor Series, gdzie wspominał jak pokonywał swoich rywali w walce o jego tytuł. Ponownie nazwał siebie najlepszym zawodnikiem na świecie. Oznajmił również, że John Cena jest niebezpiecznym fenomenem, który zagrozi RAW, jednak on wszystkich od tego uratuje.

Survivor Series 2008
Doszło w końcu do długo wyczekiwanego pojedynku, starcie było w miarę wyrównane, a zwycięstwo odniósł powracający John Cena, który tym samym został World Championem po raz pierwszy w karierze. Pojedynek zakończył po Attitude Adjustment. Gala odbywała się w jego rodzinnym mieście - Bostonie. (Raport)

Na pierwszym RAW po Survivor Series doszło do triple threat matchu o miano pretendenta do pasa wagi ciężkiej, Chris Jericho zdołał pokonać Batistę i Randy'ego Ortona. Tym samym, John Cena zmierzy się z Chrisem 14 grudnia na gali Armageddon. Tego samego wieczoru doszło do konfrontacji między nimi, Y2J poinformował Johna, że jest jednoosobowym komitetem witającym Go z powrotem na RAW. Zaczął obrażać także fanów. Cena pojawił się na titantronie, gdzie znajdował się w arenie z wielką gormadką dzieci. Kazał spojrzeć Chrisowi na nich, bo przyszli specjalnie, by go przywitać. Dodał również, że nie daruje mu za to, że nazwał fanów kłamcami i hipokrytami. Następnie udał się do ringu przez widownie. W pewnym momencie Jericho miał dość gadki Johna Ceny, wyszedł z ringu, ale po chwili powrócił, obraził go, co tylko zdenerwowało mistrza, który rzucił się ze wściekłym atakiem na Y2J'a! Lider Cenation totalnie zniszczył Jericho, ostatecznie wykonał mu w ringu STF.

Na ostatnim RAW przed ich walką, Chris Jericho opowiadał historię o swoim synu, któremu zabronił oglądać WWE, ponieważ był wielkim fanem Johna Ceny. Dodał również, że na niedzielnej gali pozwoli mu obejrzeć jego walkę, by zobaczył jak ponownie zostaje World Championem. W późniejszej fazie show doszło do walki Johna Ceny z Kane'm. W trakcie tego starcia przybył Chris Jericho, który został zaatakowany przez lidera Cenation, został wbity w barierki. Pojedynek z Kane'm wygrał po wykonaniu Attitude Adjustment. Po starciu, Jericho zaczął się wycofywać na zaplecze, jednak za nimi pobiegł John Cena, który ruszył do ataku, zaczył go po prostu niszczyć, ale do czasu kiedy przybył Cody Rhodes i Manu, z nimi też sobie radził, ale gdy pojawił się już Randy Orton, to nie dał już rady. Otrzymał od niego potężne DDT z rampy, a Y2J dorzucił Lion Tamer z naciskiem na szyję! 

Armageddon 2008
Drugi pojedynek wydawał się ciekawszy ze względu na przebieg pojedynku, John Cena odniósł drugie zwycięstwo nad Chrisem Jericho po wykonaniu drugiego Attitude Adjustment. (Raport)

Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

1 komentarze:

Kliknij tutaj komentarze
Anonimowy
Jakub
29 września 2013 02:05 ×

Fajnie napisany feud :) Rywalizacja tych zawodników była nawet ciekawa ale minus że taka krótka :(
Hustle

Anonimowy
Odpowiedz
avatar

ConversionKonwersja BuźkiBuźki