Podróż Johna Ceny po SummerSlam


Już w niedzielę SummerSlam, a ja was zapraszam na podróż Johna Ceny po tym PPV:

WWE SummerSlam 2004
John na „Największej gali Lata” po raz pierwszy zawalczył w roku 2004. Lider Cenation stanął przed szansą zdobycia pas United States, który wówczas był w posiadaniu Bookera T, po dość krótkim pojedynku zaledwie sześciu minutowym. Mr.Cenation pojedynek wygrał po wykonaniu Attitude Adjustment. (Raport)WWE SummerSlam 2005
W 2005 roku John stanął w obronie pasa WWE, walczył wtedy z Y2J’em Chrisem Jericho. Walka była długa i naprawdę dobra. Po wykańczającym pojedynku, wygrał John Cena jednocześnie broniąc pasa WWE. Lider Cenation wygrał po Attitude Adjustment. (Raport)
WWE SummerSlam 2006
Na tej gali Mr.Cenation miał szansę na zdobycie pasa WWE który był w posiadaniu Rated R Superstara Edge’a. Oportunista wygrał pojedynek choć po kontrowersyjnych wydarzeniach otóż John zapiął rywalowi STF a kiedy Edge doszedł do lin Lita założyła mu kastet na pięść. Mr.Cenation wyniósł oponenta pod AA do ringu wbiegła także Lita, która też wskoczyła na barki. Diva spadła, a Mistrz WWE zdołał się wydostać, uderzył Lidera Cenation kastetem w tył głowy po dało mu Pinfall. (Raport)

WWE SummerSlam 2007
Na tym PPV John Cena był w posiadaniu pasa WWE a pretendentem wówczas był Apex Predator- Randy Orton. Pojedynek był bardzo dobry był Kick out po RKO, a kiedy Viper podnosił Cenę ten wyprowadził mu Attitude Adjustment co przyczyniło się do obrony pasa przez Johna. (Raport)WWE SummerSlam 2008
Podczas tego PPV John zmierzył się z dawnym przyjacielem Batistą. Współpraca tych obu skończyła się po przypadkowym punchu na Raw. Dobry prawie 15 minutowy pojedynek wygrał The Animal po swojej firmowej akcji- Batista Bomb. (Raport)
                                    WWE SummerSlam 2009
Na tej gali tak jak dwa lata wcześniej Lider Cenation walczył z Randym Ortonem. Role jednak się odwróciły tutaj pas posiadał Viper. Walka była dobra choć troszkę kontrowersyjna. Chodzi tutaj o wznawiane walki, pierw Randy zaatakował sędziego przez co doszło do DQ, Lilian Garcia poinformowała że jeśli ponownie dojdzie do DQ, Viper traci tytuł. Pojedynek był wznowiony, po chwili Randy został wyliczony, a Garcia znowu podała info o tym że jeśli ponownie będzie Count Out Ortona to utraci tytuł. Po wznowieniu pojedynku miała miejsce kolejna kontrowersja otóż Orton po Roll Upie dał nogi na trzecią linę co pomogło mu w uzyskaniu Pinfallu. Orton przez to pasa nie zachował bo drugi sędzia poinformował głównego o tym. Pojedynek trwał dalej.. Viper zdołał obronić pas poprzez RKO na drugą linę po czym ponowił akcję w ringu. (Raport)

WWE SummerSlam 2010
Na tej gali John wraz z drużyną w której byli: Chris Jericho, Edge, Daniel Bryan, R-Truth, Bret Hart stanęli naprzeciw niszczącej stajni Nexus. Lider Cenation miał bardzo ciężko w tym starciu poprzez „zdradę” dwóch członków zespołu mowa tu o Edge’u i Chrisie Jericho którzy zaatakowali go. Team WWE ostatecznie zdołał wygrać pojedynek. Zwycięstwo drużynie WWE dał John Cena pod koniec Cena wyeliminował Justina Gabriela który chybił 450 Splashem, następnie do ringu wszedł Barrett który „odklepał” po STF. (Raport)

WWE SummerSlam 2011
Na tym PPV była dość dziwna sytuacja chodzi tu o to że CM Punk jak i John Cena byli mistrzami WWE. Doszło do tego przez to że na Money In The Bank Brooks wygrał walkę z Ceną o pas WWE i opuścił federację. Vince zorganizował turniej o pas WWE który wygrał Mysterio jednak tej samej nocy utracił tytuł na rzecz Ceny. Na tym samym Raw powrócił także CM Punk !. Mistrzowie na tygodniówkach kłócili się kto jest prawowitym mistrzem. Rozwiązanie znalazł HHH który ogłosił walkę na SS WWE Champion John Cena vs. WWE Champion CM Punk, jeden zwycięzca i jeden niekwestionowany Mistrz WWE, sędzią specjalnym w starciu był Triple H. Długi pojedynek ostatecznie wygrał Mr.Best In The World, choć było trochę kontrowersji otóż po 2 GTS i pinie z strony Punka noga Johna była na linie. Savior za długo nie cieszył się z pasa gdyż pierw zaatakował go Kevin Nash wykonał mu Jacknife Power Bomb co wykorzystał Mr.Money In The Bank Alberto Del Rio który skorzystał z przywileju dotyczącym posiadania walizki. Wyprowadził Enzuigiri i zdobył raz 1 pas WWE. (Raport)


WWE SummerSlam 2012
John Cena w 2012 stanął przed szansą zdobycia pasa WWE, który był w posiadaniu CM Punka, w walce także brał udział Big Show. Walka raz się zakończyła kiedy Show odklepał, zwycięscy jednak nie było bo Punk jak i John zapięli po dźwigni!. Weszła AJ i poinformowała że pojedynek zaczyna się od początku. Starcie ostatecznie wygrał Savior, przy małej pomocy Johna który wyprowadził Showowi AA Brooks wyrzucił Cene i uzyskał Pinfall. (Raport)

WWE SummerSlam 2013
W swojej ostatniej walce, John Cena musiał uznac wyższośc Daniela Bryana, który tym samym odebrał mu pas WWE. Po pojedynku doszło do czegoś zaskakującego, Triple H wykonał Pedigree nowemu mistrzowi, a Randy Orton zainkasował na nim walizkę Money in the Bank. (Raport)


Podsumowując, John ma streak 4-6 czyli niekorzystny, w tym roku posiada pas WWE World Heavyweight Championship i będzie go bronił przeciwko Brockowi Lesnarowi, czy wygra pojedynek? Dowiemy się 17 Sierpnia na SummerSlam 2014!

Autor: Hustle

(Post aktualizowany dnia 17 sierpnia 2014 roku!)
Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

1 komentarze:

Kliknij tutaj komentarze
Skoniukiller
Jakub
16 sierpnia 2013 23:30 ×

No bardzo dobra podróż Johna po SS, oglądałem jego wszystkie walki na tej ppv, no było mieszanie xD , niektóre wygrał, niektóre przegrał. Ale tak to dobra robota.

Skoniukiller
Odpowiedz
avatar

ConversionKonwersja BuźkiBuźki