Podsumowanie 2011 roku


Styczeń
Lider Cenation kontynuował rywalizację z CM Punkiem, i tak też zmierzył się z nim 17 stycznia na RAW. Walka zakończyła się dyskwalifikacją na rzecz Punka, albowiem w ringu pojawił się Mason Ryan, który kopnął go w głowę. Tydzień później, John Cena odegrał rolę sędziego specjalnego w starciu CM Punka z Wade'm Barrettem, gdzie przegrany będzie musiał pożegnać się, wraz ze swoją ekipą, z Royal Rumble Matchem. Cena robił wszystko na przekór, w pewnym momencie postanowił zakończyć walkę podwójną dyskwalifikacją, przez co obaj stracili szansę na walkę w RRMatchu. Decyzję jednak zmienił anonimowy menadżer RAW, który przywrócił obie ekipy do tego pojedynku. Na samym Royal Rumble, Cena wyeliminował praktycznie cały Nexus, jednak został wyeliminowany przez The Miza, który nawet nie brał udziału w tym pojedynku. Noc później, Cena wziął udział w małym RRMatchu, który wygrał Jerry Lawler. I to on zdobył title shota na pas WWE podczas Elimination Chamber.

Luty
Na pierwszym lutowym RAW, Cena jeszcze raz zmierzył się z CM Punkiem, znowu przegrywając, ale tym razem przez to, że wykonał rywalowi low blow. 14 lutego na RAW, John Cena po raz trzeci zmierzył się z CM Punkiem, i trzeci raz odniósł porażkę. Pod koniec show, John Cena uratował Randy'ego Ortona z rąk Nexusa. Na SmackDown, John Cena w drużynie z Edge'm, Randy'm Ortonem, Reyem Mysterio, Johnem Morrisonem i R-Truthem pokonali CM Punka, Sheamusa, Drew McIntyre'a, Wade'a Barretta, Kane'a oraz Dolpha Zigglera. Na Elimination Chamber, John Cena pokonał pięciu rywali w komorze eliminacji, i dzięki temu zgarnął title shota na pas WWE podczas WrestleManii 27. 21 lutego na RAW, Cena połączył siły z mistrzem WWE - The Mizem w walce o pasy tag team przeciwko The Corre. O dziwo wygrali ten pojedynek i zostali nowymi mistrzami, ale Wade Barrett zarządził natychmiastowy rewanż. I właśnie w rewanżu The Miz zaatakował Cenę od tyłu, przez co walkę przegrali, przegrywając także pasy drużynowe. Ostatnie RAW w lutym dało nam walkę z Alexem Rileyem w Steel Cage Matchu, którą lider Cenation wygrał.

Marzec
Na pierwszym marcowym RAW, Cena przemawiał na temat The Rocka. Słuchać tego nie chciał The Miz, który zaatakował swojego przyszłego rywala, kończąc Skull Crushing Finale oraz People's Elbow. Na SmackDown, lider Cenation udzielał wywiadu w ringu, i mając już w garści Michaela Cole'a, pojawił się Jack Swagger. Skończyło się tym, że otrzymał od Ceny Attitude Adjustment. 14 marca na RAW, John Cena pokonał Alberto Del Rio poprzez dyskwalifikację, z powodu interwencji Brodusa Claya. Po całym zajściu, do ringu przybył The Miz przebrany za The Rocka. Wymierzył on Cenie Rock Bottom. Tydzień później, Cena nieco odegrał się na swoim rywalu, niszcząc jego kolegę - Alexa Rileya. Na ostatnim RAW przed WrestleManią 27 doszło do pierwszej w historii konfrontacji Johna Ceny z The Rockiem, podczas której byli także obecni The Miz i Alex Riley. Oczywiście doszło do brawlu, w którym Rock pokonał swoich przeciwników. Cena na koniec wykonał The Rockowi Attitude Adjustment!

Kwiecień
Na WrestleManii 27, walka Ceny z Mizem zakończyła się podwójnym wyliczeniem. Gospodarz show - The Rock, przyszedł do ringu i wznowił pojedynek, który stał się walką bez dyskwalifikacji. Po wznowieniu walki, wykonał Cenie Rock Bottom, dzięki czemu Miz pozostał mistrzem WWE. Noc później na RAW, John Cena i The Rock spotkali się w ringu, po czym ustalili że zmierzą się ze sobą na WrestleManii 28. Na kolejnym RAW, Cena zmierzył się z R-Truthem, ale walka zakończyła się interwencją ze strony Miza i Alexa Rileya. 18 kwietnia na RAW, John Cena i Sin Cara pokonali The Miza oraz Alexa Rileya. Tydzień później dostaliśmy draft, podczas którego Cena pierw powędrował na SmackDown, aby na końcu show powrócić na RAW.

Maj
Pierwszego dnia miesiąca dostaliśmy galę Extreme Rules, gdzie Cena pokonał The Miza i Johna Morrisona w Steel Cage Matchu, dzięki został nowym mistrzem WWE! 2 maja na RAW, The Miz skorzystał z klauzuli rewanżowej, jednak nie zdołał odebrać Cenie tytułu. Tydzień później, John Cena pokonał Alexa Rileya, dzięki czemu mógł wybrać stypulację podczas Over The Limit, wybrał..I Quit Match. Ostatnie RAW przed wspomnianym PPV przyniosło nam walkę z Jack'em Swaggerem w No Holds Barred Matchu, wygraną przez mistrza WWE. Na Over The Limit, John Cena pokonał The Miza w I Quit Matchu, broniąc tym samym mistrzostwa WWE. 23 maja na RAW, John Cena w drużynie z Reyem Mysterio pokonał R-Trutha i CM Punka, gdzie sędzią walki był Bret Hart. Na ostatnim majowym RAW, R-Truth pokonał Johna Cenę w non-title matchu.

Czerwiec
John Cena połączył siły z Alexem Rileyem w starciu przeciwko The Mizowi oraz R-Truthowi, gdzie sędzią specjalnym tej walki był sam Stone Cold Steve Austin. Mimo początkowej wygranej face'ów, anonimowy menadżer RAW zmienił tę decyzję z powodu interwencji SCSA. Na koniec RAW, Michael Cole otrzymał Stunnera oraz Attitude Adjustment. 13 czerwca na RAW, CM Punk pokonał Johna Cenę, dzięki pojawieniu się R-Trutha. Po samej walce, R-Truth oblał Cenę butelką wody, po czym zabrał ze sobą pas WEE. Na Capital Punishment, John Cena pokonał R-Trutha w walce o pas mistrzowski WWE. Noc później, John Cena, Randy Orton i Alex Riley pokonali R-Trutha, The Miza i Christiana w Elimination Matchu. 27 czerwca na RAW, R-Truth pokonał Johna Cenę w Tables Matchu po interwencji CM Punka. Po samej walce, Punk wykonał swoje słynne pipe bomb.

Lipiec
Cena domagał się walki z CM Punkiem na Money in the Bank, jednak Vince McMahon nie chciał tego zrobić. Mimo wszystko uległ, ale poinformował Cenę, że jeżeli przegra, zostanie zwolniony! 11 czerwca na RAW, John Cena pokonał Davida Otungę i Michaela McGillicutty'ego w handicap matchu. Na Money in the Bank, John Cena przegrał pojedynek z CM Punkiem, przez co utracił pas WWE. Noc później, Cena miał zostać zwolniony przez Vince'a McMahona, jednak po interwencji Triple H'a do tego nie doszło. Po odejściu CM Punka, pas WWE nie miał właściciela, przez co został wyłoniony nowy mistrz, który został.. Rey Mysterio. Tej samej nocy, Mysterio musiał bronić pasa WWE w walce przeciwko Johnowi Cenie. Pojedynek przegrał, przez co nowym mistrzem został John Cena. Po walce powrócił CM Punk, który miał oryginalny tytuł ze sobą.

Sierpień
Na ostatnim RAW przed SummerSlam doszło do podpisywania kontraktu pomiędzy CM Punkiem a Johnem Ceną, gdzie na szali znajdą się dwa pasy WWE.  Na samym SummerSlam doszło do kontrowersji, albowiem Hunter jako sędzia specjalny nie zauważył jak Cena trzymał nogę poza liną, kiedy przechodził do zwycięskiego pinfallu CM Punka. Po walce, Punk został zaatakowany przez Kevina Nasha, a potem pojawił się Alberto Del Rio, który skutecznie wykorzystał walizkę Money in the Bank! Noc później, John Cena uratował Reya Mysterio z ataku Alberto Del Rio. Ogłoszono także, że obaj zmierzą się ze sobą na Night of Champions. 22 sierpnia na RAW, John Cena zmierzył się jeszcze z CM Punkiem, gdzie na szali znalazło się miano pretendenta do pasa WWE. Wygrał lider Cenation, który po walce został zaatakowany przez Albert Del Rio. Ostatnie sierpniowe RAW dało nam walkę drużynową, w której John Cena i Sheamus pokonali Christiana oraz Marka Henry'ego. Noc później na SmackDown, Cena pokonał Wade'a Barretta.

Wrzesień
Na RAW, John Cena w drużynie z Alexem Rileyem, Sheamusem i Johnem Morrisonem pokonali Wade'a Barretta, Dolpha Zigglera, Jacka Swaggera oraz Christiana. Po walce, Del Rio chciał go zaatakować, ale skończyło się to Attitude Adjustment dla mistrza WWE. 12 sierpnia na RAW, John Cena i Bret Hart pokonali Alberto Del Rio i Ricardo Rodrigueza. Na Night of Champions, John Cena pokonał Alberto Del Rio, dzięki czemu został nowym WWE Championem! Noc później, Cena i Punk pokonali The Miza i R-Trutha w tag team matchu. Na ostatnim RAW przed Hell in a Cell, Cena zmierzył się z R-Truthem. Ogólnie walka zakończyła się brakiem rezultatu, ponieważ doszło do ataku ze strony Del Rio na CM Punka. Doszło do brawlu w klatce Hell in a Cell, gdzie górą był Meksykanin.

Październik
Na Hell in a Cell, De Rio pokonał Johna Cenę i CM Punka w triple threat Hell in a Cell Matchu. Po walce doszło do brutalnego ataku ze strony Miza i R-Trutha, gdzie ucierpiali także sędziowie i kanerzyści. 3 października na RAW, John Cena, CM Punk, Sheamus i AirBoom pokonali Alberto Del Rio, Christiana, Cody'ego Rhodesa, Dolpha Zigglera, Jacka Swaggera oraz Davida Otungę. Dwa tygodnie później, Cena w drużynie z Jimem Rossem pokonali Alberto Del Rio oraz Ricardo Rodrigueza. Na gali Vengeance doszło do Last Man Standing Matchu o pas WWE, gdzie Del Rio bronił pasa WWE przeciwko Johnowi Cenie. Walkę wygrał Meksykanin, albowiem doszło do interwencji ze strony Miza i R-Trutha. Noc później, John Cena pokonał ich w handicap matchu poprzez dyskwalifikację. Tego samego wieczoru, John Laurinaitis ustalił walkę tag teamową na Survivor Series, gdzie Cena mógł wybrać sobie tag team partnera. Wybrał...The Rocka! Ostatnie październikowe RAW dało nam walkę z The Mizem, która zakończyła się dyskwalifikacją. Skończyło się tym, że Miz otrzymał Attitude Adjustment.

Listopad
7 listopada na RAW, R-Truth i The Miz pokonali Johna Cenę i Zacka Rydera. Ostatnie RAW przed Survivor Series przyniosło nam konfrontację rywali z Survivor Series, podczas której doszło do bijatyki. Zarówno Miz jak i R-Truth otrzymali po Rock Bottom. Na Survivor Series, John Cena i The Rock pokonali R-Trutha i The Miza. Po samej walce, Cena otrzymał jeszcze Rock Bottom od The Rocka. 28 listopada na RAW, John Cena pojawił się w Piper's Pit Roddy'ego Pipera.

Grudzień
Na pierwszym grudniowym RAW, John Cena pokonał Zacka Rydera, dzięki czemu zgarnął title shota na pas WWE. Tego samego wieczoru zrezygnował z tego na rzecz title shota Zacka Rydera na pas Stanów Zjednoczonych. W walce z Markiem Henrym, Cena pomógł Ryderowi pokonać przeciwnika. W wyniku tego, na następnym RAW doszło do walki Johna Ceny z Markiem Henrym, która zakończyła się atakiem powracającego Kane'a. Na Tribute to the Troops, John Cena, CM Punk oraz Big Show pokonali Alberto Del Rio, Marka Henry'ego oraz The Miza. Na świątecznym RAW, Cena został zaatakowany przez Kane'a. Natomiast ostatnie RAW w 2012 roku dało nam walkę z The Mizem, która zakończyła się wyliczeniem na korzyść lidera Cenation.
Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki