Kariera Johna Ceny w Ultimate Pro Wrestling (UPW)

 

Musimy się cofnąć o 19 lat, albowiem to właśnie wtedy doszło do debiutu Johna Ceny w pro wrestlingu. Dokładnie to 5 listopada 1999 roku na gali UPW Entertainment Overload, na której John Cena zadebiutował jako Prototype. W swoim debiucie zmierzył się w handicap matchu, gdzie bez większych problemów pokonał Billy Kima i Troubled Youtha (Jobbers-R-Us).

Tego roku zdołał stoczyć jeszcze dwie kolejne walki, 2 grudnia na gali o tej samej nazwie stoczył tym razem pierwszą swoją singlową walkę, którą przegrał, jego rywalem był Bad Boy Basil. 6 dni później odbyła się kolejna gala, na której Prototype tym razem pokonał Dirty Dave Sancheza. I tak też zakończył ten rok dwoma zwycięstwami i jedną porażką.

W kolejnych 6 walkach, John Cena toczył zwykłe singlowe starcia, w których trzykrotnie wygrał oraz trzykrotnie przegrał.
* Prototype pokonał Smelly'ego; 9 stycznia 2000 - UPW Entertainment Overload
* Mike Bell pokonał Prototype'a; 27 stycznia 2000 - UPW Entertainment Overload
* Prototype pokonał Smelly'ego; 23 luty 2000 - UPW Entertainment Overload
* Billy Kim pokonał Prototype'a; 28 marca 2000 - UPW Entertainment Overload
* Billy Kim pokonał Prototype'a; 29 marca 2000 - UPW Entertainment Overload
* Prototype pokonał Josha Dempseya; 19 kwietnia 2000 - UPW Entertainment Overload

John Cena (jako Prototype) zdobył pas UPW Heavywieght Championship 27 kwietnia 2000 roku podczas eventu Entertainment Overload, gdzie pokonał Smelley'ego w singlowym pojedynku. Warto zaznaczyć, że był to jego pierwszy zdobyty tytuł mistrzowski w karierze wrestlera. Na evencie w El Segundo, który odbył się 6 maja, Prototype skutecznie obronił mistrzostwa w walce rewanżowej przeciwko Smelly'emu. W kolejnym tygodniu ujrzeliśmy ich trzecią potyczkę, którą tym razem wygrał Smelly, ale poprzez dyskwalifikację, więc tytuł nie zmienił właściciela. 20 maja na kolejnej gali w Kalifornii, Prototype obronił tytuł UPW w walce przeciwko Kid Diablo. Zaledwie cztery dni później, John Cena przegrał ze Smelly'm podczas gali UPW Internet Invasion, co oznaczało utratę pasa mistrzowskiego UPW. Po utracie mistrzostwa nie otrzymał szansy na jego odzyskanie.

Po stracie pasa UPW, lider Cenation nie miał już kolejnej okazji na odzyskanie tytułu. Wszystko wróciło do normalności, albowiem Prototype kontynuował występy w walkach singlowych, gdzie zaliczył dosyć pokaźną serię zwycięstw z rzędu.
* Prototype pokonał Drunka Irishmana; 10 czerwca 2000 UPW El Segundo
* Prototype pokonał Tony'ego Jonesa; 22 czerwca 2000 - UPW San Diego
* Prototype pokonał Damiena Steele'a; 24 czerwca 2000 - UPW El Segundo
* Prototype pokonał Christophera Danielsa; 28 czerwca 2000 - UPW Entertainment Overload
* Prototype pokonał Damiena Steele'a; 1 lipca 2000 - UPW El Segundo
* Prototype pokonał Billy'ego D; 12 lipca 2000 - UPW Entertainment Overload
* Prototype pokonał Bad Boy Basila; 15 lipca 2000 - UPW El Segundo
* Prototype pokonał Bad Boy Basila; 29 lipca 2000 - UPW Huntington Beach
* Prototype pokonał Marilyna Hansona; 5 sierpnia 2000 - UPW Huntington Beach
* Prototype pokonał Samoa Joe; 9 sierpnia 2000 - UPW Huntington Beach
* Prototype pokonał Crasha Holly'ego; 23 sierpnia 2000 - UPW Entertainment Overload
* Bad Boy Basil pokonał Prototype'a; 1 września 2000 - UPW Huntington Beach
* Prototype pokonał Bad Boy Basil; 13 września 2000 - UPW Truth of Consequences
* Prototype pokonał Chase'a Tatuma; 20 grudnia 2000 - UPW Proving Ground

W 2001 roku, John Cena stoczył w Ultimate Pro Wrestling dwie walki. 21 lutego na gali UPW Warzone, Prototype został pokonany przez Keijia Sakodę. Drugą, i zarazem ostatnią walkę stoczył 14 marca 2001 na gali UPW When World Collide, gdzie zdołał pokonać CW Andersona. Potem John Cena podpisał kontrakt rozwojowy z WWE, po czym dołączył do rozwojówki - Ohio Valley Wrestling.

Ostatnią walkę w Ultimate Pro Wrestling stoczył 8 stycznia 2003 roku na gali Season's Beatings II. Prototype zmierzył się z Frankie Kazarianem w non-title matchu. Walkę wygrał Kazarian, ale poprzez dyskwalifikację, a to przez to, że Cena uderzył go kasketem, co później zostało zauważone przez sędziego. I tak John Cena zakończył przygodę z UPW.
Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki