Czy wiedziałeś że...? #13


Teraz bardziej znany Wam fakt, John Cena jest jednym z pięciu zawodników w całej historii WWE, który zdołał wygrać Royal Rumble Match dwukrotnie. Warto jednak odnotować, że dokonał tego jako czwarty zawodnik. 

Pierw takiej sztuki dokonał Hulk Hogan, który wygrał to starcie dwa razy podrząd, w 1990 i 1991 roku. Podobnie było z Shawnem Michaelsem, który wygrał Royal Rumble Matchu dwa razy podrząd, w 1995 i 1996 roku. Następny był Stone Cold Steve Austin, który dokonał tego samego, w dwóch następnych latach. Nadszedł czas na Johna Cenę, który wygrał Royal Rumble w 2008 oraz 2013 roku. Ostatnim zawodnikiem jest Batista, który wygrał w 2005 i 2014 roku. 

Przyjrzyjmy się zwycięstwom Johna Ceny. W 2008 roku wygrał wracając jako wielka niespodzianka, albowiem wtedy zmagał się z kontuzją. Swój title shot wykorzystał nie na WrestleManii, a na gali No Way Out, co było głupim pomysłem. Tam wygrał starcie z Randy'm Ortonem o pas WWE, ale poprzez dyskwalifikację, przez co tytułu nie zdobył. Na WM'ce zgarnął jeszcze raz title shota, dlatego wziął udział w triple threat matchu przeciwko Ortonowi i Hunterowi. Również nie wygrał. Inaczej było dwa lata temu, Cena od dawna deklarował swój udział w Royal Rumble Matchu i pewnie go zwyciężył. Na WrestleManii 29 zmierzył się po raz kolejny o pas mistrzowski WWE, i tym razem zdołał go wygrać pokonując The Rocka. 

Kolejnym ciekawym faktem jest to, że John Cena to jeden z dwóch zawodników, który wygrał Royal Rumble wchodząc z numerem 30. Udało mu się to w 2008 roku. Pierwszy raz udało to się Undertakerowi, rok wcześniej.
Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki