Podsumowanie 2005 roku


Styczeń
Na pierwszym SmackDown w nowym roku, John Cena wziął udział w Battle Rapie przeciwko Kenzo Suzuki'emu, którego zwyczajnie zniszczył swoim bitem. Doszło potem do brawlu, z którego zwycięsko wyszedł lider Cenation. Tydzień później, John zmierzył się z Kenzo Suzukim o pas Stanów Zjednoczonych, pokonał go w szybszym czasie niż jego wcześniej trwające promo. Następnie przyszła walka z Rene Dupree, a zwycięzca tego pojedynku otrzymywał przepustkę do Royal Rumble Matchu na zbliżające się PPV. Cena wygrał pojedynek, a chwilę później został zaatakowany przez Kenzo Suzuki'ego. Ostatnie SmackDown przyniosło nam kolejne starcie o pas Stanów Zjednoczonych, ponownie z Kenzo Suzuki'm. Lider Cenation oczywiście to wygrał. Na Royal Rumble, John Cena został wyeliminowany jako ostatni przez Batistę. Warto nadmienić kontrowersje wokół końcówki.

Luty
John Cena pierwsze SmackDown otworzył z pewną wiadomością do wszystkich, która dotyczyła kontrowersji z Royal Rumble. W między czasie przerwało mu nadejście Teddy'ego Longa, który ogłosił turniej o miano pretendenta do pasa mistrzowskiego WWE, który był w posiadaniu JBLa. Sam zainteresowany pojawił się z Orlando Jordanem chwilę później. Skończyło się tym, że oboje oberwali, najbardziej JBL, który otrzymał od Johna Ceny FU.  John Cena w następnym tygodniu pokonał Orlando Jordana w pierwszej rundzie turnieju. Kolejny tydzień przyniósł nam walkę półfinałową z Bookerem T, którą także wygrał. Finał turnieju odbył się na gali No Way Out, gdzie John Cena pokonał Kurta Angle'a w bardzo długim pojedynku. To spowodowało, że na WrestleManii 21 odbędzie się starcie Johna Ceny z JBL'em o pas WWE. Ostatnie SmackDown w lutym dało nam walkę tag teamową, w której John Cena i Big Show pokonali JBLa i Orlando Jordana.

Marzec
Ten miesiąc źle się zaczął dla Johna Ceny, który stracił pas Stanów Zjednoczonych w pojedynku przeciwko Orlando Jordanowi. Oczywiście swoje zrobił JBL, który znokautował swojego rywala pasem mistrzowskim WWE. Lider Cenation pałał zemstą tydzień później, jako że JBL nie wyszedł do ringu, to oberwało się Teddy'emu Longowi, który w ostateczności otrzymał FU. Chwilę później na zapleczu, generalny menadżer SmackDown kazał wyrzucić Johna z areny. 17 marca na SmackDown, John Cena, Eddie Guerrero i Rey Mysterio pokonali JBLa i The Basham Brothers. Na przedostatnim marcowym SmackDown, John Cena totalnie sobie kpił z rywala, niszcząc mu przy tym limuzynę, ale także i jego cały ubiór. Miało to swoje skutki tydzień później, ponieważ John Cena w trakcie swojego pojedynku z Carlito został aresztowany przez policjantów, na rozkaz JBLa.

Kwiecień
O tym miesiącu można powiedzieć zdecydowanie inaczej, ponieważ John Cena rozpoczął kwiecień od walki na WrestleManii 21, w której pokonał JBLa i został pierwszy raz w historii mistrzem WWE. Na pierwszym SmackDown nowy mistrz przemówił i zapowiedział zmianę tytułu na kolejny tydzień. Tak też się stało, od tamtego momentu mieliśmy dobrze nam znany ''spinner''. Źle przy tej prezentacji wypadł JBL, który miał niezły problem na swojej głowie. Kolejne kwietniowe SmackDown przyniosło nam starcie mistrza z mistrzem, John Cena jako WWE Champion pokonał Orlando Jordana, który w tamtym czasie posiadał pas Stanów Zjednoczonych. Tydzień później, John Cena zmierzył się z Rene Dupree, którego oczywiście pokonał. Nieco później, JBL zgarnął title shota na pas WWE.

Maj
John Cena rozpoczął miesiąc z marszu, ponieważ zapowiedział JBLowi, że obaj podczas gali Judgement Day zmierzą się w ''I Quit'' Matchu. Tydzień później doszło do wielkiego brawlu między zawodnikami, który zakończyli sędziowie i ochroniarze. Na ostatnim SmackDown przed galą PPV, John Cena pokonał The Basham Brothers w Handicap Matchu. JBL w trakcie pojedynku krzyczał przez mikrofon, aby John Cena wypowiedział słowa ''I Quit'', ale się przeliczył. Na Judgement Day, John Cena zdołał pokonać JBLa w bardzo brutalnym pojedynku, dlatego też zachował pas mistrzowski WWE przy sobie. Na finalnym SmackDown w maju, John Cena skonfrontował się jeszcze z JBL'em, z którego sobie kpił, nic nowego w sumie.

Czerwiec
Na pierwszym czerwcowym SmackDown, John Cena wziął udział w Carlito Cabana, gdzie skonfrontował się z Carlito i Mattem Morganem. Nieco później, John Cena i Big Show pokonali ich w pojedynku drużynowym. Na poniedziałkowym RAW, John Cena został przedraftowany na czerwoną tygodniówkę. Już na samym początku wziął udział w Highlight Reel u Chrisa Jericho. W trakcie pojawił się także Christian i Tyson Tomko. Wywiązała się bijatyka, która została opanowana przez WWE Championa. W następnym tygodniu, John Cena i Chris Jericho pokonali Christiana oraz jego kolegę. Po starciu, Y2J brutalnie zaatakował lidera Cenation, tym samym przeszedł heel turn. Chwilę później na zapleczu, Eric Bischoff ogłosił triple threat match na Vengeance, a John Cena dopadł Chrisa Jericho na zapleczu. Rozdzieli ich sędziowie. Kolejne RAW przyniosło nam konfrontację Johna Ceny z Mohammedem Hassanem. W ostateczności obaj się ze sobą zmierzyli, a na szali znalazł się pas WWE. Nie minęło dwie minuty, a starcie zakończyło się wygraną ówczesnego mistrza. John Cena będąc na rampie został zaatakowany przez Y2Ja. Na Vengeance, John Cena pokonał Chrisa Jericho i Christiana w triple threat matchu o pas WWE. Noc później, John Cena w drużynie z Hulkiem Hoganem i Shawnem Michaelsem pokonał Chrisa Jericho, Christiana oraz Tysona Tomko.

Lipiec
Pierwsze lipcowe RAW przyniosło nam konfrontację z Chrisem Jericho, którzy dał się sprowokować, a to tylko oznaczało bójkę. Mimo, że Y2J ją zaczął, to korzystniejsze było to dla Johna Ceny. Tydzień później, John Cena pogadał sobie w ringu z Eric'em Bischoffem. Johnowi brakowało Y2Ja, więc ten wyszedł, ale został zatrzymany przez Bischoffa na rampie. Zapewnił mu starcie na SummerSlam, dlatego też odszedł na zaplecze. To źle się skończyło chwilę później dla generalnego menadżera RAW, który zgarnął od Ceny FU. 18 lipca na RAW, John Cena zmierzył się z Gene Snitskym w Lumberjack Matchu, którego pokonał, mimo, że swoje chciał zrobić Chris Jericho. Tydzień później mieliśmy bitwę kapel, z której wycofał się Y2J. Na koniec show, John Cena zmierzył się z Carlito, a Chris Jericho był sędzią specjalnym. Wygrał to rywal Johna Ceny, który zwycięstwo otrzymał dzięki sędziemu.

Sierpień
Na RAW doszło do kolejnej konfrontacji Johna Ceny z Chrisem Jericho, tym razem do tej fizycznej. Bischoff zapowiedział po tym brawlu rewanż z zeszłego tygodnia, lecz tym razem na szali znajdzie się pas mistrzowski WWE. Y2J starał się oszukiwać, lecz tym razem John Cena sobie z nim poradził, Carlito otrzymał FU, po czym zjawił się zwykły sędzia i odliczył do trzech. Na finalnym RAW przed SummerSlam, John Cena zdołał pokonać Carlito i Chrisa Jericho w Handicap Matchu, jednak po pojedynku otrzymał od Y2Ja potężne uderzenie krzesełkiem, prosto w głowę. Na SummerSlam, John Cena pokonał Chrisa Jericho i dzięki temu zatrzymał pas mistrzowski WWE przy sobie. Noc później, John zmierzył się z Jericho po raz ostatni, tym razem w ''You're Fired'' Matchu. Swoje chciał zrobić Eric Bischoff, lecz nic mu to nie dało. Y2J przegrał i został zwolniony. Po zakończeniu pojedynku pojawił się Kurt Angle, który brutalnie zaatakował mistrza WWE. Bischoff później nazwał go nowym pretendentem do tytułu. Na ostatnim sierpniowym RAW doszło do ich konfrontacji, która zakończyła się brawlem, chwilę później przerwanym przez sędziów.

Wrzesień
John Cena na RAW pokonał w szybkim pojedynku Tysona Tomko. Będąc na rampie, został zaatakowany od tyłu przez Kurta Angle'a. Tydzień później, John Cena wziął udział w kolejnym Handicap Matchu, tym razem przeciwko Kurtowi Angle'owi i Tysonowi Tomko. Pokonał on swoich rywali, mimo kilku trudności. Niemiła niespodzianka czekała go po zakończonym pojedynku, kiedy to oberwał od Angle'a i Bischoffa. Na gali Unforgiven, John Cena przegrał z Kurtem Angle'm poprzez dyskwalifikację, ponieważ sędzia zauważył to, jak lider Cenation znokautował rywala pasem mistrzowski WWE. Noc później, John Cena, Shawn Michaels, Matt Hardy i Big Show pokonali Kurta Angle'a, Edge'a, Chrisa Mastersa oraz Snitksy'ego. Do ciekawego pojedynku doszło tydzień później, John Cena w drużynie z Shawnem Michaelsem zmierzył się z Chrisem Mastersem i Carlito w Tables Matchu. Starcie przegrali, ponieważ w trakcie interweniował Kurt Angle i Eric Bischoff, którzy zniszczyli mistrza WWE.

Październik
Miesiąc zaczęliśmy od specjalnego RAW, które przyjęło nazwę ''WWE Homecoming''. John Cena podczas show zmierzył się z Bischoffem w pojedynku bez dyskwalifikacji, gdzie na szali znalazł się pas WWE. Pomóc generalnemu menadżerowi RAW chciał Kurt Angle, ale nic z tego, John Cena wygrał to starcie po wykonaniu FU. Na koniec doszło do wielkiego brawlu między gwiazdami RAW i SmackDown. Tydzień później, John Cena, Shawn Michaels i Big Show przegrali z Kurtem Anglem, Carlito i Edge'm. Przedostatnie październikowe RAW przyniosło nam starcie Johna Ceny z Kurtem Anglem, gdzie sędzią specjalnym był Mick Foley. Ten jednak w trakcie musiał się zająć Carlito, więc pojawił się inny sędzia, Eric Bischoff. Podstępem i oszustwem doprowadził do tego, że John Cena się ''poddał'' i zakończył starcie na korzyść złotego medalisty olimpijskiego. 31 października zobaczyliśmy pierwsze w historii starcie Johna Ceny z Shawnem Michaelsem, które zakończyło się poprzez dyskwalifikację, do której oczywiście doprowadził Kurt Angle. Skończyło się tym, że Cena zainkasował od HBKa Sweet Chin Music.

Listopad
Na gali Taboo Tuesday, John Cena pokonał Kurta Angle'a i Shawna Michaelsa w triple threat matchu o pas mistrzowski WWE. Kolejne RAW przyniosło nam starcie drużynowe, w którym John Cena i Shawn Michaels przegrali poprzez dyskwalifikację z Kurtem Anglem i Chrisem Mastersem. Warto nadmienić, że sędzią specjalnym był Daivari, i to on przyczynił się do tej podstępnej dyskwalifikacji HBKa. 14 listopada, RAW było poświęcone zmarłemu Eddiemu Guerrero. Podczas tego wieczoru, John Cena zmierzył się z Randy'm Ortonem, którego pokonał poprzez dyskwalifikację. Na sam koniec, Randy otrzymał FU. Ostatnie RAW przed Survivor Series przyniósł nam konfrontację Johna Ceny z Kurtem Anglem, która zakończyła się brawlem, wygranym raczej przez mistrza WWE. Na Survivor Series, John Cena pokonał Kurta Angle'a o pas WWE, gdzie sędzią specjalnym był Daivari. Ten oczywiście oszukiwał, lecz później źle się to dla niego skończyło. Noc później, John Cena pokonał Kurta Angle'a i Chrisa Mastersa w triple threat submission matchu o pas mistrzowski WWE, zmusił do poddania tego drugiego.

Grudzień
Na pierwszym grudniowym RAW, John Cena miał wolne. Tydzień później uratował Rica Flaira z pod rąk Kurta Angle'a. Nieco później zmierzył się z Daivarim w ''you can't see me'' matchu, gdzie John Cena miał zakrytą całą głowę. Mimo, że nic nie widział, pokonał rywala poprzez poddanie. Na przedostatnim RAW w 2005 roku, John Cena pokonał Chrisa Mastersa po wykonaniu FU. Warto wspomnieć, że poniedziałkowa tygodniówka odbywała się w Afganistanie. Na koniec roku czekało nas Beat the Clock Challenge, w którym John Cena pokonał Sheltona Benjamnia, lecz nie pokonał czasu, który upłynął. Po starciu czekał nas brawl z Kurtem Anglem, który tylko oberwał od Johna Ceny. Ochroniarze ich potem ogarnęli.

To był zdecydowanie najlepszy jak na razie rok w wykonaniu Johna Ceny od czasu rozpoczęcia kariery WWE. Jakby tak spojrzeć, John posiadał dwa pasy mistrzowskie. Pierw miał pas Stanów Zjednoczonych, a potem pas WWE, z którym zakończył ten rok. Warto także wspomnieć, że John Cena był naprawdę bliski wygrania Royal Rumble Matchu, ale w ostateczności musiał uznać wyższość Batisty. Kulminacyjnym punktem był także draft ze SmackDown na RAW. To własnie dzięki temu rywalizował z Chrisem Jericho i Kurtem Anglem, również w małym stopniu z Shawnem Michaelsem. John nie miał na co narzekać.
Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki