Historia Johna Ceny w Ohio Valley Wrestling - ARTYKUŁ


Swego czasu, National Wrestling Alliance oraz Ohio Valley Wrestling organizowali wspólne eventy, podczas których doszło do debiutu Johna Ceny jako Prototype'a dla obydwu organizacji. 27 czerwca 2001 roku podczas gali NWA OVW Last Dance, Prototype w drużynie z Mr. Blackiem przegrali z Markiem Henrym oraz Big Showem. Kolejne starcie to również pojedynek tag teamowy, tym razem 28 lipca podczas eventu w Jeffersonville, Prototype w drużynie z Rico Costantino pokonali Bobby'ego Eatona i Randy'ego Ortona.

Kolejna walka to już main event tygodniówki NWA OVW, który odbył się 15 sierpnia 2001 roku. Tym razem przyszedł czas na six-man tag team match, w którym Prototype, Jerome Crony i Rico Costantino pokonali Damiena i Payne'a (The Disciples Of Synn) oraz Conniego Swaila. Jeszcze tego samego wieczoru, John Cena oraz Rico zostali 'obdarowani' pasami OVW Southern, które nie posiadały wcześniej swojego właściciela. Tydzień później podczas kolejnego epizodu czekał nas kolejny tag team match, w którym tym razem Prototype i Rico Costantino zostali pokonani przez Damaja i Roba Conwaya.

16 września 2001 roku, Prototype i Rico Costantino stanęli do pierwszej obrony mistrzowskiej, w której zdołali pokonać Chrisa Michaelsa oraz Seana Caseya, dzięki czemu mogli dalej nazywać się mistrzami.

Na ostatniej już wspólnej gali NWA i OVW, która odbyła się 26 września 2001 roku, Prototype i Rico pokonali Damiena i Payne'a. Pasy OVW Southern nie znalazły się na szali.

Od października 2001 roku, Ohio Valley Wrestling nie tworzyło już gal wraz z National Wrestling Alliance, przeradzając się już oficjalnie w rozwojówkę WWF. 23 października odbył się event, podczas którego Prototype i Rico Costantino przegrali z Damają oraz Ronem Watermanem. Ostatnią walkę w 2001 roku stoczył 27 października podczas kolejnego eventu OVW. Był to kolejny tag team match, w którym ponownie on jak i Rico polegli, tym razem przeciwko Markowi Henry'emu i Randy'emu Ortonowi w walce wieczoru. Pasy OVW Southern Tag Team stracili dwa dni później na WWF Jakked podczas dark matchu, przegrali z Brockiem Lesnarem oraz Sheltonem Benjaminem.

Wraz z początkiem 2002 roku, Prototype nawiązał współpracę z Kennym Bolinem, który mu asystował przy ringu. I mniej więcej do połowy lutego toczył po prostu mało znaczące pojedynki.
* Prototype pokonał Randy'ego Ortona - OVW TV; 16 stycznia 2002
* Prototype pokonał Mr. California - OVW TV; 23 stycznia 2002
* Nick Dinsmore i Rob Conway pokonali Prototype'a i Seana O'Haire'a - event OVW; 24 stycznia 2002
* Prototype pokonał Rona Watermana - OVW TV; 30 stycznia 2002
* David Flair pokonał Prototype'a - OVW TV; 13 luty 2002

20 lutego 2002 roku podczas tygodniówki OVW, Prototype stanął po raz pierwszy przed szansą zdobycia najważniejszego pasa rozwojówki. W walce wieczoru pokonał Leviathana (Batistę), dzięki czemu stał się nowym OVW Heavyweight Championem!

Podczas live eventu 2 marca, Prototype odniósł porażkę z Leviathanem poprzez dyskwalifikację, jednak pas OVW nie znalazł się na szali. Tytuł nie znalazł się także na szali podczas tygodniówki z 6 marca, gdzie Mark Jindrak pokonał Johna Cenę. Pierwszą obronę mistrzostwa odbył 20 marca, gdzie co prawda przegrał z Davidem Flairem, jednak poprzez dyskwalifikację, dzięki czemu tytuł nie zmienił właściciela. Tydzień później, Prototype połączył siły z Seanem O'Hairem, gdzie obaj pokonali Jerome'a Crony'ego i Mr. Blacka. Kolejna obrona mistrzowska przypadła na 3 kwietnia, podczas której Prototype pokonał Flasha. Kolejne dwa występy to walki tag teamowe:
* David i Ric Flair pokonali Prototype'a i Seana O'Haire'a - OVW Spring Breakout 2002; 5 kwietnia 2002
* Prototype i Sean O'Haire pokonali Nicka Dinsmore'a i Roba Conwaya (The Lords Of The Ring) - OVW TV; 1 maja 2002

11 maja 2002 roku, Prototype bronił pasa OVW przeciwko Leviathanowi. I w tym przypadku tytuł nie zmienił właściciela. Dopiero cztery dni później dostaliśmy nowego championa OVW, Prototype przegrał z Novą, przez co stracił mistrzostwo. Jego rywalizacja z Novą od razu się nie skończyła, trwała dalej. 22 maja podczas gali OVW, John Cena pokonał Chrisa Kanyona. Prototype dostał swój rewanż o pas OVW 31 maja podczas OVW Six Flags Summer Sizzler Series, gdzie w jego pojedynku i Novy mieliśmy sędziego specjalnego, a był nim...Mick Foley. Mimo tego, Nova nie dał odebrać sobie tytułu. Podczas kolejnych eventów OVW Six Flags Summer Sizzler Series, John Cena stoczył dwa pojedynki tag teamowe oraz dwa starcia singlowe, w tym jedno o pas OVW.
* Jerry Lawler i Nova pokonali Prototype'a i Seana O'Haire'a; 14 czerwca 2002
* Jerry Lawler i Nova pokonali Prototype'a i Seana O'Haire'a; 28 czerwca 2002
* Prototype pokonał Chrisa Kanyona; 12 lipca 2002
* Nova pokonał Prototype'a o pas OVW; 19 lipca 2002

W między czasie, John Cena zadebiutował na SmackDown, przez co jego rola w Ohio Valley Wrestling zmalała. Mimo tego, 1 września podczas gali OVW TV Fall Brawl Special stanął przed kolejną szansą na zgarnięcie pasa OVW, jednak po raz kolejny musiał się pogodzić z porażką przeciwko Novie. 26 września 2002 roku, John Cena zmierzył się ze swoim dawnym mentorem - Kennym Bolinem. Na szali była kariera w Ohio Valley Wresting, albowiem ten kto przegra, miał opuścić rozwojówkę. I to właśnie Prototype przegrał ten pojedynek.

Mimo tego, to nie były jego ostatnie występy w OVW. Jeszcze w 2002 roku, 6 listopada, John Cena wystąpił jako Mr. P, gdzie w drużynie z Charlie Haasem i The Big Bossmanem pokonali Lance'a Cade'a, Rene Dupree oraz Seana O'Haire'a.

Do Ohio Valley Wrestling, John Cena zawitał w 2004 roku, gdzie stoczył dwa pojedynki. 3 marca podczas OVW TV March Mayhem pokonał Hardcore Holly'ego oraz 23 lipca na gali OVW Six Flags Summer Sizzler Series pokonał Matta Morgana. I od tamtego momentu stoczył jeszcze 5 pojedynków. Po jednym w 2005, 2007 i 2008 roku oraz dwa w 2006 roku.
* John Cena pokonał Triple H'a o pas WWE - event OVW; 16 lipca 2005
* John Cena pokonał Aarona Stevensa o pas WWE - OVW Six Flags Summer Sizzler Series; 2 czerwca 2006
* John Cena pokonał Aarona Stevensa w Submission Matchu - OVW Six Flags Summer Sizzler Series; 30 czerwca 2006
* John Cena pokoanł Shawna Spearsa o pas WWE - OVW Six Flag Summer Sizzler Series; 27 lipca 2007
* John Cena pokonał Lance'a Cade'a - OVW Six Flags Summer Sizzler Series; 19 lipca 2008

I to dopiero w 2008 roku całkowita przygoda Johna Ceny z Ohio Valley Wrestling dobiegło końca :). 
Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki