Podsumowanie 2010 roku


Styczeń
11 czerwca na RAW, John Cena stanął przed szansą zdobyci title shota na pas WWE, jednak nie zdołał pokonać Randy'ego Ortona i Kofiego Kingstona. Na samym Royal Rumble, lider Cenation wziął udział w Royal Rumble Matchu. Pojedynku jednak nie udało mu się wygrać, choć znajdował się w finałowej dwójce, wygrał Edge.

Luty
1 lutego, John Cena pokonał Cody'ego Rhodesa, dzięki czemu zapewnił sobie miejsce w Elimination Chamber Matchu o pas WWE. Na Elimination Chamber, John Cena zdobył pas WWE, eliminując jako ostatniego Triple H'a. Po walce zjawił się Vince McMahon, który poinformował Johna, że pojedzie na WrestleManię, jeśli pokona Batistę. To mu się nie udało, John stracił tytuł po niecałych pięciu minutach! Noc później John chciał swojego rewanżu, jednak zmieniono koncepcję. Zdobędzie go na WrestleManię 25, jeśli pokona...Batistę. Wygrał to starcie, poprzez dyskwalifikację, albowiem Batista kopnął go poniżej pasa. Później oczywiście spuścił łomot.

Marzec
8 marca na RAW, Vince McMahon pokonał Johna Cenę w Gauntlet Matchu bez dyskwalifikacji, gdzie Cena obrywał od pupilków Chairmana. Ostatnim zawodnikiem, który zakończył sprawę był Batista. Tydzień później, John Cena przegrał z Big Showem, ponieważ został przestraszony przez Batistę. Na WrestleManii 25, John Cena pokonał Batiste poprzez STF, dzięki czemu stał się nowym WWE Championem! Noc później, Batista zemścił się na Cenie niszcząc go. Swagger próbował wykorzystać walizkę MITB, ale John w porę się ogarnął.

Kwiecień
Pierwsze kwietniowe RAW dało nam dwie walki tag teamowe, pierw Batista opuścił Cenę w starciu z Big Showem i Mizem, przez co Ci przegrali. Następnie Otunga jako GM RAW podczas tego odcinka dodał siebie do drugiego starcia, i tutaj też doszło do intrygi, albowiem Otunga odszedł od ringu, a John Cena przez to został wykończony przez rywali. 12 kwietnia na RAW, John Cena pokonał Davida Otungę. Na Extreme Rules, John Cena pokonał Batistę w Last Man Standing Matchu. Noc później podczas draftu, Batista zgarnął kolejnego title shota na pas WWE.

Maj
Lider Cenation wygrał Beat the Clock Challenge, dzięki czemu mógł wybrać stypulację na galę Over The Limit, wybrał I Quit Match. Tyle że nie ogłosił tego na RAW, ponieważ przedtem został zaatakowany przez Sheamusa. Na ostatnim RAW przed OTL, Cena zebrał łomot od Batisty. Na Over the Limit, John Cena pokonał Batistę w I Quit Matchu. Po walce, mistrz WWE został zaatakowany od tyłu przez Sheamusa. 31 maja na RAW, John Cena w drużynie z Evanem Bournem pokonali Edge'a i Sheamusa.

Czerwiec
7 czerwca na RAW, John Cena toczył walkę z CM Punkiem. W trakcie pojedynku pojawiła się grupa zawodników NXT, która zaatakowała gwiazdy WWE, ale i nie tylko, zniszczyła także cały ring. No i tutaj zaczęło się całe zamieszanie związane z grupą Nexus. Na gali Fatal 4-Way, John Cena stracił pas WWE na rzecz Sheamusa w Fatal 4-Way Matchu, w którym udział wziął także Edge i Randy Orton. Noc później, Cena zmierzył się z Sheamusem, gdzie sędzią specjalnym był Vince McMahon. W starciu ingerowała grupa Nexus, która na koniec zaatakowała takżę McMahona.

Lipiec
John miał się pogodzić z Wade'm Barrettem, jednak skończyło się na tym, że Nexus spuścił mu łomot. 12 lipca na RAW, John Cena został pokonany przez Nexusa w Handicap Matchu 6 na 1. Na gali Money in the Bank, Sheamus pokonał Johna Cenę w Steel Cage Matchu o pas WWE. Lider Cenation nie wygrał tego pojedynku, ponieważ Nexus mu nie pozwolił wyjść z klatki. Po samej walce i całym zamieszaniu, John wyładował swoją złość na Michaelu Tarverze. 19 lipca, John Cena przedstawił swoją ekipę, która ma pozbyć się Nexusa z WWE, jednak już na kolejnym RAW doszło do nieporozumienia w ekipie Ceny.

Sierpień
Na pierwszym sierpniowym RAW, Y2J chciał walki z Johnem Ceną o miano lidera drużyny WWE podczas SummerSlam, a przegrany miał opuścić ekipę. Przegrał Jericho poprzez STF. Na ostatnim RAW przed SS, ekipa WWE w końcu się zjednoczyła, dzięki czemu roznieśli Nexusa, który uciekł w trybuny. Na SummerSlam, John Cena jako jedyny ocalały dał zwycięstwo ekipie WWE nad Nexusem. Mimo zwycięstwa, występy grupy się nie zakończyły. Na koniec miesiąca odbył się rewanż podczas RAW, gdzie tym razem to Wade Barrett był jedynym ocalałym.

Wrzesień
6 września na RAW, John Cena pokonał Justina Gabriela po Attitude Adjustment. Kolejne RAW przyniosło nam walkę z Randy'm Ortonem w Tables Matchu. Po ingerencji Nexusa, wygrał Orton, który w ostatniej chwili skontrował AA na RKO, wprost na stół. Na Night of Champions, Randy Orton okazał się lepszy od Johna Ceny, Sheamusa, Chrisa Jericho, Edge'a i Wade Barretta w Six-Pack Challenge, co pozwoliło mu zostać nowym WWE Championem! Story z Nexusem zaprowadziło do tego, że na galę Hell in a Cell zapowiedziano walkę Johna Ceny z Wade'm Barrettem. Dodano też 'opcję', w której przegrana Ceny skutkuje dołączeniem do Nexusa.

Październik
Na ostatnim SmackDown przed Hell in a Cell, John zmierzył się z Kane'm w Lumberjack Matchu, w którym drwalami była grupa Nexusa. Walka zakończyła się brakiem rezultatu. Podczas Hell in a Cell, John Cena przegrał z Wade'm Barrettem po interwencji dwóch zawodników, którzy okazali się nowymi członkami grupy. 4 października, Barrett zaprezentował Johna Cenę jako nowego członka Nexusa. Jeszcze tego samego wieczoru odbył się Battle Royal o miano pretendenta do pasa WWE. W finałowej dwójce znalazł się John Cena i Wade Barrett. Ten drugi kazał Cenie wyjść samemu z ringu, co też zrobił. Dwa tygodnie później, John Cena i Randy Orton pokonali Michaela McGillicutty'ego i Huskiego Harrisa. Na Bragging Rights, John Cena i David Otunga pokonali Drew McIntyre'a i Cody'ego Rhodesa w walce o pasy tag team! Jeszcze tego samego wieczoru, Cena przyczynił się do porażki Barretta z Ortonem o pas WWE. Noc później, Cena i Otunga stracili tytuły na rzecz Heatha Slatera i Justina Gabriela. Wszystko za sprawą Barretta, który kazał się podłożyć Otundze.

Listopad
John Cena został ogłoszony sędzią specjalnym do walki Randy'ego Ortona z Wade'm Barrettem o pas WWE podczas Survivor Series. W późniejszej fazie ustalono, że jeżeli wygra Orton, Cena zostanie zwolniony z WWE, jeśli jednak wygra Barrett, Cena będzie wolny od Nexusa. 15 listopada podczas Old Schoolowego RAW, John Cena pokonał Alexa Rileya. Podczas Survivor Series, Lider Cenation zgodnie z tym co się wydarzyło, doprowadził do zwycięstwa Randy'ego Ortona. Przez to musiał opuścić WWE. Żegnał się z fanami noc później, po czym odszedł. Zjawił się jeszcze tej samej nocy, kiedy to wspomógł Ortona, gdy ten był bliski porażki przeciwko Barrettowi o pas WWE. Na ostatnim listopadowym RAW, John Cena zaatkował Michaela McGillicutty'ego na zapleczu. Nieco później wymierzył Heatowi Slaterowi podczas jego walki drużynowej Attitude Adjustment na stół komentatorski. Potem na zapleczu spotkał się Nexusem, jednak John miał ze sobą kolegów. Koniec końców, Gabriel otrzymał AA na maskę samochodu.

Grudzień
Barrett pod naciskiem Nexusa przywrócił Johna Cenę z powrotem do WWE, i nie trzeba było długo czekać, aby Cena zebrał od nich łomot. Na gali TLC, Cena zmierzył się z Barrettem w Chairs Matchu. Nie mając jakichś większych problemów, pokonał go po Attitude Adjustment na stertę krzesełek. Po walce zrzucił jeszcze na niego 23 krzesełka. 20 grudnia na RAW, John Cena pokonał Dolpha Zigglera. Ważniejsze jest jednak to, co wydarzyło się po walce, lider Cenation został zaatakowany krzesełkiem przez CM Punka. To samo powtórzyło się na SmackDown. Ostatnie RAW w 2010 roku dało nam niespodziewaną informację, po tym jak Cena dostał lanie od Nexusa, Punk ogłosił siebie nowym liderem grupy.
Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki