Podsumowanie 2016 roku


Z powodu przejścia operacji barku, Johna Ceny zabrakło w znacznej części 2016 roku, ale mimo wszystko warto przyjrzeć się jeszcze raz temu rokowi, co oznacza że czas na podsumowanie dokonań Johna Ceny.

Kwiecień
John Cena niespodziewanie pojawił się na WrestleManii 32, gdzie pojawił się w segmencie z The Rockiem i Wyatt Family. Generalnie Wyattci zebrali łomot od dwóch żywych legend WWE.

Maj
John Cena po raz pierwszy w telewizji pojawił się dopiero 30 maja na RAW, gdzie tej samej nocy rozpoczął swój feud z AJ Stylesem. Panowie się skonfrontowali, po czym Cena zgarnął łomot od Clubu.

Czerwiec
Pierwsze czerwcowe RAW przyniosło nam kolejną ich konfrontacje. Cena miał znów zebrać łomot, lecz na pomoc przybyło New Day. W walce wieczoru, New Day walczyło z Clubem. Doszło dyskwalifikacji, ale i do bójki, w której pojawił się John Cena. Wygrali Face'owie. Już tydzień później mamy kolejny ich segment, tyle, że nadszedł czas na Contract Signing. Obyło się bez akcji w ringu. Na Money in The Bank odbył się długo wyczekiwany dream match, który wygrał AJ Styles. Noc później, Cena zmierzył się z Andersonem. Wygrał, ale przez dyskwalifikacje. Potem zebrał kolejny łomot od Clubu. Na ostatnim czerwcowym RAW, Cena i Styles dostali szansę na zdobycie miana pretendenta do pasa, ale w ich walkach obaj przeszkodzili sobie nawzajem.

Lipiec
Miesiąc zaczęliśmy od kolejnego segmentu z Johnem Ceną oraz od kolejnego ataku Clubu. Tym razem na pomoc Cenie przybył Enzo Amore i Big Cass. Tydzień później, Cena odwdzięczył się tym samym. W kolejnym tygodniu, cała trójka plus New Day przegrali starcie z Clubem i Wyatt Family. Na gali Battleground, John Cena, Enzo Amore oraz Big Cass pokonali AJ Stylesa, Luke'a Gallowsa oraz Karla Andersona. Na SmackDown odbyło się długo wyczekiwany DRAFT, w którego wyniku Cena przeszedł na niebieską tygodniówkę. AJ Styles w sumie też. Podczas tej gali, Cena zmierzył się z Gallowsem, którego bez problemu pokonał. Tydzień później odbył się Six-Pack Challenge, w którym Dolph Ziggler pokonał Cenę, Stylesa, Corbina, Wyatta i Crewsa, dzięki czemu zyskał miano pretendenta do pasa WWE.

Sierpień
Miesiąc rozpoczęty z grubej rury, albowiem obaj spotkali się w ringu i ostatecznie padło wyzwanie na walkę podczas SummerSlam. Dwa tygodnie później na SmackDown, Cena pokonał Alberto Del Rio. Po walce doszło do bójki ze Stylesem, która zakończyła się Attitude Adjustment na stół komentatorski! Na SummerSlam, AJ Styles po raz kolejny pokonał Johna Cenę.

Wrzesień
Lider Cenation powrócił na SmackDown w połowie miesiąca, dzień po gali Backlash, na której Styles pokonał Ambrose'a i zgarnął pas WWE. John oczywiście chciał title shota, dlatego też Shane McMahon wymyślili triple threat match na gali No Mercy. Tego samego wieczoru, Cena i Ambrose pokonali Stylesa i Miza. Po walce, Dean wykonał na swoim koledze Dirty Deeds. To zwiastowało ich walkę na kolejnym SmackDown, którą o dziwo Dean Ambrose wygrał czysto. Oczywiście po walce doszło do ataków. Kolejny tydzień to starcie Ambrose'a ze Stylesem o pas WWE. Spory udział miał w tym Cena, mistrz się nie zmienił, a SmackDown zamknęliśmy widokiem Johna Ceny z pasem WWE.

Październik
Na ostatnim SmackDown przed No Mercy mieliśmy konfrontacje trzech rywali przed walką o pas WWE. Skończyło się oczywiście bijatyką. Każdy z panów zdołał unieść tytuł po danym ataku, ale to Dean ostatecznie wyszedł z tego zwycięsko. Na No Mercy, Styles obronił pas WWE pokonując Cenę i Ambrose'a. Po tej gali John Cena udał się na dłuższą przerwę.

Listopad
---

Grudzień
Lider Cenation powrócił podczas live eventu w Madison Square Garden, gdzie przegrał w triple threat matchu o pas WWE. Dzień później oficjalnie powrócił na SmackDown, gdzie oficjalnie rzucił wyzwanie mistrzowi WWE na Royal Rumble. I tak też zmierzy się po raz kolejny z AJ Stylesem.

Jak widać ten rok nie był jakiś wielki dla Johna Ceny, ponieważ połowę czasu go nie było. Mimo tego zobaczyliśmy bardzo dobry feud ze Stylesem, i na tym poprzestańmy. Miejmy nadzieję, że obecny rok będzie zdecydowanie lepszy.
Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

1 komentarze:

Kliknij tutaj komentarze
Anonimowy
Jakub
9 stycznia 2017 14:18 ×

2016 is not a super year for super Cena

Anonimowy
Odpowiedz
avatar

ConversionKonwersja BuźkiBuźki