Feud: John Cena vs. Seth Rollins (2015)


Feud Johna Ceny z Sethem Rollinsem rozpoczął się 20 lipca 2015 roku na RAW. Wszystko zaczęło się od tego, że John Cena oznajmił mu, że on jako mistrz Stanów Zjednoczonych jest od niego lepszy. Seth Rolllins oczywiście wywyższał pas WWE World Heavyweight Championship nad jego ''marnym'' pasem US, jednak to nie on wyszedł z tej konfrontacji lepiej.

Tydzień później doszło do ich kolejnej konfrontacji, w której udział brał także Triple H oraz Stephanie McMahon. Z tego wszystkiego wynikło to, że obaj zmierzą się ze sobą tego samego wieczoru, a na szali znajdzie się pas Stanów Zjednoczonych. Po znakomitym widowisku, jaki zaserwowali nam panowie, wygrał John Cena, który pokonał Setha Rollinsa poprzez STF.

17 sierpnia na RAW, doszło do podpisywania kontraktu na walkę podczas SummerSlam, w której to John Cena postawi na szali pas Stanów Zjednoczonych, a Seth Rollins pas WWE World Heavyweight Championship. Zasady tego pojedynku były jasne, zwycięzca zgarnia wszystko. Również i w tej konfrontacji lepiej wypadł John Cena, który oznajmił rywalowi, że ten będzie jego dziwką.

SummerSlam 2015
Jeden z najlepszych pojedynków Johna Ceny i Setha Rollinsa przeciwko sobie, lecz końcówka pozostawia pewien niedosyt. W walce pojawił się gospodarz show - Jon Stewart, który interweniował w tej walce. Przyszedł do ringu z krzesełkiem, którym zaatakował Johna Cenę. Rollins dorzucił do tego Pedigree, dzięki czemu stał się nowym mistrzem Stanów Zjednoczonych! (Raport)

Noc później, Stewart starał się wytłumaczyć z tego co zrobił, stwierdzając, że chciał obronić rekord Rica Flaira przed Johnem Ceną. Sam Flair pojawił się w ringu, kompletnie nie rozumiejąc Stewarta. Swoje do powiedzenia miał oczywiście John Cena, który odpłacił mu się wykonaniem Attitude Adjustment!

Kolejny tydzień przyniósł nam kolejną konfrontację słowną pomiędzy Johnem Ceną, a Sethem Rollinsem. Jako, że w ringu znajdowała się Stephanie McMahon, lider Cenation postanowił wykorzystać okazję, aby załatwić sobie rewanżowego title shota na pas Stanów Zjednoczonych. Ku zaskoczeniu, otrzymał tę walkę, która odbędzie się na Night of Champions. Skończyło się tym, że John Cena i Sting przyglądali się z rampy rywalowi, który wnosił do góry dwa tytuły.

7 września na RAW odbył się six-man tag team match, w którym to John Cena oraz The Prime Time Players w składzie Darren Young i Titus O'Niel pokonali Setha Rollinsa i grupę New Day, którą reprezentował Kofi Kingston i Big E.

Na finalnym RAW przed galą Night of Champions, John Cena stoczył aż dwa pojedynki podczas tego show. Pierw zmierzył się z Sheamusem, którego czysto pokonał, aby następnie uratować Stinga z opresji, albowiem był atakowany przez Big Showa i Setha Rollinsa. Hunter będąc przy ringu od razu zareagował, ustalił historyczny tag team match. John Cena i Sting bez większych problemów pokonali swoich rywali.

Night of Champions 2015
Kolejny znakomity pojedynek między tą dwójką, który zakończył się zwycięstwem Johna Ceny. To oczywiście oznaczało, że John stał się nowym mistrzem Stanów Zjednoczonych. Jako, że Rollins miał jeszcze jedną walkę przed sobą, chciał uciec, ale nie pozwolił mu na to Cena, który wymierzył mu Attitude Adjustment poza ringiem! (Raport)

Noc później przyszedł czas na zakończenie feudu między tą dwójką, Seth Rollins uzyskał swój rewanż o pas Stanów Zjednoczonych, ale w ostatecznym rozrachunku nie dał rady, tym samym przegrywając kolejny pojedynek z liderem Cenation.

Przeczytaj również:
WWE RAW 20/07/2015
WWE RAW 27/07/2015
WWE RAW 17/08/2015
WWE SummerSlam 2015
WWE RAW 24/08/2015
WWE RAW 31/08/2015
WWE RAW 07/09/2015
WWE RAW 14/09/2015
WWE Night of Champions 2015
WWE RAW 21/09/2015
Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki